Wyprawka dla dziecka lato

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Witam. Ma termin na czerwiec i tak pomału się rozglądam za wyprawką,tylko sama nie wiem co i ile sztuk tego kupić. Ile z rozmiaru 56 ile z 62 ,czy może od razu też kilka rzeczy 68 ? Chodzi mi o body ,pajacyki,pólśpiochy itp. Nie zamierzam kupować kaftaników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla dziecka lato

Na lato najwygodniejsze beda body z krotkim i dlugim rekawem, kilka spiochow i pajacykow. Co do ilosci to z doswiadczenia wiem, ze 5-7 sztuk z kazdego rodzaju spokojnie wystarczy. Na poczatek rozmiar 56-62 (chyba, ze z usg wychodzi duzy bobas, to wtedy 62). Rozmiar 68 bedzie stanowczo za duzy. Nie wiem, gdzie bedziesz kupowac ubranka, ale rozmiar rozmiarowi nierowny (np. lupilu ma troche zawyzona rozmiarowke ale wg mnie najlepsza jakosc za niewielki pieniadze).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Na lato dużo nie trzeba (urodziłam oboje dzieci w czerwcu). Na początek zdecydowanie zapas body krótki i długi rękaw, półśpiochy czy śpiochy, skarpetki, pajacyki (kup jeden cieplejszy polarowy na chłodne dni) i ze 2-3 cienkie czapeczki. Kaftaniki były wygodne do ubierania i praktyczne (ale nie te wiązane). Do tego tzw. tetrowe pieluchy czy flanelowe (tych może być potrzebne sporo, ja miałam 20 szt i ledwo starczało) i ze 2-3 kocyki (też nie mega grube). Rożek też może być na początek. Rozmiar ciężko doradzić. I faktycznie rozmiarówki są różne, więc uważaj. U nas ani młodszy ani starszy po urodzeniu nie mieli szans na rozm. 56, a 62 starczył na dosłownie 3 może 4 tygodnie. Małych ciuszków na szczęście kupiłam malutko. Dokupowałam więcej jak już dzieci się urodziły, znajomi pytali co kupić i w jakim rozmiarze, tak więc sporo na kolejne tygodnie dostałam do rodziny i przyjaciół. Co do ilości każdej rzeczy... Hm... Jak ja rodziłam zawsze był upał. Miałam co najmniej po 10 szt każdej rzeczy, bo zdarzało się przebierał małego po 3-4 razy dziennie (albo sie ulało i mokry, albo obsikał się w czasie przebierania i już ciuchy brudne zanim go ubrałam, albo spocony od upału). Pranie częste ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam http://wpexplorer.pl/kapielowe-okrycie-dla-maluszka/ kupiłam cały zestaw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla dziecka lato

Trudno doradzić. Ja wszędzie słuchałam "nie kupuj dużo w rozmiarze 56, bo zaraz będzie za male". Córka wg usg miała mieć ponad 3 kg, a urodziła się z wagą 2800. Rękawy w ubrankach 56 podwijałam na 3 razy. Były jej dobre jak skończyła chyba 3 miesiące. Najlepiej nie robić dużego zapasu tylko po czasie dokupić bo może się okazać, że jedne rzeczy ubiera Ci się szybciej i wygodniej niż inne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Ja z kolei słyszałam nie kupuj 56 wcale, bo mały nie ubierze, bo urodzi się za duży. I tak było, dwa razy :P
Moje bobasy z wagą ponad 4 kg i 60 cm na starcie nie miały szans na najmniejsze ciuszki :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

4 kg? Nie uszkodziło Pani? Ile przytyłam Pani w ciąży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam nacinana i przy pierwszym porodzie i przy drugim też, więc bobas wyszedł bez problemu i nie narobił mi żadnych szkód ani problemów a jestem już prawie 6 lat po ostatnim porodzie, więc jakby coś było nie tak to bym odczuła. Drugi nie dość, że większy to i główka większa, ale położna świetnie małego chwyciła ze mnie i szybko wyszedł.

