co zrobic wszy

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko Zdrowie
Dzisiaj zauważyłam u córki gnidy zrobiłam zaraz paranit ( dwa tyg wcześniej u dziewczynki w przedszkolu znaleziono) we wtorek ma urodziny nie wiem co robić czy odwoływać czy nie bo pierwszy raz się z tym spotkałam. Gdy wyczesywalam to ładnie się usunęły chcę przez te dwa dni ja wyczesywac i zapobiegawczo cos używać, jak sadzicie co robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: co zrobic wszy

Jeśli nie ma żywych to się nie zaraża .czas wylęgania to ok.20 dni I po tym czasie zaleca się powtòrzyc jakimś preparatem
Masz szczęście,że dajesz radę wyczesywać , moja còrka ma cienkie włosy I codziennie sprawdzałam po pasemku I pozbywałam się gnid
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: co zrobic wszy

W aptece sa preparaty odstraszajace wszy , u corki w szkole tez sa wszy . Na razie nic do domu nie przyniosla. Jakby co kupie Pipi bardzo dobry srodek . Pozdrawiam i życzę Ci zebys juz nie musiala miec z tym dziadostwem do czynienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Obciac wlosy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: co zrobic wszy

Prawda obciac i odkazic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: co zrobic wszy

Obciąć wlochy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: co zrobic wszy

Ja bym nie odwoływała urodzin. Paranit działa od razu, po tygodniu ewentualnie można powtórzyć kurację. Nie przejmuj się i rób urodziny :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: co zrobic wszy

moim najlepszym sposobem jest prostownica do włosów. Powoli pasmo po paśmie blisko głowy prostuje i wszystko ginie, oczywiście do tego mycie paranitem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

ogolić i wymyć i rzeczy odkazic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: co zrobic wszy

Do dermatologa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co zrobic wszy

Koniecznie należy prasować wyprane rzeczy, bo samo pranie nie zawsze usuwa wszy, np. z ręczników frotte, w których mogą się ukryć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: co zrobic wszy

trzeba wyprać pościel, ręczniki, maskotki, jeśli córka z jakimiś śpi. wszystko porządnie wyprasować.
odwołałabym urodziny. albo powiedzieć gościom, że macie w domu wszy. osobiście nie chciałabym przyjść do domu, w którym są wszy (albo chociaż chciałabym mieć świadomość)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: co zrobic wszy

poczytaj artykuły, wesz poza głową żyje 2 doby, nie rozmnaża się, tylko we włosach, litości! trzeba codziennie sprawdzać dzieciom głowy jeśli panuje wszawica
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Proszę mi wytłumaczyć skąd to się bierze? Czy te dzieci co to roznoszą to brudasy czy jak?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 21

Re: co zrobic wszy

Pracuję w szkole 30 lat i takiej plagi, jak od 2-3 lat nie było nigdy. Wszy łapią też dzieci bardzo czyste, higienistka wręcz na pogadankach mówiła uczniom, że wesz lubi czystą głowę. Wystarczy, że na przerwie dzieci oglądają coś wspólnie i się stykają główkami. Na szczęście rodzice w większości przestali ten problem ukrywać i natychmiast alarmują, gdy odkryją u dziecka wszy. Dziewczynki, które mają długie włosy, powinny w szkole mieć je związane np w warkoczyki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Kochani wiadomo że od robienia selfi kazdy jeden łbem do siebie sie przyblirza pomyślałby kto ze to smartfon ma na no wpływ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Polecam preparat nyda - po nałożeniu dobrze owinąć folią spożywczą, po godzinie ściąganie gnid włos po włosie-żaden grzebień świeżych gnid nie ściągnie, recznie niestety pod przy dobrym świetle, potem mycie, prostownica i będzie ok, nie ma opcji aby się uchowały, urodzin bym nie odwoływała, ale trzeba się liczyć z powtórką, sora przeciw wszom na czas po kuracji, a po 7 dniach zabieg trzeba powtórzyć, powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

