waga dziecka na usg a przy porodzie

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam! Jestem w 34 tyg. waga dziecka wynosi 2700 g lekarka mi powiedziała, że urodzę duże dziecko. W pierwszej ciąży 3700 g ( w szpitalu też tak i lekarz powiedział ) na 2 tygodnie przed porodem a jak urodziłam to mała ważyła 3070 g. A jak u Was było czy wiarygodne są te pomiary USG. Wśród moich znajomych też różnie zazwyczaj zawyżano.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

na usg córka 4200 wyszła 3850, syn usg 4500 wyszedł 3850
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Różnice są spore. U mnie długo lekarz utrzymywał że dziecko będzie raczej z mniejszych. W dniu przyjęcia do porodu z pomiarów wyszło 3700 g, urodził się równo 4000 g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

U mnie wyszła różnica tylko 60g, u moich koleżanek również różnice były niewielkie (tylko jednej USG zawyżyło o ponad pół kilo).
Dużo zależy od umiejętności lekarza, ale też od algorytmu użytego w oprogramowaniu i od proporcji dziecka. Przy dziecku z mniejszą/większą niż średnia przewiduje główką, kością udową lub innym wymiarem używanym do wyznaczania masy może wyjść zupełnie inna waga niż jest w rzeczywistości. Algorytmy używane do wyznaczania masy działają w 100% tylko przy dzieciach idealnie proporcjonalnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

4150 a urodził się 3470.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

dokładnie, po pierwsze kwestia lekarza i jego kompetencji, ale tez aparatu usg, po dwa to tylko statystyczne oszacowanie na podstawie parametrów pomiarowych, więc takze doświadczenie lekarza odgrywa dużą rolę. w ogóle nie brałabym pod uwagę oceny z usg w szpitalach na izbach przyjeć, czy przychodniach przyszpitalnych i na nfz... mi w szpitalu na izbie przyjęć oszacowano dziecko na 2 kg, a za 16 godz urodziłam 2800;) w gabinecie prywatnym z super usg lekarz - bardzo dobry- oszacowal prawie co do grama (4 dni przed porodem).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

pierwsza ciąża prowadzona w invicta u bardzo dobrego lekarza, dzień przed porodem powiedział, że waga dziecka 3600 a urodziła się 4400!!! więc bardzo duża różnica. Druga ciąża już nie wierzyłam w ich wyliczenia i nastawiłam się na jeszcze większe dziecko a miała 3500 i tak też wskazywało usg i w gabinecie i w szpitalu przed porodem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Pierwsza i druga ciąża na USG przed porodem ok 3800 a urodzili się 4050. Trzecia ciąża na usg 3500 a urodzila się 4400...
Teraz czwarta ciąża 36 tydz pokazuje 3300 juz wiec ciekawe jak bedzie przy porodzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Przyjmuje się,że waga według usg to +/- 500g. Ale u mnie i u koleżanek,które chodziły do tej samej przychodni waga była prawie idealna wg USG mój wcześniak 3850g :) , a urodził się 3900g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

kuzynka na usg miała dziecko ok 3200g urodziła dzien pozniej prawie 4 kilo miał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Rodziłam w Rdlowie. Przy przyjeciu na pogodowe i przy jednym i drugim dziecku lekarz idealnie okreslkl wagę na usg..pl porodzie dzieci ważył tyle samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

U mnie za każdym razem lekarka ostrzegała, że bobasy będą duże. I tak było. Za pierwszym razem miało być koło 4000 g i wyszło 3910g. Za drugim razem miało być już ponad 4000 g i było 4250 g :) W obu przypadkach w dodatku chłopaki "długie", więc wyprawka najmniejsza od razu wypad i zaczęłam od ciuchów na 3 m-ce ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

u nas na 2 dni przed porodem dr robiła USG i zrobiła dwa pomiary jeden podawał 4200, drugi pomiar 4400 dziecko urodziło sie z wagą 4300 ;P
Ale np u znajomych miała być cesarka przez wielkość dziecka - usg przewidywało ponad 4kg (dziecko ułożone pośladkowo), a urodziła się kruszynka 2700 czy 2800 :P i gdyby usg w szpitalu nie podało tak zawyżonej wagi to rodziłaby sn mimo układu posladkowego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Mój syn w 35 tyg miał 2750 gr urodził się w 41 z ta sama waga .Teraz ma 5 lat jest długi i chudy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

