Wymiana instalacji elektrycznej

Witam!
Mozna "z gory" zalozyc jaki jest koszt wymiany instalacji elektrycznej z alu na miedz w mieszkaniu 48m2?blok z 1980 roku
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W blokach jest wiele niespodzianek z tamtej "epoki" kable układane ukośnie lub jedna żyła podciągnięta od sąsiada. Można z głową wycinać bruzdownicą ale płytko. Można układać w miejscu łączenia sufitu ze ścianami i w tynku ( o ile jest go dość grubo ) Jednym słowem niektóre rzeczy wychodzą w praniu.
Jeśli chodzi o robociznę łącznie z nową tablicą bezpieczników to około 2500 zł do tego materiał przewody 2,5 oraz 1,5 mm wraz z włącznikami, gniazdkami itp Zależy czy będą jakieś modyfikacje np więcej punktów ( gniazdek, włączników, oświetlenie )
Podejrzewam, że chodzi o 2 lub 3 pokojowe ?
hexanet728@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak,mieszkanie 2 pokojowe. Moje pytanie moze troche z tych glupich i bezsensownych,ale jestem totalnym laikiem jesli chodzi o remonty,itp. Myslisz ze w 5tys sie zamknie wszystko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> ze w 5tys sie zamknie wszystko?

Jeśli masz instalację natynkową, np. w rurkach, to spokojnie w tej kwocie się zmieścisz.
Jeśli masz podtynkową, to bardzo ostrożnie zdzieraj gładzie, farby, tapety czy glazurę, żeby je z powrotem na to samo miejsce przykleić, bo za tę kwotę raczej nikt Ci całego mieszkania nie wyremontuje (pomijając już zupełnie koszt wymiany elektryki) :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw by trzeba było obejrzeć na miejscu, przejrzeć detektorem przewody w ścianach i już by było wiadomo jaki koszt i jaki przybliżony czas. Trzeba by także pomyśleć czy będą jakieś modyfikacje np więcej włączników, oświetlenia, wyłącznik różnicowo prądowy itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszt około 2000-2800zł zależy ile gniazdek, punktów świetlnych Pan sobie życzy ,czy blok jest z płyty czy z cegły, czy będzie np. alarm , ładowarki do telefonów, szafa multimedialna itp. wszystko do omówienia. Pozdrawiam AMKHURT kontakt biuro małpa amkhurt.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można ale najpierw trzeba wiedzieć ile będzie punktów ,z czego są ściany , czy będą dodatkowe punkty w postaci USB, ładowarek głośników itp. Z samej informacji 48m2 nie da się wycenić. Jeżeli chce Pan wymienić instalacje proszę o kontakt. biuro@amkhurt.pl lub 504332292
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakładając instalacje elektryczne w swoich mieszkaniach lub innych posiadłościach warto postawić na prawdziwych fachowców z doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem. Jeśli chodzi o konkretną firmę to warto zainwtresować się ofetą https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/montaz-instalacji-elektrycznych-w-budownictwie . Koszty ewentualnych napraw źle założonych instalacji mogą być ogromne lub co gorsze zmuszać nas do ponownego remontu. Nie warto więc ryzykować tylko od razu skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mogę polecić firmę AKE Robotics jeśli chodzi o wymianę instalacji, robią to szybko i dokładnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykonawcy najlepiej szukać z polecen, a jesli nie ma takiej mozliwosci to nalezy sprawdzic opinie o firmie na facebooku - czemu facebook? Bo tam widac kto wystawia opinie
__________________
http://hnl.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też wkrótce czeka mnie wymiana instalacji w mieszkaniu jeszcze z lat 50. Otwartym pytaniem pozostaje kwestia instalacji automatyki, do sterowania przede wszystkim oświetleniem. Jakie moduły, sterowniki najlepiej sprawdzają się do tego typu zadań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosty mechanizm schodowy można ustawić na dowolny czas reakcji np wyłączenia.
Jeżeli ma to być coś bardziej zaawansowanego, plc programowalne itd. to tutaj proponuję jeszcze sprawdzić: https://www.sabur.com.pl/sterowanie-oswietleniem-z-e-line
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chcesz wymienić instalację elektryczną to tutaj tych Panów mogę polecić https://www.elektryk24h.com/elektryk-gdansk/ u mnie robili wymianę instalacji elektrycznej wraz z zwiększeniem mocy pozałatwiali wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wraz z mężem kupiliśmy mieszkanie w kamienicy i bardzo chcemy je wyremontować, ale za cholerę nie wiem jak się do tego zabrać. Mamy również problem w układzie pomieszczeń gdyż do łazienki się wchodzi z kuchni, z czego chcielibyśmy zrezygnować, ale ceny architektów nas przerastają
totalnie jesteśmy pozbawieni zmysłu remontowego
Jak Wy zaczynaliście? Przede wszystkim od czego? Jak planowaliście układ pomieszczeń? Jak przewidywaliście wydatki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Projektuję sama, bo to lubię i dobrze się w tym czuję. Jak się czujesz słabo, to polecam projektanta. U mnie proces wygląda tak: rozplanowanie ukladu funkcjonalnego pomieszczeń, rozrysowanie (obsluguję program cad), rozpisanie w Excelu prac do wykonania wraz z obmiarem zakresow - od wyburzeń i stawiania nowych ścian, przez wod-kan, elektrykę, po prace wykończeniowe, zebranie ofert ekip, kosztorys - na bazie cen w internecie. Poza tym orientowałam się w cenach usług architektów wnętrz i nie są małe. Pewnie jakbym była bogatsza, brałabym pod uwage skorzystanie z oferty. Na razie nie jestem w stanie sobie na to pozwolić.
Od siebie dodam, że warto jest przejrzeć sobie lampy sufitowe w sklepie Leroy Merlin. Jak również wybrac się do sklepu stacjonarnego aby zobaczyć je na zywo ( na stronie jest znacznie wiekszy wybór - jesli zależy Ci na jakości to również mają tam lampy jakości premium).
Osobiscie lubię ciepłe oświetlenie tego typu:
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...