Wyprawka dla przedszkolaka :)

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko
ziewczyny napiszcie co trzeba malemu przedszkolakowi kupic :) tzn co jest potrzebne i co moze sie przydac itp :) bo podejrzewam ze sporo i chyba czas zaczac gromadzic zapasy :D

czy ciagle jest tak ze dzieci spia w ciagu dnia?? bo paulina to od 1,5 roku drzemki w dzien chyba nie miala a wstaje ok 6 albo i wczesniej i ok 20 lazikuje spac przy czym 5 minut w miejscu nie usiedzi ;/


a jak u Was w przedszkolach jest z dodatkowymi zajeciami?? bo one sa pewnie platne dodatkowo no nie??


a najgorsze jest to ze ona ciagle tylo w pieluchy robi;/ sama sobie ubiera jak ja jej nie chce ubrac i kaplica ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

w kazdym przedszkolu podaja co na wyprawke
u nas lezakuja raczej wszyscy
zajecia dodatkowe sa od 2 grupy u nas czyli od 4 latkow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

dzieki :)

ehh u nas w Gdyni wyniki dopiero 21 kwietnia.. ale juz dwa razy nachodzilam przedszkole i Pani dzis powiedziala ze raczej Paulus sie dostani gdzie chcialam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

u nas w grupie chyba nie mial nikt pieluch ale moge ci powiedizec bys szybko odpieluchowala - a z wyprawki to szczoteczki,, chusteczki higieniczne, teczka na prace, kapcie, worki z ciuszkami, posciel do spania, pizamki,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

Wyprawka to sprawa bardzo indywidualna. Nie kupuj artykulow papierniczych, bo moze sie okazac,ze przedszkole zakupuje "hurtem" dla wszystkich. Kapcie, szczoteczka do zebow, recznik zawsze sa potrzebne, co do reszty to poczekaj na "zebranie rodzicow" i dostaniesz karteczke z wyprawka ;D
Powodzenia! Takie przejete mamuski sa suuuuuper!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

Kasiu napisalam watek bo wlasnie gdzies tam znalazlam taka mega liste wyprawki ze mnie wprawila w lekki szok :D

a co do zebran to mnie przerazaja... bo ciekawe czy mozna z dzieckiem pojsc ;/ albo pewnie sa w godzinach pracy itp ;/

dlatego juz mi to wszystko po glowie chodzi heh :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

zebrania sa raczej po pracy u nas o 17 i mamuski z dziecmi przychodzily na nie :)) recznikow u nas nie trzeba bylo - raz w tyg kazde dziecko zabiera do domu wszystkie i pierze - ja bym poczekala z ta wyprawka bo kazde przedszkole ma wlasne widzimisie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

Pewnie,ze mozna isc z dzieckiem. Zebrania sa zawsze po zakonczeniu pracy przedszkola, czyli jesli koncza prace o 17:00, to zebranie na pewno o tej godzinie lub pol godziny pozniej. Nie stresuj sie ! Rozpoczynanie nowy rozdzial w zyciu matki i corki ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

no wlasnie z odpieluchowaniem zaczne walzyc jak sie cieplej zrobi;/
tzn paulina wola na kabelek heh albo nocniczek usiadzie powydaje odpowiednie odglosy hehe wezmie urwie papierek tylko ze bez zalatwienia zadnej potrzeby ;/ juz jest na tyle kumata ze wie co i jak tylko nie chce :(((

na nia musi przyjsc chyba odpowiedni moment. tak jak ze smoczkiem z dnia na dzien ze spaniem ( mjakmama u nas sie lozko super sprawuje!! mam dwa materace i jest jak pisalas lepiej ) no i czekam az mi sie dwie ostatnie puszki bebilou skoncza i skonczymy z butlami ( wtedy moze bedzie w nocy mniej siusiac)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

a czemu masz dwa materace?? fajnie ze super sie sprawuje lozko :)))
u nas mloda zaczela je okupowac w ciagu dnia :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