Dzisiaj powtorzylam kuracje zaobserwowalam jeszcze kilka gnid ktore pasmo po paśmie sprawdzalam i moje pytanie czy kolejny trzeci raz robic jej tym szamponem czy tylko czekac i ewentualnie wyczesywac i po 7 dniu zrobić kurację. Urodzinki nie są w domu wiec chyba powinno byc ok. A może przed eyjsciem popdikac sora lotionem odstraszajacym ale czy to ma sens . Jak sadzicie co zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: co zrobic wszy

Hallo ktoś podpowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co zrobic wszy

Trzeba zawiadomić szkołę, powinni sprawdzić wszystkim dzieciom głowy. Co z tego, że wytępisz wszy u swojego dziecka skoro może znowu przynieść ze szkoły. Sprawdź też wszystkich w domu czy nikt się nie zaraził, wypierz pościel i ubrania. Mojej koleżanki córka przyniosła wszy ze szkoły, zaraziła całą rodzinę, łącznie z babcią, która z nimi nie mieszka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

Wypralam posciele koce ubania ktore nosilismy reczniki maskotki pochowalam w szczelnych workach w garażu beda tam ok miesiaca (porada z internetu- artykuł). Foteliki i samochód odkurzylam dywanów w domu nie mam. Myślę ze zrobiłam wszystko co mogłam tylko nie wiem czy cos jeszcze zrobić z włosami córki. Wyczesuje 2 razy dziennie po malych pasemkach i dokladnie je ogladam jak coś znajde to wyciagam i zgniatam a następnie splukuje w zlewie. Jak juz szybciej wspomniałam 2x uzylam szamponu przeciw wszom i gnidom. Pytanie czy teraz już tylko wyczesywac czy jeszcze coś użyć oprócz ponownego mycia za tydzień?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Szkoła zastała zaraz powiadomiona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Hallo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

U dziewczynek zamiast szamponu (a stosowałam u siebie i rodziny sora forte-którą można stosować co tydzień bo częściej jak będziesz myła to popalisz dziecku skórę) stosowałabym nowy środek taki do psikania. Dosyć drogi bo ja płaciłam 35 zł a buteleczka jest malutka. Psikasz na suche włosy wmasowujesz i po 10-15 min. spłukujesz. Wszystko samo odpada. Nie śmierdzi i można używać codziennie. Stosowałam u siebie i tylko to mi pomogło na długie włosy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Szampon stosowałam ale u dzieciaków nie działał, mieliśmy płyn herbapolu
Po 20 dniach zaleca się powtórzyć prepatatem ale tak miałam posprawdzane córce włosy(codziennie po pasemku- masakra , zajmowało nam to dobrą godz, bo długie włosy), ze nie musiałam
Jeśli rodzice są odpowiedzialni to ok, syn z przedszkola 3 razy przynosił, (potem na szczęście były wakacje)
Po zwróceniu uwagi, ze to lekka przesadą, żebym co mies.pozbywała się tego samego, panie opowiedziały , co mają zrobić jak rodzice przyprowadzają pomimo tego, że dziecko dostało kartkę, że jest problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

kijopa3 a jak się nazywa ten środek do psikanai?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

po każdym spaniu zdejmuję poszewki i piorę, nie wiem czy już skończć czy dalej mieć koszmar, jeszcze trochę to pralka będxzie mi się śniła po nocach, wczeraj wyczesałam jeszcze kilka suchych gnid, czy tą pościel mam jeszcze wymieniać co każde spanie czy już wystarczy, dodam że używane ręczniki wsyawiam na 70 C a ubrania piorę na 50 C do twarzy i naczyń użewamy ręczniki papierowe, te zwykła jak wyżej napisałam piorę po kąpaniu czyli po jednym wytarciu, a może dać już spokój bo powoli czasu mi już na te wszystkie czynności brakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

