co w tym roku się daję na komunie

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko
inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Jeżeli jeszcze nie ma, a rodzice pozwolą to może jakiś telefon? Jeśli to zły pomysł to myślę, że standardowo jakiś medalik, rower. Zależy czy to ma być prezent drogi czy skromniejszy, Jak możesz to poprostu zapytaj rodziców lub tej dziewczynki co by chciała.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

My zdecydowaliśmy, że chrześniakowi męża kupimy PSP.
Ale to chłopiec... chociaż może dziewczynka też by się cieszyła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

u mnie są 2 komunię w tym roku i nie stać mnie na prezenty droższe niż 200 zł. I tak 400 wydać to dla mnie dużo.Telefony mają. Rodzice jakoś nie podsuwają pomysłów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

z psp to ja sama bym się cieszyła :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

jedna z dziewczynek ma w domu x-boksa, ale to i tak za drogie zabwaki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

wiecie co mnie za rok czeka komunia chrzesniaczki M i dam max 300 zł -nie chodzi o brak kasy ale o to że to ma byc przerzycie duchowe a nie pęd za prezentami .
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

Ja dałam chrześniakowi 500zł chrzestny drugie tyle ,on chciał rower sobie kupić więc wszyscy goście dali jakiś grosz i chłopak kupił rower,
można kupić tradycyjnie zegarek ,można aparat fotograficzny ,łańcuszek z medalikiem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

jak bym miała jedno dziecko to bym pewnie 300 dała ale 2 to już trzeba podzielić. Aparat do 200 to chyba nie ma szans
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

ja planuje dac jestem chrzestna aparat, siostra zakazala szalec::) ale daje sie na co kogo stac, i tyle,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

To może taki zegarek ,cos w tym stylu http://www.casio-polska.pl/casio-ltp-2069l-4a-p-5647.html

Albo tańszy , bransoletkę mozna zmniejszyć a do tego Biblię
http://www.casio-polska.pl/casio-ltp-1282d-4a1-p-5515.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

wiola moi chłopcy dostali od chrzestnej zegarki na komunię. takie zwykłe casio za 120zł (jak patrzę na tej stronie) i to był mega hit dla nich. kasę (przeszło 7tyś!!!) zlożyli do koperty i tyle ich to interesowało, a zegarki noszą do dziś (teraz są w 4 klasie). myslałam, że uznają te zegarki za badziew, a oni sie podniecali, że światelko, że sekundnik, że coś tam. bylismy w szoku, bo to środowisko ps vita raczej;)
reasumując: uwazam, że zegarek to super pomysł.
http://www.casio-polska.pl/casio-ldf-30-4a-p-5693.html

i biblia juz do tego zupełnie niepotrzebna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: co w tym roku się daję na komunie

Mąż w tym roku ma komunię córki i zupełnie nie mamy pomysłu...z rzeczami różnie bywa,cora męża ma bardzo bardzo mały pokój i po prostu nie ma miejsca ma dodatkowe "graty"jakieś pomysły?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

W sumie to ja sama nie wiem co mogłabym dać mojemu synowi ,bo też ma komunie w maju .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

czyli nie maja tzw zylki do interesow,za 7 kola to mozna takiego sikora kupic ze hej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ważne, że 7 tysięcy było. No dobra, zegarki, takie badziewie, też mogły być. Ale po co Biblia? Przecież to tylko Pierwsza Komunia Św...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uważam tak jak ty, że zegarek to nadal dobry prezent. Ja mam za tydzień komunię chrześniaka i rozglądam się za odpowiednim modelem. Jak na razie zainteresowały mnie zegarki Ice Watch. Ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My kupiliśmy http://www.medyk-barcice.pl/idealny-prezent-na-komunie/ młody zadowolony a to najważniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Seria książek (dostałam od ciotki "Jeżycjadę" właśnie na komunię - w użytkowaniu do dzisiaj), płyty ulubionego zespołu/wykonawcy, trampolina (jeśli mają ogródek), dla tej co ma xboxa może jakąś grę (jeśli mają kinecta to jakąś taneczną/ruchową) albo np. gitarę do guitar hero/rock band. Podpytaj rodziców, czym się dziewczyny interesują, bo w tym wieku już jakieś hobby na pewno mają i tym się kieruj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

monster high czy jak to tam ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

