czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
jak w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

tak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

oczywiście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

No cóż, a ja uważam, że nie powinno być tego swieta
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

??? a kiedy on jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

14 pazdziernika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

A ja mam pytanie - jak się go obchodzi w przedszkolu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

u nas dzieci przynosiły kwiatki lub coś słodkiego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

u nas dzieci przynoszą nauczycielom kwiatku, słodycze, laurki oto, zazwyczaj panie dzieła się z dziećmi po 2 śniadaniu slidyczami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

obchodzi się, bo tam też pracują nauczyciele.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Nauczyciel w przedszkolu to taki sam nauczyciel jak w szkole
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

a ja myslałam ze w przedszkolu są przedszkolanki ;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

a w szkole szkolanki ;)

my zawsze przynosimy do przedszkola po jednym kwiatku dla każdej z pań.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

A to nie jest czasem Dzień Edukacji Narodowej ? Panie w przedszkolu się nie łapią ? :D

Straszne problemy , faktycznie żal wydać 5 zł na kwiatka albo 2 zł na czekoladę ,którą się Panie z pewnością podzielą z dzieciakami :P

Zal...
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Kiedys byly dzis co najwyzej z takim wyksztalcenie jak one to mozesz zostac pomoca nauczyciela a " przedszkolanki" sa juz po studiach wyzszych i maja status nauczyciela
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego, za nim się coś takiego pomyśli, nie mówiąc o wypowiedzeniu się na forum, należy się zorientować w samym temacie. W przedszkolu pracują wykwalifikowani nauczyciele.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Przedszkolak i przedszkolanka... Razem uczą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

fajnie ze ktoś poruszył ten temat,bo tez chciałam wiedzieć cy kupic cos przedszkolankom na 14 października czy nie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Ja rok temu do żłobka kupiłam jakiś drobiazg chyba czekoladki i bardzo się panie ucieszyły :) w tym roku pewnie też coś kupimy i synek już sam wręczy.

Panie głównie się cieszyły za pamięć bo z reguły to święto jest obchodzone tylko w szkołach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

my zanosilismy zawsze ptasie mleczko (do przedszkola i teraz do szkoły) Pani i tak zawsze dzieliła sie z dziećmi, nauczyciel to nauczyciel nie ważne czy przedszkole czy szkoła , to miły gest
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

A kupujecie wszystkim Paniom czy tylko z grupy waszego dziecka? Moja córcia ma w grupie 2 Panie ale rano jak ją zostawiam to często Panie z innej grupy ją odbierają. - czy kupowac wszystkim (ale i tak wszystkich rano nie ma), czy kupić jakis jeden prezent - np. czekoladki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

wszystkim nie - ale przewaznie paniom z grupy i wożnej i dyrektorce
poza tym 2 zl za róże to nie wychodzi dużo ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Ja mam dylemat,bo sa dwie Panie u Kuby w grupie w tym P.Durektor wiec dla nich Kuba zaniesie ptasie mleczko.
Ale jest tez Pani z kuchni ktora zawsze im pomaga i jest jak przychodzimy i wychodzimy i nie wiem czy jej tez kupic ptasie mleczko czy moze chociaz czekolade czy nie trzeba?:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Mam ten sam dylemat. Jak przyprowadzamy rano to jest zawsze więcej Pań i teraz tak dziwnie - dać tylko tym co są stricte od mojej córki czy o wszystkich myśleć? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

My damy Panią z grupy i Pani która pomaga przez większość dnia(nie wyobrażam sobie pominąć Panią od pomocy, bo naprawdę wkłada w to serce,a Syn bardzo Ją lubi :) zastanawiam się tylko co z Panią Dyrektor...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

moze dac to ptasie mleczko i po 1 różyczce - kwiaty mozesz kupić w biedronce czy tesco w takiej paczce gdzie jest więcej sztuk i wtedy po 1 kawiatku dać każdej Pani , mozesz wstążeczką sama ozdobić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

my damy 2 paniom z grupy mojego synka oraz 2 z innej grupy, bo one tez plinuja starszaków i na odwrot. dziewczyny liczy się pamięć,to nie musi być zaraz prezent za 100zł,a na ta czekoladę czy kwiatki każdego stac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

to jest dzień nauczyciela ,woźnej no ludzie nie przesadzajmy, to nie dzień kobiet! ze wszystkim paniom trzeba dac kwiatka!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Nauczycielka w przedszkolu to nie przedszkolanka- wychowuje dzieci ale również uczy. Panie wozne mimo iż nie mają studiów też wychowują więc miło jak się o nich pamięta w ten dzień.Ale to wszystko kwestia kultury...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

no w tym dniu stoj na ulicy i rozdawaj kwiatki komu popadnie jak jesteś tak dobrze wychowana!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

do ani: jak jeszcze sa zajecia dodatkowe w przedszkolu z innymi paniami to tez kupujesz kwiatki tak? cale przedszkole( pani w sekretariacie,kucharce,woznej,itd...?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Moniczka..ta "woźna"jak nazwałaś Panie z obsługi codziennie ubierają/rozbierają, pomagają przy posiłkach, chodzą z Twoim dzieckiem do wc itd. To nie są jakieś anonimowe Panie siedzące w sekretariacie tylko osoby które zajmują się Twoim dzieckiem! Uczą je życia...bo ubieranie i jedzenie to życie.
I powiem Ci tylko tyle...widzę ile serca wkładają Panie u nas i doceniam to bardzo, bo nie traktują dzieci jako zło konieczne,a wiele uczą. Mój Syn z przedszkola nie chce wychodzić, codziennie pyta czy jutro też pójdzie..to już o czymś świadczy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

ja powiem tylko tyle , że moja mama ponad 20 lat pracowała w przedszkolu własnie jako pomoc nauczycielki , dostawała kwiatki zarówno na dzień kobiet jak i na dzień nauczyciela a dostawała czasem więcej kwiatków od dzieci niż nauczycielki , tak samo na koniec roku przedszkolnego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

dziewczyny ile jest cukierków w ptasim mleczku? może ktoś wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

za szybko je zjadamy aby udało się policzyć hihihi:-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

no mój chodzi do prywatnego,takze tam akurat nie ma woźnych, wychowawczynie ubierają,chodza do wc,, sa sprztaczkami i,kucharkami itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

do mama: mój również chętnie chodzi do przedszkola,i trz się pyta czy jutro pojdzie,ale co to ma do rzeczy? jedne dzieci pacza jak maja zostać, bo ciagle tylko przy spódnicy mamy atu nagle jej nie będzie,a drugie tak jak mój syn czy twój jak to podkreslilas chętnie tam zostanie!
ale to nie wina nauczycielki przecież! no tak ty uważasz ,ze panie tam gdzie twój syn chodzi nie traktują dzieci jak zlo konieczne ,a gdzie indziej tak no to gratuluję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Ehhh..właśnie do mnie doszło,że jest jeszcze Pani od angielskiego :/ tutaj też mam problem,bo ta Pani ma z dziećmi codziennie angielski i 14-ego również będzie...chyba wypadałoby też dać kwiatka..nie chce przesadzać i chcieliśmy kupić po prostu po jednym kwiatku ale mimo wszystko nie chciałabym aby jakiejś Pani było przykro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

ojejku jak dobrze, że przypomniałyście :-) u mojej córki dzieci mają być na galowo ubrane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

My kupiliśmy kawkę dla Pań- wypiją sobie razem:) są 3 panie nauczycielki i 2 woźne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Oczywiście że w p-lu jest obchodzony Dzień Nauczyciela. Synek jutro zaniesie swoim paniom wychowawczyniom (ma dwie) czekoladki Merci i różyczkę, pani dyrektorce bukiet kwiatów, a paniom z obsługi po jednej różyczce :) Co roku tak robimy. W tamtym roku zaniósł paniom tort i kawę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Mnie stać i niczego nie kupuje.... Moze na mikołajki, święta też kupujcie prezenty.... Pójdzie do szkoły bede kupowac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

a jak to robicie technicznie?