Paulina robi z lozka trampoline hehe zostalo mi ze starego :D ktore w trakcie skladania polamalam i jako ze juz bylam zmuszona nowe skrecic to sie niezle musialam i szybko nagimnastykowac ;/ w kazdym badz razie boczne barierki przybilam mlotkiem :D:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

jak ona skacze to uwazaj bo moje tez skakali i ta poprzeczna belke wygieli i materac jest tak jakby wgnieciony przez to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

nie no domyslam sie ze aczej ono jej ciezaru bez szwanku nie zniesie :/ na razie pozwalam skakac po moim :) w kazdym badz razie ja tam jestem z niego zadowolona :]

ah i jeszcze kwestia szczepienia... Paulina na razie nie miala na pneumokoki i nasz lekarka raczej jest przeciwna bo paulina nie choruje i mowi ze wlani po niej moze zaczac lapac wszystko ;/ i wez tu badz czlowieku madry......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

nasz nie byly szczepione na zadne dodatkowe a w przedszkolu chorowali duzo taki urok przedszkola - nam lekarka mowila ze w przedszkolach to chroby sa zmtowane i jedne dzieci choruja duzo inne wcale :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

Podbijam wątek :)
u nas zebranie dla rodziców ma być we wrześniu a więc na ostatnią chwilę. Nie wiem , czy coś kupować?
Na razie zamówiłam tylko naprasowanki z imieniem i nazwiskiem na ubrania żeby syn wiedział co jest jego.
Pewnie kapcie i worek to standard.
Zastanawiam się nad pościelą, ale tu chyba są różne rodzaje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

a gdzie kupilas te naprasowanki ? mysle ze na poczatek wystarcza kapcie na zmiane,kubeczek, szczoteczka do zebow,recznik,i jakies ubranka na zmiane,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

My dostaliśmy szczegółową listę. Chociaż nie jestem z Trójmiasta, to wieczorem zamieszczę bo może się przydać.
Wymiary pościeli każde przedszkole ma inne więc nie radzę się spieszyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

Te naprasowanki kupiłam na allegro. Za 50 sztuk zapłaciłam 23 złote.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

Informacja z naszego przedszkola
Ubranka: luźne spodnie lub spódnica z gumką, bluza dresowa, kapcie na gumkę lub rzepy, ubrania z rozciągliwymi dekoltami. Ważniejsza wygoda niż moda :)

Wyprawka:
- podpisana piżamka
- poszwa na pościel (podali wymiary, dosyć nietypowe)
- poduszka, jasiek
- ukochana maskotka
- duża paczka jednorazowych chusteczek do nosa
- blok rysunkowy
- kredki świecowe,
- teczka na gumkę
- woreczek z tkaniny
- kubek, pasta i szczoteczka do zębów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

u nas tylko ręcznik, szczoteczka i pasta, chusteczki mokre, ręcznik, kapcie i kocyk do spania, ale to prywatne to nie trzeba bloków ani jakiś tam papierniczych itd...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wyprawka dla przedszkolaka :)

mamaa mój synek w państwowym, a też nie musimy kupować żadnych bloków, wycinanek, kredek itp. :) Będzie ogólna zrzutka i panie kupią hurtowo dla wszystkich dzieci :) ufff;) U nas trzeba przynieść: podpisane kapcie, piżamkę, ręcznik, chusteczki mokre, chusteczki jednorazowe, papier toaletowy (cała paczkę), majteczki i spodnie na zmianę oraz pościel i kocyk, a potem jeszcze trzeba będzie przynieść kubek i szczoteczkę do zębów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przedszkole pomoże ze spisem wyprawki ale my kupiliśmy plecak ASTRA taki mały i worek na buty. Kredki i flamastry i trochę papierniczych rzeczy. Ogólnie z plecakiem fajnie się młody uczył i teraz co roku chce plecak bo nosi swoje skarby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Norwida 9 (6 odpowiedzi)

Apartamenty Norwida powstaną w cichej części ul. Norwida. Ruch samochodowy ulicą jest nieduży, co...