Złamany klucz w stacyjce

Złamał mi się kluczyk od stacyjki. Zauważyłam to wczoraj, podczas postoju. Auto normalnie odpala, czasem nie normalnie - mam 2 klucze, które trzeba złożyć aby odpalić, teraz czasem odpala bez drugiego klucza.

Rano mąż próbował drugim, zapasowym kluczem - nie wchodzi do końca. Czyli pewnie ułamana końcówka tkwi w stacyjce. Co z tym zrobić? Jak się do tego dobrać, jak wyciągnąć? Corsa B.

Może potrzebny jakiś dobry specjalista? Możecie kogoś polecić(w Gdańsku)?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Złamany klucz w stacyjce

jest fachowiec na malczewskiego od zamków,tel.603 277 042 , dojeżdża autem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Złamany klucz w stacyjce

Wyciągnąć, to bez narzędzi nie wyciągniesz, bo stacyjka jest w każdym aucie zabezpieczona przed złodziejami. Czeka ciebie albo jakiś magik albo chamskie wiercenie i usuwanie stacyjki oraz wymiana na nową. Przy wymianie stacyjki trzeba wymienić też zamki, by nie nosić dwu różnych kluczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Złamany klucz w stacyjce

z wydatkiem jakiego rzędu muszę się liczyć?

może jeszcze jakieś namiary?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Złamany klucz w stacyjce

Jeśli mogę doradzić - nie warto naprawiać stacyjki .Jedyna sensowna metoda to wymienić bębenek stacyjki co jest banalnie proste ( jeśli stacyjka się przekręca należy przekręcić stacyjkę na pierwsza wyczuwalną pozycję po pozycji blokady kolumny kierowniczej a następnie odblokować zapadkę blokującą bębenek - co umożliwia wyjęcie bębenka z korpusu stacyjki .Resztę mogę doradzić 602253217
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Złamany klucz w stacyjce

Bzyk. - a co wtedy z immobilizerem? Jak się domyślam - jest w tym drugim kluczu(grubsza obudowa)?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Złamany klucz w stacyjce

tak wyglądają te moje nieszczęsne klucze

image

czy szukając wkładki do stacyjki - muszę szukać jakiejś specjalnej pod immobilizer? Proszę o tłumaczenie łopatologiczne ;) bo jestem blondynką ;)
o taka byłaby dobra? http://allegro.pl/stacyjka-opel-astra-corsa-b-c-meriva-tigra-zafira-i3226689034.html

dostałam wycenę usługi od jednego fachowca :/ nie bardzo podoba mi się ta kwota :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Złamany klucz w stacyjce

problem rozwiązany ;)

jeden fachowiec z Waryńskiego wycenił usługę na 250zł + dojazd ;)

Pan z Klonowej wziął 130zł za wyjęcie wkładki, usunięcie złamanej części kluczyka, ponowny montaż i dorobienie klucza :] zajęło Mu to kilka minut ;) polecam :] http://www.klucze.info/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja korzystam z tego ślusarza https://www.najlepszeotwieranie.pl możliwe, że w takiej sytuacji by dał radę pomóc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki, już dzwonię....myślałem ze jednak nikt nie pomoże a tutaj taka niespodzianka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...