Zamiana okna na drzwi balkonowe

Jak w temacie. Chciałabym wymienić okno - (pojedyncze skrzydło) na drzwi balkonowe. Trzeba będzie przesunąć kaloryfer, który teraz jest pod oknem i wybić część ściany. Czy trzeba załatwiać jakieś pozwolenia na taką przebudowę i czy taka zamiana stolarki okiennej nie naruszy konstrukcji budynku. Chciałabym utrzymać taką samą szerokość drzwi balkonowych jaką ma obecne okno. Mieszkanie jest w bloku i taka zamiana nie byłaby widoczna z zewnątrz budynku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zamiana okna na drzwi balkonowe

musisz mieć zgodę spółdzielini wspólnoty, dodatkowo projekt od kogoś kto ma uprawnieni konstruktorskie i wszystko wyliczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zamiana okna na drzwi balkonowe

znalazł się ktoś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zamiana okna na drzwi balkonowe

nie a bo co
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie macie? Tradycyjne czy moze hst?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chodziłam po znajomych i testowałam osobiście różne rozwiązania. U jednych zwykle drzwi balkonowe co niestety powoduje ciasne przejście brzydki wygląd bo powiedzmy sobie szczerze to jest rozwiązanie do bloku a nie do domku jednorodzinnego . Ale powodem wyboru była oczywiście kasa. U innych znajomych były uchylno rozwiernego 2 skrzydła 240cm razem ale salon ogromny miejsca Full ( salon 48m) wiec po otwarciu skrzydła w niczym nie przeszkadzały nie trzeba było przestawiać mebli itp. Dlatego uważam ze takie drzwi sprawdza się w dużych pomieszczeniach i po dokładnym przemyślanym rozstawieniu mebli aby nie kolidowały po otwarciu .
Mamy od firmy Kapica: https://www.kapica.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...