W pierwszej ciąży przytyłam 14 kg, w drugiej 12 ale wychodząc ze szpitala zostało mi tylko 4 kg do zgubienia. Reszta wyszła z małym hehe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

He he, też mi zostało 4kg do zrzucenia jak wychodziłam ze szpitala. Miesiąc później ważyłam mniej niż przed ciążą :P taki mi się trafił wymagający egzemplarz, że cały czas na nogach i na jedzenie czasu nie było :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Mi też odradzali kupowanie 56. A życie napisało swój scenariusz i urodziłam wcześniaka (dł.46 cm;), w większości 56 pływał, tylko coccodrillo i disneyowe były jako takie (podwijane rekawy). I tak 56 nosilismy prawie 3 mies. Dopiero około roku wyrównał rozmiarówke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Morał z tego taki - dziewczyno kup kilka ciuszków. Obkupisz się jak dzidzia się urodzi i będziesz wiedziała jaki rozmiar potrzebny najbardziej.

PS- No i po urodzeniu będziesz miała gwarancję płci, bo niespodzianki się zdarzają. Nasze pierwsze dziecko miało być dziewczynką, a jednak urodził sie chłopak :) Dobrze, że kupiłam wszystko w neutralnych kolorach (ciuszki, pościele, kocyki, nawet wózek), a dopiero potem dokupując rzeczy wybierałam już pod kątem chłopca. A sąsiadka pewna, że będzie dziewczynka kupiła mnóstwo różowych ciuszków, wózek, nawet pokój dziecięcy rózowy a tu... chłopak sie urodził hehe. Znam kilka takich przypadków wśród moich znajomych czy sąsiadów :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

To oznacza ze miałyście z sąsiadka bardzo słabego ginekologa .. bardzo :) ja uważam , ze po porodzie nie będziesz miała w ogóle głowy ani czasu żeby szukać ciuszków i lepiej mieć więcej , bo takie dziecko przebierasz kilka razy dziennie .. nie mam pojęcia jak ludziom wystarcza kilka sztuk w danym rozmiarze .. może poprostu nie przeszkadza , ze się udało itd ? Takie ubranka nie są drogie (można fajne znaleść na olx, lub nowe w lidlu są non stop). Nie rozumiem tez tych rad o rozmiarze - syn urodził się 4300 przez jakiś czas (już nie pamietam ile) spokojnie nosił 56. Pamiętaj, ze używane ubranka w danym rozmiarze będą zawsze większe niż nowe.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11

Mój miał 4300 ale 60 cm długości i rozm 56 nie miał szans funkcjonować, bo nie mógł nóżkami ruszyć z powodu na krótkich nogawek, a bodziaki nie zapinały sie w kroku, więc co, na siłę miałam go w to wpychać czy jak???

Co do ogarnięcia po porodzie. Po pierwszym tygodniu śmigałam z wózkiem wszędzie. Mialam mnóstwo energii, świetne samopoczucie i czas na łażenie po sklepach :P Lato, piękna pogoda, długie dni. Super sprawa. Właśnie dlatego wybraliśmy tak, żeby dzieci się rodziły latem :) Poza tym nie da się ukryć, że po urodzeniu dzieci dostałam mnóstwo ciuszków i innych akcesoriów od rodziny i przyjaciół, że faktycznie szafy pękały w szwach, niektórych ciuszków dziecko nie zdążyło nawet ubrać, bo zaraz były za małe.

Jeśli każdy błąd płci oznacza słabego ginekologa to mnóstwo jest w takim razie takich lekarzy, bo jakoś błędy płci często się zdarzają (ja znam wieeeeeele przypadków)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zamierzam na pierwszy rzut kupić 4 pajacyki 56 resztę 62. Tak samo body krotki rękaw i długi 56 po 4 szt resztę 62. A reszta to jakieś komplety na wyjście, spodenki czy rampersy. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętaj, że po urodzeniu zawsze możesz dokupić to, co będzie ci jeszcze potrzebne. Chyba nie będziesz ciągle sama w domu z dzieckiem. Zazwyczaj ma się choć czasem pod ręką męża, mamę, teściową, przyjaciółki itd. Ktoś za ciebie może dokupić ciuszki albo znajomi i rodzina zaszaleją na zakupach i co nieco ci sprezentują ;p
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można kupować bez wychodzenia z domu w @, w razie co, przecież wiecie :)
Może koleżanka będzie się lepiej czuła tylko w szlafroku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale że jak? Szlafrok dla noworodka czy jak?
Mówimy tu o ubraniach dla dziecka, a nie dla mamy po porodzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mówimy o kupowaniu ciuszków po porodzie. Nie każda mama będzie chciała latać po sklepach - może zrobić zakupy online nie, bez wychodzenia z domu i nawet bez ubierania się w "normlane" ubrania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja w trakcie ciąży zgarniałam ciuszki z ogłoszeń, jak ktoś oddawał za darmo i uzbierało się tego całkiem sporo. Potem tylko przebierałam synka i zawsze miałam coś pod ręką w każdym rozmiarze. Nie przeszkadzało mi, że używane. Teraz te ciuszki już poszły gdzieś między ludzi, a ja wyciągam kolejne na aktualny wzrost. I naprawdę nawet nie wszystkie zdążyłam użyć. Możesz się rozejrzeć po ogłoszeniach. Jak wolisz kupić, to wtedy idź do sklepu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Autorka ma jeszcze sporo czasu żeby znaleźć ciekawe ogłoszenia oraz trafić na kilka wyprzedazy w sklepach. Na prawdę spore zapasy można zgromadzić nie wielkim kosztem. Nawet obkupić sie bez wychodzenia w domu. Pamiętam jak kupiłam karton ciuchów z allegro za 100 zł z kosztami kuriera to miałam zapas na prawie rok i nie wiele musiałam dokupić (plus to co dostałam), na rzeczy po domu do ciągłego prania w zupełności starczyło a jeszcze z ponad połowę wszystkiego trafiało potem do kolejnego dziecka..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

no warto kupować na wyprzedażach, albo online. Jak tak dostałam materac lateksowy antyalergic covers od Fiki Miki właśnie online w dobrej cenie :) wiele rzeczy się da internetowo załatwić nie drogo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Na zimowej wyprzedaży kupiłam dzieciom sporo ubrań (m.in. w sklepie Kaola Kid). Zawsze czekam na wyprzedaże i kupuję część ubrań w rozmiarze, w jakim chodzą aktualnie dzieci i część w rozmiarze większym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chyba nie zrozumiała Pani pytania z postu lub ma Pani wylane w jego treść, bo chodzi tylko o reklamę sklepu. Założycielka wątku pyta o wyprawkę, a nie zakup ubran dla dzieci będących już w domu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też wychodzę z założenia, że lepiej pewne produkty dla noworodka kupić używane i tak dziecko szybko z nich wyrośnie. Jeśli chodzi o kwestię, ile czego potrzeba to na tej stronie https://helpmedi.com.pl/ciaza/wyprawka-dla-dziecka-poradnik-przyszlej-mamy/ masz dokładną rozpiskę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sama niedawno zaczęłam kompletować wyprawkę dla maluszka jedynie co to na własną kieszeń musiałam zakupiłam wózek z camini, fotelik i łóżeczko i akcesoria dla dziecka. Większość ubranek oddała mi siostra po swoim maluszku, jednak dobrze mieć kogoś w rodzinie kto ma małego brzdąca :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak naprawde trzeba miec po kilka z kazdego rodzaju. bo nie bardzo wiemy jakie dziecko bedzie duze w chwili narodzin. Ubranka nie sa drogie, szczegolnie jak poszukasz po sklepach typu escallante pl, a jak juz sie narodzi to mozna dokupic dokladnie takie rozmiary jakie pasuja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

trzeba kilka roznych rzeczy pajacyk kaftanik body rozne na rozne sytuacje
ja kupuje z fazymazy https://www.fazymazy.com/ bo mają najlepszy materiał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jestem na tym samym etapie, zestaw dla Młodszej jest już praktyczne gotowy. Zostawiamy po Starszej wózek, łóżeczko, 3 zestawy pościeli, 3 ręczniki z kapturkiem (dokupiłam), kilka pieluch tetrowych na ulewanie i do pomocy w myciu, kocyk, po kilka zestawów ubranek tylko od 62 wzwyż (kilka rzeczy musiałam dokupić) przeliczone wraz ze skarpetkami, rękawiczkami i czapeczkami, kilka najlepszych zabawek, pozytywkę na ramę łóżeczka, mniejszą pozytywkę przenośną z melodiami do snu, otulacz do fotelika do 13 kg, który można wypiąć i traktować jako okrycie wierzchnie i jako otulacz do wózka, matę edukacyjną, mały leżaczek, wanienkę do podziału ze Starszą (będziemy mieć tylko dwa lata różnicy), rożek, który można rozwinąć i jest mini matą, grzebyk, oliwkę. I to właściwie chyba wszystko, musiałabym pójść do schowka i sprawdzić, czy coś z zestawu (dla nas minimalistycznego) pominęłam. Nie będziemy tym razem bawić się w przewijak. Jak za pierwszym razem nie będzie żadnych chodzików, wyparzaczy, podgrzewaczy, elektrycznych niań, misiów-szumisiów. Zobaczymy, jak pójdzie kp, wtedy pewnie dojdzie jedna awaryjna butelka. Dużo pomaga mi ten blog parentingowy. Jest tutaj opisane co warto jest skompletować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dwulatka w wanience dla niemowlaka? Podziwiam jak ty ją tam mieścisz. U nas wanienka taka plastikowa największa jaka była w sklepie każdemu dziecku służyła przez pierwsze pół roku życia. Potem już kąpanie w normalnej wannie, bo dzieciaczki się nie mieściły no i musiały mieć trochę miejsca do zabaw wodnych hehe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W takiej wanience to i 4 latek usiądzie i się umyje. Mój syn bynajmniej nie ma z tym problemów A nie należy do najmniejszych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