U nas wiadomo, że rano jest jedna Pani wychowawczyni i Pani woźna :) Druga Wychowawczyni będzie później. Pani Dyrektor - też pewnie później.

To jak to mam zrobić? Zaprowadzić Młodego z kwiatkami dla 2 Pań i jak Go będę odbierała przynieść kolejne kwiatki dla 2 Pań?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

AgusiaGda u mnie jest ta sama sytuacja. Rano jest tylko jedna Pani i Pani woźna. Dam raczej tylko tym Paniom co są rano i synkowi powiem żęby poźniej dał swojej bo wiem że jej rano nie będzie tylko później.
Jak będę odbierać to już nic nie przynoszę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

My dla Wychowawczyni ( sa dwie w tym Dyrektorka) mamy Ptasie Mleczko,a dla Pani ktora pomaga przy dzieciach,Pani ktora podaje posilki i pomaga tez przy dzieciach mamy inne czekoladki:)
Jest tez Pani ktora przychodzi czasem na zastepstwo,ostatnio byla 3dni pod rzad wiec w razie czego tez mamy czekoladki,wszystko Kuba da Paniom rano:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

My kupiliśmy kwiaty i słodycze dla Pani jedne od całej grupy ( z kaski która jest wpłacana co miesiąc), dla Katechetki (bo tego dnia była religia) był przybrany kwiatek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Agusia ja pójdę rano z synkiem do p-la, synek wręczy kwiatka i merci wychowawczyni i poproszę ją, aby przekazała wraz z synkiem drugiego kwiatka oraz merci dla tej drugiej wychowawczyni (która przyjdzie popołudniu):) Mam nadzieję, że rano (ok.8) będzie pani dyrektor, to od razu też do niej zajdziemy. Dla reszty pań mamy po małej różyczce, żadnych czekoladek chyba nie będę im kupować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

malaniunia jakie czekoladki kupujesz tym innym paniom? Bo my dla tych głównych pań mamy Merci,ale też właśnie się zastanawiam nad tym, żeby tym paniom z obsługi też kupić jakieś czekoladki,ale nie mam pomysłu, jakie:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

hejka,

jestem nauczycielem przedszkola i napisze tylko ze jutro jest Dzien Edukacji Narodowej a nie Dzien Nauczyciela:)

owszem jest to bardzo mily gest jesli pamieta sie o nas w tym dniu:) i absolutnie nie musza to byc czekoladki czy prezenty:)
mi jest milo kiedy Dzieci i Rodzice po prostu zloza zyczenia ewentualnie laurka od dzieciaczka:)

osobiscie tez jestem Mama, mam dwie Córcie i kazda zaniesie duza czekolade zarowno dla Pan Nauczycielek jak i dla Pomocy Nauczyciela:) dla Pani Dyrektor oczywiscie tez:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Ja kupilam w Lidlu,teraz sa takie marcepanowe ladnie zapakowane;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Dzisiaj pierwszy raz obchodziłam Dzień Edukacji Narodowej jako nauczyciel :)

Bardzo dziękuję dzieciakom za laurki - bo wiem ile pracy w to włożyły oraz za kwiatki, bardzo miły gest :)

Ale powiem Wam, że spotkałam się również z nie miłą reakcją Pana w sklepie.

Otóż widział, że jestem z kwiatkami - symbolicznymi, nie bukiety (pamięć się liczy) - i skomentował to bardzo niekulturalnie. Mianowicie spojrzał na mnie i powiedział, że nauczyciele nie zasługują na żadne święto, bo to ich cyt: "z****ny" obowiązek uczyć dzieci i, że on wie, że my nic nie robimy tylko cyt:"pierdzicie w stołki"

Oczywiście podziękowałam Panu za życzenia i powiedziałam, że zapraszam go do mojej 25 osobowej grupy na 8 godzin i ciekawa jestem czy będzie tak dalej mówił.

Kto zna mnie (AgusiaGda) ten wie, że nie jestem osobą nastawioną na zarabianie kokosów, zależy mi na pracy i na tym żeby ją dobrze wykonać.

Mam nadzieję, że zawód nauczyciela w końcu będzie bardziej szanowanym zawodem niż jest w tej chwili.

