gotowanie na parze - garnki

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Chciałabym sobie kupić garnki do gotowania na parze, oczywiście nie wydając majątku na to ;) Myślałam o zakupie na allegro, bo nie wiem w jwkich ew. sklepach mam szukać, wiem, że są takie całe parowary na prąd, ale ja mam kuchenkę gazową i wolałabym garnki. Czy możecie polecić jakąś firmę, jak się wam sprawdzają garnki i gotowanie na parze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowanie na parze - garnki

Garnki do gotowania na parze to niezły pomysł. Kiedyś tak gotowałam. Jak już masz kupić to kup dobry. Za parę groszy nie warto. Ja zachęcam do gotowania w szklanych garnkach, w takich, w których można gotować bezpośrednio na gazie, bez podkładek. Nie wyobrażam sobie teraz gotowania w innych. Potrawy nie mają kontaktu z metalem, są zdrowe a i smak zupełnie inny niż tych przygotowanych w metalowych czy tych na parę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowanie na parze - garnki

ja gotuje na parze za pomoca parowaru super nawet ciasto robie che dobry sprzet polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowanie na parze - garnki

ciasto?? a jak??

macie w ogóle jakies sprawdzone przepisy na potrawy gotowane na parze??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowanie na parze - garnki

no bardzo prosto pychotka

Szybkie ciasto w parowarze
1,5 tabliczki mlecznej czekolady
1/2 kostki masła
1/2 szklanki cukru
1 szklanka mąki
4 jaja
dowolny zapach lub przyprawa piernikowa
dowolne bakalie


Czekoladę, cukier i masło rorpuścić, ostudzić najlepiej stale mieszjąc i dodawać stopnio: żółtka, mąkę i na końcu ubitą pianę. W parowarze uzupełnić wodę na max, ciasto wlać do formy, w której gotujemy ryż, wstawiamy do jednego "pięterka" parowaru, przykrywamy i nastawiamy czasownik na 40 min. Czekamy aż wystygnie i dowolnie lukrujemy lub pudrujemy cukrem pudrem.
mam pare jeszcze przepisow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowanie na parze - garnki

ooo supcio...musze wypróbować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowanie na parze - garnki

ciasto jest dlugo swieze ja jadam je z bita smietana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam sprawdzić w sklepie https://prymusagd.pl/ Mają supr ofertę, na pewno można znaleźć dla siebie porządne garnki do gotowania na parze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...