U nas w przedszkolu też jest kartka, że pojawiły się wszy. Na szczęście nie w naszej grupie. Profilaktycznie przeglądam włosy córeczce i kupiłam Sora lotion w sprayu, który ma odstraszyć wszy.... w przedszkolu pachnie teraz Cytronellą:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co zrobic wszy

Gdy higienistka sprawdzała dzieciom głowy i zauważyła u któregoś tylko martwe gnidy, uważała, że klasa jest czysta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: co zrobic wszy

Przecież gnidy to jaja wszy, więc musiały być i wszy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Wczoraj znalazłam jedna sucha i jedna żywą bo pstryknela wiec dzisiaj spróbuję nydę jeszcze raz i zaczekam do niedzieli myślę że 2 szt to jest już malo więc może dam radę się tego pozbyć. Wyczesywalam paskaki 2 x dziennie i chyba to bardzo ważne. Więc współczuję jeżeli ktoś to złapie bo jak dla mnie koszmarrr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

Amadzia współczuję,ja swojej teraz codziennie sprawdzam głowę po przyjściu z przedszkola po przeczytaniu twojego wątku i nadal sobie zadaję pytanie skąd to swiństwo w dzisiejszych czasach się bierze,ja za komunu chodziłam do przedszkola i pierwszych klas podstawówki i nie przywlokłam wszy ani owsików a teraz co i rusz słyszę od jakiej znajomej ,że u niej w przedszkolu,szkole wszy i owsiki .Ludzie teraz mniej o higienę dbają czy jak?Czy to wina braku higienistek w szkołach i sprawdzania głów dzieciom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

Mi sie wydaje ze to ciemnota niektorych rodziców powoduje ze tyle tego jest bo zamiast zostawic dziecko przez min tydz w domu jak ma wszy to wysmarują glowe i następnego dnia dziecko jest w przedszkolu. Poza tym w przedszkolach nie sprawdzają głów bo nauczycielki nie maja często pozwolenia od rodziców i tak to cholerstwo sie rozprzestrzenia. Na dodatek rodzice dzieci z wszami nie informuja przedszkola o problemie a co za tym idzie przedszkole nie wiedząc o tym nie pierze i nie izoluje zabawek gdy jest epidemia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

dziewczyny czy ten spray sora rzeczywiście odstrasza? bo u nas też karteczki, że wszawica w szkole :( i zamierzam kupić i pryskać profilaktycznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

Ja kupiłam dziś Sora Lotion, bo u nas w przedszkolu też się pojawiły. Pani w aptece potwierdziła, że działa :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

też się jutro wybieram po ten lotion..lepiej dmuchać na zimne :) mam niemowlaka w domu-wiec dziękuję za dodatkowych przybyszów..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Hej. Ja już wysiadam robilam dzisiaj nyde i jedna martwa druga żywa szlak by trafił ale zobaczę do końca tygodnia może wkońcu dam radę się pozbyć bo ciężko do pracy chodzić i z tym walczyć. Później spróbuje sora sama jestem ciekawa czy działa a córkę boję sie dac od poniedziałku do przedszkola ale jak się uda bede musiała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

To był HEDRIN RAZ chyba jak powiesz w aptece że nowość w sprayu to powinni wiedzieć. Jak dla mnie z doświadczenia to SORA nie działa przynajmniej u kilku osób które znam z długimi włosami które miały wszy u dzieci dziewczynek. A HEDRIN codziennie możesz psikać. Psikasz na suche włosy potem nakładasz szampon swój normalny i zlewasz wodą. Szampon się nie pieni przez ten środek ale gnidy same spływają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Dziewczyny masakra powrót z rozrywki dzisiaj znalazłam jedną wsze i ok 10 gnid zaczyna mnie wkur... jutro idę fo przedszkola pogadac macie jakieś rady? Mieszkanie było sterylne przez 2 tyg cisza, włosy wyczesywane a tu taka niespodzianka. Poradzcie jak mam przetłumaczyć aby przedszkole również zainteresowało się bo chyba trochę olali
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

musialabys pogadac z rodzicami, bo to oni sa winni a nie pani - porusz temat na zebraniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Wiem ze to wina rodziców u nas nie ma zebrań lecz trochę też i nauczycielek gdyż np do prania daja rzeczy tylko ej grupy w której były wszy mimo że dzieci mają styczność z pozostałymi grupami itd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co zrobic wszy

U nas to samo hedrin w akcji!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

U nas nie ma hedrin raz kupiłam inny hedrin nie pomógł wyczesalam to co widziałam i dzisiaj umylam sora szamponem na razie jest ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Niemożliwe HEDRIN jak młodemu teraz szampon kupiłam który się trzyma godzinę bo innych już nie było (EPIDEMIA normalnie wszystko wykupione). Jak tylko chciałam mu rozprowadzić na całej głowie grzebieniem specjalnym to już były zdechłe na grzebieniu. A po godzinie uchuchu dziło się tym razem. Wszystko spływa bez problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na łyso i git
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: co zrobic wszy

Temat rzeka kochana ja walcze z tym dziadostwem rok w rok to samo to jest problem ktorego nie da sie zwalczyc ,duza wina rodziców nie sprawdzaja dzieciom głów i wstydza sie a trzeba mówic w klasie w szkole .Bardzo dobry preparat choć drogi 38 zł ale niezawodny mam juz wszystko wszystko wypróbowne córka ma włosy do pasa i to mega mega grube wiec płynu idzie duzo jest on w formie oliwki włosy nie sa suche i zniszczone jak po innych preparatach i przy tym preparacie wszy gina i same odpadaja i nie trzeba wyczesywac tego dziadostwa i oczywiscie kuracje trzeba powtorzyc i cały czas sprawdzac włosy ja walczyłam 4 miesiace wystaczy ze jedna zostanie zywa i od nowa badz czujna kochana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

My mieszkamy teraz w Niemczech i kilka dni temu jak odbierałam córkę to w jej szafce leżała karteczka, ze znaleziono wszy w jej grupie oraz prosba o sprawdzanie włosów corki. Taka karteczka leżała u kazdego dziecka, na dole pola do wypełnienia i odcięcia z informacja dla przedszkola czy znaleźliśmy.... Przechodziłam przez to w zeszłym roku w Polsce wiec od razu polecialam do apteki i kupiłam szampon odstraszający oraz taki preparat na wszy, portfel chudszy o 49 euro! Masakra...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

nam ostatecznie pomógł preparat NYDA i zapobiegawczo sora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

czy wiecie gdzie w 3city można kupić grzebień elektroniczny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

w aptekach poszukaj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

mam trzy córki z bardzo długimi włosami i zastosowałam -Pedicul Hermal, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml,trzymałam im na głowach całą noc i nie było problemu i powtórzyłam po trzech dniach,ostatnio wypróbowałam nowa Sora, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml, i też jest dobry bardzo tłusty troche było prania ale zwalczyłam jak ktos w otoczeniu nie wyleczy to syzyfowa praca przerabialam już mi sie płakac chciało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Cześć a można wiedzieć co stosowałaś?Moja córa niestety już walczę z tym długo....było już lepiej dziś przeczesuje jej włosy i znowu ma pełno....:(:(:( Ręce opadają....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo jest różnych specyfików na wszy teraz w sprzedaży. Ja się zdecydowałam u córki na gumki Cichowsza. Fajne, wygodne i skuteczne. A przy tym dyskretne, także nie biorą mi dziecka na języki w szkole. Nikt nawet nie wie, że te gumki są jakieś specjalne, odstraszające wszy, bo wyglądają dokładnie tak samo jak zwykłe, które córka normalnie nosiła dotychczas przy warkoczykach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

