Zachęcam do przeczytania

Szanowni Państwo. Ponieważ rozpoczął się rok szkolny, a bezpieczeństwo uczniów i wszystkich innych użytkowników na drodze nadal jest zagrożone, każdy komu leży na sercu zmiana tego stanu rzeczy może pobrać petycję do władz gminy i zebrać podpisy. Wypełnione listy można zostawić w sekretariacie szkoły
Petycja jest na forum Bojana na fb. Tutaj nie mozna załączyć tekstu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Osoba do przeprowadzania dzieci to dobry pomysł, ale nie rozwiąże wszystkich problemów. Nie będzie jej o każdej porze i na każdym przejściu dla pieszych. Nasze dzieci nie będą poruszać się tylko tam gdzie jest taka osoba - muszą nauczyć się samodzielnie, bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Może jakieś dodatkowe zajęcia z policjantem z przechodzenia przez ulicę udałoby się szybciej zorganizować?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na baranów niewiedzących o ograniczeniu do 50km/h w terenie zabudowanym jedynym rozwiązaniem są radary i progi zwalniające w okolicach szkoły.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
a) zajęcia z policjantem itp są zawsze dobrze widziane co nie zmienia postaci rzeczy, że osoba przeprowadzająca dzieci sprawdza się. Rzecz jasna nie rozwiąże wszystkich problemów ale póki co to możliwae do szybkiego rozwiązania, jeśli gmina podejmie w końcu taką uchwałę
b) były już dwa spotkania ws fotoradarów i/lub świateł, sprawa się toczy, Też ubolewam, że tak wolno.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nauczcie dzieci podstaw prawidłowego poruszania się po drodze. Społeczeństwo które trzeba prowadzić za rękę... policja to powinna stać przy Szkole w godzinach szyytowania ,co te mamuśki wyprawiają to się w głowie nie mieści. Najprostrzym rozwiązaniem są światła sygnalizacyjne w bojanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Największy problem to jest na parkingu przed szkołą. Rodzice najlepiej wjechaliby do budynku bo ich pociechy nie dadzą rady przejść kilku kroków. A najlepsi są Ci co zatrzymują się na przejściu dla pieszych i tam wysadzają dzieciaki blokując innym przejście oraz ci co wyprzedzają na przejściu innych, którzy zatrzymują się żeby przepuścić pieszych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osoba przeprowadzająca dzieci przez przejście to kolejny etap upośledzania naszych dzieci. Nie uczy się ich kompletnie samodzielności ani odpowiedzialności. Rodzice pilnują kiedy są sprawdziany, jakie są zadania domowe i jeszcze za nie je odrabiają. Teraz jeszcze dzieciaki mają nie nauczyć się przechodzić przez przejście bo ktoś ma za nie to robić. Ciekawe na kogo te dzieci wyrosną?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
1. Od skrzyżowania ul. Wybickiego z ul.Heyke do skrzyżowania Wybickiego że Szkolną powinno być ograniczenie 40 km/h. Przy Szkole nie ma żadnego ograniczenia za to porobili ograniczenia do 40 km/h w bezsensownych miejscach na długich prostych gdzie nie ma żadnych skrzyżowań.
2. Światła przy Szkole i doświetlenie przejścia (tak jak w Kielnie na wszystkich przejściach wzdłuż Oliwskiej). W zasadzie powinny być doświetlone wszystkie przejścia dla pieszych wzdłuż Wybickiego.
3. Latarnie uliczne na Wybickiego zapalają się praktycznie jak jest juz ciemno i gasna ciut świt. Powinny być wyregulowane. Szczególnie w okolicach szkoly. Prosze sprawdzić sobie jak to jest w Kielnie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

,,Restauracja" Czas i Smak Bojano (7 odpowiedzi)

Witam, chcę zie podzielić z wami moimi odwiedzianami w spylunie zwanej restauracją ,,Czas i Smak"...

Patodeweloperki ciąg dalszy (67 odpowiedzi)

Tym razem zamieszany jest w sam Wójt Gminy. W najbliższy poniedziałek o 18:05 wyemitowany...

basen Kielno (28 odpowiedzi)

Proszę o informacje odnośnie basenu w Kielnie, czy jest już otwarty? czy ma ktoś może namiary na...