Zakup domu

Witam czy macie doświadczenia i rady na co zwracać uwagę przy zakupie paroletniego domu ? To co wypisują w ogłoszeniach biura nieruchomości niewiele zgadza się z rzeczywistością .Osoba z nieruchomosci takie bzdury opowiada że się nieźle uśmiałem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakup domu

Gdybym miała kupować dom, to:
1. Wziełabym ze sobą kogos, kto robi remonty i przyjrzał się nieruchomości.
2. Jak działa ogrzewanie? Kiedy piec był montowany? Ile wynoszą rachunki za ogrzewanie?
3. Z czego zbudawny jest dom i jak gruby jest styropian? To przekłada się na izolację domu, trzymanie ciepła i rachunki za ogrzewanie.
4. Okna: ile szyb? Każde skrzydło bym otwierała. Czy się domykaja i są szczelne. Z resztą drzwi i hala garażowa to samo.
5. W kafelki na ścianie bym stukała, czy nie są "głuche" i tym samym odpaść za jakiś czas ;)
6. Na jakim gruncie znajduje się nieruchomość? Piasek, glina?
7. Oczywiście księgi wieczyste, czy nie są obciążone hipoteką.
Tyle na razie mi przychodzi do głowy ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja bym nigdy nie kupił domu. a już na pewno domu który jest budowany od razu z przeznaczeniem na sprzedaż. Trochę pracuję w branży to wiem jak to wykonują pseudo deweloperzy. stanowczo odradzam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam zgadzam się w 100% z moim przedmówcą porobiło się pełno pseudo deweloperów którzy bawią się w budowę domów i bliźniaków nie mając o tym pojęcia dotyczy to nie tylko Bojana ale i innych miejscowości jak Banino zachęcam do poczytania tam to jest dramat typowa masówka mój znajomy kupił taki w Zukowie w szeregu i teraz się z gościem sądzi ! pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakup domu

Bardzo dziękuje cenne rady !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakup domu

Dla mnie ważne położenie, czyli z dala od planowanej trasy kaszubskiej, no i bliskość lasu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zakup domu

Bojano i zdala od trasy kaszubskiej nie pasuje do siebie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakup domu

Wg ciebie jaka odległość pasowałaby
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zakup domu

Przy 500m slychac zawsze, wiec conajmniej 1 km
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zakup domu

zależy jaki kierunek wiatru Słychać obwodowa wiatr ze wschodu latem, zima kierunek sie zmienia i wieje przeważnie z zachodu. Wiatr północno wschodni zawiewa aromaty z ekodoliny Nie ma idealnych miejsc, trzeba wybrać kompromis, większym zmartwieniem mogą byc sąsiedzi uważający ze wolnoscTomku w swoim domku mała działalność gospodarcza. Las to skarb, byle nie zbyt blisko bo przysłania np południowa od słońca mozna tak mnożyć Dom to inwestycjami trzeba przemyśleć
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam uważaj na pseudo deweloperów którzy zabrali się za budowę domów nie mając nigdy z tym do czynienia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wycinka w lesie Bojano (23 odpowiedzi)

8 lat słyszałem wycie jak to pis wycina lasy bez umiaru. Dzisiejszy spacer po lesie czarnym...

Zakup bliźniaka (27 odpowiedzi)

Cześć Wszystkim, Planuje przeprowadzenie się do Bojana z Gdyni. Aktualnie mieszkamy w bloku na...

Siłownia (6 odpowiedzi)

Czy są siłowni w Bojanie albo w pobliżu dla dorosłych i młodzieży?