WSB kontra UG- dylemat maturzysty...

czytając komentarze poniżej umieszczone mam dylemat..
Jedni piszą, że uczelnia jest spoko, ok, super idt. nawet wręcz ją polecają.. Inni zaś na odwrót- odradzają, piszą, że szkoła jest taka i owaka. Więc mam pytania na które fajnie byłoby otrzymać szczerą odpowiedź:
Czy WSB jest dobrym wyborem uczelni czy też nie?
Jaki jest tam poziom nauki?
Czy profesorowie przekazują całą swoja wiedzę czy faktycznie mają gdzieś studentów i zajęcia.. czyli uczą przysłowiowego: "Rób ta co chce ta"

również miło byłoby dowiedzieć się co sądzicie o Uniwersytecie (UG) ;D
czy jest fajna uczelnia itd itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: WSB kontra UG- dylemat maturzysty...

na pewno lepsza niż wsb z racji tego, że w wsb płacisz-wymagasz , zalicza się tam wszystko bez przygotowania i nauki ,no chyba, że o to ci chodzi to polecam, ale raczej nic tam się nie nauczysz, mimo, że ich kadra w 80% pochodzi z UG
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: WSB kontra UG- dylemat maturzysty...

Nie polecam WSB i to nie ze wzglendu na poziom nauczania ale administracje. W ciagu 3 lat licencjatu program studiow zmienial sie diametralnie z semestru na semestr. Pracownicy dziekanatu, informacji i rektutacji ("TO NIE JEST INFORMACJA"), wspolpracy z zagranica i dzial praktyk traktowani mnie gorzej niz menela spod monopolowego wrzeszczac, a raz skonczylo sie na bluzgach. Co ciekawe z powodu tego iz dobrze sie uczylem uczelnia przyznala mi status VIS (Very Important Student) zastanawia mnie jakie wspomnienia maja ci mniej "important" :D

Z drugiej strony pod wzgledem nauczania bylo roznie. Musze przyznac ze raz jeden wykladowca (wykladowcza UG) poprosil o esej zaliczeniowy i przy oddawaniu pytal sie jakiej oceny spodziewaly sie oddajace go osoby. Dostalem 5. Innym razem (znowu wykladowca UG) po miesiacu intensywnej nauki z podrecznikow zalecanych przez pania wykladowce dostalem ocene niedostateczna. Osoby ktore nie uczyly sie wcale otrzymaly 4 i 5 O_o Wszystkie przedmioty wykladane przez wykladowcow z politechniki byly bardziej przewidywalne. Duzo nauki, odrobina inteligencji i kontakt z wykladowca wystarczyl zeby zaliczyc na 5. Wszyscy wylkadowcy z PG byli niesamowici, chetni do pomocy ale wymagaja sporo.

Podsumowujac idz na PG jesli zamierzasz sie uczyc, na UG zeby "studiowac" ;), na WSB jesli lubisz przygody ;P

Osobiscie nie polecam zadnego z powyzszych. Wlasnie skonczylem MSc w Anglii and it was awesome :D Too bad from now on it costs £9000. I paid £3300 for two years and it totally worth it. Fuck WSB ]:P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: WSB kontra UG- dylemat maturzysty...

UG lepsze,więcej wymagają,wyzszy poziom nauczania.
Poza tym pracodawcy zwracają uwagę na to, jaką uczelnię kończyłeś.
Ranking wygrywa UG.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5