jak się ubrać do porodu??

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Zakładając, że szpital nie da swojego odzienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

koszula nocna albo stara, długa koszulka, skarpetki ... to tyle juz na łóżu, a wcześniej jeszcze szlafrok, kapcie (żeby nie paradować z gołym tyłkiem i boso) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

bierzesz koszulke taka jak nocna ,ja tak robie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

czy założyć, że po porodzie koszulka będzie do wyrzucenia??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

moja była czysta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Eee dlaczego? Ja swoją podkoszulkę XL wyprałam i teraz mąż w niej śpi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

hmm, chyba nie, raczej się dopierze, ale nie ma co ryzykowac i kupowac czegoś super, ja znajdę u męża jakąś stara koszulkę której juz nie nosi, po porodzie wywalę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Lepiej założyć że będzie do wyrzucenia. I nie bierz długiej tylko raczej taką do pupy,
Ja akurat nie miałam problemu bo szpital w którym rodziłam daje koszule.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

w wejherowie musisz miec po prostu koszule lub bluzke bawełniana. lepiej dłuższa bo co bedziesz paradowac z izby na porodowe z golym tylkiem?? ;) ja tam swojej nie pobrudzilam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

ja miałam taką starsza koszulę swoją
skarpetek nie miałam, mi było cieeepłooooo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

no ja rodzilam w szpitalnej akurat ale polecam rozpinana zeby nie trzeba bylo sie zaraz po porodzie przebierac do pierwszego karmienia... No i jesli dzidzie kladzie sie mamie na brzuchu po porodzie to co? Podwija sie pod szyje takiego T-shirta??? Moze glupio pytam ale tak sie zastanawiam-wydaje mi sie ze rozpinana najwygodniejsza no i moja mimo ze szpitalna-byla czysta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Risika, a gdzie jest izba a gdzie porodówka w Wejherowie?? Bo jak tam byłam to od Wejścia głównego szłam cały czas prosto i na końcu korytarza po prawej była porodówka o ile się nie mylę a po lewej patologia. Ale izby to nigdzie nie widziałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

nam teraz tam na szkole rodzenia mowili ze wchodzis do porodu wejsciem tam gdzie karetki i tam cie kieruja do porodowej izby przyjec, z tamtad winda na porodowke.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

O kurcze, myślałam, że od razu do tego budynku z porodówką. Po co te komplikacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

jest tak jak Nisia pisze. izba przyjęć położnicza to tam z tylu od lasu gdzie karetki podjeżdżają. jak wchodzisz po prawej stronie rejestrujesz sie w sor a na prawo jest ławeczka no i ta izba. a na porodowke to trzeba winda i troche połazić;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

aaa ale jak juz sie ma mega skurcze to ładują na wozek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

W czym teraz dziewczyny chodzą do porodu? Prawda, że takie suknie są modne - http://olmik.pl/pl/p/Sukienka-do-porodu-MARZE-O-COFFEE-Pretty-Pushers/5064 ? Widzę, że sporo się zmieniło ;-) Miałyście taki strój?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

wow cóż za hit lta 2012 :-) ...jednak nie planuję zakupu hehehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

porazka... nigddy w zyciu, to porod a nie pokaz mody.. ale mam kolezanke ktora strasznie martwie sie w czym ma isc do porodu to jej to podesle :P Jak dla mnie...nigdy bym sie w to nie ubrala do szpitala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

A mogę mieć spodnie od piżamy i koszulkę? nie znosze koszul do spania:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

wygodniej chyba mec koszule, ja rodzilam przez cc i milam koszule bo inaczej nie podlaczyliby mi cewnika :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

cewnik? jenyyy :((((((((((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

nie mam pojecia ale wydaje mi sie ze bedzie ci nie wygodnie np ze wzgledu na to kiedy lekarze bada cie ogladac po porodzie a rana potrzebuje powiertza no i do karmienia tez moze byc nie wygodnie... nie spotkalam jeszcze kobiety w pizamie po porodzie. Najlepiej zapytac ale wydaje mi sie ze raczej koszule do porodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

no niestwety po znieczuleniu nie mozna wstac przez 12h a siusiac jakos trzeba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

i jak kolezanka wyżej pisze :) lepiej do badania i karmienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Novia, a jak chcesz rodzić w spodniach od piżamy? ;) Hihihi.... Ja miałam koszulkę mężą. Jak mała się urodziła to ją podniosłam do góry żeby mi ją położyli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

nam położna na SR mówiła że można ubrać jakaś starą koszulę męża ;-)
Na pewno będzie przyduża tak więc tyłek zasłoni i łatwo potem guziczki odpiąć z przodu jak maluszka po porodzie położą nam na brzuchu ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Jak się ubrać? Odświętnie :):)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

ja proponuję koszulę którą można z góry skazać na "marnację"
wiem że nie każda kobieta tak ma, ale u nie było wszędzie pełno krwi, dostałam koszule szpitalne, 2 razy mnie przebierali bo wyglądałam jak rzeźnik, żal by mi było swojej koszuli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Nie czytałam wszystkich wypowiedzi wyżej, ale nigdy w zyciu koszulki!
Koszule porządną. Można kupić na rynku za 20 zł i nie pokazaywać stadzie obcych facetów, chodzących za swoim żonami, tyłka jak Cię mocniejszy skurcz złapie. Ja widziałam takie w przy krótkich t-shirtach co im się wydawało, że nic nie widać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

widziałyście ostatnio "na kłopoty Zawadzka" tamta dziewczyna to dopiero była ubrana i umalowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Nie wiem jak można się ubrac w jakąś starą koszulę męża...no sory ale ja w domu bym tak nawet nie chodziła. A w szpitalu chcą nie chcą ogląda nas masa ludzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: jak się ubrać do porodu??

szpital to nie rewia mody ;) jak bedziesz miala bóle to bedzie cie guzik obchodzic co masz na sobie czy podkoszulek meza czy satynowa koszulke ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak się ubrać do porodu??

zgadam sie z kolezanka wyzej :) nawet jakbys miala byc nago to tez byc Ci to nie przeszkadzalo :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Oki no rozumiem. Nie będę sobie kręcić loków i robić pełnego makijażu przecież :) Ale ważne żeby czuć się też dobrze i komfortowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Przezorne mogą zaopatrzyć się w conajmniej 2 koszule na taką okoliczność... moja "impreza" trwała 3 dni :D, tzn w piątek zaczęli wywoływać oksytocyną (koszula numer jeden), w sobotę przerwa (koszula numer dwa), w sobotę wywoływanie oksytocyną (koszula numer jeden-uprzednio wyprana i dostarczona przez męża)- "impreza" zakończona cesarką, więc faktycznie, spodnie od piżamy mało praktyczne by były potem. Poza tym z tego co pamiętam to po cesarce byłam ubrana w jakąs szpitalną koszulę, dopiero jak się trochę "ogarnęłam" nosiłąm swoje.

Ale tak jak ktoś pisał wyżej, jak przyjdzie co do czego, to naprawdę to się staje mało istotne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Ja też jestem piżamowa, ale jednak po porodzie to koszula, przede wszystkim dla łatwiejszej cyrkulacji powietrza i szybszego gojenia. Zawsze to i mniej uwiera. W domu też miałam zalecenie chodzenia w spódnicy przez kilka dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Novia8 nie chodzi o starą w sensie dziurawą, ubrudzoną od smaru ;) koszulę męża tylko po prostu taką, której nie będzie żal. A że męża to dlatego, że zazwyczaj nasi mężowie są od nas więksi ;) Ja jak szłam z IP na porodówkę miałam T-shirt i spodenki krótkie od piżamy. Na górze na porodówce już tylko T-shirt. Ale trafiłam na czas, kiedy nie było nikogo na porodówce (w sensie innych rodzących nie było) więc się nie krępowałam. Zresztą T-shirt był na tyle długi że nawet gdyby ktoś się kręcił to spoko. Tylko tak jak pisały koleżanki - jak już zacznie boleć to masz w nosie wszystko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

osobiście nie wiem co Wy macie z tym pokazywaniem tyłków :P gdzie? komu? kiedy?

mi wody odeszły jak byłam na patologii :] chodziłam w swojej koszuli nocnej i szlafroku :] z tego co pamiętam do porodu przebierałam się będąc już w "swojej" sali do porodu :] i wtedy właśnie zmieniłam koszulę nocną na wielki t-shirt, którego nie byłoby mi szkoda wyrzucić gdyby był cały pokrwawiony (ale nie był, wsio zostało na łóżku ;P)

także mój tyłek mógł zobaczyć co najwyżej mój Mąż, lekarz + student i położne :] (gdy do mnie przychodzili)

a jak mnie zabierali na cc - to nawet nie pamiętam kto i gdzie zdjął ze mnie tą koszulkę :] możliwe, że całkiem goła (przykryta prześcieradłem?) jechałam na salę operacyjną - ale byłam w takim stanie, że było mi wszystko jedno :] byle rozcięli mi brzuch i wyciągnęli dziecko :] bo inaczej obydwoje byśmy tego nie przeżyli :/
nawet wielokrotne wbijanie się w kręgosłup (gdzie zawsze panicznie bałam się igieł, a szczególnie znieczulenia w kręgosłup jak wcześniej o nim czytałam/słyszałam) było mi obojętne :]

po porodzie - łatwiej utrzymać higienę, rany szybciej się goją, łatwiej się obnażyć przed lekarzem na obchodzie itp. mając koszule nocne :] a dodatkowo po cc nie ma problemu ze spodniami zsuwającymi się pod brzuch i gniotącymi ranę :P (2,5 roku po cc dalej jest to dla mnie nie przyjemne, chociaż to niby tylko blizna)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Agusia- a mogę sobie zażyczyć że nie życze sobie jakiś oględzin studentów?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jak się ubrać do porodu??

jak mnie leczą takie przewrażliwione paniusie... :-/
(jaśnie panią Novię mam na myśli)

zażycz sobie żeby lekarz i położna też Cie nie oglądali i osobną salę z TV i łazienką z jacuzzi. I jak bedziesz przejeżdżać przez korytarz to żeby wszyscy wyszli! Koniecznie!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak się ubrać do porodu??

Pewnie dajmy się traktować jak bydło!

Jak ślepę cielę na wszystko się godźmy!

Nie domagajmy się bycia traktowanym z szacunkiem !

A po korytarzu najlepiej przeparadujmy na golasa !
Jak boli to przecież wszystko jedno~!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: jak się ubrać do porodu??

nowia Akademia Medyczna to miejsce, gdzie się ludzie uczą. na kimś muszą. nie chcesz studentów, to jedz do innego szpitala. boże, nie rozumiem takiego podejscia!

jak lezałam po porodzie w szpitalu, to była dziewczyna, która chodziła w spodniach. ja też następnym razem wezmę spodnie, bo nie lubię koszul, a podkład poporodowy to wieeeelka podpaska (ja w ogóle podpasek nie lubię) i bardziej komfortowo czułam się w spodniech (potem jak już w domu byłam. lekarz ogląda tylko rano na obchodzie - można się rozebrać bez problemu.
ja miałam cc, to nie wiem, w co się ubrać do porodu, wiem tylko, że potem warto mieć kilka koszul na zmianę (ja to nie krwawiłam jakoś szczególnie mocniej niż na okres, ale dziewczyna, z którą byłam w pokoju caaały czas była brudna)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

TEORETYCZNIE z tego co mi wiadomo (nie pamiętam skąd? ze szkoły czy z SR?) - można wyprosić studentów :]

osobiście tego nie robiłam, bo było mi wszystko jedno ;) a biedny student był tak zestresowany, że nie wiedział jak założyć rękawiczki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

użytkowniku WTF - może rodziłaś lub rodziłeś pięcioro dzieci, ja nie. I jest to mój pierwszy raz. Obawiam się całego porodu i wszystkiego co z tym związane. I tak wymagam aby traktowano mnie godnie, z szacunkiem, deliktanością. Aż takie to nienormalne?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: jak się ubrać do porodu??

Thaaaa a student nie traktuje z szacunkiem czy jak? NIe rozumiem tego, na kim Ci lekarze maja sie uczyc jak nikt nie da im uczestniczyć w porodzie, jak mają zdobyć doświadczenie? A pozniej chcecie najlepszych lekarzy i położne!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak się ubrać do porodu??

Odnośnie studentów, to jasne muszą się uczyć, ale akurat ja nie chcę być królikiem doświadczalnym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: jak się ubrać do porodu??

Jasne, bo akurat ktos zostawi Cie sama ze studentem i on Ci bedzie porod odbierał. Raczej spodziewałabym się ze to student okaże Ci wiecej szacunku niz lekarz, bo niestety lekarze czesto nie sa tacy delikatni i mili.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jak się ubrać do porodu??

Po prostu chcę się czuć komfortowo, takie to dziwne?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jak się ubrać do porodu??

wiadomo że muszą się gdzieś uczyć, ale ja po ponad dwóch latach nadal żałuję że wybrałam państwowy szpital gdzie ktoś uczył się na mnie zszywania krocza :(

więc Aniaa zrozum że to nie chodzi o szacunek dla pacjenta! każdy by wolał dostać sprawdzonego i znającego się na tym co robi lekarza, dla mnie to jasne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

po co w ogóle się ubierac?
ale pytanie,nie możecie popytac w rodzinie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Smith, Novia napisala ze chce aby traktowano ja z szacunkiem, a wg mnie juz bardziej z szacunkiem potraktuje ja student, ktory pewnie jest bardziej przejety sytuacja niz sama rodzaca. Szycie krocza, ok rozumiem ze kazdy chce aby bylo jak najlepiej wykonane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak się ubrać do porodu??

Jak rodzilam pierwsze dziecko to bylo koolo mnie z 10 studentow i tylko obserwowali. Zanim trafilam do szpitala wiedzialam ze moze byc taka sytuacja i nie dopuszczalam do siebie takiej mysli ze ktos bedzie mnie ogladal podczas porodu, kiedy weszlo stado studentow a ja dostalam silnych skurczy to uwierz ze bylo mi wszystko jedno. Nie myslalam o tym ze tam sa tylko o tym zeby zaczac rodzic. Zapomnisz o tym ze są. Fakt musza sie na kims uczyc. A zszyc to raczej nie dalabym sie studentowi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jak się ubrać do porodu??

Tak, zadbaj jeszcze o makijażystkę, bo nie daj Boże Ci makijaż odleci z potem i co ludzie powiedzą??
Laska, Ty się zapisz do psychiatry...

To było do laski oburzonej "jak mozna iść rodzić w starej koszulce męża". Tylko ta stronka jest lekko niedopracowana.. ekhm.. :>
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jak się ubrać do porodu??

jak sie ubrac do porodu... na pewno bardzo sexownie i nie zapomnij o szpilkach i pomalowanych paznokciach,i jak kolezanka pisala o makijazystce!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja się mega długo wahałam czy rodzić w czymś tanim ale brzydkim (taka rzeczywistość), czy zainwestować ale czuć się pięknie i kobieco - tylko tu bałam się że to taki zakup na jeden raz i plamy mi nie zejdą. W końcu zdecydowałam się wydać nieco więcej (kupiłam sukienkę porodową z Bonjour Mommy, chyba najładnijeszer jakie widziałam) i totalnie nie załuję. Czułam się ekstra - ładnie, atrakcyjnie (może to dziwne ale tak było), a na pierwszych zdjęciach z Dzidzią nie wyglądam jak jakiś wypłoch w koszuli w infantylne kotki. A na koniec wszystko się sprało i chodziłam w tej sukience porodowej jeszcze długo długo potem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

No i brawo Ty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A buty do tego odpowiednie też miałaś? Ale obciachowa reklama...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

moja koleżanka kupiła też sukienkę do porodu
https://utulisie.pl/wyprawka/198-73-sukienka-do-porodu-granatova-rybki.html#/53-rozmiar-short_s
I bardzo była zadowolona. Mówi, że czułą się zwyczajnie godnie.
Ja rodziłam w koszuli z Allegro podwijała się wszystkie plamy na materiale, ale to tylko kilka godzin więc kwestia podejścia pewnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cena tej 'sukienki' to kosmos. Wiadomo że po imprezie pójdzie do śmietnika także szkoda kasy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Łach na jeden raz za 240 zł to przesada i strata pieniędzy. Lepiej kupić dłuższy tshirt za 10 zł albo na prawdę zwykłą koszulę do porodu za 30 zł. Nie zawsze się da sprać to wszystko, czym się ubrudziłaś przy porodzie. Lepiej zaiwestować tę kasę w coś bardziej przydatnego już po porodzie, staniki, koszulki do karmienia czy coś dla dzidzi. Ja do porodów miałam ciemny tshirt męża , który potem wyrzuciłam bez wyrzutów sumienia i na zdjęciach też wyglądaliśmy super.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0


Na pewno coś wygodnego! Najlepiej to wybierz jakieś wygodne bawełniane dresy jak np. te z Hibou. Oni też mają fajne topy, które sprawdzą się na ten czas. Grunt to wygoda!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

o ile większe buty na zimę? (34 odpowiedzi)

chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi...