czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola?

za moich czasów (jestem z lat 80tych) większość dzieci nie chodziła do przedszkoli.. wiem że teraz większość chodzi..zastanawia mnie czy są jakieś mamy które stwierdziły że poślą dzieci dopiero do zerówki lub 1 klasy??
wg mnie dziecko które nie idzie do placówki tylu przedszkole wcale nie musi być gorsze..mniej mądre, mniej rozwinięte, mniej koleżeńskie itp...to siedzi w nas ludziach na kogo się kształtujemy..
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 25

Zgadzam sie z tym w 100%..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można wiedzieć z jakiego powodu? Czuje się jak odludek, że mój nie chodzi do przedszkola.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja też nie chodzi do przedszkola
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez pewien okres czasu miałem spory problem z moimi dziećmi, jeżeli chodzi o ich zasypianie. Zamówiłem szumiące zabawki i było to doskonałe rozwiązanie, dlatego zainteresowanym polecam artykuł ze strony http://www.republikadzieci.pl/szumiace-zabawki-jak-usypiaja-i-dlaczego-maluchy-je-kochaja/ .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale jakie "większe kontakty spoleczne"?? W przedszkolu masz dwa modele relacji dziecko -dzieco oraz dziecko- wychowaca. Nie ma innych kontaktow społecznych np z grupą dorosłych z grupą seniorów z grupą starszych dzieci ( nie mówię o starszych o 2 czy 3 lata), z grupą mieszaną, z osobami z niepełnosprawnością... nie myl grupy 20 przedszkolaków z szerokimi kontaktami społecznymi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

100 %racji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jakieś słabe to przedszkole. Moja córka chodzi do przedszkola bardzo lubi tam chodzić ale ona uwielbia przebywać z innymi dziećmi najlepiej w jej wieku lub starszymi , ma młodszą siostrę a i tak bardzo potrzebuje kontaktu z rówieśnikami. Każde dziecko jest inne jednemu mamusia starczy i kilkoro dzieci z podwórka albo z rodziny a inne chce większych kontaktów społecznych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka, 3,5 roku, nie chce chodzić do przedszkola, więc jej nie zmuszamy. Szukam osób z Warszawy (wiem, że to forum Trójmiasta, ale ja tu trafiłam, to może inni z Wawy również), które również nie puszczają dzieci do przedszkola. Może byśmy się spotykali, żeby dzieci miały większy kontakt z rówieśnikami pomimo niechodzenia do przedszkola? Piszcie na marta.warszawa(at)op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Takie różnice o których Pani pisze dziecko szybko nadrobi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i to jedyny sensowny argument :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niby co umieją ? Dziecko w tym wieku szybko się uczy i szybko zapomina. Tego samego, jak nie więcej nauczy się w domu. Jedynym argumentem jest socjalizacja w grupie. Pozostałe to stek bzdur jakich mało. Mama córek, które zaliczyły przedszkole :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

to są bzdury. Dzieci chodzą do żłobka i przedszkola, bo muszą. Taka jest prawda i piszę to ja - mama dwóch córek, które z konieczności jedna chodziła, a druga chodzi do przedszkola. Nie piszcie proszę bzdur, że dziecko lubi, lepiej się rozwija itp ... tak samo rozwija się w domu, spędzając czas z troskliwym opiekunem, które zapewnia mu od 3 lat!!! nie wcześniej (wcześniej dzieci nie umieją się razem bawić) kontakt z rówieśnikami na placu zabaw! Pozdrawiam mamy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moje dziecko chodziło do przedszkola, bo musiało. Mam nadzieję, że drugiemu dam radę tej traumy oszczędzić.
Owszem, córa lubiła przedszkole od początku ale...
nauczyła się tam że nauczycielki i panie do pomocy wybierają sobie swoich małych kapo wśród dzieci, które to kapo są faworyzowane, wolno im więcej, nawet znęcać się nad słabszymi,
wpoiła sobie też koszmarne błędy językowe, jakie popełnia kadra ("ubierz buty", "pokroimy torta" i inne takie kwiatki typowe dla niedokształconego motłochu), i trudno mi je wyplenić,
przyjęła za fakt że dzieci to rywale i można się z nimi po dziadowsku wykłócać.

Ogólnie po przedszkolu trudno jest wpajać dziecku kulturę wyższą. To tak samo jakby podwórko wychowywało i jacyś niedouczeni, przypadkowi ludzie (wspomniany niski poziom językowy).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ja chodziłam do przedszkola i mojego synka też posłałam. Ale to kwestia tego, że nie ma kto z nim zostać, a uwazam, że przedszkole jest super opcją dla zapracowanych rodziców. Leoś chodzi do przedszkola Urwis w Wejherowie i bardzo się cieszę, że tam uczęszcza. Ma tam dużo kształcących zajęć, na które Leon chętnie chodzi. Uważam, że przedszkole to super opcja, a jeśli ktoś jest z Wejherowa to wysyłajcie szkraba do Urwisa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola?

I nie posyla sie te co juz chodza od 3 do 5 miesiecy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola?

Twoja matka jest pedagodiem I radzi by w momencie malenstwawyslac inne do przedszkola!? to najgorszy wymieniany blad rodzicielski zrobisz dziecku traume I odrzucenie, czytalam nawet ze niektorzy po urodzeniu kolejnego dziecka nie puszczaja dzieci mniejszych do przedszkola by pokazac ze sa rowno kochane, bo inaczej moga doznac regresji powrotu do gaworzenia, ssania kciuka itp. Czeka sie rok po urodzeniu dziecka z poslaniem do przedszkola! A napewno nie wysyla sie 2 latka... twoj maz pracuje masz tesciowa ktora moze pomic zamiast gadac farmazony... ale robtaco chceta jak dziecko jest ok I gotowe w co watpie szczerze.. Tylko niepisz wiecej takich bzdur wprowadzajac innychludzi w ogromny blad!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale czasem taka mama siedząca z dzieckiem w domu może upatrzyć sobie kiedy na jej najbliższy plac wychodzą dzieci z przedszkola. Moje dzieci nie chodziły do przedszkola, starsze już w szkole ale młodszy ze mną w domu. Wiemy kiedy na naszym placu jest grupa jego rówieśników , przedszkola mają raczej stałe plany dnia i często trafiamy na dzieci na placu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A twoja opinia jest tylko reklamą , bo tych wpisów poszło hurtem wszędzie gdzie tylko jakaś mowa o przedszkolu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma takiej opcji, dziecko powinno się rozwijać i integrować z rówieśnikami. Moja córka chodzi do Przedszkola Urwis (Wejherowo) i to była świetna decyzja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 17

Piękne słowa ...szkoda że coraz mniej ludzi myśli w ten sposób Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...