bigos

Drogie Panie
Nie jestem orłem w gotowaniu, stąd moje pytanie: co dodać do bigosu poza śliwkami i winem, za którymi nie przepadam. Dodam, że poza kiełbasą typu slaska nie dodałam nic do kapusty i zagotowałam to. Widziałam przepisy w których zalecano np. żeberka, wołowine lub wieprzowine ale to mnie jakos nie zachęca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bigos

> to mnie jakos nie zachęca

To Ty chcesz zrobić kiełbasę w kapuście a nie bigos ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bigos

chce bigos ale "zniechęca" mnie przepis w którym miesza sie kilka mięs- mowa o wolowine,wieprzowinie no i kielbasa do tego typu śląska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bigos

najlepsze są bigosy typu "śmietnik" ;) właśnie im więcej różnych mięs tym lepiej ;) u nas z reguły jest to jakiś kawałek gotowanego/pieczonego/duszonego mięsa wieprzowego + indyk + kurczak + jakaś kiełbaska lub wędlina :] któreś mięso może być też surowe mielone :]

kapusta biała + kiszona :] śliwki wędzone :] czerwone wino wytrawne :] grzybki suszone :] może być też trochę powideł :] niektórzy dają koncentrat pomidorowy :]

i pamiętaj, że dobry, prawdziwy bigos powinien być gotowany przez kilka dni ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz dodać http://broszka.com.pl/jak-przygotowac-dobry-bigos/ smak jest po prostu idealny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bigos

Ja nie daję kiełbasy do bigosu,tylko golonkę i nóżki .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bigos

A dlaczego?
Mieszanie mięsa wieprzowego z wołowym jest jak najbardziej na miejscu.
Natomiast ta śląska mi zupełnie do bigosu nie pasuje - moze przez to, że często widuję w sklepie kiełbasę "śląska" za np. 7,99 i zastanawiam się, co ona robiła przed śmiercią - szczekała, czy miauczała ;)

Dla mnie bigos zaczyna się na ryju i/lub ogonach (wieprzowych). Do tego boczek lub żeberka (wieprzowe) i spory kawał wołowiny (np. mostek).
Kapustę robię mieszaną (mniej więcej pół na pół białej i kiszonej).
Dużo cebuli, dużo liscia laurowego, ziela angielskiego i pieprzu.
Oczywiscie - grzybki, własnoręcznie zbierane i suszone.
Wszystko duszone wiele godzin - do etapu, z którego z bigosu już nie wypływa sok.
Wtedy wykończenie na czerwono koncentratem + KARMEL!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bigos

ja robię tak:
sporą golonkę albo biodrówkę gotuje w małej ilości wody(tylko tyle, żeby zakryła mięso) w trakcie gotowania wody nie dolewam już- ziele angieskie, liśc laurowy, pieprz ziarnisty. miękkie mięso zostawiam w wywarze żeby ostygło, później obieram z kości, wywar przecedzam i wlewam ponownie do garnka wrzucam kapustę, ugotowane mięso, owoce jałowca, suszone grzyby i jeżeli wyszło mało mięsa to kiełbasę ale nie śląską tylko coś "trochę lepszego". pod koniec gotowania wlewam na patelnię ok 100 ml przecieru pomidorowego, wsypuje na oko papryke ostrą i gotuję ciągle mieszając do momentu otrzymania gęstej pasty (może się trochę przypalić) wrzucam kapusty i gotowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: bigos

dodaj kawalek karkowki i juz .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (4 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?