Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dziewczyny, UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!!! Dziś zadzwonił do mnie jakiś typ z firmy Imperia i poinformował mnie, że w związku z moim udziałem w konkursie ( niby w lutym ub. roku ,choć za cholerę nie przypominam sobie bym w nim brała udział)wygrałam ekskluzywną włoską bieliznę warta 80 zł. Warunkiem jej odebrania jest opłata przesyłki w wysokości 19,90. Powiedziałam , że rezygnuję, czym zaskoczyłam pana. Zapytał o powód, wiec powiedziałam, że nie mam zamiaru płacić za żadna przesyłkę. Szczerze trochę mi śmierdziało, bo jeszcze nigdy nie musiałam pokrywać kosztów przesyłki za nagrodę. Poszperałam w necie i znalazłam:http://zapytaj.onet.pl/Category/026,003/2,27690036,Czy_ktos_z_slyszal_o_wloskiej_firmie_imperial.html
http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/telefonicznie-zamowila-probke-ekskluzywnej-bielizny-teraz-grozi-jej-komornik/y28q7.

Ha, no czasami i blondynka potrafi włączyć tryb myślenia ;P
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Tez zrobilam jak Ty i przyszlo mi kilka mcy pozniejnze mam zaplacic 40 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Moglabys mi pomoc z tym pismem? Tez mam problem z tymi hienami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

NIestety nie koniec,bo ja dostałam list z firmy windykacyjnej za nieuregulowane płatnosci na ponad 100 zł. (firma windykacyjna zagraniczna niby Szwajcaria) dalej oszukują ludzi nie wiem co robić. Żadnej paczki nigdy nie otrzymałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Ja również odesłałam nienaruszoną paczkę wraz z odstąpieniem od umowy ale niestety po 2 miesiącach przyszło upomnienie że nie zapłaciłam i oczywiście kwota jest wyższa. Moja znajoma opłaciła przesyłkę a mimo to dostaje dalej monity że żaden wpływ na ich konto nie wpłynął a każdy monit jest z wyższą kwotą do zapłaty.
Kancelarii adwokackiej próżno szukać pewnie również jakiś przekręt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Po pierwsze:

Na podstawie przepisu art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014 poz. 827), jeżeli przedsiębiorca kontaktuje się z konsumentem przez telefon w celu zawarcia umowy na odległość, ma obowiązek na początku rozmowy poinformować konsumenta o tym celu, a ponadto podać identyfikujące go dane oraz dane identyfikujące osobę, w imieniu której telefonuje.

Jeżeli przedsiębiorca proponuje konsumentowi zawarcie umowy przez telefon, ma obowiązek potwierdzić treść proponowanej umowy utrwaloną na papierze lub innym trwałym nośniku. Oświadczenie konsumenta o zawarciu umowy jest skuteczne, jeżeli zostało utrwalone na papierze lub innym trwałym nośniku po otrzymaniu potwierdzenia od przedsiębiorcy.

W przypadku, gdy nie doszło do wymian oświadczeń woli na trwałym nośniku, umowa nie zostaje zawarta a żądanie wykonania umowy jest bezpodstawne. Jeżeli został wydany jakiś towar, stanowi to wykonanie świadczenia niezamówionego, za co konsument odpowiedzialności nie ponosi. Nie ma tu obowiązku zapłaty.

Po drugie:

Przepis art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne stanowi:

1. Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.
2. Przepis ust. 1 nie narusza zakazów i ograniczeń dotyczących przesyłania niezamówionej informacji handlowej wynikających z odrębnych ustaw.
3. Używanie środków, o których mowa w ust. 1, dla celów marketingu bezpośredniego nie może odbywać się na koszt konsumenta.

Z kolei przepis art. 209 ust. 1 pkt 25 tej ustawy wprowadza sankcję:

Kto () nie wypełnia obowiązków uzyskania zgody abonenta lub użytkownika końcowego, o których mowa w art. 161, art. 166, art. 169 i art. 172-174 () podlega karze pieniężnej. Karę pieniężną nakłada Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (www uke.gov.pl) i tam też można złożyć w tej sprawie skargę.

