czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem, a dziś nawet rzucił swoimi zabawkami. Dostał klapsa i cofnełam go do pokoju gdzie strasznie glośno płakał. Co robicie w takich sytuacjach, bo nie chce być złą matką, ale brakuje mi sił i jest mi po prostu smutno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

borówka spokojnie jak chcesz mozemy sie spotkac ja bicia nie popieram ale dla ciebie zrobie wyjatek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Klauda ,
to ty jesteś w ciąży czy masz 3 mies dziecko w nosidełku ???

"tak robie zazwyczaj ale co robicie jak juz jestescie na dworzu, wyobrazcie sobie ze macie 3 miesieczne dziecko w nosidelku, pieska na smyczy i wychodzicie na dwor, dziecko juz nie chce wyjsc z klatki schodowej - krzyczy. Ty wołasz dziecko zeby przyszło zachecasz zagadujesz, dziecko dalej krzyczy bierzesz je za raczke dalej rozmawiasz a dziecko dalej placze rzuca autkami i rzuca sie na ziemie? Ja nie wytrzymalam i sie cofnelam do domu."


Bicia nie popieram , nie zwracam uwagi innej mamie ale "zabijam "ją wzrokiem jak takie coś widzę , także jak napotkasz takie spojrzenia w tej restauracji bez której urlopu nie można spędzić to mogę być ja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

A ja miałam, mówię Ci, samo "bezstresowe wychowanie", nawet klapsa żaden nie dostał, cieplarniane kwiatuszki takie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

a ja nie wiem kto siedzi w wiezieniu, nie miałam okazji poznać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Nie lubią, tylko muszą. Więzienia są pełne facetów, których nikt w życiu nie uderzył, prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Larisa, to jeszcze nic, kiedyś czytałam wątek o praniu pościeli - raz w tygodniu vs. raz na trzy tygodnie. Na koniec okazało się, ze te, co piorą co tydzień, to brudasy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

A mi jest bardzo nieprzyjemnie bo znowu zaczyna się robić jak w wątku o alkoholu w ciąży- na koniec okazało się, że te niepijące to wręcz patologia, którą trzeba leczyć...
Paranoja !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

ludzie tak lubią bić....


P.S. żeby nie było niedomowien - ton głosu ironiczny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

bo zupa była za słona ;)

W końcu to takie normalne, że ludzie sie biją, a jak ludzie sie biją to dziecko przecież tez można uderzyć, no nie? Psa sie bije.... nawet smyczą... to dziecka nie można uderzyć przez pampersa? No co Wy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Eee, prawdziwa wyłącznie domorosła geniuszka przychodzi i do 60-letniej pani profesor, która odchowała z sukcesem kilkoro własnych dzieciaków i jej udowadnia, że wcale na życiu się nie zna, a na psychologii, psychiatrii i wychowaniu wcale. A dzieciaka trzeba bić i basta, bo inaczej to bandzior wyrośnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

"...dlaczego dziecku nie wolno podnosić ręki na nas dorosłych, a my sobie takie przyzwolenie dajemy ?"

- NO WŁAŚNIE, DLACZEGO?

Poza tym pamiętacie taką kampanię społeczną "Nie krzywdź, a nie będziesz krzywdzony"...?
polecam obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=tTUiBRFw48E&feature=related
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

A ja mam pytanie:
Piszecie,że klaps to nie bicie, że przez pampersa itd...
To po co w ogole je dajecie? Bo chyba nie głaszczecie po tym pampersie?
Jesli dziecko się uspokoiło po "klapsie" to chyba znaczy, że je zabolało...

Dobre porównanie superniani.Jak wkurzycie męża to niech też da w dupę ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

mleczko, ja nie mam zamiaru tego robić, mam swoje i na nich się skupiam.
Jednak uważam, że nic mądrego nie robią matki które daja klapsy dziecku
Tu wychodzi bezsilność rodzica, a nie sensowne wychowywanie dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

mleczko zgadzam sie w 100%

brawo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

....a ile tu DOMOROSŁYCH psychologów, pedagogów, pediatrów, psychiatrów, terapeutów i pań "dobra rada" to zliczyć nie mogę :-p Co krok to lepsza...

NAJŁATWIEJ JEST WYCHOWYWAĆ CUDZE DZIECI.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Klaudia, a klaps to nie bicie ?
Jaki przykład dajesz dziecku ? Jeżeli Ty możesz go uderzyć to dlaczego on Ciebie nie może ?
Proszę odpowiedz mi na moje powyższe pytanie, dlaczego dziecku nie wolno podnosić ręki na nas dorosłych, a my sobie takie przyzwolenie dajemy ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Szukasz przyzwolenia na klapsy i mimo "połowicznego sukcesu" jeszcze bardziej okopujesz się w swoich przekonaniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

ja jestem przeciwniczka bicia i z checia porozmawiam z osoba ktora jest zwoleniczka bicia agatha znasz jakas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

widzisz i tu sie mylisz, pytalam sie o zdanie tylko czy wam sie cos takiego zdaza i czy cos takiego cos daje. Jak narazie zdazylo mi sie to tylko 3 razy i skoro sie pytam to mam watpliwosci. jeżeli bym była alfa i omega i wszystkie rozumy zjadła to pewnie bym nie miała wątpliwości. Chce jakos uspokoic swoje dziecko tym bardziej ze bede miala niedlugo drugie, i nie chcialabym wychodzic z imprezy urodzinowej do samochodu na 20minut zeby uspokoic swoje dziecko jazda wkoło osiedla tylko znalesc jakies sensowne rozwiazanie.

Ja nie dam skrzywdzić żadnego dziecka i uwazam ze bicie dziecka powinno sie skonczyc wezwaniem polciji i jak bym cos takiego zobaczyla to napewno tak bym zareagowala!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

bo na to forum wchodzą same idealne matki, świetne żony i super kochanki. A do tego wszystkie wykształcone i pracowite. Ach jaki ten świat byłby wspaniały gdyby żyły na nim tylko takie kobiety jak są na tym forum ;) ;) ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Naprawa zabawek (11 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

I klasa - tornister i piórnik jaki?? (20 odpowiedzi)

Możecie podpowiedzieć jakie tornistry sprawdziły się waszym dzieciom w I klasie?? Czy w I klasie...

Jakie zabawki dla 4 - 6 miesięcznego niemowlaka? (34 odpowiedzi)

Pojawił się wątek prezentów dla starszych maluszków, chciałabym poprosić Was o propozycje dla...