A który z tych szamponów/sprayów - http://www.aptekamini.pl stosowaliście u Waszych dzieci i zadziałało? Bo ja kupiłam taki inny szampon w aptece i nic nie działa. Nie możemy się pozbyć tego dziadostwa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupowałam CICHOwSZA i polecam, córa jako jedna z nielicznych na obozie nie miała problemów ze wszami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja rowież polecam Cichowsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Postanowiłam wypróbować Cichowsza ostatnio i jak na razie narzekać nie mogę bo wszy nie widać, a u córy w klasie się niestety pojawiły...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam hedrin, za każdym razem gdy u nas w rodzinie występuje problem wszy działa niezawodnie. Niestety jest to dość powszechne zwłaszcza gdy wysyła się dzieci do przedszkola lub gdy bawią się na zewnątrz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety często teraz w szkołach ostrzegaja przed wszawicą. Mój synek nie miał, ale sąsiedzi niestety leczyli córkę. Polecali taki preparat który nazywa się Parasidose. Nakłąda sie to na skórę głowy i potem wystarczy 5 minut pod czepkiem i wyczesujemy. Myjemy włosy szamponem dokładnie i to już rozwiązuje problem. Cała rodzina może korzystać, a sam lek jest od 3 miesiąca życia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I co jeden raz wystarczy ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tanio wychodzi CichoWsza jeśli chodzi o ochronę przed wszami, jedna paczka jest na 2 miesiące korzystania, gumki nosi się na głowie, nie różnią się wyglądem od zwykłych, także nie rzucają się w oczy innym osobom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są w sklepach takie gumeczki do włosów jak CichoWsza, one dobrze zabezpieczają przed wszami, córa stosuje już od kwietnia, chodzi w nich normalnie do szkoły i nie mamy żadnych insektów w domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam sceptyczna ale jednak Cichowsza rzeczywiśćie chroni, to już minął miesiąc i mimo kilku przypadków w otoczeniu córki, jej nic nie zaraża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zarówno wszy jak i gnidy pokona Nitolic. wysokiej jakosci produkt i nadaje się do wielokrotnego zastosowania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tak samo będę chwalila CichoWsza. Prosta i skuteczna rzecz, tania, na długie miesiące stosowania. Super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja z kolei zadowolona jestem z działania parasidose. 15 minut i po sprawie. :) Skuteczny preparat i co najważniejsze bezpieczny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No niestety ale jest to typowy problem przedszkoli i szkół. I nie dotyczy to jedynie rodzin patologicznych.Bardzo łątwo jest się tym zarazić. Bywa, ze rodzice zupełnie nie zwracają uwagi na swoje dzieci, nie badają ich skóry główy, nie sprawdzają czy dzieci maja wszy czy nie. Potem takie dziecko przychodzi do przedszkola oraz zaraża inne maluchy.

Kilka porad na temat tego jak walczyć z wszawica jest tutaj:
http://czytelnia.cefarm24.pl/zdrowie/matka-i-dziecko-zdrowie/jak-skutecznie-walczyc-z-wszawica-u-dzieci
Dobry środek na wszy to taki, który skutecznie usuwa nie tylko wszy głowowe, ale także ich jaja i larwy z włosów i skóry głowy. Co więcej – ważne, aby zawierał substancje, który przynajmniej na pewien czas zabezpieczą przed ponownym pojawieniem się pasożytów. Warto go stosować nie tylko w sytuacji, gdy wszawica już rozwinęła się u dziecka, ale także wtedy, kiedy istnieje duże ryzyko zarażenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

