Wymiana silnika

Czy zna ktoś dobry warsztat gdzie wymienią mi dobrze i tanio silnik, najlepiej by było gdyby sami zajmowali się znajdywanie urzywanych silników. Chodzi mi o samochód passat b4 tdi kombi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Wymiana silnika

a kto ci udzieli gwarancji na taki silnik? padnie po tygodniu i będziesz pisął po internetach że warsztat zawinił, że silnik zły zamówił itp. nie jesteś na tyle ogarnięty żeby sobie samemu poszukać, podpytać znajomych itp?
dobrze i tanio - uwielbiam, jako że nie napisałeś skąd jesteś rozumiem że dystans nie robi dla ciebie różnicy, polecam warsztat tuż przed Kościrzyną na skrzyżowaniu w lewo i pytaj o Janusza
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wymiana silnika

W internecie widziałem firmę która zajmują się sprowadzaniem i wstawianiem silników oraz dają gwarancje na silnik miesiąc czasu. Niestety ta firm jest na drugim końcu Polski i zastanawiałem sie czy w okolicach Gdańska nie ma czegoś podobnego, wiem że wiekoszość warsztatów chce aby klient załatwiał silnik. Szukam warsztatu do około 80 km od Gdańska. Dzwoniłem do kilku warsztatów i ceny potrafia różnić o ponad 1tys za tę usługę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wymiana silnika

wydaje mi się, że wymiana silnika w tak wiekowym aucie ekonomicznie nieopłacalna,ciężko będzie dostać żyjący motor,a jeśli już to pewnie min.1500 zł, wymiana do 1000 no i nie zapominaj o rozrządzie...a auto warte pewnie 3-4 tys...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wymiana silnika

I co? Ma pakować się w nowsze używane auto i wydawać na dzień dobry 2-5 tys zł na doprowadzenie do używalności? Jeśli auto jest stare i proste a do tego nie zgnite (przydaje się regularna konserwacja blach), to na prawdę warto naprawić kilka usterek mechanicznych i dalej cieszyć się jazdą. To jest właśnie ekologia - nie zatruwamy środowiska produkcją kolejnego samochodu, tylko dalej jeździmy tym, który mamy.

Gdyby auta miały karoserię ze stali nierdzewnej (np. DeLorean) i mechanikę z mercedesów typu "beczka" to jeździlibyśmi nimi 50-70 lat przy przeciętnym użytkowaniu a nie jak teraz ok 15. Produkcja samochodów 4-ro krotnie mniejsza i jak dużo surowców zaoszczędzonych dla kolejnych pokoleń. Szkoda, że w dzisiejszym świecie myśli się tylko o skróceniu żywotności wozu i maksymalnym truciu środowiska. Przecież auta ze stali nierdzewnej nie trzeba nawet malować toksycznymi farbami!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wymiana silnika

zobacz w Gdyni na unruga, automaster, ja u nich serwisuje toyotę od wielu lat i jestem bardzo zadowolony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wymiana silnika

W końcowym efekcie wymieniono mi pęknięty tłok i inne drobne pierdółki , jakieś pierścienie i uszczelki za 2000zł, za samochód dałem 5500+ubezpieczenie i zarejestrowanie i wymiana rozrządu około 7tys razem, nie ma rdzy więc szkoda było go sprzedawać i szukać nowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wymiana silnika

no i prawidłowo, wiesz czym jeździsz o ile mechanik się spisał a Ty będziesz z głową użytkował samochód ci zapewne posłuży
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wymiana silnika

No to szacun, bo przy wymianie tłoka nie zawsze idzie poskładać silnik w sensowną całość. I nawet nie tyle o kasę tu chodzi ale o to że wiesz co masz w środku. Moje najmniejsze auto jest więcej warte na części niż cena rynkowa całego w tym roczniku. A i tak wyszło taniej niż zakup nowego lub ciut nowszeg ale używanego w tym segmencie. Ale ja lubię starsze auta właśnie za ich prostą konstrukcję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wymiana silnika

a gdzie naprawiałeś auto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do wymiany silnika albo jego regeneracji to ja ze swoich doświadczeń mogę doradzić na pewno firmę z Barcic -wymianasilnika24.pl. Mają doświadczenie, dobry sprzęt i najważniejsze, że uczciwie podchodzą do tematu. Jeśli czegoś się nie da zrobić to mówią, mogli mi na przykład wciskać remont silnika który by się szybko rozpad i miałbym ekstra koszty, a tak wymienili na inny i odpukać w niemalowane – chodzi bez problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wymiana silnika

Kup anglika silnik przeoz a reszte sprzedaj na czesci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie słuchaj ich. Spokojnie oddaj do mechanika i tam zajmą się Twoim silnikiem. Mam znajomego, który często bywa w okolicach nadmorskich i takie silniki to dla niego pikuś. Skontaktuj się z nim poprzez http://nowymotor.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można dobry warsztat który robi silniki, albo wymienia znaleźć w Barcicach. Ja akurat miałem reperowany silnik w BMW, ale z tego co wiem kolega też do nich jeździł i jemu w VW już wstawiali inny silnik. Wszystko od początku do końca objaśniają, z góry widziałem ile mnie taka naprawa będzie kosztować. Warsztat ma swój portal na wymianasilnika24.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z klimatyzacją jestem regularnie w Bosch Tour w Nawojowej, w sumie tylko z klimą do nich podjeżdżam sobie bo raz że mają dobry sprzęt do czyszczenia a dwa że cenowo się nawet fajnie u nich idzie dogadać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?