Wyciszanie drzwi

Temat dostępny też na forum: Dom i mieszkanie
Czy ma ktoś może doświadczenie z wyciszaniem drzwi??? Chcę wyciszyć drzwi wejściowe od mieszkania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyciszanie drzwi

zrobilem to juz kilka razy (3) i zawsze byl efekt. raz byly to stare podwojne drzwi. Mimo, ze podwojne to i tak w mieszkaniu wszystko bylo slychac. Jak byly pojedyncze to jakis tam halas przechodzil. W kazdym razie kupilem odpowiednia uszczelke (grubosc w zaleznosci od szczeliny) w Leroy Merlin. Sa tam uszczelki od dolu plaskie a od gory jak grzebien firmy tesa. Biale i brazowe. Uszczelnilem drzwi na calym obwodzie. Efekt? Nic nie slychac a do tego w mieszkaniu troche cieplej. Wiadomo, na klatce i tak jest w miare cieplo wiec podstawowym efektem bylo odciecie halasu. 100% skutecznosci !
Pomysl czy nie zrobic tego z oknami. Ja zrobilem. W styczniu tego roku uszczelnilem okna uszczelka na 1-3mm. Efekt? Wzrost temp w mieszkaniu o ok 1stopien. Dalo sie odczuc roznice. A u rodzicow w domku o ok 1,5 stopnia. Naprawde polecam. Oczywiscie halas takze jest duzo mniejszy.

Powyzsze jesli masz dobre drzwi. Jesli jakies stare z desek to mozesz dokupic obicie wypelnione gabka. Takze skuteczne.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyciszanie drzwi

Szczerze mówiąc myślałam o obiciu pomimo że mam nowe drzwi. O uszczelkach nie pomyślałam :) Dzięki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś ma zorientowanie, to może od razu kupić odpowiedniej jakości drzwi. Mam na myśli na przykład coś takiego https://www.tychy.pl/2020/03/20/drzwi-pasywne-dlaczego-warto-sie-na-nie-zdecydowac/ . W sumie pasywne drzwi dają wiele korzyści, nie tylko pod kątem wyciszenia organizmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co ja nie mam tego problemu bo wymieniłem całkowicie drzwi na nowe. My mamy aluminiowe drzwi firmy Aluhaus i ona dały nam bardzo duże wyciszenie. My co prawda mamy dom jednorodzinny więc taka stolarka jest jak najbardziej wskazana, do mieszkania w bloku raczej też wybrałbym te drzwi bo sa po prostu bezpieczniejsze i solidne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem estetycznie to nie może wyglądać. Lepiej wymienić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...