amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Jestem pracownikem sluzby zdrowia.I chcialbym tu przestrzec ludzi przed kupnem piesków marki amstaf , doberman , rotwailler.Nie są to psy do hodowli w domu albo jakiejkolwiek chodowli.Dzis mialem nastepny przypadek jak mily dobermanek o malo co nie zagryzl swojej pani.Miala pogryzioną glowe , kończyny.A mamusia tej wlascicielki powiedziala ze rwreszcie uwierzyla że takie milutkie psy mogą zrobić tyle krzywdy.Dla mnie ludzie ktorzy choduja takie psy nie maja wogole wyobrazni.Myślą że są kimś ważnym bo ma takego pieska.A szczegołnie widać takie piesuncie u panow ktorzy ubierają sie w dresiki.A najlepszy jest numer jak male dziecko ma na smyczy dobermana,hhahahahah. Jak co do czego to ciekawe jak go powstrzyma.A rodzice gdzie są? A czasami chodza bez smyczy a co najwazniejsze bez kagańcow.Nie jestem wrigiem psow ale wrogiem tych ras i wrogiem wlascicieli tych milutkich pieskow.Dobranoc
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 66

Matko Boska!!! Przedstawiciel służby zdrowia i pisać po polsku nie potrafi!!! Kto nas leczy, kto???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury gadasz Człowieku! Normalnie ręce opadają jak czytam Twój wpis - istne średniowiecze... Żaden pies od urodzenia nie jest agresywny, kwestia wychowania psa w tym momencie jest kluczowa. Jeżeli od samego początku będziesz źle wychowywał psa, to nawet taki pies typu York może by agresywny... Ludzie przypisali sobie łatkę "psów morderców" na w/w przez Ciebie rasy nie mając ku temu rozsądnych podstaw. Najłatwiej jest powiedzieć, że amstaff to pies morderca, ale nie dopuszczacie do siebie myśli, że nawet jamnik może być groźnym psem. Wkurza mnie takie gadanie, ponieważ mam w domu amstaffa i nie zgodzę się z Twoją opinią. Proponuję Tobie, abyś pierw zapoznał się z książkami nt. poszczególnych ras psów (zwłaszcza te które wymieniłeś) a dopiero później wypowiadał się w kwestii agresywności danej rasy.

Mam nadzieję, że po 14 latach od udostępnienia tego postu, zmieniła się mentalność ludzi ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fredzio. Wyobraź sobie, że też jestem pracownikiem służby zdrowia, konkretnie ekipy ratunkowej i mam inne doświadczenia w tej kwestii niż ty. Jeżeli chodzi o pogryzienia to jeszcze nigdy w mojej historii pracy nie spotkałem się, aby wymienione przez ciebie rasy psów kogokolwiek pogryzły. Natomiast bardzo często pogryzienia dotyczyły psów rasy Jamnik , czasami bardzo dotkliwe, labrador niby spokojny pies , a jednak, Owczarek Niemiecki , oraz wszelkiej maści mieszańców. Kiedyś zdarzył się przypadek ugryzienia przez psa rasy Rottweiler, ale facet wlazł przez ogrodzenie na teren posesji nocą i jak twierdził pomylił ogrodzenia. Więc nie rób zamętu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kotów też nie powinno się trzymać. to szkodniki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kotów też nie powinno się hodować. To szkodniki. Jak gołębie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

kurka gosciu jak mojego dobermada na ciebie puszczę to przestaniesz tak kłamać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie no gosciu co ty możesz wiedzieć o tych psach mam dobermana to jest najwierniejszy pies jakiego miałam kocha dzieci i jest w stanie mnie bronić w każdej minucie swojego życia !! Masz pewnosc że ta kobieta nic mu nie zrobiła ? np: uderzyła. Być może pochodził z patologicznej rodziny którzy się nad nim znęcali, a potem oddali. Jak znam życie pewnie zaraz zaczniesz pisać o krwiożerczym Yorku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Haha lablafor spokojny??? To jest dopiero adhd karzdy weterynarz powoe ze te psy sa nadpobudliwe i z nimi przedewszystkim trzeba pracowac aby je ulozyc mialam 2 i wiem co to za roztrzepance i kazdy kto posiada powoe to samo... Mam amstaffa i nikt mi nie wmowi ze to zly pies!!!! Pies taki jak kazdy inny wystarczy konsekwentnie wychowywac i uczyc spacerow z innymi psami kontaktow z ludzmi aby sam sie nie bal i cos nie bylo dla niego nowoscia pies nie gryzie bo chce zrobic krzywde pies gryzie ze strachu!!! Odpowiednia socjalizacja i jest wszystko ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Hahaha oni z tymi tonami to poprostu sa smieszni on ma podobny uscisk jak i owczarek niemiecki. Maka tylko i wylacznie mniejszy stopien odczuwania bolu i tak naprawde to sa ciapcioki takie niezdarne psiska potrzebojace bliskosci czlowieka moj amstaff uwielbia aportowac wybiega sie z 40min i pada na 3h spi jest tak niezdarny ze czesto sie smieje ze ludzie uciekaja na jego widok a on predzej by zalizal niz cokolwiek zrobil
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Popieram to sa kochane psy kochakace swoich wlascicieli potrzebuja sie wybiegac zmeczyc a wtedy sa spokojne moj amstaff spi z dziecmi i one robia z nim co chca on nawet glowy nie podniesie i powiem szczeze dali taka zla opinie tym psom przez debili ktorzy bili te psy i glodzili a pozniej byly efekty jakie byly... I dajac przyklad moj pies polozy sie i dziecko wchodzi na niego palce wszedzie wstawia moze ciagnac za ogon pies nawet nie obudzi sie spi dalej a kiedy syn zbila sie do rodzicow psa i chce go poglaskac to juz kilkakrotnie zostal ugryziony przez jorka... Jaki z tego wniosek wszystko zalezy od wychowania psa!!!!! I ja sobie noe wyobrazam miec innego niz moj amstaff
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

NIGDY NIE MIAŁEŚ PSA!!! Nie znasz się!!! WSZYSTKO zależy od ułożenia psa. Trochę pracy - jak nad dzieckiem. Mam amstafkę i jamniczkę.... Jamnik NIE CIERPI dzieci, natomiast amstafka uwielbia. TO JEST RASA BAAAARDZO RODZINNA, KOCHAJĄCA CZŁOWIEKA ponad wszystko!!!! Tylko ZŁY człowiek chce zrobić z tej rasy potwora!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

nie ma rasy Wilczur
Jest owczarek niemiecki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

maiałem amstaffa 9 lat i zyje kupiłem nastepnego i też żyje i mam sie dobrze ---jak wychowasz tak masz to tak samo z ludzmi niestety wiekszosc idiotów wypisujących bzdury na temat psów którzy nigdy nie mieli do czynienia z amstafami tylko ktos powiedział --putin też jest cacy i nie gryzie tylko embarga daje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Moim zdaniem każdy pies może być niebezpieczny. Mimo wszystko to jest zwierzę. Wina nie jest po stronie psów tylko właścicieli, którym brakuje wyobraźni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

języka polska być bardzo trudna - hodować pisze się przez samo H :P po drugie psy nie dzielą się na "marki" bo to nie samochody a na rasy :P
po trzecie jak ktoś nie wie jak traktuje się zwierzęta nie powinien mieć żadnego chyba ze pluszowego
amen...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Amstaffy są uparte i złośliwe???O matko,nie wiem co masz za psa,ale to na pewno nie amstaff ,pewnie kupiłaś pieska w typie bez papierów i teraz masz takiego dziwoląga:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Bo pit bulle i amstaffy są jak Media Markt-NIE DLA IDIOTÓW.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Pracujesz z psami i takie bzdury wygadujesz?W takim razie biedne te psy.Labradory słodkie.rodzinne pieseczki?Sprawdź sobie statystyki popgryzień z ostatnich 10 lat,to przekonasz się,że najczęściej gryzą kundle.owczarki i te super labradory,amstaffy i pit bulle są na szarym końcu.Przez takich ludzi jak ty,którzy piszą podobne bzdury na forach i w gazetach,masa psów ląduje w schroniskach.Najpierw się czegoś dowiedz o rasie,poczytaj,porozmawiaj z hodowcami,poznaj te psy,a potem się wypowiadaj.Idąc twoim tokiem rozumowanie ja też mogę powiedzieć,że służba zdrowia zabija pacjentów,bo nie idzie się dostaść do specjalisty,można umrzeć podczas operacji itp.Mój pies morderca ma 7 lat,nigdy na nikogo nie warknął,nie mówiąc o gryzieniu,chyba kurde mam jakiś wybrakowany egzemplarz.Więc wbij sobie do głowy,że rasa jest nieistotna,psa się WYCHOWUJE,jeżeli tego nie potrafisz to nie kupuj psa,proste.Pies jest odbiciem swojego właściciela,tak jak dzieci-będą takimi ludźmi na jakich wychowają ich rodzice.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Ja przestrzegam przed ludźmi marki debil,co to piszą,co im się uwidzi.Dobranoc.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: amstaf , doberman albo twoje życie.WYBIERAJ

Nie wiem czy bylo pisane czy nie.. bo za duzo tego..nawet maly pies moze byc agresywny wszystko zalezy czy bedziesz go traktowac czy nawety nie dopuszczal do Ciebie Twojego dziecka mame czy tate czy kogos..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pseudohodowla (329 odpowiedzi)

Przestrzegam przed zakupem psów z hodowli na Osowej. Psy mają nużyce, wady genetyczne....

Weterynarz dla buldoga francuskiego (3 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś może polecić weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu buldogow francuskich

Witaminy dla kota - gdzie i za ile? (15 odpowiedzi)

szukam witamin dla mojego kota któremu potwornie zaczela wychodzić sierść.....dużo tego w...