jaki samochód do jazdy z dziećmi?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Hej jestem przed wyborem auta do jazdy z dziećmi może macie jakieś doświadczenia. Głównie mi chodzi o to jak się sprawdza samochód 3 drzwiowy? Dodam, że jedno dziecko jeździ już w foteliku przodem do kierunku jazdy, a drugie tyłem w nosidełku, czy ciężko jest je zamontować w 3 drzwiowy aucie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

nie brałabym 3-drzwiowego. Jak szukasz małego samochodu to np peugeot 206 my np. mamy z dwójką dzieci i jest ok ale 4 drzwiowy. Jeździmy nim już 5 lat. Znajomi mieli 3 drzwiowy i nie byli zadowoleni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

W 3-drzwiowym w ogóle nie wyobrażam sobie zamontowania fotelika z tyłu :) Też jestem za 5-cio.
My mamy wielkiego peugeota 307 kombi i czasem nie możemy się upchać jak wyjeżdzamy, a mamy tylko jedno dziecko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

3 drzwiowe auto dla rodziny to porażka
niewyobrażam sobie wpinac dziecko na tył

oczywiście jest to możliwe ale jeśli masz wybór to inwestuj w 5 drzwi dla swojej wygody

pod każdym wzgledem 5 drzwi

nawet przy glupim wypadku (tfu tfu - czyto teoretycznie) jak przód auta jest nieprzytomny to tył ma utrudnione opuszczenie auta ...

albo jak dziecko ci sie dławi czy cokolwiekgdzie trzeba szybko interweniowac ...

jak kupowalismy auto to mąż chciał 3 drzwi - bo to taki sportowy wyglad ... ale ja sie uparłam i nie zgodziłam !! i dziś chyba się mąż cieszy ze wtedy nie dałam za wygraną

jesuniu nawet babcie z dziadkiem łatwiej przewieźć

tylko 5 drzwi (3 drzwi dla samotnikow)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

dokładnie, koniecznie 5 drzwi, a przy dwójce dzieci najlepiej kombi ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

Jeśli chcesz mały samochód to Mistubishi Colt - przy trójce dzieci się naprawde sprawdza ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

autu 3 drzwiowemu przy małym dziecku mówimy stanowcze NIE!!!!!

Męczyliśmy się w/z takim autem od września do początku marca :P wpinanie fotelika z dzieckiem lub bez - masakra...

oczywiście muszę jeździć z tyłu, z Gabrysiem - wsiadanie i wysiadanie - tragedia... szczególnie jak się ma wysokiego Męża i trzeba za Nim siedzieć w aucie ;P


dopóki nie było Młodego - byliśmy zadowoleni z auta :))))


ale po powiększeniu rodziny - już nie...


no i bagażnik... żeby zapakować nasz wózek z gondolą trzeba było ściągać koła i podnosić lub zdejmować półkę - inaczej gondola by nie weszła :P




na początku marca kupiliśmy większe auto :) 5 drzwiowe :) z dużym bagażnikiem :) całkiem inny komfort użytkowania ;)
wózek wchodzi cały, bez problemu, jeszcze małe zakupy się zmieszczą :) a mamy sedana :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

Zdecydowanie Kombi...
My mamy firmową Skodę Fabię w wersji kombi i jest juz dla nas za mała :/

no chyba ze kupujesz autko tylko na kilka miesięcy i lubisz zmieniać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

jeszcze zależy jaką dysponujecie sumą pieniążków :)


my kilka m-cy szukaliśmy auta :) wizje zmienialiśmy wiele razy :) przymierzaliśmy się do różnych samochodów :)

bardzo fajny, wysoki niby mały ale bardzo pojemny jest Renault Kangoo - ale wersja 5 drzwiowa :) np. taki jak tutaj http://moto.allegro.pl/item982748188_samochod_renault_kangoo_rok_2005_super_okazja.html

świetnie się w nim czułam :) nawet siedząc z tyłu za Mężem ;) spokojnie nasze psy mogłyby siedzieć na podłodze :)
za kierownicą też bdb widoczność :)


patrzyliśmy też na Forda Galaxy :)

oraz VW Vento i Passat, Mitsubishi Carisma, Mazda 323F(moja faworytka), Citroen Xsara kombi oraz Berlingo, Fiat Multipla(marzenie mojego Mariusza), Opel Vectra

:P


w końcu kupiliśmy jeszcze inne auto :) tańsze :) stwierdziliśmy, że trzeba zostawić część oszczędności na czas mojego urlopu wychowawczego ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

zdecydowanie odradzam auto 3-dzrzwiowe. Jak zaszłam w ciąże jeździliśmy właśnie 3 drzwiowym Fordem Focusem, auto bardzo wygodne ale dla 2 osób. Kilka razy podwoziłam nim moją bratową z bratanicą właśnie w foteliku montowanym tyłem i koszmarem było montowanie go. Bratowa musiała wchodzić do tyłu żeby go tam wpiąć, a wpinanie było męczące i długo zajmowało. Właśnie dla tego sprzedaliśmy już Forda i kupiliśmy duże 5-cio drzwiowe auto z dużym bagażnikiem (i nie jest to kombi, bo ja nie przepadam za kobiakami).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

