Wózek MIKADO BOSTON

Witam, interesuje mnie wózek Mikado Boston - 4 koła, w tym przednie skrętne. Czy macie bądź miałyście z nim do czynienia? Zastanawiam się nad zakupem właśnie jego. Rozważam również zakup uzywanego wózka, więc jeśli ktoś ma na zbyciu, to zapraszam, i proszę o opinie :)
siostryzet@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: powrot do glownego watku :)

po wczorajszej wycieczce do Akpolu dopisuję jeszcze jeden fotelik, który pasuje do adaptera :)


Romer Baby-Safe plus



Czyli znaleźliśmy w sumie 3 foteliki ;)

* Maxi-Cosi Cabrio Fix

* Romer Baby-Safe plus

* Ramatti Mars


:)

wczoraj poczytaliśmy o firmie Ramatti :) (POLSKIEJ!!!)

wiecie, że nad projektami fotelików pracują też studenci i doktoranci z Politechniki Gdańskiej i Warszawskiej :)

http://www.ramatti.com.pl/new/index.php?menu=1&lang=pol
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: powrot do glownego watku :)

witam wszystkie przyszłe mamy,od 5 miesięcy jeżdżę bostonem,wózek jest fajny choć ma żeczywiście twarde zawieszenie po 5 miesiącach sprężyny trochę się rozciągnęły dziecko też przybrało na wadze więc jest lepiej.Dziś wybrałabym model city car.Ja niestety nie mam przednich kółek pompowanych nawet nie wiedziałam że takie są.Napiszę do MIKADO może mi coś pomogą,kontakt z firmą jest naprawdę dobry.Narazie używam gondoli i fotelika,adapter jest bardzo fajny i mocno trzyma fotelik.można kupić inny fotelik bo ten nie jest super ale nie jest za drogi,ja kupiłam na lato nową bawełnianą tapicerkę i jest ok.Kupiłam wózek u producenta za niecałe1000 zł,nie jest to dużo jak na wózek 3 funkcyjny.Jeśli chcecie wydać 2x tyle to polecam Implasta BOLDER.Moja koleżanka go ma-super zawieszenie ale ja wolę wózek na 4 kołach.Przednie skrętne to rewelacja w manewrach wózkiem.Wygląd wózka też niczego sobie,nowocześnie ale nie dziwnie-kosmicznie jak niektóre wózki.Ogólnie jestem zadowolona,łatwo się składa i ma bogate wyposażenie.Nie wiem jak będzie sie sprawować spacerówka?Narazie moja córka ma 5m-cy,nie długo pomyślę o podniesieniu materacyka w gondoli.Polecam mikado i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: powrot do glownego watku :)

najlepiej pasował Maxi cosi Cabrio FIx :)

Maxi Cosi City - nie było w Mama i ja :/


w komisie dopasowaliśmy też Ramatti MARS - leciutki fotelik :)



jutro chcę jeszcze zobaczyć foteliki w Akpolu :)



ogólnie jak weszliśmy do Mama i ja - i Mąż poszedł zapytać babeczki o foteliki - to patrzyli się na ten adapter i na nas jakbyśmy spadli z kosmosu ;P
musieliśmy iść do jakiegoś faceta z serwisu - i oczywiście pytanie "a gdzie Państwo kupiliście taki adapter?"
no to mówię, że u producenta wózka :P

"jakiego producenta?"

MIKADO :)

"a mikado, robi wózki"


i facet stwierdził, że adapter jest do niczego, bo niby jak stabilnie ma się trzymać fotelik?



ale poszliśmy z babeczką przymierzać :) no i ten Maxi cosi Cabrio Fix wchodził i trzymał się super :)



chciałabym jeszcze sprawdzić Chicco :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: powrot do glownego watku :)

