ile za maszę ślubną

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Prosze Was abyscie podali mi ile zapłaciliście (lub musieliście zapłacić) za udzielenie Wam ślubu. Potrzebuje tę informacje do porównania, bo w kościele we Wrzeszczu ksiądz zażądał od nas 450 PLN (ale juz z organistą) i kwiaty do kościoła coś koło 150.
Poinformował mnie również z usmiechem, że bierze najtaniej w Gdańsku(!).
Ponieważ odbyło sie to w takiej formie a nie innej, chce miec porównanie jak jest naprawde, żebym mogl innych przestrzec, aby tam nie chodzili.

pozdr

rozczarowany
rogusch
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za mszę ślubną

sorki za błąd w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za mszę ślubną

121
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

KOLEŻANKA W KATEDRZE DAŁA 200 ZŁ A ORGANISCIE 50
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

my dalismy 500 razem z organista a strojenie kosciola zamowilismy osobno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

450 najtaniej?! Postanowiłam wziąć ślub w kościele pod wezwaniem mojej imienniczki i w dzień moich urodzin .I jestem pod wrazeniem przeora z kościoła św. Katarzyny , który powiedział , że on ślubu udziela za darmo a jeśli chcemy dać coś na odbudowę kościoła ( faktycznie dużo tam się robi ) , to świadek może złożyc ofiarę przed.Żadnych kwot Wielka kultura, skromność - naprawdę cieszę się ,że biorę ślub w tym kościele.Kościól dekorują ojcowie , tylko kupujemy kwiaty do ołtarza . Zachęcam i jest to najstarszy kościół w Gdańsku .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

Wiecie co??? to jest naprawde przesada. Ja dawałam 200 zł i 50 organistce. po co dawac 500 zł a nawet 450 lepiej za to dołuzcie i pojedżcie leprzym autkiem. Ceny za slub sa naprawde zabardzo wygórowane. Chyba że ...kogos na to stać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

Mandarynka,ale cena za sakrament jest narzucona przez księdza.To,ze potrafią wziąć nawet 1200zł za ślub to tylko ich wymysł i to jest niby "co łaska".Parodia,no ale tak sobie biorą i co zrobisz....targować się będziesz z wielebnym.Penie powie ci,ze skoro cena ci nie odpowiada to zmień parafię i tyle.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

No i brawo dla Księży!!!!!!!!!!!!!!Takich to ze świecą szukać.
Niech inni co rękę wyciągaja po "co łaska",ale nie mniej niz 300zł niech biorą przykład!!!!to jest dopiero duszpasterswo.Ten ksiądz na tamtym świecie to chyba świętym będzie za taki gest.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

Nefretete masz rację... i niewiem jak inne dziewczyny ...ale Ja prędzej zmieniłabym parafię ,Niz dała jakiemus księżulkowi wdg. tzw. cennika.Na wielkie szczęście ksiądz z mojej parafi niechciał odemnie ani centa!!!! a ja tylko wedle podziekowania dałam mu 200 zł. A dokładnie polecam parafie Najswietrzego Serca Pana Jezusa W Gdyni....I proboszcza Kiedrowskiego To naprawde wspaniały ksiadz.I jak pieknie nam msze odprawił. I napewno nie za pieniadze!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

ja też dałam 200 zł, ze względu na fakt, ze nic nie mówił o opłatach, więc dałam jako ofiarę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

Ja za ślub złożyłam ofiarę (z dobrej woli) w wysokości 250 zł i 110 zł za organistę i solistkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ile za maszę ślubną

my będziemy ślubować w mojej parafii, u Ojców Jezuitów.
Tam nigdy nie było mowy o żadnych opłatach za jakikolwiek sakrament.
Wręcz wymogłam na proboszczu, czy możemy dać ofiarę - bo bardzo chcemy.
Postanowiliśmy dać 200 zł.
Kiedy? Proboszcz powiedział, że jeśli koniecznie chcemy dawać, to możemy dać obojętnie kiedy - przed, w trakcie lub po ślubie.

Uwielbiam moja parafię i już boleję nad tym, że z racji zmiany mieszkania będziemy należeć do innej:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy jest tu dojrzała Pani? (6 odpowiedzi)

Do znajomości, przyjaźni, rozmowy.

Szukam partnerki do tenisa (4 odpowiedzi)

Do gry we Wrzeszczu.

sklep z pokrowcami, etui do telefonów (21 odpowiedzi)

Witam! Poszukuje dobrego i niedrogiego sklepu z pokrowcami/etui do telefonów w Gdańsku....