Mam pytanie, prosze napisz mi jak sprawuję sie Tobie peugeot? czy mocno awaryjny? i jak w utrzymaniu i ile pali w miescie. Ja mysle, narazie prawko w toku, o kupinie 307, na 308 narazie brak kasiorki:))
Tez myslalam o 3 drzwiowym, ale mam 4 latka i w sumie troszke nerwów bym stracila zanim byśmy sie zapakowali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

Weronika czy to do mnie było?:)
Autko sprawuje nam się bez zarzutów jak na razie od 9 miesięcy. Mamy silnik 2,0 diesel i pali ok 7,5 po mieście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

jeden mamy duży, a to ma być taki dla mnie, abym mogła podskoczyć do sklepu, do lekarza z dzieciakami lub na ploteczki. W sumie już miałam Peugeot 206 tylko wkładałam do niego spacerówkę, a czy zmieści się tam wózek z gondolką?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

ja mam 3 drzwiowy ford fiesta. Mąż chciał 5 drzwiówkę że względu na jazdę z dzieckiem większości. Ale finanse pozwoliły na 3 drzwiowe auto. Do bagażnika zmieści się spacerówka lekka. Wózek duży z kołami pompowanymi odpada, koła musieliśmy zdjąć. Ale Julka już ma ponad 18 m-cy i wózek coraz mniej nam jest potrzebny. Póki co będziemy jeździć nim tyle ile się da.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

w trzy drzwiowim jest masakra niezle musisz sie namachac aby dzieci powkladac polecam piecio drzwiwe moze jakies tanie kombi polecam passata b4 malo pali bo 5 l w miescie jest nie drogi i jest niezniszczalny duzo miejsca i spory bagaznik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

3-drzwiowe przy dzieciach to naprawdę makabra. Po prostu niewygodne. Niewiele drożej, a nawet taniej (bo bardziej dostępne) będą autka 5-drzwiowe/kombi. Więcej na:
http://ciazosfera.blogspot.com/2013/03/samochod-dla-modych-rodzicow.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki samochód do jazdy z dziećmi?

no zgadzam się autko 3 drzwiowe to porażka my mamy dwoje dzieci i mamy rodzinny kombi mało pali i wygoda teraz jak dzieci podrosły chcemy sedana ale to jeszcze jeszcze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem auto 3-drzwiowe będzie trudne w jeździe z dziećmi. Jaki samochód się sprawdzi? O tym przeczytasz tutaj: http://24edu.info/pl/zycie/jaki-samochod-kupic-gdy-spodziewasz-sie-dziecka.html . Sprawdź, jakie auto będzie dobre dla rodziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeździliśmy z dzieckiem w 3 drzwiowym, ale jest to średnio wygodne. i córka jeździła już wtedy przodem. Teraz syn jeździ w dalszym ciągu w foteliku RWF, bo tak bezpieczniej, i nie wyobrażam sobie, jakby zamontować fotelik tyłem w 3-drzwiówce :D i jeszcze wsadzić do niego malucha, trochę to jednak by trudne było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrym samochodem rodzinnym jest Volvo V60, zresztą jak interesujesz się trochę motoryzacją to pewnie wiesz, że Volvo równa się bezpieczeństwo. Z tego, co wiem marka ta miała spory udział przy projektowaniu przestrzeni dla fotelików dziecięcych, więc w kwestii funkcjonalności i bezpieczeństwa można im zaufać. Z opcji rodzinnych polecam np. Volvo V60 (https://bielsko-biala.volvocarautoboss.pl/finansowanie/leasing-volvo-v60/), ale możesz również sprawdzić ich SUVy bo są również bardzo dobrze oceniane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapomnij o trzydrzwiowym samochodzie do jazdy z dziećmi. Moja żona jeździła rok z dwójką dzieci i miała dość. W ogóle się nie sprawdził. Zap[inanie dzieci w fotelikach, wsiadanie, wysiadanie to był jakiś kosmos. Poczytaj sobie poradnik: https://autofakty.pl/aktualnosci/najlepsze-auto-rodzinne-jakie-wybrac-czym-sie-sugerowac/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze polecam japońskie marki, szczególnie Toyotę. Salon w Chwaszczynie https://www.toyota.gdynia.pl/ ma naprawdę fajne i przystępne cenowo oferty. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

Mały prezent z okazji ślubu (92 odpowiedzi)

Szukam inspiracji. Coś fajnego. Niezobowiązującego. Ślub kolegi(Męża) z dzieciństwa,...