czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Mam dwuletniego synka i wydaję się mi, że ostatnio sprawdza on moją cierpliwość głośnym krzykiem, a dziś nawet rzucił swoimi zabawkami. Dostał klapsa i cofnełam go do pokoju gdzie strasznie glośno płakał. Co robicie w takich sytuacjach, bo nie chce być złą matką, ale brakuje mi sił i jest mi po prostu smutno.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Daria - niestety ludzie komentuja wszystko i co jest zazwyczaj zła matka, nie potrafia zrozumiec ze dziecko tez moze dawac wkosc, i czesto jest tak ze zamiast pomoc to dolewaja oliwy do ognia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

ja też mam taka nadzieję, chociaz mysle ze nikogo to nie ominie niestety. Bunt dwulatka moze dac wkosc a jeszcze osobie ktora jest w 7dmym miesiacu ciazy i ktora by chciala zeby starsze dziecko zachowywalo sie w miare grzecznie, zycze sobie sama cierpliwości hihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

no właśnie też sie boje co to bedzie w miejscach publicznych, bo wymuszanie sie już zaczyna, na razie jest mi łatwo ją udobruchać, ale co to bedzie za rok to nie wiem. W domu jeszcze jakoś sobie człowiek poradzi, ale w sklepie albo w restauracji gdzie sie każdy gapi, ocenia i sobie przypomina, ze sam miał 1000 razy grzeczniejsze dziecko (co nie zawsze oczywiście jest zgodne z prawdą) albo jego dziecko to byłoby 1000 razy grzeczniejsze gdyby było, to jest już gorzej. A nie daj boże jak jeszcze komentują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Daria no ktoś wkońcu mnie rozumie - teraz wiesz wszyscy święci są. poprosiłam o radę - mam doświadczonch co najlepiej skutkuje to zaczęły się wypowiadać osoby które jeszcze nie miały styczności z tematem. ja już przerobiłam wszystko związane z przeczekiwaniem w domu, w restauracji gdzie wszyscy się na mnie patrzyli i muisłam iść do auta z dzieckiem bo nie pomagalo głaskanie i wyjmowanie zabawek, próba zainteresowania go czymś zrobiła się niemożliwa wiec ewakuacja była najlepszym rozwiązaniem. ale nie chciałabym zeby moje dziecko się tak zachowywało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Ciekawy temat ;) ...

ja nigdy nie dostawalam klapsow od rodzicow, jakoś inaczej w skrajnych sytuacjach sobie radzili ;p Klaps niczego nie uczy.Moze strachu przed rodzicem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

no tak w domu można sobie wyjść z pokoju gorzej jak się to przeniesie na dwór albo w gościach jak jesteście czy w restauracji. Ja musiałam się cofnąć do auta zebyprzeczekać. Ale czy poskutkuje takie przeczekiwanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

haha widze, że same mamy 2-latków tzw. bunt 2 latka :) mój mały też raz dostał klapsa ale zrobił taką minę że już więcej mu nie dam. Jak broi albo mnie bije to wychodzę z pokoju albo jemu każę wyjść wyje wniebogłosy ale trzeba przeczekać pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

no własnie klaps klapsowi nie równy.

Klauda pewnie pisze o lekkim klepnięciu, a Wy sobie wyobrażacie starego z kablem ;)

Ja sie na razie wypowiadać nie bede, bo moja Madzia za mała (13 m-cy) na to żeby się źle zachowywać na złość, ale tak za rok-2 lata może bede wiedzieć nieco wiecej, to napiszę czy mi sie zdazylo dać klapsa ;)

Ale tak sobie myślę, że jeżeli ktoś nie zna żadnych metod wychowawczych i ma wybór: klaps albo olać, to niech już lepiej da tego klapsa ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Klauda mam głęboką nadzieję, że nie bnędę musiała posuwac sie do tej metody...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

chyba warto zakończyć ten temat :) Oficjalnie kończę temacik. Miłego dzionka życzę no i dużo cierpliwości :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

ja tam swoje powiedziałam... z nikim nawalać sie nie będę:):)

a wy sie przyznajcie:) tylko czekacie na rozróbę:):) co by bylo cos ciekawego do poczytania:)!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

madziarka za rok sie odezwij :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

tak ale tu mowimy o jakims systematycznym biciu, a mnie jak już chodziło o klapsa przy skrajnych sytuacjach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

wiedziałam ze tak bedzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

szykuje sie kolejna wątkowa NAWALANKA
taki zjadliwy wątek ktoś założył ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

tak robie zazwyczaj ale co robicie jak juz jestescie na dworzu, wyobrazcie sobie ze macie 3 miesieczne dziecko w nosidelku, pieska na smyczy i wychodzicie na dwor, dziecko juz nie chce wyjsc z klatki schodowej - krzyczy. Ty wołasz dziecko zeby przyszło zachecasz zagadujesz, dziecko dalej krzyczy bierzesz je za raczke dalej rozmawiasz a dziecko dalej placze rzuca autkami i rzuca sie na ziemie? Ja nie wytrzymalam i sie cofnelam do domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

klaps w moim wykonaniu to już ostateczność rzadko się zdarza ale się zdarza na moją córeczkę działa kara zaprowadzam do pokoju i siedzi do puki się nie uspokoi ale znam pewne dziecko które jest strasznie terroryzowane w szczególność przez ojca ze masakra aż szkoda i nawet nie mam ochoty o tym pisać ale jak patrzę jak go traktuje to aż serce ściska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

madziara przepraszam ale jak narazie nie jestes na etapie buntu dwulatka jak juz bedziesz czyli za ponad rok poprosze Cie o opinie, a teraz faktycznie 12miesieczne dziecko w zyciu by nie przyszlo nikomu dac klapsa. zgadza sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

Mamo Miłoszka fajnie, że ktośm yśli podobnie;)
Ja nie dostawałąm klapsów, urodziłąm się na początku lat 80tych i moi rodzice znaleźli jakoś inne metody wychowawcze - na szczęscie.

Klauda, spróbuj, nic cię to nie kosztuje, u mojego Kuby działa, już efekt jest, bo dużo krócej płacze i krzyczy i szybciej się poddaje. A z niego naprawdę charakterne dziecko;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: czy zdarza Wam się dać klapsa swojemu dziecku?

a na szacunek trzeba sobie zasłuzyć nawet u dziecka a nie wymagać szacunku..... bijąc go.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

hiv przed porodem (33 odpowiedzi)

Czy któraś z was robiła to badanie przed porodem? bo widzę, że z reguły lekarze zlecają na...

Dobry ortodonta (27 odpowiedzi)

dla osoby dorosłej, wada zgryzu, znacie kogoś?

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (41 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...