Ja się zrzucam z chrzestnym na rower. Uważam to za najlepszy możliwy prezent. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Kupisz aparat do 200zł

http://allegro.pl/cyfrowy-aparat-kodak-5x-zoom-swietna-jakosc-gw-i3025820131.html

my mamy taki już prawie 6 lat i do tej pory jesteśmy z niego zadowoleni (wtedy kosztowal ok 750zł)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

jeżeli chodzi o dziewczynki to naprawde mozna kupic juz cos fajnego za 200 zl co malej damie sprawi duzo radosci, fajne sa zegarki flikflak np cos takiego:
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/148_Flik_Flak_Mademoiselle_Pirouette_ZFTN013
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/7832_Flik_Flak_Summer_Lines_FTB012 l
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/454_Flik_Flak_Tweety_and_Diary_ZFLN022 l
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/3862_Flik_Flak_Music_Box_ZFTN017 l
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/452_Flik_Flak_Travelling_Beauty_ZFTN019
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5744_Flik_Flak_Precious_Bag_Watch_FFL003
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/1574_Flik_Flak_Alies_De_Tendresse_ZFTB002
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/1577_Flik_Flak_Blooming_Heart_ZFTB006
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/1576_Flik_Flak_Jubilee_Girl_ZFTB005
te zestawy sa naprawde ladne o napewno niejednej dziewczynce przypadna do gustu
albo jakas bransoletke z Lilou np z zawieszka aniołka i z grawerem z jednej strony imie a z drugiej data komuni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

ja też potrzebuję inspiracji dla chrześniaczki... Problem w tym, że ona już chyba wszystko ma łącznie z laptopami, rowerami itp, a rodzina zamozna więc nie chcę wyjść na dziada... a z drugiej strony nie chcę kupować kolejnej "zabawki", która zaraz pójdzie w kąt...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Podoba mi się pomysł z książkami, bo ja książki kupuję na każdą okazję i uważam to za najlepszy prezent :) Ale na komunię w tym roku nie przejdzie. Ja mam za zadanie wymyślić prezent dla chłopaka.

No i pewnie stanie na kasie. Zaczynam zbierać już dzisiaj, bo jednak te kilka stów - 300-500 na raz wyciągnąć to nie tak fajnie ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Mój syn ma manię nagrywania filmików na telefon jak wyjeżdżamy zawsze ma aparat przy sobie bo ja nagminnie zapominam zabrać nagrywa i dokumentuje ,dosyć fajnie mu to nawet wychodzi ,myślałam żeby mu kamerę kupić nie za nie wiadomo jakie pieniądze ale widziałam firmowe za 600-700zł ,kiedyś wspominał że by chciał kamerę ale wówczas uważałam że jest za mały ,teraz też nie jest za duży ale dba o wszystkie swoje rzeczy ,interesuje się nowościami technicznymi .
My nie robimy żadnego przyjęcia ,nie będzie u na gości ,po komunii zabieramy syna jakiś obiad ,lody więc to byłby jedyny prezent jaki by dostał .

Jak myślicie czy kamera to dobry pomysł ,czy za dorosły ?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

jak kamerka prosta w użyciu, mała poręczna to dla dziecka co ma takie hobby czemu nie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

Kamerki sa teraz małe i poręczne i proste w użyciu więc jesli lubi kręcić filmiki to będzie dla niego mega prezent!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

najlepszym prezentem jaki moja córka dostała,była wycieczka po europejskich parkach rozrywki,byla zrzuta,pojechala z chrzestną,wspomina to do dziś a ma już 14 lat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

fajnym pomysłem jest tablet jesli dzieciak nie ma , nawet taki najprostszy , ze 300 zł 7 calowy będzie hitem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: co w tym roku się daję na komunie

Pudełka ozdobne na prezenty http://opakowaniaozdobne24.eu/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

Monster High na komunię? A nie pomyliłaś imprez..?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: co w tym roku się daję na komunie

