gotowy krem do tortu?

możecie coś polecić z paczki, chcę zrobić torcik dla dziecka a nie jestem fachowcem w tej materii i obawiam się kremu... jaki krem będzie dobry plastycznie i smaczny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowy krem do tortu?

Tak sobie myślę, że chyba lepiej zrobić najprostszy krem, z bitej śmietany albo mascarpone na przykład, niż taki z torebki. Nie wiem, nie jestem ekspertem od tortów, robiłam tort kilka razy w życiu, ale wydaje mi się, że najzwyklejszy robiony samodzielnie krem jest lepszy od takiego z paczki. Chyba, że masz jakieś szczególne oczekiwania co do smaku czy konsystencji? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowy krem do tortu?

osobiście nie lubię kremów z paczki...
kilkakrotnie piekłam tort z linku poniżej
http://www.slodkiefantazje.pl/tort-kajmakowy
i był pyszny.
Możesz wykorzystać sam pomysł na krem i na pewno będzie dużo lepszy niż mieszanka z paczki. Warto też tak jak jest w przepisie posmarować biszkopt najpierw konfiturą, a na nią dać krem.
polecam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowy krem do tortu?

jak nie mam natchnienia - robię krem Dr. Oetker (waniliowy, czekoladowy albo ajerkoniakowy) ;) nie zawsze robię z masłem, czasem tylko na mleku (ogólnie te kremy są w mojej Rodzinie od ok 20 lat - od czasu gdy Ciocia tam pracowała ;))
lepiej dać trochę mniej mleka, niż podane w przepisie na opakowaniu :]
__________

jak mi się chce - robię krem z bitej śmietany :] kremówka ubita z cukrem pudrem i dodatkiem żelatyny :) (tak na wszelki wypadek)
do tego owoce :]

albo robię tort bezowy jak od Sowy ;) http://babeczka.zuzka.pl/2012/02/tort-bezowy-dacquoise/ (bez daktyli w bezie, bo wychodzą twarde jak kamyki)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowy krem do tortu?

Aga ja tez robie ten tort ale z bakaliami i za kazdym razem sa miekkie i nie robilam tego tortu raz tylko 12 razy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gotowy krem do tortu?

Mirakula - ja robilam tylko raz z daktylami w bezach ;) wyszly normalne kamyczki :/ pozniej robilam jeszcze ze 3-4 razy ale juz "czyste" bezy ;) poza tym tort pyyycha :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

JA robię najprostszy krem z ubitej śmietany i serka mascarpone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...