ubranka niemowlece https://ubranka-niemowlece.pl/ musza byc przewiewne ale w razie czego tez cieple
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ostatnio byłam ze swoją bratową i bratem po najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka. Rodzi już w przyszłym miesiącu, więc zostało coraz mniej czasu na skompletowanie wszystkiego co będzie potrzebne. Znaleźliśmy bardzo ładny wózek z camini i prawdopodobnie go kupią, bo nic lepszego nie rzuciło im się w oczy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka (czyli tzw wyprawkę) zamawiałam na abc-bobasa.pl teraz też tam zamawiam body i pajacyki. Mają ciuszki firmy Pinokio, którą bardzo lubię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Priorytet to dobry wózek, który będzie wygodny i dla rodzica, i dla dziecka. Dlatego ja postawiłam na markę Larktale, bo ma mega szeroką funkcjonalność i wiele zastosowań. Nawet w podróży, bo składa się i mieści do bagażu podręcznego w samolocie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja bardzo dużo produktów dla maluszka na początek kupiłam na stronie https://utulisie.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niezależnie od tego, czy jest lato, czy zima, kompletując wyprawkę nie powinno się zapomnieć o zakupie niezbędnych preparatów. Jednym z nich jest m.in. Octenisept. Stosuje się go podczas pielęgnacji kikuta pępkowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pajacyki niemowlece sa chyba najlepszym rozwiązaniem https://www.fazymazy.com/kategoria/pajac sa najgodniejsze i latwo sie zaklada, uzywa sie latem wiosną i jesienią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co za natrętna reklama ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobry materac kupisz w Fiki Miki, miałam od nich pierwszy materac do łóżeczka a teraz już kopiliśmy z tych 2- większy tym razem Odeo +. Nawet ma ściągany pokrowiec by można było uprać go w pralce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

kupiłam wyprawkę dla dziecka na www.serduszko.pl tam znalazłam świetne ubranka dziecięce dla mojej małej. Jakoś i wygoda to był mój priorytet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

kupiłam wyprawkę dla dziecka na https://www.serduszko.pl tam znalazłam świetne ubranka dziecięce dla mojej małej. Jakoś i wygoda to był mój priorytet. Wszystkiego dowiedziałam się na stronie https://www.ubranka-dzieciece.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wiemy. Widzimy, potrafimy czytać. Napisałaś to wyżej, godzinę wcześniej jako Joanna12. Kolejna firmaz żenującą reklamą. Na siłę, po kilka razy podając się za różne osoby...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ubranka ale wszystkie inne niezbędne akcesoria masz na https://nobobobo.pl/ , fajne jakościowo, atesty i duży wybór w dobrych cenach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeśli jeszcze nie masz wózka dla dziecka, też trzeba się za nim rozejrzeć. Według mnie super opcją będzie riko basic sport. Kosztuje niewiele ponad 1000zł, a sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji i na każdym terenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A na jaki wózek się zdecydowaliśmy? U nas padło na Venicci Tinum, możecie spojrzeć na wózek na ich stronie internetowej https://venicci.pl/ :) Mają ogromny wybór kolorystyczny wózków i super się sprawdzają w mieście i poza nim :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli chcesz kupić ciuszki naprawdę bardzo dobrej jakości to polecam http://sofija.com.pl/ . Bawełniane body, całe kompleciki wszystko zależy co chcesz dokładnie kupić. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

cala wyprawka niemowlece
https://fazymazy.com/kategoria/wyprawka-niemowleca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

gdzie kupujecie meble dla dzieci? (99 odpowiedzi)

czeka mnie gruntowne urządzanie pokoju córki. Ma 7 lat i czas na wymianę dosłownie wszystkiego....

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)