W razie dalszych pytań lub problemów (gdyby przychodziły jakiekolwiek kolejne wezwania do zapłaty) proszę osobiście skontaktować się z Powiatowym lub Miejskim Rzecznikiem Konsumentów lub Oddziałem Federacji Konsumentów.
Podmioty te będą mogły dokonać pogłębionej analizy stanu faktycznego i prawnego, a następnie podjąć właściwe działania (porada, interwencja lub pomoc w sporządzeniu pisma procesowego, pozwu do sądu powszechnego lub wniosku do sądu polubownego).

Dane teleadresowe wyżej wskazanych instytucji można ustalić poprzez wyszukiwarkę na stronach: http://www.mapaporadnictwa.org lub http://www.uokik.gov.pl

W razie dalszych pytań lub problemów proszę osobiście skontaktować się z Powiatowym lub Miejskim Rzecznikiem Konsumentów lub Oddziałem Federacji Konsumentów.
Podmioty te będą mogły dokonać pogłębionej analizy stanu faktycznego i prawnego, a następnie podjąć właściwe działania (porada, interwencja lub pomoc w sporządzeniu pisma procesowego, pozwu do sądu powszechnego lub wniosku do sądu polubownego).
Dane teleadresowe wyżej wskazanych instytucji można ustalić poprzez wyszukiwarkę na stronach: http://www.mapaporadnictwa.org lub http://www.uokik.gov.pl zwiń
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Witaj,czytałam Twój wpis o oszustach "majtkowych",też dałam się nabrać i teraz przychodzą mi listy o wpłatę plus grożba sądu itp.
Czy Twoja odwołanie przyniosło skutek?
Pozdrawiam, Danuta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Ja również otrzymałam wczoraj takie samo pismo wraz z kwotą 61.90zł do zapłaty. Wysyłałam pismo z wyjaśnieniem, ale otrzymałam zwrot. Infolinia nie odpowiada. Sytuacja jest beznadziejna... Nie zamierzam płacić za coś czego nie mam i tyle. Jutro ponownie udaje się do rzecznika praw konsumenta. Myślę nad wnioskiem zbiorowym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Moja historia wygląda podobnie, ale wczoraj dostałam pismo o firmy zajmującą się ściąganiem długów i mam zapłacić 61,90 :( to jest jakaś masakra. Mam powiedzenia, że przesyłkę odesłałam, infolinia już nieczynna koszmar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

W czerwcu przysłali mi fakturę z upomieniem na kwotę ok 40 zł.Wkurzyłam się i zadzwoniłam do rzecznika praw konsumenta.Pani rzecznik powiedziała żeby nic nie płacić i napisać pismo odwołanie i "prośbę"o anulowanie długu.Na odwrocie kartki wydrukowałam ustawę dotyczącą tego typu zakupów-pismo pisała mi koleżanka po studiach prawniczych-i na dole kartki wpisałam info że kopia pisma została dostarczona do rzecznika.Pani rzecznik powiedziała że ona może tylko interweniować u firm które są zarejestrowane w naszym kraju,w Stanach już nie- ale może po tym piśmie się odczepią....Mamy koniec sierpnia a ja na szczęście nic więcej nie otrzymałam....mam nadzieję że to koniec moich i Waszych perypetii z tą szemrawą instytucją...Powodzenia!mam nadzieję że moje wpisy komuś pomogą i bardzo proszę opisujcie jak potoczyła się Wasza sprawa!Nie zapominajcie że oprucz Was mnustwo osób znalazło się w takiej sytuacji i odwiedzają tą stronę licząc na pomoc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

pod jaki nr zadzwoniłaś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Sasetka1991 - w razie czego powołaj się na nowe przepisy które weszły po 24 grudnia. Aby umowa zawarta telefonicznie była ważna MUSZĄ Ci przesłać umowę byś mogła się z nią zapoznać. Jeśli tego nie zrobią to sami ryzykują wysyłką bo ty masz prawo jej nie przyjąć.
W przypadku gdyby wysłali Ci umowę do zapoznania to wtedy masz obowiązek odebrać towar ale masz prawo go zwrócić w ciągu 14 dni wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.
W razie czego trzeba zgłosić problem do UOiK. Można też się z nimi skontaktować z prośbą o poradę: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/158,konsumenckie-centrum-eporad.html

Może trzeba w ten sposob działać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Mam ten sam problem. Jakoś początkiem marca zadzwoniła do mnie pani z tą "super ofertą". Byłam wówczas w pracy, dlatego też szybciutko zgodziłam się nie chcąc prowadzić prywatnych rozmów w pracy. Już w drodze do domu czułam, że popełniłam straszny błąd. Trafiłam na to forum i załamałam się. Było już za późno. Nazajutrz dzwoniłam na infolinie lecz pani poinformowała mnie, że paczka jest już w drodze, i że bez numeru klienta nie może przyjąć mojego odstąpienia od umowy. Byłam wściekła, ale czekałam. Na początku kwietnia przyszła zwykła przesyłka upchnięta w skrzynkę. Otworzyłam list, ale nie odpakowałam tych szajskich gaci. Zadzwoniłam na infolinie, podałam numer klienta i powiedziałam, że rezygnuje z ich przesyłek. Powiedziałam również, że nie chce tej bielizny i co w tym wypadku mam zrobić - pani najpierw proponowała mi super rabaty i kolejne sztuki bielizny, pytała o powód rezygnacji. Nie rozmieniałam się na drobne. Powtórzyłam, że rezygnuje i że nie chce tych majtek, które otrzymałam - zapytałam co w takim wypadku mam zrobić. Kobieta stwierdziła, że przyjmuje rezygnacje i, że jeśli nie odpakowałam bielizny mam odesłać na wskazany adres, a wówczas nie będę musiała pokrywać kosztów o kwocie 19.90 za "pakowanie". I na tym rozmowa się skończyła. Tego samego dnia udałam się na pocztę, spakowałam w kopertę pisemną rezygnacje (tak dla pewności), spakowałam nieodpakowane majtki i wysłałam pod wskazany adres poleconym priorytetem. Pełna nadziei myślałam, że to koniec mojej udręki, ale niestety... Pod koniec maja otrzymałam upomnienie do zapłaty wraz z naliczonymi odsetkami o kwocie bodaj że 36.90zł. Szlag mnie trafił - a infolinia nieaktywna ponad tydzień. Udałam się do rzecznika praw konsumenta w moim mieście - opowiedziałam Pani rzecznik całą historię. Okazało się, że nie byłam pierwsza w naszym niewielkim miasteczku. Pani rzecznik zna dobrze tą firmę, mówiła że ta zmienia co chwilę nazwę i siedziby, a wszystko po to by dalej nabijać naiwnych ludzi w butelkę, a nasze prawo jest tutaj jak widać bezsilne. Pani rzecznik wystosowała odpowiednie pismo, w załączniku była dołączona kopia potwierdzenia nadania paczki, w piśmie poprosiła w moim imieniu o kontakt z moją osobą w tej sprawie. Jak do tej pory echo. Niestety otwieram skrzynkę wciąż ze strachem, że znajdę tam kolejne upomnienie bądź przedsądowe wezwanie do zapłaty. Początkowo miałam myśli by zapłacić, żeby odciąć się o tych złodziei i mieć święty spokój. Jednakże widzę, że bardzo wiele kobiet ma ten sam problem i większość asertywnie nie ma zamiaru płacić. Również nie zamierzam tego robić, jeśli będzie trzeba poruszę niebo i ziemię i nie zapłacę. Kobietki łączmy się! Dałyśmy się oszukać i wciągnąć w jakieś g*wno - nie płaćmy za to!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Do djpszczolka7@wp.pl
Nr infolini oraz numery komórkowe znajdziesz tutaj na forum . Ludzie nr napisałi , poszukAaj po kolei po postach .Proszę to mój mail gdyby ktokolwiek chciał o tych gnojach porozmawiać agha213@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dzwonię na numer podany komórkowy -włącza sie poczta , dzwonię na stacjonarny na obsługę klienta -gra muzyczka i za cholere nie idzie się polączyć . Ludzie proszę na jakies namiary na ta parszywa firmę . Odesłałam im przesyłke ( g*wniane jedne majtki ) w dniu jej otrzmania ,wiec zmieściłam sie w 14 dnaich , było to około miesiaca temu . Dzisiaj przslali mi wydrukowany papier bez pieczątki ,upomnienie za niezapłacony rachunek 19,90( majtki ) +17 zł kary za nieuregulowanie zapłaty w terminie . Wysyłając im zwrotną paczkę niczego nie wypełniałam i nie podpisywałam czyli umowy . Odesłałam im to wszystko w takim stanie jak bylo zapakowane łacznie z czystym załaczonym papierem czyli umową .
Co mam dalej robić ? Prosze napiszcie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Dzwonię na numer podany komórkowy -włącza sie poczta , dzwonię na stacjonarny na obsługę klienta -gra muzyczka i za cholere nie idzie się polączyć . Ludzie proszę na jakies namiary na ta parszywa firmę . Odesłałam im przesyłke ( g*wniane jedne majtki ) w dniu jej otrzmania ,wiec zmieściłam sie w 14 dnaich , było to około miesiaca temu . Dzisiaj przslali mi wydrukowany papier bez pieczątki ,upomnienie za niezapłacony rachunek 19,90( majtki ) +17 zł kary za nieuregulowanie zapłaty w terminie . Wysyłając im zwrotną paczkę niczego nie wypełniałam i nie podpisywałam czyli umowy . Odesłałam im to wszystko w takim stanie jak bylo zapakowane łacznie z czystym załaczonym papierem czyli umową .
Co mam dalej robić ? Prosze napiszcie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

