alarm

Cześć wszystkim :)

Macie kogoś dobrego kto montuje domowe systemy alarmowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

To nic skomplikowanego, każdy, kto przeszedł szkolenie w firmie która takie alarmy produkuje, raczej będzie dobrym monterem. Urządzenia te są cyfrowe, wystarczy je podłączyć zgodnie z instrukcją i gotowe. Albo działa albo nie.

Chyba, że chodzi o jakość montażu - no to już zależy jak kto się z wiertarką obchodzi :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: alarm

Jeśli planujesz podpisanie umowy z firmą ochroniarską, lepiej zlecić to im. W razie czego nie powiedzą, że instalator coś źle podłączył.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Właśnie nie wiem czy planuję podpisać umowę z firmą ochroniarską.
Nie wiem tez czy chce powiadomienie sms na telefon. Jak będę daleko to co mi to da.

Nie wiem tez czy chce czujniki ruchu na piętrze. Szeregowiec 75m i nie sądze aby złodziej się pchał po drabinie na piętro.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Może znajdziesz sąsiada, do którego będziesz mógł zadzwonić w razie alarmu na wyjeździe? Sprawdzi co się dzieje u Ciebie w domu i wtedy można powiadamiać np. policję? Jest to dość tanie i wygodne rozwiązanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

ja używam aplikacji Satela na telefonie i sprawdza sie bardzo dobrze. moge w kazdej chwili z telefonu wl i wyl alarm, jest podglad, ktora czujka uruchomila alarm.
Aplikacja powiadamia nas poprzez powiadomienia push, wiec w telefonie trzeba miec wlaczony caly czas internet oraz centrala alarmowa musi byc podlaczona do internetu.
Dodatkowo mozna rowniez zamontowac powiadomienia sms lub telefoniczne, ale to wymaga dodatkowego modułu.

http://www.satel.pl/pl/product/845/INTEGRA%20CONTROL,Aplikacja-mobilna-do-zdalnego-sterowania-systemem-alarmowym-INTEGRA

P.S. nie pracuje w Satelu i nie jest to reklama :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: alarm

Internet to nie wszystko. Bez publicznego adresu IP, to poza domem z aplikacją niewiele podziałasz. Mając neta np. od T-Mobile czy innego operatora GSM jesteś za NATem i nie masz dostępu do swojej sieci poza domem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

mam internet w T-mobile i uwierz mi, ze wszystko dziala.
centrala alarmowa jest podlaczona kablem do routera i wszystko dziala.
jedyny mankament to nie ma powiadomien przy braku pradu (router sie wylacza), ale system alarmowy dziala i sa powiadomienia telefoniczne.
przy konfiguracji aplikacji z centrala nie polaczysz sie tak o, trzeba sie podlaczyc kablem z centrala i spisac do aplikacje szyfrowane kody i hasla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Uwaga! Padło hasło "publiczny adres IP", a to znak, że zaraz pojawi się tutaj Amelek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: alarm

i bardzo dobrze. niech chwali sie, że ma to czego nie oferuje konkurencja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Jak najbardziej masz dostęp, o ile pierwszy pakiet takiego połączenia leci z domu :) a już w ogóle bez problemu jeśli dom łączy się z serwerem firmy X która produkuje alarm, a aplikacja w telefonie też łączy się z serwerem X i tam są dane o twoim koncie/instalacji alarmowej. Wtedy nawet z NATem 3 będzie działać :) Nazywa się to man-in-the-middle i chociaż najczęściej nazwy tej używa się wobec wykradania haseł i innych danych wysyłanych z komputera, to zasada działania jest identyczna. Zresztą, tak działa też messenger czy skype.
A jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju firewalle systemowe, to polecam poczytać o UDP hole punching no i wtedy też sprzęty byłyby w stanie się połączyć (telefon-dom). Tak właśnie działa skype, gdy padą serwery.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

swoją drogą, każdy sprzęt świata mogący odwiedzić dowolną stronę w internecie ma adres publiczny :) chodziło wam chyba raczej o "stały adres IP", tzn. taki, który nie zmienia się w czasie, bo adres publiczny to ten, pod którym nas widać w internecie. Można go sprawdzić np. na stronie ip.wp.pl :) Co nie znaczy, że w danej chwili z tego adresu nie korzysta więcej komputerów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: alarm

Mylisz się. Nawet mając router w domu, to wszystkie komputery z Twojej domowej sieci widziane są z takim samym adresem IP na takiej stronie http://ip.wp.pl.

A teraz w skali makro - dostawca internetu może mieć coś na wzór takiego routera u siebie i wszyscy jego klienci mogą mieć to samo IP z punktu widzenia tej stronki ip.wp.pl

A stały adres IP nie jest aż tak istotny, bo możesz utworzyć sobie hosta np. na no-ip.com i Twój router albo aplikacja na komputerze będzie automatycznie odświeżała Twój aktualny adres IP dla danego hosta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Sprawdziłem Twoje informacje i faktycznie, przy połączeniu przez serwer Satel mam dostęp do centrali będącej za NATem. Dzięki za podpowiedź :) Teraz tylko muszę zaktualizować firmware w centrali, ot podobno zaczną działać powiadomienia Push w aplikacji Integra.

Człowiek całe życie się uczy :) Dzięki raz jeszcze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

A hasło do zalogowania w alarmie masz szyfrowane np sesja SSL czy leci jawnym tekstem :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

napisz do mnie southbeargda@gmail.com. dam ci namiary na człowiek bezpośrednio z satela. Montował u mnie wszystko, i w bardzo dobrej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Wcale nie w takiej dobrej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Czujniki ruchu to świetna sprawa, moim zdaniem sa niezawodne. Ja akurat podpisałem umowę z firmą ochroniarską Konsalnet, i wynosi mnie to lekko ponad 50zł miesięcznie. W sumie opłata jest nieduża, a wiem, że cała posiadłość, jak i rodzina jest pod dobrą ochroną :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: alarm

W czujkach PIR wykrywanie ruchu odbywa się na podstawie pomiaru temperatury a nie faktycznego przemieszczania - wystarczy więc wejść do budynku i zasłonić się parasolką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Załóż alarm i to z czujkami we wszystkich pomieszczeniach, czujki ruchu lub kontraktony na oknach i drzwiach zew. jak masz zwierzęta w domu.
Satel ma te czujki dostępne w systemach bezprzewodowych, jeden dzień i masz założony alarm. Do tego polecam czujniki ppoż. gazu i tlenku węgla w pomieszczeniach gdzie idą rury gazowe do oraz pomieszczenia gdzie jest piec gazowy. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, miałem wyciek gazu i gdyby nie czujniki gazu, nie wiadomo jak by to mogło się skończyć.

Alarm to zawsze jakaś przeszkoda dla złodzieja, do tego ochrona za 39 zł miesięcznie. Nie jest to jakiś wielki koszt, a zawsze przyjedzie patrol jak Cię nie będzie w pobliżu. I do tego zniżka w ubezpieczeniu nieruchomości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem czujniki ruchu najlepiej się zdają, ale z drugiej strony firma ochroniarska z którą podpiszesz umowę powinna Ci doradzić najlepszy system alarmowy dla tego obiektu. Moim zdaniem, jak już zakładać alarm to nie taki co tylko będzie głośno piszczał i nikt nie zareaguje. Choć teraz aplikacjami też lecą powiadomienia, w Konsalnet mają takie bajery.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na piętrze obowiązkowo niby wydaje się że wysoko i trudno dostępne nic bardziej mylnego żeby otworzyć okno dachowe wystarczy kilka sekund i sprawne rączki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

złodzieje lubią wchodzić przez okienka na strychu-tak że na strychu też daj czujkę ruchu i ppoż
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

ja mam alarm podpięty pod firmę ochroniarską i płacę 36 zł miesięcznie
i niczym się nie przejmuję
niedaleko banina bo w kokoszkach jest ares service-nie reklamuję ani nie jestem pracownikiem tej firmy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Przeciętny złodziej kradzieży dokonuje poniżej trzech minut - marne szanse, żeby alarm i ochrona pomogły. Praktycznie rzecz biorąc, alarmy odstraszają tylko tych mniej inteligentnych złodziejaszków, pozostali wiedzą, że i tak zdążą, zanim ktoś przyjedzie i zareaguje.

Ochrona jest tak naprawdę tylko po to, że jeśli gdzieś wyjechałeś i się włamią, to Ci zabezpieczą dom (np. wybitą szybę, żeby deszcz nie padał do środka).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: alarm

alarm jest zawsze dodatkowo. Zawsze lepiej miec (antywalamaniowe) rolety, drzwi, okna, psa oraz strzelbę. Tak zawsze lepiej mieć niż nie ;)
A do tematu - ponoc satel najlepszy w okolicach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

I co złodziej znajdzie i wyniesie w te 3 minuty? ^^
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Teściową.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: alarm

Wyniesie jeśli był już wcześniej na miejscu kradzieży lub ktoś, kto mu powiedzial gdzie co leży
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: alarm

~eminem ,to wspaniały pomysł zaprosić złodzieja wcześniej do domu i oprowadzić go po domu i powiedzieć mu gdzie co jest,a najlepiej to zostawić mu list o takiej oto treści.

Drogi Panie złodzieju.

Witam Pana serdecznie w mym domu ponownie.
Skoro uporał się Pan już z zamkiem do drzwi,to proszę wytrzeć buty w wycieraczke i się rozgościć .(może Pan również ubrać kapcie).
W lodówce jest smalec że skwarkami i wędzona makrela,proszę sobie zrobić kanapki albo jajecznice na maśle,kawę można zrobić z nowiutkiego expresu do kawy ,którego napewno Pan ,już zauważył. W barku jest alkohol,ale proszę nie pić,gdyż jest Pan w pracy,może Pan sobie wziąść butelkę whisky do domu na wieczór .Brudne naczynia proszę włożyć do zmywarki i zabrać razem ze zmywarką,narzędzia potrzebne do wykręcenia zmywarki znajdzie Pan w garażu.
Wszystkie karty gwarancyjne i instrukcje obsługi do sprzętu RTV AGD znajdzie Pan w pokoju obok w szufladzie na dole.
Bardzo drogi obraz ,który wisi w salonie,gdyby się Panu nie spodobał ,proszę sprzedać u znajomego pasera.
W sypialni znajdzie Pan trochę gotówki i złotej biżuterii.Proszę tylko nie narobić bałaganu w garderobie,bo i tak nie mogę tam nic znaleźć!Jak będzie Pan wychodził proszę podlać kwiaty i opróżnić z reklam skrzynkę na listy. Gdyby było to w czasie świąt,to można życzyć złodziejowi na przykład "...bogatego Mikołaja,czy tam zająca "
P.s Jak chcemy trochę zdenerwować Pana złodzieja,to napiszmy mu,że wszystko mu ofiarujemy,to wtedy nie jest już złodziejem. :) :) ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: alarm

Zdzisiek, a ta makrela wędzona u Ciebie w lodówce to świeża? Bo jak tak, to może byś się ze mną podzielił co? A ta whisky to ile ma lat i jaka pojemność butelki? Bo może to ja bym ją zabrał od Ciebie i przyniósł se do siebie na wieczór co? No chyba, że masz w planie trzymać wszystko dla pana złodzieja, to ja sępić nie będę. Zrozumiem przecie, że są sprawy ważne i ważniejsze!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: alarm

ale whiskey jest chociaż pełnoletnia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: alarm

Heniek ,przepraszam ja Ciebie ,żem Ci takiego smaka narobił,ale to wszystko dla Pana włamywacza jest .Dla Ciebie to ja jestem gotów lepszejsze rarytasy na stół wystawić. Mogę rozmrozić pange i odkorkować wino,które żem kiedyś kupił od prałata Henrykowskiego Janka.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: alarm

No to fakt, że nie każda firma jest w stanie szybko zareagować. Ale jak masz system monitoringu dodatkowo, to i firma ochroniarska ma możliwość szybszego dostrzeżenia potencjalnego włamywacza. Sam korzystać z usługi firmy Konsalnet i musze przyznać, że nie zawiodlem się jeszcze na ich technologii i pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: alarm

Witajcie
Pisząc o złodziejach , włamaniach jakieś sytuacje ? czy ku przestrodze ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słyszałeś kiedyś, aby taka firma kogoś złapała? Ja nie. Ktoś tam pisał że za 36 pln ma servic ares, czy jakoś tak. W skali roku daje to ponad 400pln to już lepiej za te pieniądze dom porządnie ubezpieczyć i nie martwić się, że ktoś ci kolczyki żony czy buty ukradnie. Monitoring to możesz sobie zrobić jaki chcesz powiadomienia na gsm lub podgląd z kamer w komórce, żadna nowa technologia dzisiaj.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie w sklepie mimo paru dorbych lat współpracowania z agencją ochrony konsalnet nie było jeszcze okazji żeby sprawdzić jak radzą sobie z łapaniem, ale chyba dobrze im idzie skoro nie mam strat w kasie, ani w towarach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nic trudnego ale lepiej zawołać fachowca co się zna na rzeczy nie ma co samemu grzebać i coś zepsuć, no chyba że się jest wykwalifikowanym w tej dziedzinie. Przed zakupem alarmu polecam poczytać o alarmach i monitornigu https://www.alarmpro.pl/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-alarmu-domowego/ aby nie mieć w domu zamontowanego czegoś takiego co nie bedziemy chcieli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

536328349 solidny fachowiec od alarmów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli macie w planach inwestycję w monitoring lub inne systemy alarmowe dla Waszego domu, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić stronę https://ivel.pl/p18702,ds-kis101-p-wideodomofon-hikvision.html . Pomogą Wam zarówno w przypadku prostego jak i nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...