dom czy mieszkanie???

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie odstraszaja:( my młodzi ludzie przeciez dopiero zaczynamy a juz stawiaja nam takie poprzeczki.
A jak jest u was kupujecie cos czy stawiacie dom :)
A kasiorke z kad bierzecie ??? Kredyt czy dobra wola rodzicow
Jestem ciekawa ile kosztuje budowa małego domku!! TYlko zeby byc razem:):) a w nim ja dziecko maż i duzy piesek to moje marzenia:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Własny dom to inny komfort życia. Jeśli można sobie na to pozwolić, warto z tego skorzystać. Więcej przestrzeni i własny ogródek to korzyści, które docenia się co dnia. Sama parę lat temu przeniosłam się z rodziną z mieszkania na domek, i była to cudowna decyzja. Jeśli chodzi o Trójmiasto, to polecam TEXO Deweloper. Teraz budują domy w Gdańsku Matarni. Na stronie można zobaczyć, że jeszcze kilka zostało do kupienia: https://texo.pl/. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z całą pewnością jeszcze przed podjęciem wszelkich decyzji należy przemyśleć koszty eksploatacji i konserwacji domu. Wybór na etapie projektu odpowiednich materiałów budowlanych i techniki wykonania może oszczędzić dużych kosztów na prace konserwacyjne. My wykonujemy mycie dachów i mycie elewacji i niech Pani uwierzy, że niektóre domy czyścimy co 3-4 lata a inne co 10 lat. Różnica polega na odpowiednim wyborze materiałów np. wełna vs. styropian, tynk mineralny vs. cegła klinkierowa, podbitka wysunięta na 1 metr a skromna na 60cm. takie szczegóły robią różnice nie tylko w cenie bo za mycie dachu cena jest niemała. Cennik w linku. natomiast większym rozczarowaniem może być szybko zieleniejące ściany np wykonane z tynku lub mech na dachu po kilku latach. A tutaj wpływ ma nawet drzewo, które jest w pobliżu domu lub sąsiad który ogrzewa dom ekogroszkiem. Wiele rzeczy ma znaczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wolałabym dom. Sama wybrałabym go przede wszystkim ze względu na własny ogródek. Bardzo lubię spędzać czas ze znajomymi przy grillu. Nie mogłabym wstawić mojego sprzętu od https://koler.pl/ na balkonie w bloku :) Warto przemyśleć tę decyzję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Odnośnie mieszkań temat od GUS
https://www.fxmag.pl/artykul/mieszkania-trojmiasto-rynek-nieruchomosci-mieszkaniowych-w-trojmiescie-jak-wyglada-srednia-cena-mkw-przecietna-stawka-najmu-rynek-wtornypierwotny-zasob-mieszkaniowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja finalnie zdecydowałam się na zakup swojego mieszkania od dewelopera. Długo myślałam, czy mieszkanie czy dom i finalnie padło na mieszkanie - ani trochę nie żałuję :) Jak szukacie mieszkania od dewelopera we Wrocławiu to polecam https://budus-developer.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Michalino, wszystko zależy od lokalizacji.
Na obrzeżach miast mieszkania mogą wydawać się tańsze. W centralnych dzielnicach dużych miast wojewódzkich nawet niewielkie mieszkania, dwupokojowe są droższe, niż domy na przedmieściach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro 14 lat temu odstraszały, to co dopiero teraz? Kupno działki i wybudowanie domu to obecnie milion złotych jak nie więcej. Wykończenie w niskim i średnim, marketowym standardzie.
Mieszkania można kupić już o 1/3 taniej i to na rynku pierwotnym, a nie wtórnym. W Krakowie solidne budownictwo w dobrej cenie reprezentuje przede wszystkim Fronton https://www.fronton.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie w grę wchodzi tylko mieszkanie, Jestem zbyt leniwa na dom
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: dom czy mieszkanie???

