aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

zastanawia mnie jak się kształtują miesięczne zarobki w trójmieście..czy faktycznie jest aż tak źle..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Zarobki 4050 zł netto na umowie o pracę (+opieka medyczna, multisport, bony na święta, czasem inne gratisy czy jednorazowe premie)
Mam 5,5 lat doświadczenia zawodowego, skończone studia (mgr). Aktualnie pracuje w zawodzie na stanowisku specjalistycznym w międzynarodowej korporacji. Niezbędna znajomość j. angielskiego. Praca ok, chociaż korpo-biurokracja czasem wkurza... Pracuje 40h/tyg, nadgodziny rzadko (ale płatne)

W mojej pierwszej pracy po studiach zarabiałam 1400 zł netto na umowie o pracę. Pracowałam tak 2 lata, w międzyczasie szukałam pracy w zawodzie. Nie aplikowałam na lewo i prawo, tylko czekałam na pewne konkretne ogłoszenia. Szukałam tak może z 6 miesięcy, w trakcie których złożyłam z 7 aplikacji. No i tak załapałam się do aktualnej firmy. Już na pierwszej umowie na okres próbny zarobki prawie mi się podwoiły. Potem jako stały pracownik zyskałam prawo do comiesięcznych premii. Z czasem przenieśli mnie do innego działu, bez premii, ale zarobki jeszcze większe. Dla wielu osób, zwłaszcza facetów (wiadomo - dysproporcje wg płci w zarobkach są realne), nie jest to duża suma... ale będąc w mojej pierwszej pracy za 1400 zł nie sądziłam że taką w przyszłości osiągnę. Nie jestem rozrzutna i nie mamy jeszcze dzieci, póki co jest to kasa za którą żyje wygodnie i jestem w stanie odłożyć.

Życzę wszystkim wytrwałości i przede wszystkim cierpliwości. Mierzcie wysoko, ale realnie. Nie warto brać pierwszej ciut lepszej możliwości, czasem lepiej poczekać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Dlatego nigdy nie podejmę pracy w zawodzie:Asystentka/Sekretarka.
Ludzie myślą, że to jest łatwy i przyjemny sposób zarobku.
Że trzeba tylko ładnie wyglądać, napisać coś na komputerze i umieć parzyć kawę, ha ha ha.
Ludzie kochani! za coś takiego pieniędzy się nie dostaje!
Jak to wygląda naprawdę, trzeba się samemu zatrudnić i zobaczyć.
Z moich obserwacji wynika że to jest najtrudniejszy a jednocześnie najmniej doceniany zawód ever!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

~Daria - nie mów, że i Ty tak zapie...asz. Toż to totalny wyzysk :-(( W przyp. takiego rodzaju pracy albo warto nawiązać bliższy romans z prezesem (lub ewentualnie prominentnym członkiem Rady Nadzorczej) i w odpowiednim czasie zastosować szantaż (opcja dla kobiet bez poczucia etyki wyznających relatywizm, a nie np. katolicyzm) albo próbować max. do początku lutego przebywać stale na L4 (od Nowego Roku zwolnienia mają być wystawiane elektronicznie, ale należy liczyć się z obsuwą administracyjną) i usilnie szukać nowej, lepszej pracy. Najlepiej za granicą - o ile nie masz małych dzieci w domu i znasz dobrze choć 1 j. obcy. Tutaj - w naszej smutnej Ojczyźnie - zmiany rynku pracy (o ile jakieś następują) idą b. powoli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Witam serdecznie, prosze o podpowedz, pracuje aktuanie w Anglii, fizycznie, ciezko, zamierzam wrocic do Polski i zarejestrowac dzialalosc w uk tu sa tansze skladkiniz w Polsce,ale jakie utrudnienia czy niekorzysci?
Odnosnie powyzszych komentarzy w pl. skonczylam trzy kierunki studiow. Dziekuje z gory za odpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

monter hydraulik monachium DE - 3122 za listopad na łapke, opłacona do tego kinderkasse i rente, szanuj oczy kolego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Pracownik ochrony w markowym sklepie 180h miesiecznie - 2300zl netto ( umowa zlecenie ) 15 dni po 12h 15 dni wolnych...
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

3000 zł netto Asystentka Zarządu, oferta płacowa z tego roku, praca od 9 do 20, w super międzynarodowej firmie, pełna dyspozycyjność. Zapomnij o hobby, piesku, kotku, chorej babci, której trzeba zrobić zakupy nie mówiąc o dziecku i mężu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Za tak marną stawkę, zrywać się codziennie rano z łóżka?
A czy nie lepiej, np. tak jak Ja - zostać młodym emerytem?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

12 zł tak zgada się , ale brutto kolego !!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Znalazłaś już pracownika, alantoina ??!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Przepraszam, że się wtrącę ale według skali B1 jest to poziom średnio-zaawansowany. Poziom podstawowy to A1/A2.

Teraz już wiem czemu wszyscy podają "komunikatywny" "bardzo dobry" a później okazuje się że to jest tylko ich subiektywna opinia.

Polecam Waszej uwadze: https://www.ewaluacja.gov.pl/Wiadomosci/Documents/skala_znajomosci_jezyka_081010.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

15zł razy 40 godzin tygodniowo czyli etat razy 4 tygodnie daje około 2400zł na rękę więc jak najbardziej jest to popularna stawka którą dostaje nauczyciel, przedszkolanka, psycholog szkolny, bibliotekarka i wiele innych osób wyszkolonych do pracy w danym zawodzie a bardzo często jest to nawet mniej. Więc nie mów, że studenci dostają więcej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

hym tylko czy te piękne zarobki masz na umowie czy dostajesz pod stołem? a na starość będzie ci brakować na wykupienie recept w aptece.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

P.S Stawka 12 zł to wg. mnie minimum, ale dokładnych obecnie stawek na tym rynku nie znam - proponuję więc nim zamieści się ogłoszenie zrobić tzw. research. Argument co do studentów też nie jest trafiony. Polscy studenci ze specjalistycznym doświadczeniem zarabiają w Polsce między 4000 a 6000 zł brutto. A 15 zł/h brutto zarabiają też studenci i absolwenci, ale g*wnianych kierunków bez przyszłości typu historia, j. polski, historia sztuki, kulturoznawstwo, religioznawstwo, politologia, pedagogika (ale nie te specjalna), a nawet ostatnio prawo i generalnie prawie wszystkich kierunków związanych z naukami humanistycznymi i społecznymi. Pracują np. jako telemarketerzy sieci telefonii komórkowej i nie tylko. Z reguły ich stopień znajomości j. obcego kończy się na poziomie B1 (komunikatywny). Choć trzeba przyznać, że sytuacja na rynku pracy absolwentów od ładnych paru lat zmienia się b. dynamicznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Sama pracowałam w sklepie 2 lata, wiem jaka to praca. Sprzątałam, dźwigałam półki, przewieszałam ciężkie wieszaki z kurtkami na zapleczu, można wymieniać w kółko. Ale miałam umowę o pracę i trochę lepszą stawkę niż 7 zł/h. Niemniej jednak nadal uważam, że skoro ktoś nie ma ochoty/czasu żeby posprzątać swoje mieszkanie, powinien liczyć się z kosztami. 5 lat temu byłam nianią u pewnej rodziny, mieli też panią do sprzątania która dostawała 13 zł/h co było wtedy stawką standardową. Biedacy nie szukają sprzątaczki, ale wiadomo że każdy szuka jelenia, żeby było pięknie, czysto, a najlepiej za pół-darmo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Zorientuj się trochę jak wygląda praca w Reserved albo H&M i innych sieciówkach gdzie zatrudnia się młodych za takie stawki bo nie jest to stanie ani siedzenie tylko zapierdziel. Codziennie sprzątanie, bieganie układanie ciuchów, dźwiganie półek, stojaków, latanie po drabinie i zmiana wystaw. Nie mniej męcząca praca od sprzątania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

skoro 15 zł za godzinę jest dla Ciebie wygórowaną ceną to sama lataj ze ścierką. 6-7 zł za stanie w sklepie ma trochę inny wymiar niż pocenie się nad cudzym kiblem. Nie rozumiem skąd u ludzi taki brak szacunku do pracownika, wiadomo że sprzątanie nie jest lekkim zajęciem, sama w domu po 2-3 godzinach jestem zmęczona bo staram się robić to dokładnie, a gdybym miała iść sprzątać do kogoś wiadomo, że chciałabym to zrobić równie dobrze i to za 10 zł/h? Paradoks jest taki, że moje znajome z wyższym wykształceniem dorabiają sprzątając u ludzi w domu, czy w takim wypadku 15 zł dla osoby z lic./mgr to również za dużo?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Z takim nastawieniem życzę Ci powodzenia w znalezieniu szybko sprzątaczki...masz mentalność niczym jakaś arystokratka :-( Za chwilę nowa ekipa (PiS) wprowadzi minimalną stawkę obowiązującą na umowach śmieciowych tj. 12 zł netto. Więc nikt nie pójdzie do pracy za 10 zł, bo po co psuć rynek pracy ?? Zastanów się też jaką powierzchnię oferujesz (m2) i ile orientacyjnie może zająć oferowana przez Ciebie praca. Ja swój dom jednorodzinny, wolnostojący (przyziemie, wysoki parter i piętro z sypialnią) sprzątam sam i jakoś do głowy by mi nie przyszło kogoś do tego rodzaju pracy zatrudniać. Zaoferuj więc 12 zł, a może jakaś kobieta się znajdzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

W polskich realiach 15 zł na rękę za godzinę mają specjaliści po studiach. Uważam, że jak na nasze a nie zagraniczne warunki to 15zł za godzinę za sprzątanie to wygórowana cena. Do sprzątania w domu nie potrzeba inwestycji w materiały ani żadnego kompletnie wykształcenia, to nie jest skomplikowane zajęcie, wystarczy chęć do pracy i kondycja fizyczna. Nie uważam, że sprzątaczka powinna być wynagradzana na równi ze stanowiskami które wymagają poświęcenia wielu lat i zainwestowania środków na zdobywanie wiedzy. W np. sieciach ciuchowych też jest ciężka praca fizyczna a ludzie pracują po 6 zł za godzinę tyle, że mają umowy zlecenia na cały miesiąc lub dłużej. Nie twierdzę, że to jest dużo pieniędzy ani, że to godny zarobek bo faktycznie za granicą zarabia się lepiej ale nie uważam żeby w porównaniu do innych zawodów w Polsce było to sprawiedliwe dawać więcej za pracę, którą może wykonywać prawie każdy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

P.S. Co do Finlandii mój błąd 8,5-11 Euro/h. Oczywiście podane stawki to kwoty brutto. W Finlandii pracodawcy (nie wiem czy tylko jeden czy więcej) zapewniają dodatkowo zakwaterowanie,ale za czynsz płacą już pracownicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

infolinia praca (9 odpowiedzi)

Konsultant Infolinii Medycznej · LeasingTeam Sp. z o.o. , czy ktoś orientuje się, czy jest to...

Ile zarabiacie miesięcznie? (534 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...