dom czy mieszkanie???

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie odstraszaja:( my młodzi ludzie przeciez dopiero zaczynamy a juz stawiaja nam takie poprzeczki.
A jak jest u was kupujecie cos czy stawiacie dom :)
A kasiorke z kad bierzecie ??? Kredyt czy dobra wola rodzicow
Jestem ciekawa ile kosztuje budowa małego domku!! TYlko zeby byc razem:):) a w nim ja dziecko maż i duzy piesek to moje marzenia:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak ma sie wybór to jasne, że lepiej zdecydować sie na dom. Tu nie ma co nawet porównywać. Mieszkaliśmy w bloku, a teraz mieszkamy juże we własnym domu i mam to proównanie i za żadne pieniadze nie przeprowadzę się znów do klatki. Fakt sporo jeszcze prac przed nami ale frajda jest ogromna. Z dzisiejszych zakupów w superwnetrze.pl też się cieszę, bo trafiłam na promocję i kupiłam kosz na śmieci do kuchni i dozowniki na mydło do łazienki. Zawsze to jednak taniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Swoje cztery kąty kupiliśmy z pomocą firmy Gero Nieruchomości. O to link: http://www.gero.nieruchomosci.pl/oferta/nieruchomosci-sandomierz Po fakcie powiem, że było warto, poza tym wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Teraz cieszymy się z własnego mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mi zdecydowanie bardziej odpowiada mieszkanie w domu a nie w bloku. W domu mam ogródek, do którego dekoracji wykorzystałem kamienie ogrodowe ozdobne i wiele rodzajów kwiatów. Mam w nim też jabłonkę i staw, w którym pływają rybki. Szczerze nie wyobrażam sobie mieszkać w małym mieszkanku, ale to oczywiście tylko moje zdanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zdecydowanie dom
_________________________
https://celebritiesphones.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xx
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ogród mam określony, zaplanowany czas, pewne rzeczy zależą od pogody, nie ode mnie, i wtedy nie jest to relaks tylko obowiązek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polecam dom, minusem napewno jest to ze wiecej czasu potrzeba pozniej na sprzatanie i generalnie dbanie o niego.
________________________
http://www.elevatio.pl/mycie-elewacji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przyjrzyj się także ubezpieczeniom nieruchomości w Cuk. Po zakupie domu lub mieszkania trzeba je w jakiś sposób chronić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja właśnie podczas pracy w ogrodzie w tej ciszy najlepiej wypoczywam. Ciało pracuje, coś tam grzebię, nikt mi nie przeszkadza, nie pospiesza, a umysł lajcik hehe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

O, Miśka, zadowolenie z wykonanej pracy a wypoczynek to chyba nie to samo, wtedy mozna powiedzieć że wypoczywam pracując bo odczuwam satysfakcję z pracy i jeszcze mi za to płacą a to chyba nie to samo. Też lubię niektóre prace ogrodowe ale jakoś nie umiem wypoczywać jak wokół coś jest wiecznie do zrobienia, a to w domu, a to wokół domu. Do tego muszę też męża odciągnąć od prac ogrodowych bo on tak jak ja też nie umie siedzieć i zaraz zaczyna robić coś "pożytecznego" zamiast odpocząć. Jeszcze nie do końca opanowaliśmy zasady która kieruje się część ludzi pt. "miej wyjehbane, a będzie ci dane" no jakoś na trawę ta zasada nie działa i się sama nie kosi, nie odchwasci i nie nawiezie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja wypoczywam robiąc w ogrodzie. Pielę, sadzę, zmieniam wystroje itd. Zawsze coś mam do zrobienia. Czasem aż w krzyżu łupie wieczorem, ale wypoczywam. Świeże powietrze, cisza tylko ptaki śpiewają, spokój... Czasem owszem grill albo zwykle siedzenie na leżaku z książką i leniuchowanie. Nie mogłabym żyć w mieszkaniu. Dzieciaki tym bardzie. To rower, to hulajnoga, to piaskownica, trampolina, masa zabawek ogrodowych, lanie się wodą w upały itd. Zawsze mają co robić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

w punkt! mam dom z ogrodem, do którego jeżeli nie wychodzę popielić itp., to wychodzę wywiesić pranie albo 2-3 razy do roku zrobić grill. jak chcemy wypocząć na łonie natury, to po prostu wsiadamy w auto i jedziemy na plażę / nad jezioro / do parku etc. :) nie twierdzę, że nie ma ludzi wypoczywających w swoich ogrodach, ale ja jakoś tego nie opanowałam ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

każdy kto już ma ten upragniony ogród wie jak wygląd w nim "wypoczynek"
"Wypoczynek w ogrodzie" to taki eufemizm i najczesciej oznacza ładne meble ogrodowe na które można sobie popatrzeć z pozycji na kolanach lub z drabiny...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

osobiście zdecydowałabym się na dom. Mam porównanie dom-mieszkanie. I nie wyobrażam sobie życia bez ogrodu i miejsca gdzie można swobodnie wypocząć bez wzroku wścibskich sąsiadów, którym nawet najmniejsze hałasy przeszkadzają...
aktualnie jestem w trakcie budowy domu i szukam inspiracji wnętrzarskich - to będzie dopiero mega zabawa i ogromne stresy ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem wszystko to kwestia gustu i potrzeb, może jeszcze ważne jest jak liczna jest rodzina dla której szykujesz nowy kąt. Osobiści marzy mi się mały domek na wsi, ale ze względów czysto finansowych to tylko sfera marzeń. Budowa to jedno, a wykończenie i wyposażenie w meble i niezbędne sprzęty to już druga sprawa. Koszta się mnożą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zalet; ale również więcej wad posiada dom. Wad, których nie mają mieszkania, a które w tym wątku zostały obszernie wykazane
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z pewnością zdecydowanie więcej zalet posiada dom.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Z gustami się nie dyskutuje, ale projekt w sam raz na Podlasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiek nie ma tu znaczenia, a raczej stan majątkowy. Ja sama ledwie skończyłam studia i od razu założyłam własną firmę, a po roku mogłam już wziąć kredyt na dom z narzeczonym. Czy dostałam od rodziny? Tylko troszkę, na wkład własny, a i to pożyczka, bo nie chcę nikogo wykorzystywać. Myślę, że kwestia ogarnięcia i dobrych decyzji. Także wybór projektu domu czy mieszkania ma znaczenie, bo akurat my postawiliśmy na dom możliwie ergonomiczny. Wzięliśmy projekt ze strony https://www.mgprojekt.com.pl/, właściwie projekt "willa parkowa".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

pranie dywanów (16 odpowiedzi)

Mam do wyprania dwa dywany coś około 1,2x1,7 możecie kogoś polecić?

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (56 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

Przeprowadzki - możecie kogoś polecić? (80 odpowiedzi)

Jak w temacie - szukam sprawdzonej firmy, która pomoże w przeprowadzce :) zniesienie kilku...