XV LO czy XIX w Gdańsku?

Witam, mam dylemat które liceum wybrać najpierw - XV czy XIX w Gdańsku. Napiszcie mi proszę dobre i złe strony tych liceów i których jest więcej. Myślałam o klasie humanistycznej, mat-biol (XIX) lub matematycznej w XV. Z góry dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem w XV i jak na razie mogę szczerze polecić tą szkołę:) Atmosfera fajna, rodzinna, nauczyciele w większości też są w porządku. Na pewno mamy świetne polonistki i anglistki- wysoki poziom z obu tych przedmiotów. Przez rok, jaki tu spędziłam bardzo podwyższyłam swój poziom angielskiego- zaczęłam płynnie mówić, a z polskiego praktycznie nie muszę powtarzać w domu- tyle wynoszę z lekcji. Mamy też sekcję hiszpańską oraz pomysłowe i kreatywne lekcje tego języka. Jest także niemiecki, jednak lekcje prowadzone są w mniej ciekawy sposób. Jeśli chodzi konkretnie o te klasy, które wymieniłaś to humanistyczna na pewno będzie dobrym wyborem, ze względu właśnie na wysoki poziom nauczania plus w klasie humanistycznej mamy dodatkową filmówkę, co jest fajnym odskoczeniem od stereotypowych lekcji. Z klas matematycznych mamy matematyczno- fizyczną i matematyczno- geograficzną. Tą drugą polecam, gdyż mamy naprawdę świetnego nauczyciela geografii, od którego możesz się wiele nauczyć.
Jeśli chodzi o XIX to mam tam kilku znajomych i wydaje mi się, że poziom jest wyższy niż w XV, ale nie mogę Ci niestety za wiele o tej szkole napisać:/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0