choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Drogie mamy, czy znacie jakieś skuteczne preparaty, które sprawdzają się podczas choroby lokomocyjnej u małych dzieci? Dużo jest tego w aptekach, ale ciężko mi coś wybrać, coś co będzie skuteczne. Czytałam trochę o opaskach uciskowych na nadgarstek, ale trochę sceptycznie podchodzę do tego. Doradzicie coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

Moja córka twierdzi,że pomaga jej lokomotiw no ale ona na jąkąś straszliwą chorobe lokomocyjną nie cierpi .Ja z dzieciństwa pamiętam ,że bez worków foliowych i aviomarinu mama nie wpuszczała mnie do auta czy autobusu no ale u mnie był dramat do tej pory czasami się odzywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

Dla naszego 3-latka używaliśmy syropku Lokomotiv i gorąco polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

My mamy okropna chorobę lokomocyjną:( przejechanie niespełna 2 km i już wymiotujemy..

Niestety na Nas nie działa żaden z tych środków ogólnodostępnych w aptece typu Locomotiv (pastylki, lizaki, syrop itp.) opaski również, metoda pediatry o zaklejaniu pępka czy przykładania gazety też nie.
Zmiana fotela na ten z przodu również nie pomogła, nieustane wentylowanie auta tak samo.

Czasami pomaga Aviomarin( podajemy pół tabletki) na długie trasy, wyjazdy ale tylko nocą, żeby spało. Bo po podaniu jest otępiałe. Nie ma gwarancji, potrafi wymiotować nawet po podaniu, ponieważ ma bardzo nieprzyjemny gorzki smak.

Są jeszcze specyfiki przepisywane na receptę od pediatry typu syrop Diphergan. Nie zdecydowaliśmym się podać go dziecku za dużo argumentów na nie..

Musicie sami przetestować i zobaczyć co działa na Was najlepiej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

Mamy ten sam problem niestety :( Jak córka była malutka praktycznie nie mogliśmy się nigdzie dalej ruszyć autem, bo żadne środki nie pomagały. Odkąd skończyła 4 lata, podawałam pół tabletki Aviomarinu - do dziś jest to jedyny lek, po którym nie wymiotuje, ale za to jest trochę przymulona.
Córka nie cierpi podróżować samochodem i autokarem, więc gdzie tylko się da jeździmy pociągami, w samolocie po aviomarinie śpi.
Mąż ma ten problem do dziś, więc myslę że to niestety może być dziedziczne :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

U nas tak samo tylko pociągi. W autokarze na wycieczce w przedszkolu wymiotowała w jedną i drugą stronę..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

Ja podawałam mojej dipfergan przy atakch silnego kaszlu suchego na noc przed spaniem,jak miała 3 lata ,żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałam,działa trochę uspokajająco.Nie wiedziałam,że to działa przeciw wymiotnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

wozimy miskę w aucie :) żadne leki nie pomagały. Młoda ma 8 lat i raczej już nie wymiotuje tylko jej niedobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

o dziwo mojemu synowi te opaski pomagały ...nie dawałam nic innego - miał 4-5 lat jak je nosił , sam się domagał przed jazdą samochodem - one działają na zasadzie akupresury - nie podawałam nic innego bo nie bardzo chciałam , zaryzykowałam z opaskami i jakoś przetrwaliśmy ten okres
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

Warto dziecko przeleczyć na pasożyty, głównie obleńce. Przeczytajcie tu: (http://www.drmichalak.pl/pasozyty.htm) jak mija choroba lokomocyjna po przeleczeniu pasożytów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: choroba lokomocyjna u dziecka 4-letniego

Witam. Ja podaję dipfergan z polecenia lekarza . Działa!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

Dobry laryngolog dziecięcy (28 odpowiedzi)

Szukam dobrego laryngologa najlepiej prywatnie dla córki chodzi o leczenie przerosnietego...

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...