Koniecznie daj znac jak sie spisuje maxi cosi bo innej opcji nie rozważam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: powrot do glownego watku :)

w instrukcji jest napisane, żeby właśnie nie pokonywać schodów Bostonem :P

mieszkamy na 3 bardzo wysokim piętrze :P

mam zamiar trzymać stelaż wózka w aucie :)


niestety nasz bagażnik nie jest wielki ;) (Nissan Sunny) - dlatego trzeba zdjąć tylne koła, żeby stelaż wszedł na szerokość ;)

ale zdejmowanie kółek i ich zakładanie mamy już opanowane :) trzeba je "rozgryźć" ;) i wtedy jest już łatwo :)

samo składanie stelaża - pikuś :) podobnie jak montowanie/zdejmowanie poszczególnych elementów (gondola, spacerówka, adapter)


dzisiaj jedziemy do Mama i ja z adapterem - będziemy przymierzać foteliki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

powrot do glownego watku :)

ostatnie pytanie przed wyjazdem do... trojmiasta :)

jak oceniasz latwosc skladania wozka? czy czujesz ze bedzie Ci sie chcialo wyskoczyc samochodem np. do ikei :) czy za duzo "upierdliwosci" ze skladaniem/pakowaniem wozka? wiem, ze to trudno ocenic na sucho (ja tez myslalam przy pierwszym wozku - lzejszym niz bartatina/boston - ze dziesiec schodkow do windy to pikus, a po kilku miesiacach snily mi sie w nocnych koszmarach. Teraz jestem madrzejsza i zamiast dzwigac, bede wciagac - ponoc mozna to na luziku zrobic z kazdym dobrze amortyzujacym wozkiem i nawet dziecko sie nie obudzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: offowo :)

Gosia - mój suwaczek coś się obija ;) dzisiaj zaczęłam 30tc :)


turkusowy....... lubię ten kolor :)

masz fajnie, bo możesz zobaczyć te wózki na żywo i wypróbować co i jak ;) my musieliśmy zamówić w ciemno :)


ale nie jesteśmy rozczarowani :) wręcz przeciwnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: offowo :)

Agusia, widzę w twojej stopce 28tc i 5 dni - jutro będziesz miała tyle dni za sobą, ile ja gdy rodziłam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: offowo :)

a u filipa w szpitalu z kolei przestrzegali przed drobnopestkowymi (porzeczki, maliny, truskawki, etc) - zolte sery jem w ilosciach hurtowych, i badz tu madry... :) czyli pewnie mozna wszystko a wplyw jedzenia na dziecko i jego niedojrzaly uklad pokarmowy to i tak jedna wielka loteria...

a wracajac do watku glownego - czekam na maila od p. Krzysztofa :), bo wyniuchałam, że na dniach mają wejść nowe kolory, m.in. turkus - już zacieram łapki :)

a dziś byłam jeszcze raz w Smyku pooglądać - mają Bostony i Oxfordy, o ile Bostonem jeździ się super, to Oxford to dla mnie porażka :( albo ja się nie nadaję do trójkołowców, albo ten model jest dziwny...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: offowo :)

u nas położna w SR też mówiła, żeby właściwie jeść wszystko - ale smażone zastąpić duszonym :)

jedynie zrezygnować z żółtych serów, kwaśnych zup, bananów, grzybów i ostrych przypraw :)

i nie pić soków "z dużych pestek" :)


i nawet jeśli jest się chorą - to karmić :) dziecko dostaje wtedy przeciwciała :)


a jeśli trafi się wesele itp. - można "zabalować" ale mleko przez 2 dni należy odciągać i wylewać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: offowo :)

Tak zdecydownie spokojniejszy niz na zdjeciach ten kolorek:)
Te naciecie faktycznie sa przystosowane jakby chcialo sie dzidzie w spacerowce wozic.
Ja mam nadzieje, że mój Filip poczeka jeszcze z przyjsciem na świat chociaż ostatnio moj mąz sie ze mnie podsmiewa i ciagle pyta czy torbe mam juz spakowaną do szpitala:) oby nie wykrakał:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: offowo :)

teraz już lecę na wszystkim - pojemniki na mocz, słoiki po koncentracie pomidorowym, etc z biegiem czasu człowiek zaczyna poszerzać swoją strefę komfortu i testuje na ile dziecko (i pielęgniarki) pozwoli :) a propos laktacji - jaka szkoła w waszej szkole rodzenia odnośnie jedzenia panuje? bo ja - za radą położnej z forum gazety właśnie - jem prawie wszystko (z wyjątkiem smażonego) i Filip, choć skrajny wcześniak i po operacji ukl. pokarmowego, swietnie sobie radzi, zero wzdęć, zalegań, etc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: offowo :)

Gosiu - będzie dobrze!!! :)

Filipek jest dzielnym facetem, który łatwo się nie da! :)
Początki wyjątkowo trudne - ale później będzie już tylko lepiej :)


nie doczytałam całego wątku na gazeta.pl - doszłam do momentu, że mrozisz pokarm :)

właśnie wczoraj w SR miałyśmy laktację :) i nasza Położna polecała pojemniczki na mocz!!! takie osobno pakowane(sterylne) - ponoć to dziewczyny opracowały ;) są tańsze, sterylne i super do mrożenia mleka :)

http://www.dlapacjenta.pl/sklep/product_info.php/cPath/64_65_81/products_id/1483?topSsid=67e8f5e2ebca9e137af72805940f4987

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

offowo :)

koncowka 29tc, mlody wazyl 950g (teraz 1400+) - jego zycie to i tak cud, bo jak w 20tc trafilam do szpitala to mowili, ze nic z tego nie bedzie i naklaniali do usuniecia... nasza historia tu - http://forum.gazeta.pl/forum/w,15302,96459848,,Filip_28_29tc_950g_po_8_tyg_malo_bez_wodzia.html?s=0

ale jest dobrze na razie, tfu tfu - wiecej dobrych niz zlych wiadomosci :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: City Car w praniu

Gosiu masz wcześniaczka ?? ale się chłopakowi śpieszyło, bo jak maleństwo miało urodzić się we wrześniu a już jest 40 dni na świecie toż to malusi szkrabik się urodził :) Zdrówka dla maleństwa
P.S. sorry, za offa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: City Car w praniu

Ententino - no to gratuluję :D


czyli Wasz kolor też jest spokojniejszy niż na zdjęciu? tak jak mój czerwony okazał się wiśniowym ;P


te nacięcia to pewnie do przełożenia szelek/pasów w foteliku :)

i jak się jeździ?


Gosia - jeeeeju to w którym tc urodziłaś? synuś baaaaardzo się pospieszył...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: City Car w praniu

na marginesie - jeden z terminów porodów też miałam mieć na 5.09. ale nasz synal się baaardzo pospieszył, od 40 dni już jest na świecie. Trzymajcie kciuki - dobre trójmiejskie geny robią swoje, więc chłopak świetnie sobie radzi :))
Gosia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: City Car w praniu

spotkamy sie kiedys wszystkie w 3miescie - trzeba w to mocno wierzyc ;-)
bylam dzis w sklepie, ktory jako jedyny w wawie ma city cary i musze przyznac ze wózio jest niczego sobie (Twoj cegielkowy kolor tez byl - mi się wydawał trochę smutny, ale to może na tle żarówiastych kolorów stojących dookoła), tak więc moja miłość do bartatiny będzie wystawiona na ciezka probe :) czytałam na forach, ze materacyki w Mikado są słabiutkie - i to sie potwierdzilo, paczka waty upchana w przescieradlo, takie mialam wrazenie, ale to akurat najmniejsze zmartwienie...

dawaj znać jak dalej się sprawuje :)
a śpiworek - może to do spacerówki i pasów te nacięcia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: City Car w praniu

No i się doczekałam wózka z całej tej euforii zapomniałam pstryknąc jakies foto. W rzeczywistości tez ten pomarancz nie jest taki ostry a bardziej ceglasty, jak dla mnie bomba:) zapierniczalam nim po pokojach jak przeciag:D Tylko mnie zastanawia kwestia spiworka ma jakies naciecia od spodu a ja nie wiem za bardzo do czego one sluza. Musze gdzies czegos w tej kwesti poszukac.
Któraś dziewczyna tu wspominala ze ma albo bedzie miec taki spiworek takze jak wiecie do czego to sluzy to piszcie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: City Car w praniu

no to faktycznie będzie to trwało troszkę dłużej :)

muszą go specjalnie uszyć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dziecko nie mówi (2 ,2 lat) (71 odpowiedzi)

Witam mam synka 2 lata i 2 miesiące i niestety nie mówi czy już pora do logopedy? A jak było u...

Odkurzacz samojezdny - robot - opinie (70 odpowiedzi)

Czy ktoś ma takie cudo ? Czy to w ogóle działa. Chciałam dziś kupić ale sprzedawca stanowczo mi...

waga dziecka na usg a przy porodzie (29 odpowiedzi)

Witam! Jestem w 34 tyg. waga dziecka wynosi 2700 g lekarka mi powiedziała, że urodzę duże...