U mnie też pojawiły się zwierzątka na głowie i co gorsza mają ja moje córki to jeszcze ja zlapalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Dlatego ja córce codziennie przed szkołą psikam zapobiegawczo włosy sprayem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to lepiej od razu się ich pozbądź, kup sobie parasidose i sobie i córkom zrob kurację, opakowanie powinno wystarczyć na waszą trójkę. 15 minut i będzie po problemie. U nas w przedszkolu była jakaś plaga i już kilka razy mi się przydal ten preparat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt, kiedy u nas był problem z wszami też używaliśmy Parasidose, wielki plus za to, że mogłam zrobić nawet u mojej rocznej córeczki. Mam nadzieję, że teraz już będzie spokój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znajoma miała ostatnio to paskudztwo, ze szkoły przyniosła (jest nauczycielką) i stosowała podobno stary jak świat Nitolic (wcześniej Pipi). Nie śmierdzi, dzięki zestawowi emulsja plus grzebień szybko uporała się z g**dami i dodatkowo za radami z http://www.zwalczaniewszy.pl/ wszystko wyprała z dodatkiem Nitolic Wash - efekt szybki i pachnący, bo jako jeden z nielicznych Nitolic nie śmierdzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


No właśnie a od jakiego wieku można zastosować u dziecka parasidose?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama jestem ciekawa od jakiego wieku u dzieci można go stosować bezpieczne? I ile razy trzeba nakładać ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I przy okazji ja mam pytanie, czy ten preparat nadaje się dla alergika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można to Parasidose stosować od 3go miesiąca życia. Plus, że jeśli zaatakują wszy może to dosięgnąć calą rodzinę, więc ważne że można teżstosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią i u astmatyków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Pamiętajcie, że nie pozbycie się wszy z głowy nie zawsze wystarcza, co z tego, że nasze dziecko jest "czyste", jak w szkole nadal są wszy? Ja kupiłam właśnie przez to Nitolic Prevent Plus, taki preparat w sprayu, którym psikam małej głowę zaraz po myciu i jest spokój. Jestem zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to jest przeciw chyba a ja szukam czego co działa juz na wszy i pozbedzie się gnid żeby nie trzeba bylo juz powtarzac. Może to Parasidose, ale musze poczytać czy mozna w ciąży stosować bo tez boje się o malucha.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ten płyn działa ochronnie i warto zastosować go prewencyjnie. Na same wszy u nas sprawdził się spray Pipi Nitolic, skutecznie wyeliminował wszystkie wszy. Nie trzeba było powtarzać zabiegu, co dla mnie też jest plusem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi CichoWsza poleciła szwagierka. Gumeczki super! Ja akurat jestem trochę przewrażliwiona na punkcie wszy bo sama kiedyś miałam i źle to wspominam, więc wolałabym swojemu dziecku zaoszczędzić takich przeżyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka załapała wszy w szkole, znacie jakiś bardzo szybki środek? Nie chcę żeby to ustrojstwo się rozniosło w domu. Ratunku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