A kamerą to też pasuje jak świni siodlo do przeżycia religijnego i duchowego więc wybaczcie, pasuje tak samo jak konsola skuter czy inne bądziewie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: co w tym roku się daję na komunie

teraz myślę nad ładnymi kolczykami dla jednej, bo ma przekute uszy. druga nie ma to może coś innego z biżuterii plus może jednak jakiś dodatek związany z tą uroczystością książka czy coś...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

jak dobrze znacie obdarowywane dzieci to moze jakis plakat w ramie ze- sportowcem/muzykiem/samochodem/ widokiem/koniem/ delfinkiem czy co kto akurat lubi
jak ktos chce dac glownie zywa gotowke, to polecam cos do tego dodac - drobiazg- kubek,poduszke,bombonierke,pilke,bukiet z lizakow/zelkow. cokolwiek namacalnego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Emenems Twoje slowa ,Mąż w tym roku ma komunię córki i zupełnie nie mamy pomysłu...z rzeczami różnie bywa,cora męża ma bardzo bardzo mały pokój i po prostu nie ma miejsca ma dodatkowe "graty"jakieś pomysły?

Rozumie że Twój mąż kupi córce Biblię albo coś z sklepu z dewocjonaliami , albo nic ,w tym wypadku podarowanie jakieś kwoty tez pewnie nie wchodzi w grę bo to nie religijne .

Już nie pisz głupot bo jakby tak wszyscy patrzyli to by wszystkie dzieci dostały medaliki i miały ich po kilkadziesiąt od każdego z gości albo nic ale ,nic tez nie ma przesłania religijnego , nie wierze że nie kupicie czegoś dziewczynie co nie będzie miało charakteru ,przesłania duchowego jak to nazwałaś .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: co w tym roku się daję na komunie

Jeszcze jedno pomyślałam odnośnie religii ,duchowieństwa ,rodzice powinni pokierować dziecko na droga Bożą i tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi ,dlaczego przyjmuje sakramenty ,ale nie tylko rodzic ale i ksiądz który z dziećmi rozmawia o Bogu ,tymczasem ksiądz wynajmuje firmę dekoracyjną za prawie 10 tys oczywiście za pieniądze rodziców i tak musi być bo firma od lat dekoruje kościół i jest pięknie ,skromność prawda ,wychodzi na to że udekorowania kościoła przez profesjonalną firmę jest ważniejsze niż sama uroczystość komunijna.

,Dlaczego dzieci muszą mieć alby które narzuca ksiądz ,bagatela za 170 zł i nie zapominajmy o prezencie dla księdza ,pomysł czyj ,Pani katechetki i tak pewnie już teraz jest w większości kościołów ,dzieci to widzą wiec nie ma sie co dziwić że religijność jest na drugim miejscu albo w większości przypadków wcale jej nie ma a komunia dzieciom kojarzy się z prezentami .
Tak jak pisałam wcześniej u nas nie będzie imprezy komunijnej nie będzie prezentów od gości, syn na to przystaje chętnie.

Sam chodzi do kościoła zdaje przed czasem modlitwy sam sie uczy tego bez mojego udziału ,Pani katechetka chwali go przed innymi klasami a wracając z zebrania szkolnego pękam z dumy patrząc na oceny chociaż to dopiero 2 klasa .Uważam ze mojemu dziecku należy się prezent materialny .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

Wiola, to była odpowiedź na to jak ktoś skrytykował jak napisałam co lubi dziewczynka bo padło takie pytanie, to odpowiedziałam że gadżety z jej ulubionej bajki są tak samo komunijnymi prezentami jak cała masa tu wymienionych.nie wiem czym różni się kamerą od torebki ulubionej bajki, tak samo ma się jak piernik do wiatraka do komunii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

dla dziewczynki kupiłabym złoty łańcuszek z wisiorkiem a dla chłopaka zegarek plus do tego biblia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

ja osobiście nie rozumiem kupowania konsol róznego typu albo innej elektroniki, a rower kupić rolki...karnet na basen na rok zeby dzieciak z domu wyszedł poruszał sie...rodzice sami kupuja sprzęt ze dzieci siedza non stop przed ekrananami a potem pretense ze nie wychodzi co to za młodzież i inne bzdety....a bibli to zapytaj rodziców mojej kuzynki syn dostał z kościoła, bo rodzice zbieral wcześniej kase...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

razem z mezem jestesmy chrzesnymi mojego brata- mial komunie w zeszlym roku. poprosil o pieniadze, tak wiec dalismy mu biblie dla dzieci i kase. jeszcze tego samego dnia pojechal i kupil ogromna trampoline :D a ze pogoda byla piekna, a przyjecie mielismy w domu to po obiedzie i torcie cala rodzina skakala na trampolinie :) super bylo. mlody do tej pory jest zadowolony :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Ja tez mam 2 komunie w niedużym odstępie.Pierwszy kuzynki syn i druga moja chrześniaczka którą widziałam ostatnio jak miała ok.2 lata.tak się potoczyło.nie wiem co dac tym bardziej,ze po 200zł na kazdego napewno mnie nie stać.Kuzynka mnie męczy o tort komunijny ale co dalej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