I jeszcze jedno w obecnych czasach nie ma takiego stanowiska jak PRZEDSZKOLANKA w tej chwili jest NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO, bo jak ktoś słusznie zauważył my również w przedszkolu wychowujemy dzieci.



Pozdrawiam wszystkich :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

Co za cham z tego faceta:/

W Radio Gdańsk była cała audycja na temat nauczycieli. Jeden Pan dobrze powiedział: nauczyciele zasługują na tyle wolnego i dobrą płącę, ponieważ my powierzamy im nasze dzieci - często nauczyciele są z naszymi dziećmi dłużej niż my w domu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

dla mnie to jest nie pojęte....

"za moich czasów"... ;) wszystkich nauczycieli się szanowało. Lubiło lub nie - ale szanowało się i koniec, kropka.
Ola - cóż, pan sam sobie wystawił "laurkę" ;)

Ja mam ogromny szacunek dla osób, które z własnej woli chcą zajmować się gromadami obcych dzieci (sama zawsze powtarzałam, że jeśli ktoś chciałby mnie torturować - wystarczy zamknąć mnie w jednym pomieszczeniu z wielką grupą dzieci) ;) Które chcą przekazać im swoją wiedzę w sposób zrozumiały, dostosowany do wieku - a to nie zawsze jest łatwe ;) Ola - pamiętasz naszą Polonistkę? ;) wiedzę miała ogromną - ale nie potrafiła tego przekazać w ciekawy sposób... Nie to co Pani K. ;)

pamiętajmy, że nie wszystkie dzieci są aniołkami... lub też nie zawsze ;) Jak dla mnie - pracować z dziećmi mogą tylko osoby z powołaniem :] bo niestety czasem muszą się wręcz "użerać" (ale to raczej już w szkołach)... I za to należy im się szacunek - że chcą to robić. Gdyby nie wszyscy nauczyciele - mielibyśmy bandy tłumoków na ulicach ;) bo kto by ich uczył i wychowywał(bo również wychowują nasze dzieci)? Zapracowani, zaganiani rodzice? (a gdyby ich też nie miał kto uczyć? i też niczego by nie wiedzieli/nie potrafili)

_____________

u nas w końcu wyszło tak, że Młody od razu dał 1 kwiatka swojej Pani, która była rano :] później Pani Woźnej :) i z Panią Woźną poszedł do Pani Dyrektor :] Swojej drugiej Pani dał kwiatka, jak Pani przyszła do pracy :] (zostawiłam kwiatki w sali i powiedziałam dla kogo)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

My obchodzimy to święto zarówno w przedszkolu jak i w żłobku bo to dzień edukacji i dla mnie już w żłobku rozpoczyna się edukacja moich dzieci. Pozdrawiam cieplutko wszystkie panie ( i panów) pracujących w żłobkach i przedszkolach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

My kupujemy wszystkim opiekunkom i pani dyrektor( tez czasem pomaga przy dzieciakach) ale z pieniążków z rady rodziców. W ten sposób mamy rozwiązany problem grup łączonych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy w przedszkolu obchodzi się Dzień Nauczyciela?

W przedszkolu jak sama nazwa wskazuje zawód to przedszkolanka, nauczyciele są w szkole od pierwszej klasy. Należy chodzić do szkoły aby obchodzić ten dzień. Myślę że za chwilę będziemy obchodzić dzień sprzątaczki w przedszkolu którą także można nazwać przedszkolanką bo pracuje w przedszkolu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Przedszkolanka" jest umowną (potoczną) nazwą oznaczającą nauczyciela pracującego w przedszkolu. Tak jak umowną nazwą jest określenie "polonista", "matematyk" itp. Szanowna Anno, zawód to nauczyciel :) Czy ci ( celowo małą literą) się to podoba, czy nie. Nie mam nic przeciwko Dniowi Sprzątaczki, bo bez tych pań i panów (przecież też) zaroślibyśmy brudem. Zwłaszcza nasze niechlujne społeczeństwo. Gratuluję ( z przekąsem - dodam- bo dla niektórych może to nie być dość czytelne) postawy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić