jak czsto mozna robic usg?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
czy można zrobic USG 2 razy w tygodniu np we wtorek i piatek ?czy jest to szkodliwe dla dziecka w 13-14 tc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

ja mialam bardzo czesto w ciazy robione usg chyba z 50 mialam nawet i 3 razy w tyg ze wzgledu na zagrozona ciaze i wszystko bylo ok dzidzi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

ale miedzy 13-14 tygodniem nie ma wiekszego zagrozenia?kurde mam problem nie chce o tym za bardzo pisac na forum ale musze dla potwierdzenia zrobic 2 USG tylko boje sie aby to nie zaszkodziło dzidzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak czsto mozna robic usg?

Monia myslę,ze nei zaszkodzi, ja z racji tego,że bliźniaki to mam częściej robione usg

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Nic nie zaszkodzi rob napewno pomoze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Miałam bradzo często robione usg w ciąży. Lkarz mnie zapewniał, że to ni szkodzi dzieciaczkowi i jeszcze ni słyszałam o przypadku zeby przez usg cos było nie tak:) Myślę, że mozesz robić bez obaw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Ja mam robione usg co wizyte.
Lekarz twierdzi ze to nie jest szkodliwe dla dziecka.
Czytałam rowniez ze na ten temat i napisane było ze nikma wplywu na rozwoj dziecka.
a wiec nie martw sie!!!
pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Witam,
Generalnie Usg wykonuje sie trzy razy w ciągu trwania całej ciąży.
Nie ma ono wpływu na rozwój dzidziusia. Jest to jednak dla niego bardzo stresujące, najlepiej by czas trwania wszystkich badań nie przekraczał pół godziny.
Takie krótkie, parominutowe badania na każdej wizycie u lekarza nie maja żadnego negatywnego wpływu.

Jeśli chodzi o badania USG 4 D, to należy je ograniczyć.

Tego rodzaju aparatura wywołuje nieprzyjemne fale u dzidziusia ( tak jak byś włożyła głowę do wody i ktoś by stukał w powierzchnię wody młotkiem).
Ja robiłam sobie takie badanie tylko 2 razy, w 24 tyg ciązy, gdzie ładnie widać całe ciałko bobasa, potem w 30 tygodniu gdzie spodziwałam się zobaczyć buźkę (niestety mój mały szkrab odwrócił główkę i nie zapozował do zdjęcia :/ )

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

a moze ktoras ma teraz wizyte u swojego lekarza i mogłaby zapytac co on o tym sadzi?ja nie chce rozmawiac ze swoim z powodów ktorych nie chce poruszać...byłaby bardzo wdzieczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Ja mieszkam w Anglii i tutaj są tylko dwa USG w ciąży, w 10-12 tygodniu i drugie 19-21 tygodniu. Jak sie zapytałam mojej położnej czemu tak malo to powiedziala ze nie wiadomo do konca czy nie jest to szkodliwe a na bank jest to bardzo nieprzyjemne dla maluszka. Więc żeby go nie stresować robią tylko dwa(nie jestem z tego powodu zadowolona, wolałabym częściej) bo więcej nie potrzeba.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Monia ja będę 27 lipca,jak dotrwasz do tego momentu to spytam mojej lekarz o to usg

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Monia., ze względu na odklejanie trofoblastu od 8 tc do 14 miałam usg przynajmniej raz w tygodniu, zdarzało się dwa razy. Było to zalecenie i mojego lekarza prowadzącego, i lekarzy z izby przyjęć.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

kurcze właśnie chodzi o ten tydzien i jest to ostatni tydzien kiedy moge robic badanie....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Byłam przed chwilą u ginki i zapytałam "o Ciebie".

Jej zdanie: nie udowodniono negatywnego wplywu usg na dziecko na zadnym etapie coazy, wobec czego prawidlowa diagnostyka jest wazniejsza! Więc jej zdaniem możesz zrobić drugie badanie usg w ciagu jdnego tygodnia.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

dziękuję bardzo....:)terazpozostaje miec nadzieję że wszytsko ok będzie:)w co wierzę szczerze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Nie do końca się zgadzam z poprzedniczkami.
Wszystko w nadmiarze szkodzi. Niestety do tej pory tylko przeprowadzono badania w Stanach na myszach i udowodniono, że częste robienie usg działa szkodliwie na mózg. Ale to tylko badania na myszach. Na pewno zbyt częste robienie usg i długie może zaszkodzić maleństwu.
W pierwszej ciąży miałam robione tylko 3 razy i wszystko było ok. Przy drugiej ciąży miałam robione do 21 tygodnia 7 razy i niestety maleństwo urodziło się martwe z licznymi poważnymi wadami letalnymi.
Lekarz a dokładnie prof. Preis, powiedział, że jeśli będę w następnej ciąży nie powinnam dawać robić sobie tak czesto usg.
Owszem to prawdopodobnie nie było powodem wad,ale nie wykluczone że mogło się do tego przyczynić. Od fal promieniowania usg maluszek tez się nagrzewa, także : nic w nadmiarze.
Nie warto dla własne go widzi mi się podglądać swojego maluszka, co innego gdy ciąża jest zagrożona, ale tu decyduje już lekarz.
Poza tym, radzę tym mamom, które chodzą do jednego lekarza i tylko u niego miały usg, zajść na wizyte u innego - tak dla sprawdzenia - bo u mnie do 21 tyg.mój lekarz nie widział nic (żadnej wady) MIMO IŻ USG ROBIŁ AŻ 7 RAZY!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak czsto mozna robic usg?

USG emituje FALE - ultradzwięki a nie PROMIENIOWANIE

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

nawet by mi nie wpadło do głowy dla własnego widzi misie zrobic takich badań!!!!!...chyba niepoważnie piszesz w ogole że ci cos takiego przyszło do głowy jak sama przeszłas juz przez conajmniej 2 ciąże...mam powody i dlatego chciałam zapytac....poza tym normalnie mam co wizyte usg i z tego co mi do tej pory widomo wiekszosc ciąż niezagrozonych tak własnie ma....chyba ze w nfz gdzie przysługuja 3 badania w ciągu całej ciazy ale nie nie wzgledu na szkodliwosc tylko finanse
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak czsto mozna robic usg?

mi doktor usg robi na każdej wizycie, i nie myślę, aby prze to moje dziecko miałoby być chore,bo ile pacjentek od dr Maciejewskiego musiałoby mieć chore dziecko.Moja siostra prowadziła u niego dwie ciąże i z obu ma śliczne i zdrowe córki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

majls jak czesto do tej pory miałas wizyty=badania usg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Ja mam wizytę co miesiąc +/- kilka dni i za każdym razem chociaż na chwilę jest włączane USG

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

ja do tej pory miałam 3 wizyty i 3 razy usg i wiem, że przy każdej wizycie, którą mam teraz co miesiąc będę miała robione usg. Ale moja siostra miala identycznie i ma zupełnie zdrowe śliczne córki.


Myślę, że gdyby usg byłoby tak szkodliwe to lekarze by tego nie robili tak często, z tego co wiem w INVICTA za każdym razem tez lekarz robi usg,mój dr tez robi i chyba nie robiłby tego gdyby miało sie później okazać, że dziecko będzie chore.


Jakoś nie wierze,w te wszystkie przepowiednie o usg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak czsto mozna robic usg?

Nie chciałam nikogo urazić!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

I przepraszam,że niektóre z Was tak to odebrały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Majls, dziękuję za info o dr Maciejewskim. Byliśmy dziś w szpitalu, dr sam zaproponował cesarkę (wpisał juz do karty ciąży) i mamy się stawić 31.07 chyba, że coś zacznie się dziać wcześniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

no to super, cieszę sie, że będzie on odbierał Twój poród, to bardzo dobry fachowiec, zresztą, wszyscy w tym szpitalu są rewelacyjni. kala a tez już bym chciała być na porodówce,ale niestety jeszcze 7 miesięcy przede mną.

No cóż trzymam kciuki, za powodzenie akcji, ale możesz być jednego pewna,w Wejherowie będziesz pod rewelacyjną opieką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

Wiem, dlatego wybraliśmy ten szpital:-)) A dojechać musimy z Oliwy;
Kochana, ani się obejrzysz a też będziesz na porodówce...Ciesz się każdym dniem ciąży, bo pózniej zdziwisz się, ze to tak szybko minęło:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak czsto mozna robic usg?

święte słowa kala ja niewiem kiedy mi 6 miechów już mineło:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będę robić teraz w ten piątek USG 4D, ale to będzie w Wawie, w Multimedzie. Po prostu będziemy tam kilka dni i w sumie opcja zrobienia tego wyszła przypadkiem - znajoma mieszka w pobliżu. Widziałam, jak to wyglądało u niej. Niesamowity widać i wydaje mi się, że warto mieć takie wspomnienie i móc to pokazać w przyszłości dziecku. Dla mnie już nawet 4D robiło duże wrażenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Usg nie jest zagrożeniem dla dziecka, jeśli lekarz uzna to za zasadne to można je wykonywać nawet na każdej wizycie. Jeśli chce sprawdzić jak rozwija się maluszek to takie badanie to najprostsza metoda. A co do badań to równie bezpieczne mogą być także te prenatalne. Jeśli jest to ciąża w wieku 35 lat to tym bardziej warto rozważyć wykonanie takich badań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie twórzmy sobie same na siłę. Konsultacje i badania miałam w Multimedzie, ale to było w Wawie. Nie tworzyłam sobie teorii spiskowych. Po prostu robiłam to, co zalecał lekarz. Miałam kilka razu USG przez całą ciążę, ale gdyby były jakieś komplikacje, podejrzenia problemów, to oczywiście robiłabym częściej i wszystkim zalecam to samo. To poważny temat!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wypad z tymi prostackimi, nachalnymi reklamami jakiegoś tam Multimed, który w dodatku jest w Warszawie! Tu jest forum Trójmiasto! Adminie, dlaczego nie blokujesz tego nachalnego spamera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przeprowadzka - jaką firmę polecacie? (52 odpowiedzi)

Hej! Jaka firmę przeprowadzkową polecacie?? Za dwa tygodnie mnie to czeka i chciałabym...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...