ja już sobie wymyśliłam, że dam w tym roku fotoksiążkę mojej chrześnicy :) dokładnie ten model: http://fotobistro.pl/fotoksiazki . chcę tam umieścić wszystkie zdjęcia od momentu, jak była niemowlakiem do komunii z komentarzami :). chciałabym, zeby miała pamiątkę na całe życie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Justyna.. Świetny pomysł.. :) od nas córa dostanie złote kolczyki..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

A co ma dać? Figurki świętych? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Również głowiłam się długo co podarować swojej chrześniaczce w tym roku na komunię. W końcu zdecydowałam się na złoty łańcuszek i taką fotoksiążkę http://fotobistro.pl/fotoksiazki ze zdjęciami z uroczystości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Zalezy do jakiej kwoty,my kupowalismy w zeszlym roku rower Chrzesniaczce(500zł),a kuzynki córce kupowalismy mp4(ok.250zł),a jeszcze innej złoty pierscionek(do 250zł):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

prezenty komunijne to dość kontrowersyjny temat jak widzę :)
mnie czeka w tym roku komunia chrześnicy i też się zastanawiałam co ale zapytałam jej mamy czy coś konkretnego by chciała i usłyszałam, ze mała ucieszy sie ze wszystkiego (co akurat jest prawdą bo jest tak a nie inaczej wychowywana i nie ma ciśnienia na posiadanie gadżetów) ale chciałaby kupić sobie rower i jeżeli dostanie jakieś pieniążki to właśnie na to przeznaczy więc zdecydowałam się dać kasę i jakąś mała osobista pamiątkę
uważam, że przy prezencie na komunie tak jak prezencie na jakąkolwiek inną okazję warto przedyskutować temat z rodzicami dziecka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Ja chrześniakowi daję w tym roku 1000 zł.Niestety nie mogę uczestniczyć w przyjęciu,dam wcześniej.Ja wiem,że idę na latwiznę ale wolę tak i wiem ,ze będzie zadowolony bo zbiera na komputer.5 lat temu chrzesnicy dałem tyle samo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Też chyba dam pieniądze, chłopak ma wszystko laptopy komputery konsole. Kupowanie czegoś najnowszego to dość spory wydatek. Zastanawiałem sie jeszcze nad trampoliną coś takiego http://sportowybazar.pl/trampolina-z-siatka-wewnetrzna-8-ft-244-cm-hop-sport-drabinka-p253.html ale nie wiem czy wypada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

ja też w tym roku mam komunię chrześniaka. My kupujemy mu tablet, taki najprostszy za 350 zł. Chrzestny kupuje mu trampolinę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

U mojej koleżanki rodzina i znajomi składają się na laptopa (mają już staruszka ,wiec wszystkim się przyda) rower kupili na urodziny.
Koleżanka się stara by dzieci ,nie oglądały więcej telewizji niż 3 godziny
więc laptop będzie służył do nauki ,niż rozrywki.

>>>>Co do Monster High.....sorry ,mimo ,że to ukochane postacie dziewczynki,to na komunię już w ogóle nie pasują.
Chyba ,że do lalek ,dziecko zażyczy sobie łóżeczka w kształcie trumien i tego typu gadżety
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Aja uważam ze prezent jest dla dziecka a nie całej rodziny jej ma sie podobac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

co w tym roku się daje na komunie?
może to samo co w zeszłym się dawało?

Nie no, pytanie rewelacyjne.
Jakby każdy człowiek dawał dokładnie to samo w tym roku, lub miał tylko kilka rzeczy do wyboru.

Najlepiej dać coś z czego dziecko się ucieszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

Ja mam nietypowy pomysł na prezent dla synka - komunia jest u nas jeszcze dość odległa jednakże będę prosiła o pieniądze. Dlaczego? Ponieważ to co otrzyma wymienię mu na sztabkę złota - jeśli zabraknie to dołożę do niej. Taki prezent otrzyma kiedy będzie się usamodzielniał. Dodam że nie będzie to jedyna sztabka którą dostanie - ma już taką pamiątkę po chrzcinach. Dodam że sztabki można kupić w przeróżnych nominałach i nawet niewielka kwota nie jest przeszkodą do jej nabycia.

PS. Moje podejście wynika z tego że zawsze na każdą okazję moi rodzice prosili o pieniądze - a jak już było po to były potrzebne na to czy na tamto - i nigdy nic z tego nie miałam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

ja kupuję chrześniaczce aparat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

ja mam za rok komunie chrzesniaka nieweim co kupie ale nie będzie to super drogie nie dlatego ze nie mam kasy ale nie uwarzam ze to własciwe, ale w naszym kraju nadal jest zasada zastaw się a postaw się i zaczna się kredyty na komunie masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

U Nas w tym roku ma komunię mój siostrzeniec i bratanek razem! ;/
I kompletnie niewiem co kupić lub ile kasy dać... Jakoś super finansowo to nie stoimy. Jak myslicie ile kasy dać żeby nikt nie był urażony ale żeby też nie opustoszyć do końca naszego konta? ehhh
proszę o rady...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

nikt nie powinien być urażony, dajcie ile możecie, moim zdaniem jak rodzice oczekują dużej kasy to są głupi.
Mój syn był zaskoczony że dostał tak duże pieniądze (w sumie 2000 ) spodziewał sie pewnie 100 zł :)
Jako matka nie obraziłabym się nigdy - każdy daje ile może
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Ja też uważam, że prezent powinien sprawić dziecku radość (a nie rodzinie), ale bez przesady. Należy trochę mieć na uwadze charakter uroczystości. Lali Monster, wg mnie, nie pasują w ogole do komunii. Taki prezent można dać na urodziny, gwiazdkę, ale nie na komunię. Dziecko powinno wiedzieć, że to nie jest zwykła impreza z prezentami ale jakas wyjątkowa uroczystość.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

Durne myślenie prezent jest dla dziecka i jezeli by ucieszylo sie monster cos tam ,to dlaczego mu tego nie podarowac ,nie ta uroczstosc bzdura jak ich malo ,jezeli patrzec by na to to wogole nie powinno byc dziecko obdarowane bo to uroczystosc duchowa,moj syn powiedzial ze chce na komunie dodatki ado simsow a moj maz tez wyjechal z tekstem ze na komunie to nie dobry prezent,ale skoro dziecko sie z tego ucieszy a to jego dzien jego swieto to dlaczego nie mial by dostack
takiego prezentu.Wyjątkowosc tego swieta nie polega chyba na odpowiednio dopasowanych do tego dnia prezentach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: co w tym roku się daję na komunie

my po konsultacji z rodzicami dziecka czyli moją siostrą kupujemy mojemu chrześniakowi złoty łańcuszek - zależy mi na prezencie "pamiątce" oraz wędkę bo on lubi chodzić z moim mężem na ryby, a podobno można kupić takie fajne zestawy prawdziwe, ale wymiarowo dziecięce :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

A ja uważam inaczej. Dziecko przyjmujące I komunię jeszcze jest niedojrzałe i "dostosowanie" (choćby w minimalnym stopniu) prezentów do okazji - tak na miarę tego dziecka - może mu pomóc uświadomić wyjątkowość tej uroczystości. Ale ja już widziałam sytuacje, kiedy rodzice do kościoła nie chodzą, dzieci też nie ale do I Komunii poślą, bo wszystkie dzieci idą no i jeszcze prezenty dzieciak dostanie. Kompletne przewartościowanie wszystkiego. Wówczas rzeczywiście najistotniejszym wydaje się trafić z prezentem w gust dziecka.
Tak sobie myślę, że moje dzieci są jednak fajne. Moja najstarsza córka, jak miała urodziny, powiedziała, że chce prezenty niespodzianki od kolegów (bo rodzice tych kolegów podpytywali o czym marzy), bo to jej większą przyjemność sprawi - to otwieranie prezentu i zastanawianie się co w środku. Jeszcze powiedziała, że obojętnie co dostanie, sprawi jej przyjemność bo będą to prezenty od dzieci, które lubi. W ogóle czegoś takiego dziecku nie sugerowałam a ma dopiero 7 lat :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

można kupić rolki, ja jednak nie jestem fanką prezentów... Chyba lepiej jak rodzina daje kasę i danie jej na jakieś konto oszczędnościowe... Wszędzie teraz niestety tylko kasa i prezenty... smutne to trochę...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Przecież teraz właśnie o to w pierwszej komunii chodzi - o PREZENTY. Nie liczy się, że W TEORII i PRAKTYCE powinien to być dla katolików ważny sakrament. Wszystko zostało sprowadzone do rangi imprezy z prezentami, a nie duchowego przeżycia. Najważniejsze jest ILE lub CO kto da. Smutne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Nie dla wszystkich liczą się prezenty. Sama mam komunię córki w tym roku i już mam dosyć pytań o to, co kupić. Chrzestnej jak tylko mogę próbuję wybić z głowy pomysł zakupu sprzętu elektronicznego. Uważam, że moje dziecko jest na tyle małe, że wystarczy jej korzystanie z komputera mojego lub męza i nie musi mieć swojego, bo reglamentujemy dzieciom czasowo siedzenie przed komputerem. Wolałabym prezenty, które będą jakąś trwalszą pamiątką o nie gadżetem elektronicznym. Powiedziałam większości gości, że w ramach możliwości mogą pogadać wzajemnie o tym, co zamierzają mojemu dziecku podarować, bo też nie o to chodzi żeby dostało pięć Pism Św. Jednak obecnie rynek jest tak bogaty, że można znaleźć fajny prezent na komunię, który nie jest tabletem, lalką Monster itd. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

Nie dla wszytkich licza sie prezenty ale chyba dla Twojej córki tak skoro na urodziny chciala prezent niespodzianke ale jednak prezent bo sa dzieci gdzie samo to ze z kolegami posiedza ze przyszli na urodziny to już jest radosc .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: co w tym roku się daję na komunie

w

Zawsze znajdzie sie ktoś głęboko zakompleksiony co po dziecku pojedzie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: co w tym roku się daję na komunie

WIECIE czemu tu ludzie sie pytaja co i ile dac nie macie swojego rozumu . jak wczesniej pisałam mam komunie za rok i powiem wam ze bedzie taka walka bo mój chrzesniak ze strony mojej czyli syn mojego brastas ma tylko mnie a ze strony swijej mamy oboje dziadków i wujka a oni sa tacy ze zastawią się a postawią żeby pokazać ze maja gest ja w tej walce niechce uczestniczyć, ale to jest smitne bo niektórzy zapraszaja ful osób zeby potem sie pochwalić ile to kasy i jakie prezenty podostały dzieci
moj synek ale to za 4lata bedzie miał tylko 3 osoby czyli chrzestnego i dziadków oraz chrzestna i wszystcy niestoja dobrze z kasa więc nie licze na niweiadomo wychowuje synka ze niektóre rzeczy sa drogie i choc mamy pieniądze nietrzeba tego akurat mieć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Moja córka idealna nie jest - ot, zwyczajne dziecko, które cieszy się i z urodzin, i z prezentów. Ale to już rola dorosłych, żeby wychować dziecko tak, aby prezenty nie przyslaniały wszystkiego. A że prezenty dostanie na urodziny od kolegów to wiedziała doskonale, bo i sami koledzy oraz ich mamy pytali córkę, co chciałaby dostać. Trudno żeby dziecko w tej sytuacji o prezentach nie myślało i liczyło tylko na obecność kolegów. Nawet dorosły by inaczej nie pomyślał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

No a jak dziecko nie wydaje się być "świętym na ziemi" to już na pewno liczą się dla niego jedynie prezenty. No ludzie, to jest zwyczajne dziecko ze swymi radościami, marzeniami, oczekiwaniami. Apeluję o trochę rozsądku :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co w tym roku się daję na komunie

Ostatnio rozmawiamy z kuzynką na różne tematy, za chwilę był temat o komputerze, na to jej syn się odzywa, że on dostanie laptopa. Wtedy ona wytłumaczyła, że oczywiście po komunii za zebrane pieniążki kupią mu laptopa. Dziadkowie oszczędzają każdy grosz, bo zbliża się komunia, jej siostry również. I wiecie co? Od nikogo z najbliższych osób tego chłopca nie usłyszałam, że jak to fajnie, że przystąpi do Komunii Św., że przyjmie do serca Pana Jezusa, nic, zupełnie nic, temat tylko i wyłącznie pieniędzy :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: co w tym roku się daję na komunie

Dokładnie dobrze piszesz,dziecko idzie do komuni dla Boga ,przyjąć go do serca,ja pisalam wyżej moj syn idzie do komuni bo sam wybrał nie dla prezentów bo u nas nie bedzie gosci ,nie bedzie swietowania wiec tym samym nie bedzie prezentow ,on o tym wie i sam mowi ze dobrze on jest za. Ja chce mu cos podarowac bo zasluguje ,znajome z innych klas opowiadaja mi ze katechetka dzieciom ,mojego syna podaje za przyklad ,widze jak sie uczy modlitw jestem dumna jak ladnie ,czyta w kosciele ide tam aby go posluchać ,na samej komuni i dzien po tak samo zostal wybrany i to jest dziecko ktoremu matka nie pokazala drogi do Boga sam ja znalazł Moje dziecko nie jest zawalane prezentami ,dzisiaj ma urodziny i dostanie 4 kolorowy dlugopis ,wiem ze bedzie to dla niego wspanialy prezent
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: co w tym roku się daję na komunie

http://allegro.pl/pamiatki-1-komunia-swieta-ksiegi-komunijne-i3180023539.html
http://img05.tablica.pl/images_tablicapl/73827231_2_644x461_pamiatkowa-ozdobna-ksiega-okolicznosciowa-na-komunie-zdjecia_rev001.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

znalazłam coś fajnego... "gadżet" i komunijny dodatek ;-) w trakcie poszukiwań prezentów znalazłam tableta (który na pewno ucieszy dzieciaka) ale z biblią w wersji cyfrowej ;-)--- http://mobile2.pl/pl/p/Tablet-Yarvik-TAB7-200-z-biblia-w-wersji-cyfrowej-24-GB-pamieci/1758 --- może komuś się przyda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

voucher na operację plastyczną!! a niech sobie dzieciątko poprawi twarzyczkę tu i ówdzie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co w tym roku się daję na komunie

komunia to nie prezent a przede wszystkim przyjecie sakramentu, to powinien byc prezent
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja postawiłam na porządną zabawkę, coś takiego https://rcmplanet.eu/czolg-zdalnie-sterowany-waltersons-sherman-m4a3-1-24,id4389.html, ale to raczej dla chłopca. Mój chrześniak był zadowolony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mój synek dostał wymarzonego drona od rcmplanet.eu- złożyła się cała rodzina :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

We wszystkich wątkach o komunii to wpisałaś, mówisz to nie z doświadczenie tylko dla reklamy i nic więcej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym roku nic się nie daje:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam przeznaczony budżet tak do 500 zł i planuję w tej cenie kupić dziecku kuzynki smartfona, już patrzyłam w bestcena.pl, u nich zamówię bo taniej o wiele a wybór jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja jestem chrzestną i chce dać 1 tys zł.
Młoda tel nie używa. A zbiera na laptop. Mam nadzieje ze tyś od chrzestnej wystarczy? Czy dać więcej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

1tys??? A w jakich kwotach robisz prezenty urodzinowe, ile dałaś na chrzciny i ile myślisz dać na ślub - Masakra
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

chrzest 300 zł, komunia 500 zł, ślub 1000 zł
Uważam, że więcej nie potrzeba. Oczywiście jako chrzestna, chrzestny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem co dla dziewczynki ale dla chłopca dałabym prezent w postaci przejażdzki sportowym samochodem po torze :) który chłopiec nie chciałby sie przejechać szybkim sportowym luksusowym samochodem :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Najlepiej może zapytać rodziców czy się dziecko interesuje, albo o czym marzy i jeśli nie kosztuje to fortuny to może kupić. :) A po komunii można też zrobić fotoalbum w prezencie. Szczerze polecam firmę Marken. Zrobili wszystko od a do z i wyszło idealnie. Super wybór okładek, a wszystko zapakowane w eleganckim pudełku pod kolor albumu. Pamiątka na lata. :) Ważne jest też,że wszystko zostało szybko zrobione, a paczka solidnie zapakowana, żeby nie zniszczyła się podczas przesłania. https://www.facebook.com/fotoalbumy/ Ostatnio też robiłam fotoalbum w innej firmie i niestety po odpakowaniu okazało się, że dolne rogi okładki były zagięte i musiałam złożyć reklamację. :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prezent powinien być zgodny ze stanem posiadania oraz w granicach zdrowego rozsądku. Dodam jednak,ze dziecko w tym wieku o wiele bardziej cieszy się z materialnego prezentu niż z pieniędzy ( z których z kolei mogą cieszyć się rodzice).

Sama ostatnio zastnawialam się co podarować chrześnicy właśnie oprócz pieniędzy - szczególnie,ze chciałam aby miała pamiątkę z tego dnia na przyszłość.
Jak na radzie skłaniam się ku kupieniu bransoletki od Pandory plus dodatkowo zawieszki do niej:
https://pl.pandora.net/pl/zestawy/komunia/
Bransoletki sa regulowane jeśli chodzi o długość tak wiec bransoletka może służyć dziecku przez wiele lat i w przyszłości będzie to bardzo miła pamiątka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

zależy jaki ma się budżet, ja tydzien temu byłam na komunii. siostrzenica marzyła o własnym, dobrym smartfonie i taki jej kupiłam w bestcena.pl. Wybrałam model Xiaomi, zadowolona jak nie wiem. No i do tego na pamiątkę podarowaliśmy biblię dla dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dla mmnie zegarek to taki klasyk. Podobno teraz wśród młodzieży króluje kolorowy xonix...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co w tym roku się daję na komunie

Tutaj macie fajne propozycje komunijnych prezentów https://lipgold.pl/products/search?keyword=komunia&clear=true&send.x=17&send.y=12 medaliki złote, zawieszki itp. Wszystko w bardzo ładnych kształtach, dobrze wykonane, szczegółowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na komunię też mi się wydaję, że zegarek może być dobrym prezentem. Co do salonów to jest sporo, ale może być i Time Trend, jeden z solidniejszych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zegarek to dobry prezent, jednak dobrze, żeby nie był ani za tani ani za drogi, aczkolwiek jakiś fajny by się przydał dziecku W Time Trend mają właśnie fajne oferty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Okazja jest wyjątkowa, więc można dać coś lepszego od zwykłego upominku. Najlepiej coś praktycznego. Smartfon czy laptop, to średni pomysł. Może coś związanego z sportem? Możesz również sprawdzić oferty prezentów na komunię na takich stronach https://www.prezentzycia.pl/pl/s/prezent-na-i-komunia gdzie pełno ofert upominkowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że zegarek to nie jest drogi prezent na komunie. To jest tak ważne święto, że można zaszaleć z prezentem Do tego w Time Trendzie są bardzo fajne zegarki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kilka lat temu daliśmy chłopcu zegarek na rękę. Nie wiem czy był zadowolony, ale obecnie raczej go nie nosi....... :( Koszt (dokładnie nie pamiętam) ale coś w granicach 300-500zł firma casio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

smartwatcha z garetta mega polecam. kupiłam go chrześnicy w tym roku na komunię i okazał się to najlepszy prezent jaki dostała. jakościowo super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lata mijają a problem ten sam :) jak sprawy się mają w 2023, co kupić dla dziewczynki na komunię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z tym zabieraniem dziecku pieniędzy, to chyba zależy od rodziców. Moj brat miał 2 lata temu komunie i wszystkie pieniądze jakie dostał, moja mama schowała do jednej koperty, później określiła mu jaka wartość uzbierał i za te pieniądze kupili mu laptopa (i do nauki i do gier) bo taki prezent sobie zażyczył + jeszcze starczyło na jakaś zabawkę, która tez chciał

Sama jestem zdania, ze dziecko zawsze bardziej ucieszy się z prezentu materialnego niż z pieniędzy:
https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-mtb,2,15374

Polecam od siebie zastanowić się nad podarowaniem roweru elektrycznego. Moim zdaniem świetna opcja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Prezent dla teściowej (120 odpowiedzi)

Moja teściowa obchodzi niedługo 60te urodziny. ale jak to zwykle u mnie bywa nie mam pojęcia co...

prezent dla chłopaka ma 24 lata help! (92 odpowiedzi)

hej szukam prezentu na święta dla chłopaka i niewiem co mu kupić lubi samochody ale niema...

Gadżety reklamowe dla klientów (74 odpowiedzi)

Chcemy w firmie kupić coś z okazji świąt dla klientów.Doradzicie co to może być?