całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Temat dostępny też na forum: Chełm
Witam forumowiczów:)

zamierzamy z córką zakupić niewielkiego pieska :maltańczyk/pomeranian-szpic miniatura/Shih tzu.

Po pierwsze proszę o podpowiedź co do hodowli w pomorskim lub może ktoś ma znajomych , którzy aktualnie mają szczeniaki ww ras.

Mogę przeznaczyć maksymalnie 1tyś a może ktoś ma chęć oddać za darmo.To ma być piesek domowy nie na wystawy itp.

Będę wdzięczna za inf.Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Ja akurat mam kundelki, ale wiem, że jeśli ktoś chce kupić rasowego, rodowodowego psa z hodowli (a nie pseudohodowli), to poniżej 1 tys. to raczej niemożliwe. Ale skoro ma to być piesek nie na wystawy i niekoniecznie z rodowodem, to poszukaj ogłoszeń od osób prywatnych w dziale ogłoszenia/różne/zwierzęta na trojmiasto.pl. Unikaj "hodowli" z cenami rzędu kilkuset zł., bo możesz trafić na chorego szczeniaka.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Poszperałam. Rasowe szczeniaki z hodowli są w cenie 2500-3000 zł. Natomiast od osoby prywatnej możesz dostać szczeniaka, jest jednak ryzyko, że jak dorośnie, to będzie jedynie w typie rasy, bo owszem, matka rasowa, ale ojciec NN ;)

Zajrzyj np. tu:
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/szczeniaczki-shih-tzu-ogl59230746.html

I jeszcze pozwolę sobie zacytować z wątku o pseudohodowlach AgusięGda, która ma większą wiedzę na powyższy temat:

"Dużo ras + dziwne stowarzyszenia zamiast ZKwP/FCi + niska cena = pseudohodowla

To zwykle są psy w typie rasy, nie muszą spełniać wymogów wzorca, często kradzione są zdjęcia pięknych psów i szczeniąt z prawdziwych hodowli(też zagranicznych), a nawet wpisywane w ichnich niby metrykach/rodowodach(wartych tyle co papier na którym są wydrukowane) dane niby przodków(dane często ukradzione z hodowli ZKwP). Rodzicami mogą być też psy z metrykami ZKwP ale ze względu na jakieś wady nie zostały w ZKwP(Związku Kynologicznym w Polsce) dopuszczone do rozrodu/hodowli.

Chcesz kupić rasowego psa? Znajdź grupę na FB, poczytaj, popytaj o polecane hodowle. Odwiedź hodowlę i zobacz jak psy mieszkają, wyglądają na żywo. Poproś o udostępnienie do wglądu lub przekazanie kopii protokołu przeglądu miotu. Zobacz książeczki zdrowia(nie ma opcji, że się zgubiła, że doślą później).
Tak jak nie ma kupowania psa na dworcu, stacji benzynowej, pod sklepem (bo niby trudno dojechać, żebyś nie błądziła, bo akurat będą w Twojej okolicy itd.)

Psa rasowego kupujesz z metryką. Rodowód możesz(nie musisz) wyrobić sama w oddziale ZKwP na podstawie metryki.

Możesz też psiaka adoptować ze schroniska albo fundacji, która opiekuje się danymi rasami. Często są to psiaki odbierane z pseudohodowli."
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

jestem w identycznej sytuacji, też szukam pieska do domu jako przyjaciela dla dzieci, i już tyle się naczytałam o pseudohodowlach że jestem w kropce i boję się kupić... nie zależy mi na rodowodach itd. jedyne warunki to wielkość psa(musi być maly) i sierść (wolałabym włos bo nie jestem pewna czy nie będzie alergii). Nie chce wydać dużej kasy i trafić na chore szczenię, co jak źle wybiorę i psiak zdechnie, dzieciom pęknie serc bo już tyle na niego czekają.... sama już nie wiem co robić, ogłoszenia oglądam na bieżąco
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Dlatego najlepiej brać psa z adopcji. O ile nie jest to z głupich pobudek, na zasadzie "pokażę innym, że mam modnego pieska" to nie ma nic lepszego niż przygarnąć psiaka.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

poczytaj najpierw trochę o rasach, nie wybieraj tylko po wyglądzie. Pomeranian jest bardzo żywy, lubi aktywne, codzienne, dynamiczne zabawy. Czy będziesz w stanie mu to zapewnić?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Poszukajcie na FB grup miłośników danych ras. Tam pytajcie o dobre hodowle. Nie wspierajcie pseuduchów i nieludzkiego traktowania/wykorzystywania psów... Za 1000zł to raczej psiaki z pseudo... A nie warto tyle dawać za kundelka czy psiaka mniej lub bardziej w typie rasy. Lepiej adoptować. Szukajcie też na forum dogomania.pl

Taniej można kupić "peta" czyli psiaka na kolanka, nie wystawowego - bo np. ma krzywy zgryz, krzywy ogonek, brak pigmentu na nosie lub powiece, łaty nie tak ubarwione itp.(zależy od rasy).

Gosia - tylko hodowla ZKwP gwarantuje, że szczeniak będzie rasowy. Chcesz włos? W pseudo są mieszanki... Nie wiadomo czego z czym i co wyjdzie. Do tego często chore. Albo wydasz kasę i szczeniak padnie, kasa przepadnie. Albo drugie tyle wydasz na leczenie i przy dobrych wiatrach psiak przeżyje... Nie lepiej zapłacić więcej i mieć gwarancję, że psiak będzie zdrowy, dobrze wychowany, z włosem? Np maltańczyk ;) Dobra hodowla wyda psiaka z kompletem szczepień, zwykle 10-12tygodniowego ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

A nie lepiej adoptować małego psiaka ze schroniska i zapewnić mu dom? Ostatnio czytałam o labradorze przywiązanym do drzewa w środku lasu przez "właściciela". Straż miejska odwiozła go do schroniska. Może i Wam trafi się fajny, mały piesek w schronisku?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/zwierzeta/sprzedam-suczke-york-ogl59271117.html

Co prawda nie jest to żaden z trzech wymienionych, ale też z włosem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

> też z włosem

Pędzel jest tańszy i nieporównanie mniej absorbujący ;]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Mądrala, a zamieniłbyś swoją księżniczkę na rękawiczkę, na przykład? ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Zgłupłaś?;>

Gdyby teraz jakakolwiek kobieta postawiła mnie przed dylematem: ona czy księżniczka... to byłby to dla mnie jej ostatni dylemat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Skórzana rękawiczka z kobiety, ciekawe... ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

"Milczenie Owiec" się kłania ;)

Ale akurat nie to miałem na myśli.
Stosunek kogoś do mojej księżniczki jest dla mnie jednym z priorytetów w ocenie danej osoby.
Jak również... stosunek mojej księżniczki do tej osoby :)
I paradoksalnie... DZIĘKI temu, że jest rozpuszczona jak dziadowski bicz.
Bo reaguje instynktownie, bez filtra "wychowania".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Bo co jak co - ale psy "poznają" się na ludziach ;) szybciej niż człowiek na człowieku ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Co do hodowli niestety niewiele jestem w stanie pomóc ale wiedz,że to bardzo delikatne psy i wymagają szczególnej uwagi jeśli chodzi o żywienie.Jak już się zdecydujesz dla piesków ras małych bardzo fajna jest karma Iams (ma specjalnie mniejsze chrupki).I nie karm ich przypadkiem resztkami ze stołu bo tylko im zaszkodzisz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

Wejdz na fb na stronke Rasowe bez domu jest tam mnostwo psiakow malych,duzych, szczeniakow moze tam cos znajdziesz. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

W schronisku znajdziesz rasowe psy! Po co kupować,skoro można zrobić coś dobrego dla jakiegoś zwierzaka i odmienić mu los!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

podpisuję się pod wypowiedzią, w schornisku pieski czekają na adopcję, a często to też są młode i rasowe psiaki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: całkowicie zielona w tematach zakupu psa

jarek do kina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zajrzyj najpierw do schroniska. Stereotyp jest taki, że tam same kundelki albo psy trochę spaczone psychicznie, a nie jest to prawda. Można znaleźć pięknego, dobrze wychowanego pieska lub na tyle małego, że spokojnie uda nam się go wychować :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zastanawialismy sie, nie planowalismy, po prostu znalezlismy w krzakach. Szukalismy mu domu (bo praca, studia bla bla bla), ale po 20 minutach od wrzucenia postu zadecydowalismy, ze nie jestesmy w stanie go oddac i to byla najlepsza decyzja.

https://zwierzaki.pl/wiek-psa

No i poczytaj sobie również o tym ile średnio żyją psiaki. Tak aby być przygotowanym na długa opiekę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

Sucha karma (45 odpowiedzi)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory...