Zdrowe jaja - pytanie

Temat dostępny też na forum: Kulinaria
Witam,

Ostatnio pojawiły sie na osiedlu ulotki "zdrowe jaja" z dostawa jajek do domu. Czy ktos korzystał z tej usługi i czy jajka są dobrej jakości?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Zdrowe jaja - pytanie

Tych konkretnie nie widziałam ale te które roznoszą po domach na paletach i reklamuja jako wiejskie, wiejskie z całą pewnościa nie są, to jajka fermowe kupowane paletami na giełdzie!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zdrowe jaja - pytanie

Zdecydowanie odradzam kupno jaj z nieznanego źródła bo można się zwyczajnie zatruć. Niejeden dostawca mówił mi, że zaopatrują się u niego "firmy" w jaja 3PL. Zmazują pieczątki i dostarczają babciom na ryneczku czy roznoszą po domach...

Jaja z produkcji ekologicznej muszą mieć pieczątkę zaczynającą się od 0PL ale najlepsze będą takie kupione bezpośrednio od małego rolnika na wsi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Zdrowe jaja - pytanie

A ja slyszalam ze te jajka roznoszone niekiedy po osiedlach to sa z frerm i sa naszpikowane antybiotykami, bo kury sa poddane kwarantannie i oficjalnie nie mozna tych jajek sprzedawac wiec roznosza nielegalnie jako wiejskie bez pieczatek bo wyrzucic szkoda :-/

Ja mam znajoma mieszka za Gdynia, ma swoj kurnik, umawiam sie z nia i od niej biore jajka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0