do mnie dziś dzwonili, ale odmowiłam - musiałam odmawiac z 10 razy, bo za każda odmowa Pani i tak pytala jaki rozmiar mi przesłać, i powtarzała że to super okazja, super bielizna itp. w końcu stanowczo powiedziałam, że nic nie chce i się wyłączyłam.a nr 503-841-203 firma Platinum
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

na jaki nr dzwonilas ? mozesz podac ? bo wladowalam sie w to samo;/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Witam, ja jestem w identycznej sytuacji. Wczoraj mąż odebrał paczkę i wszystko otworzyl. Czy wysylalas im odstąpienie od umowy? Też nie mam zamiaru za to płacić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

ja też niestety naiwnie dałam się na to nabrać, chociaż zwykle przy takich telefonicznych "super ofertach" po prostu się rozłączam, wkurzyli mnie na maksa, bo odstąpienie od umowy przesłałam w terminie, a potem tą nieszczęsną przesyłkę, a i tak dziś też przesłali mi monit do zapłaty i również nie zamierzam płacić oszustom i naciągaczom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uwaga na oszustów ! Wygrana włoska bielizna

Witam, dzisiaj dostałam monit do zapłaty, za coś czego nie otrzymałam. Może i dobrze się stało, bo i tak pewnie bym odesłała, a tak przynajmniej mam pretekst że zostałam przez nich oszukana. Jutro wysyłam odstąpienie od umowy. Jedno w tym mnie niepokoi że nie można dodzwonić się na tę ich infolinię, jakieś problemy techniczne. Zmienili też siedzibę, na Kielce. Czuję że to początek końca tej firmy. Ja nie zamierzam za nic im płacić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zaginiony: Jacek Adamczyk (16 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

Czy ktoś byl w Areszcie Śledczym w Wejherowie? (6 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie. Czy ktoś przebywal, odwiedza/ł pracuje lub pracowal w Zakladzie karnym w...

Zostałam okradziona przez kuriera-co robić (89 odpowiedzi)

Dziś przyszedł kurier dpd z paczką za pobraniem 177 zł. Miałam 200 zł,on nie miał wydać....