apteka :) TAM Pani na pewno doradzi, kuracja takze dla mamy i ewentualnie innych domownikow, dokladne wyczesanie wlosow, po 4-5 dniach powtorka (mozna wowczas innym srodkiem, takze tzw sposobem domowym-jest ich mnostwo w necie), szczegolnie wazne jest wyczesywanie oraz pozbycie sie wszystkich gnid,powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie mi w aptece farmaceutka poleciła Parasidose, z tego względu, że działa szybko i jest skuteczny. U nas się sprawdził, zrobiłam u córki, pozbyliśmy się wszy, ale też na wszelki wypadek zastosowaliśmy u całej rodziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Parasidose z apteki. Wystarczy 15 minut, żeby pozbyć się niechcianych gości z głowy. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieliśmy tę przykrą sytuację i wypróbowaliśmy Faktycznie świetnie i sprawnie poszło z tym preparatem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również doradzę Cichowsza. Fajna prosta metoda, nietoksyczna, niczego się nie wciera w skórę głowy dziecka, olejki są naturalne, nie podrażniają, przyjemnie pachną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepsze są gumki Cichowsza , jak w każdym razie nie znam wygodniejszego sposobu żeby się jakoś zabezpieczyć przed wszami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mogę polecić CichoWsza u mojej córki gumeczki się bardzo dobrze sprawdzają, na tą chwilę udało nam się uniknąć wszy mimo, że już pojawiły się u niektórych dzieci w przedszkolu w innych grupach, ale również pierwsze osoby też mają w grupie u córki więc warto taką ochronę zastosować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z moich informacji wynika, że dla dziecka o wrażliwej, alergicznej skórze do zwalczania wszawicy skuteczny będzie Pipi Nitolic, który pokrywa skórę i włosy niszcząc wszy i gnidy. Wysoki wynik testu wydajności dowodzi, że technologia O-effect® wykorzystana w Nitolic jest kluczowym elementem warunkującym skuteczność działania preparatów niezawierających substancji o działaniu neurotoksycznym (np. insektycydów).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam syna, więc gumki tak czy siak odpadają. No ale odpukać póki co złapał wszy tylko raz, na szczęście szybko zauważyłam, kupiłam od razy parasidose i wyczesałam wszystko. Nie musiałam powtarzać kuracji, a szamponu mi jeszcze sporo zostało na czarną godzinę (oby nie nastąpiła)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też zastosowaliśmy Parasidose ale u całej rodziny bo wiadomo że wszy to lubią się przenosić. I faktycznie po jednym razie już wszystko było ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja na szczęście na tyle szybko zauważyłam, ze nic nie zdążył przenieść na innych, ale oczywiście wszystkie głowy dokładnie sprawdziłam, pościele wyprałam, wygotowałam dla pewności. Póki co powtórki z rozrywki nie było i mam nadzieję, ze nie będzie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trudno się z tym nie zgodzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszy to trudny temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Soda oczyszczona z wodą. I tym się wymyć.
Potem mydło siarkowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedyś miałam nieprzyjemność mieć, kupiłam taki mocny preparat w aptece, chyba na occie. Pomogło, choć musiałam powtórzyć kurację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

XXI wiek... Centrum Europy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Noooo niestety....tak to wygląda. Przykre to ale prawdziwe. Niestety.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W XXI wieku, w centrum Europy można to paskudztwo złapać chociażby w komunikacji miejskiej. :( Na długie włosy polecam sprawdzony Paranit Lotion (nie ma problemu z rozczesywaniem jak po innych preparatach, lub szamponach). Kuracja powinna przebiegać według zaleceń na ulotce, z jednym zastrzeżeniem (o czym producent nie informuję, bo to nie leży w jego interesie :) : dla zwiększenia skuteczności warto użyć gumowego, dobrze przylegającego czepka i wydłużyć dwukrotnie czas ekspozycji lotionu. Tak potraktowane pasożyty należy po umyciu włosów wyczesać i po wysuszeniu włosów dodatkowo ,,przeprasować" je możliwie długo rozgrzaną lokosuszarką, począwszy od nasady włosów, aż po same końce. Efekty (bez nadmiaru chemii i niekończącej się serii wydatków będą spektakularne! :) Wypróbowane i zdumiewająco skuteczne, po kilku tygodniach nierównej i wyczerpującej walki o powrót do normalności. P.S. To nieprawda, że obcięcie długich włosów rozwiązuje problem. On leży głównie u nasady włosów, warto mieć tego świadomość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co zrobic wszy

Jet kilka domowych sposobów aby pozbyć się problemu. Np napar z rozmarynu, Nawet sól na wszy daje rezultat. Jeżeli nowoczesna medycyna zawodzi warto skorzystać ze sposobów naszych babć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: co zrobic wszy

Żmudne i małoefektywne, jak używanie pieluch tetrowych w dzisiejszych czasach. W PRL-u zwalczało się octem. Nie dość, że okropnie swędziało, to jeszcze śmierdziało. :) Koszmar dziecięcych wspomnień. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

Jakie sa wasze priorytety na swieta? (66 odpowiedzi)

Zastanawiam sie jak ludzie teraz spedzaja swieta... Czy faktycznie najwazniejsze sa...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...