Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Słuchajcie dostałam maila od babki z Nigerii,że chce kupić ode mnie suknię ślubną,jest gotowa przelać kasę itp.Czy miałyście taki przypadek i nie jest to jakieś oszustwo?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

2018-05-06 18:39:17
Do mnie również napisała Kate Pallet, najpierw poprzez smsa i prosiła o odpowiedz na maila. Pisała, że jest inżynierem na statku w Szkocji i chciała kupić dwa wózki dziecięce. Oczywiście , że mam podać konto na paypal i adres domowy , żeby kurier mógł podjechać po paczkę.
witam
ja tez dostalam maila od tej pani odnosnie sukni slubnej oraz smsa o co chodzi??? tak samo napisala, ze jest inz na statku czy to oszustwo??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie również napisała Kate Pallet, najpierw poprzez smsa i prosiła o odpowiedz na maila. Pisała, że jest inżynierem na statku w Szkocji i chciała kupić dwa wózki dziecięce. Oczywiście , że mam podać konto na paypal i adres domowy , żeby kurier mógł podjechać po paczkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Krzysztof
2018-04-26 10:57:57
Osoba ta prosi bym odpisał na mail: martinsdianna9@inbox.lv .
Mam podobną sytuację - sms przy szedł od nadawcy "Czy", bez numeru nadawcy. Email do kontaktu podany ten sam: martinsdianna9@inbox.lv . Wystawiłem na olx przedmiot za kilka tysięcy złotych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest 100% oszustwo. Wysyła takie sms-y do losowych osób z OLX. Potem posyła podrobione powiadomienia z PayPal niby że przelał pieniądze. OMIJAĆ Z DALEKA !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej !
Zostałam oszukana w ten sam sposób. Nie wiem jak to się stało, ze straciła czujność. Nigdy najmniejszej rzeczy nie wysłałam dopóki nie miałam pieniędzy na koncie a tutaj taki klopc :( Suknię ślubną wysłałam i zorientowałam się po tym fakcie, że to oszustwo. Niestety nie mogę zatrzymać przesyłki, gdyż już kraj opuściła. Do mnie pisała
Anita Klef - anitta 001th@gmail.com

Co w przypadku kiedy suknie wróci do mnie (być może podany zły adres wysyłki) - jak duże poniosę koszty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie. Ja dostałem sms od osoby która jest zainteresowana kupnem przedmiotu, który wystawiłem na OLX. Alarm się mi włączył jak zauważyłem, że nie podał numeru tel. tylko w tym miejscy był napis "Czy" i również od tych słów sms się zaczynał. Osoba ta prosi bym odpisał na mail: martinsdianna9@inbox.lv . Myślę, że to też oszuści więc się z mini nie kontaktowałem. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Hej mam podobna sytuację, wstawiłam meble na sprzedaż i odezwała się do mnie babka niby z Grecji,chciała żebym założyła konto na pay pal i wysłała jakieś potwierdzenie i nie wiem jak to dalej rozegrac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do mnie tez napisala wczoraj jako anniceta anthony, napisala ze chce kupic moja suknie slubna, zaproponowala o 750zl wiecej niz chcialam, wyslala falszywe potwierdzenie przelewu bankowego po czym probowala mnie przekonac do nadania przesylki na szkocki adres. Nadmienie tylko ze nazwisko na potwierdzeniu przelewu to maria hynkowa a kraj to węgry. Nie dajcie sie nabrac!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i ja sie poprowadzilam na oszutswo, wyslalam kamere, a piniedzy nadal nie mam i juz nie uzsykam. na poczcie powiedziane, ze i odwolac wysylke nie uda sie, bo z panstwa juz wyjechalo, doslownioe na ten czas mialam mozg zablokowany. a teraz juz moge tylko rozwazac, w dodatku i kasy prosila przeprowadzic, i wtedy mi wieksza sume zrobi przelewu, ale tu juz obudzilam sie, ze naprawde oszustwo. a kierowca sie z tym nie mam gdzie doslowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie też napisała, dziękuję za ostrzeżenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie również napisała "Maria Hynkova". Jak dobrze, że mamy google :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do mnie tez pisała wczoraj z maila marizoova@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2018-03-26 19:41:56
Do mnie napisała w sobotę tez o sukienkę ślubną - ogłoszenie OLX - Kate Pellet ze Szkocji. Oczywiście podejrzewałam, ze coś jest nie tak i póki co jestem e trakcie pisania z nią emalii. Kazałam jej kupić poprzez Allegro podesłałam link ale jak narazie uparcie dąży do podania nr konta.
Do mnie też wlaśnie napisala rzekomo Maria Hynková (mariazoova@gmail.com) ze Szkocji. Śmierdzi ściemą na maxa (chce dać 1.500 zł więcej, niż ja wystawiłam).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie napisała w sobotę tez o sukienkę ślubną - ogłoszenie OLX - Kate Pellet ze Szkocji. Oczywiście podejrzewałam, ze coś jest nie tak i póki co jestem e trakcie pisania z nią emalii. Kazałam jej kupić poprzez Allegro podesłałam link ale jak narazie uparcie dąży do podania nr konta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również dostałam dzisiaj maila od Mari Hynkova. Proponowała prawie dwa razy więcej za zakup sukienki! Dobrze, że zajrzałam na to forum!
Dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maria hynkova ode mnie tez chce kupic suknię slubna . Jak napisałam ze nic nie wysle to dostałam maila z City bank international ze jak nie wysle potwierdzenia nadania paczku to zawiadamiają Interpol i fbi
haha :) dobrze ze w porę cos mnie tknęło ze to oszustka . Mój mąż dzwonil do tego banku i nikt nie słyszał o czymś takim , a później to forum wszystko wyjasnilo !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ty mi kiedyś chcieli laptopa sprzedać to pogoniłem kurky jak najdalej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zgłosiłam to oszustwo na policję, mam im jeszcze podać nr IP z tego maila co do mnie pisała bo możliwe że te oszustwa są na terenie Polski i uda się je złapać i przy okazji odzyskać moją utracona suknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałam ze ich podaje na policję ciekawe co odpiszą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maria hynkowa I haley Nagy- the dwie pisza Od kilku dni... wysyłka do Szkocji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

DJ ARO (Arek Waśko) Zna ktoś? Proszę o opinie. (84 odpowiedzi)

Czy słyszał ktoś jak gra ten dj? Może jakieś opinie?

buty ślubne (24 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

MIEJSCE NA WESELE - TROJMIASTO I OKOLICE - POMOCY! (61 odpowiedzi)

Witam wszystkich serdecznie, Bardzo prosze o pomoc, namiary i opinie na sale/hotele/osrodki...