~mm np nie wiem.... Mój jak pisałam 4300 a wyskoczył szybko ok 10 sie zaczęło, a o 13:30 syn byl na świecie po 3 partym (byłby po drugim ale na pierwszym sie zapowietrzyłam) ;) no ale ja specjalnie piłam filiżankę dziennie naparu z liści malin od 36tyg co sprawia ze akcja porodowa szybciej przebiega, skurcze są pełniejsze ;) polecam wszystkim ten "magiczny" napar :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Ta wypowiedz miała być do Marty (wypowiedz niżej) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Najważniejsze ,żeby dziecko było zdrowe ale fakt im większe dziecko to poród jest trudniejszy więc wiążą się z tym zagrożenia. Cóż im bliżej porodu to mam większe obawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

U mojego synka USG prognozowało w dniu porodu wagę 3800g, a urodził się z wagą 4510g.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Dzień przed cesarką waga córki sprawdzana w gabinecie lekarza prowadzącego (3700-3800) i w szpitalu w Redłowie (ok. 3900). Waga córki przy porodzie - 3150... ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

W pierwszej ciąży, dla odmiany ;) przy przyjęciu do szpitala waga syna około 3300 - urodził się z wagą 4050. ;) 42tc

Także w naszym przypadku waga z usg nie miała nic wspólnego z faktyczną wagą dziecka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Dziewczyny, masę dzidzusia wylicza program komputerowy na podstawie różnych pomiarów, dlatego waga po urodzeniu tak się różni,ale dobrej jakości sprzęt i wprawny lekarz tak dokładnie zaznaczają owe parametry,że niwelują ramy błęd, poza tym mój lekarz koleżance od razu powiedział,że waga według usg to 4000g,ale maluch na pewno będzie mniej ważył, bo na obrazie widać,że jest drobny,a długi i rzeczywiście, bo miał 3200g i 57cm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

U nas 2 tygodnie przed terminem waga z usg 4040, tydzień później planowe cc i syn urodził się 4140
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Mi dzień przed porodem na usg lekarz stwierdził wagę 3,16 kg, a synek urodził się z wagą 3,19 kg :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

U mnie: pierwsze dziecko w dzien porodu z usg w szpitalu mialo 2200 a urodzilo sie 2150 i drugie dziecko w dzien porodu z usg 4500 a urodzilo sie 4470.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Pierwsza Cora ok 3400 urodziła się 3440. Druga na usg u dwóch lekarzy i kontrolnym ktg na zaspie. Powiedzieli że Max 3500. urodziła się 3450.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

załamka mój synuś waży 4500 39 tc wg USG . Ma dużą główkę i długie nogi. To moje drugie dziecko więc boję się SN ale perspektywa CC także mnie nie pociesza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: waga dziecka na usg a przy porodzie

Ja do samej ciąży końca nie wiedziałam że córka będzie duża i urodziłam sama 4860
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowałem się skorzystać z usług polecanego mi gabinetu USG w Warszawie - https://www.gabinetusg.com.pl/usg-doppler/doppler-tetnic-szyjnych-i-domozgowych/ , gdzie uzyskałem profesjonalną pomoc i bardzo indywidualne podejście do klienta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślisz, że jak wciśniesz tu reklamę to ciężarne na usg popędzą do Warszawy? Serio marketing i reklama tak nisko upada? Biznes ci nie idzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

jaką kupić prostownice???? (50 odpowiedzi)

hey,dziewczyny prosze o rade,zamierzam kupic prostownice byłam dzis na polowaniu ale wybor jest...

zajmująca zabawka dla 14-miesięcznego dziecka (57 odpowiedzi)

Szukam zabawki w której można coś wkładać i wyciągać, zamykać-otwierać, przyciskać, przekręcać i...

rośliny na balkon - jakie? (17 odpowiedzi)

Może pomożecie... Chcę coś posadzić na balkonie, tylko w lato tak strasznie tam praży słońce...