Wypłaty 500+ część 4

Proponuję kolejną część,wątek 3 jest obszerny ,że aż trudno coś odnaleźć a zapewne z nowym okresem wypłat pojawią się nowe pytania
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

w Gdańsku PKO SA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba w Pruszczu hahahah
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

są już dzisiaj pieniądze na koncie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jutro jak już
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyz rana Ktoś, coś?:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt hehe. Ale to forum nie tylko dla Gdańska hehe.
Tak jakoś sie zorganizowali, że każda gmina płaci kiedy chce.
U nas dali na weekend. Całkiem szybko tu robią przelewy, a wiem, że są miejsca gdzie płacą wcześniej. Szczególnie jak są święta. Tylko Gdańsk jakoś tak zawsze na końcu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

ale Ty już nie z Gdańska ostatnio pisałaś
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja dostałam wczoraj przelew na ostatnim księgowaniu .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gsc nie będzie wysyłal przekazami świadczeń
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sa jeszcze przekazy pocztowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej nie :&
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"gdzieniegdzie" tzn czy ktoś dostał? Raczej nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kwota wolna od zajęcia w tym roku to około 1830zl. Jeśli ktoś ma wyzsze wpływy niż ta kwota to najlepiej założyć konto w PKO konto socjalne. Bierzesz zasw z GCŚ o wpływających srodkach idziesz z tym do banku i komornik tych środków Ci nie zajmie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Każdego miesiąca na koncie dłużnika, musi pozostać kwota równa 75% minimalnego wynagrodzenia (w tym roku jest to ok. 1441 zł). Nie dotyczy to dłużników alimentacyjnych, którym komornik może zająć wszystkie środki wpływające na ich rachunek bankowy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A więc uwaga kto ma długi. Pilnujcie kasy, bo przelewy gdzie nie gdzie już poszły
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

1. Świadczenia są wolne od zajęć .
2. Posiadając rachunek i mając zajęcie jest tzw. kwota wolna od zajęcia - 1950 zł miesięcznie na rok 2020
3. Jest możliwość założenia konta socjalnego w banku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak, właścicielem konta i kart przedpłaconych jest GCŚ i tak naprawdę to oni mogą zrobić co chcą z tą kasą, która tam wpływa. Trochę nie faknie trzymać tam pieniądze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tytule przelewu jest napisane, że są to świadczenia 500+, więc bank ma obowiązek nie przekazać tych pieniędzy komornikowi.
Jeżeli to jednak zrobi można złożyć reklamację do banku i zażądać zwrotu tych świadczeń, jako niezgodnie z prawem przekazanych.
Karty przedpłacone funkcjonują do końca marca 2020. Kto nie ma konta w banku nie będzie miał kasy z 500+
Te karty i tak były kiepskie bo ich właścicielem jest GCŚ, który w każdej chwili może zabrać te pieniądze, zaś w banku nikt ich nie weźmie. Poza tym jeśli coś ci się stanie to nikt z rodziny nie dostanie tych pieniędzy, w banku może odziedziczyć rodzina
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielokrotnie miałam zajęcia komornicze w banku milenium fakt na drobne kwoty typu 50 zł ale raz zdążyło mi się na kwotę 1600
Bank milenium mnie chronił. Nie dość że nie przesłali komorników ani złotówki do kwoty najniższego wynagrodzenia to ani złotówki z Mops. Także polecam konto w milenium
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To złóż skargę, walcz o kasę. Komornik nie ma prawa zabierać kasy z 500+. A jak faktycznie nie będzie innej formy płatności jak na konto to co zrobisz?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

otworzyć firmę ?? (35 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

Niechciana 3 ciąża (255 odpowiedzi)

Jestem mamą 2 dzieci. Mam synka w wieku 6 lat i córkę 2 letnią. Kilka dni temy dowiedziałam się,...

Wyprawka do zerówki szkolnej - co kupić? (22 odpowiedzi)

Witajcie Co jest potrzebne dziecku z wyprawki, które pójdzie od września do zerówki szkolnej?...