Tak, to nie jest decyzja łatwa i trzeba rozważyć za i przeciw. Szczerze to wiedzieliśmy od początku, że będziemy budować dom. Działkę mieliśmy, a więc część z głowy. Budowa nie była łatwa ale po dwóch latach udało się skończyć. Teraz jesteśmy już na etapie urządzania, a wczoraj zamówiliśmy wreszcie część mebli, a najbardziej jestem zadowolona z sofy https://slf24.pl/sofa-trzyosobowa-chesterfield-modern.html . Zawsze o takiej marzyłam, a marzenia warto spełniać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Moim zdaniem wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Długo szukałem odpowiedniego mieszkania w Łodzi, które spełni moje oczekiwania i będzie w rozsądnej cenie. Skorzystałem z usług tradebest i bardzo mi pomogli, dzięki ich pomocy udało mi się znalezc wymarzone mieszkanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Co sądzicie o szybkiej budowie tzw. domów szkieletowych lub kanadyjskich. Znalazłam firmę, która ma naprawdę atrakcyjne ceny budowy takiego domu? Czy warto w to zainwestować producent domów drewnianych Lublin mi oferta bardzo się podoba a co za tym idzie jest atrakcyjna cenowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wydaje się, że zmiana miejsca zamieszkania, to nic prostszego, a jednak w wielu przypadkach, to bardzo trudna decyzja. W życiu rzadko jest coś czarne, albo białe. Jeżeli z jednej strony mieszkanie/dom lokalizacja ma wady, to patrząc na inne aspekty, ma też wiele zalet. Zawsze trzeba brać pod uwagę wszystkie za i przeciw. Wybiera się rozwiązanie kompromisowe, a wtedy pozostaje niedosyt, bo przecież może być lepiej. Ważne, żeby zbytnio nie przywiązywać się do domu/mieszkania, które może być doskonałe dla rodziny z małymi dziećmi, ale za kilkanaście lat niekoniecznie będzie dopasowane do potrzeb dojrzałego, samotnego małżeństwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najważniejsze w Trójmieście i jego okolicach jest tyle ciekawych inwestycji, miejsc i działek, że każdy ma szanse wybrać coś dla siebie. Ciężko mi słuchać jak ktoś narzeka latami, że źle mu się mieszka. Źle to zmień miejsce. Obojętnie czy dom, czy mieszkanie. Źle ci to zwijaj tyłek i wybierz lepsze miejsce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No widzisz. A wydaje się, że 4 km od LOTu w Gdańsku to na prawdę mieszka się w Gdańsku...
Dlatego nie ma się co dziwić, że sporo ludzi ucieka na obrzeża Trójmiasta, bo po prostu znajdują miejsca gdzie lepiej im niż w mieście.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli w Gdańsku mieliście wszędzie dalej, niż obecnie na wsi, to nawet nie pytam gdzie, konkretnie zlokalizowany był ten dom w Gdańsku. W granicach administracyjnych Gdańska są również lasy, nieużytki i inne tereny, nie mające bezpośredniego dostępu do wielkomiejskiej infrastruktury. W takim przypadku nie warto nawet wspominać, że mieszkało się w mieście.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie póki moja rodzina mieszkała w Gdańsku mieliśmy wszędzie o wiele dalej niż tu na wsi. Dzieci do szkoły musiałam wozić, bo 2 km od domu. Teraz 400 m i sami chodzą. Sklepy, przychodnia itd też były dalej, tu mam bliżej. I tak oto wieś ma lepszą cywilizację niż Gdańsk. A że w Gdańsku też mieliśmy dom, więc ogród, odśnieżanie, remonty itd nie zmieniły naszego życia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Każdy chwali swoje. Ot, cała filozofia. :)
Powiem wam, że własnego domu po prostu zawsze się bałem. We wczesnej młodości, przez 8 lat mieszkaliśmy z dziećmi w domku z podwórkiem. Latem było ok, ale zimą koszmar.
Przez kolejne lata mieszkaliśmy w bloku. Wszędzie blisko. Nawet nie wiedziałem kiedy dzieci pokończyły szkoły, bo zawsze samodzielnie na nogach dreptały (łącznie z liceum). Teraz dzieci są samodzielne, a ja nie wyobrażam siebie, na stare lata "uwiązanego" w ogródku. Latem praktycznie każdy weekend spędzamy z żoną poza domem. Jestem jeszcze czynny zawodowo i moja praca również nie jest związana z miejscem stałego zamieszkania.
Tylko mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu, w dobrej lokalizacji może spełnić moje oczekiwania. Właśnie wkrótce odbiorę moje nowe, tym razem chyba docelowe 78m2 :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkałam całe życie w Mieszkaniu, najpierw na Chełmie, sąsiedzi już starsi, więc w miarę spokojnie było, ale jak zaczęli się wprowadzać młodzi ludzie, to spokój się skończył. Fajnie się mieszkało na Chełmie bo dużo terenów zieloncyh, ale tramwaj pod oknami w nocy nie dawał spać. Potem Mieszkaliśmy koło Fashin Hous, ale wytrzymaliśmy 2 lata, kupiliśmy dzialke 25 km od Gdanska, 30 minut jazdy, mamy dom , ogrod - cena na teraz 4 tys m2 bez dzialki... w stanie deweloperskim, jak doliczysz dzialke, umeblowanie to i tak taniej niz mieszkanie, a cisza i spokoj.. wiecej nigdy do mieszkania /polecam twoj dom szkieletowy mezowo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wiadomo, kto co lubi. Męża dojazd do pracy sie skrócił, bo nie przebi8ja się przez miasto do obwodnicy, bliżej niej mieszkamy niż wcześniej. Skoro są korki na dojazdach to najlepiej świadczy o tym, że teraz młodzi walą na obrzeża miast. Wolą porządną chatę niż klitkę w centrum , w molochu na którymś tam piętrze, gdzie nie ma parkingu i bitwa o miejsca postojowe. Coś w tym jest, że obrzeża Trojmiasta zalewane są domami, nowe budynki rosną jak grzyby po deszczu.
Patrząc po moich znajomych, rodzinie i sąsiadach to poza wielkie miasta każdy ucieka w momencie jak pojawiają się dzieci. Kiedyś wyprowadzka na wieś to był czas emerytury. Teraz to emeryci wracają częściej do miast, bo nie potrzebują dużych domów, nie mają sił na ich utrzymanie, w mieście czują się bezpieczniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jeżeli uważasz, że wszędzie można dojechać autobusem i sytuacja na wsi jest taka sama jak w mieście, to skąd te korki na dojazdach?
Jestem jednak odmiennego zdania, podobnie jak setki tysięcy ludzi, kupujących mieszkania w trójmieście za równowartość jednorodzinnych domków, zlokalizowanych niestety poza miastem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Taras drewniany - szukam wykonawcy (10 odpowiedzi)

Witam. Zdecydowałem się zrobić drewniany taras. Znacie i możecie polecić terminowego, rzetelnego...

ELEWaCJA DOMU - macie kogoś poleconego? (10 odpowiedzi)

Dziewczyny szukam sprawdzonej firmy do elewacji domu, uczciwej i za rozsądne pieniążki. Może...

meble kuchenne na wymiar (68 odpowiedzi)

WITAM. Czy ktoś robił u siebie w mieszkaniu kuchnię na wymiar w stylu ANGIELSKIM lub...