korki przez światła w Rębiechowie

Od kilku tygodni z Banina nie da się normalnie wyjechać w stronę Gdańska pomiędzy godziną 6.40 - 8.30? Korki sięgają nawet za skrzyżowanie z Biedronką. Czy zmieniła się organizacja świateł w Rębiechowie czy też całkowitą blokadę Banina powoduje brak skrętu w lewo, dla skręcających na PKM? Macie jakieś spostrzeżenia.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Korka by nie było, gdyby kierowcy jechali, a nie spali za kierownicą. Robią odstępy pomiędzy samochodami, wzbudza się pętla przed światłami i jest czerwone.
Zaczekaj do pierwszej gołoledzi, to korek będzie się zaczynał w Miszewie.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie.
Ja absolutnie nie mówię by jeździć chamsko jak we Wrocławiu, czy być zderzak w zderzak - ale codziennie, codziennie jest sytuacja na Lotniczej, za rondem turbinowym, na Słowackiego, wszędzie prawie - że korek jak cholera, a między niektórymi autami przerwa kilkadziesiąt metrów. Albo jedzie taki w miarę ok, ale widzi że się światła zmieniają na pomarańczowe/czerwone, no to zwalnia na maxa..100-200m przed skrzyżowaniem..

Serio nikt z nich nie pomyśli, że takie zachowanie wpływa na wszystkich z tyłu?

- halo, co tam?
- jedziesz jakoś? podobno mega korek jest
- a nie wiem, pierwszy jestem..
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziś jechałem o 7:00 to z Banina do Wrzeszcza dotarłem 01:11 - nienormalne.
Wyjeżdżam po 6:00 i jest pięknie. Ale rzeczywiście coś jest nie tak żeby człowiek nie mógł normalnie dojechać do pracy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Banino-Wrzeszcz w 18 godzin? wyjechałeś o 7 a dojechałeś o 1 w nocy? następnego dnia?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Banino -Wrzeszcz jest połączenie PKM i korki będą mniejsze i w pracy będziesz szybciej :) pkm jedzie 24 min :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Gdzie w Baninie jest PKM?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Miesiąc w roku życia w aucie od dewelopera w gratisie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

PKM - brak dojazdu komunikacją miejską, brak parkingu by zostawić samochód, pociągi są zbyt rzadko. Niestety samochód wygrywa (by nie było: ja dojeżdżam rowerem).
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komunikacja była to nikt nią nie jeździł.
Swoją drogą,c zy nie w tym roku miała zacząć się budowa dróg dojazdowych i parkingu?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pkm jezdzila w kratke a albatros mial godziny przyjazdu z czapy wiec nie bylo szans na sukces pisalem nawet maile ale nikt nie odpisywal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: korki przez światła w Rębiechowie

Wieś to Wieś zawsze będą dojazdy i strata czasu. Ale trzeba się z tym liczyć bo będzie jeszcze gorzej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

światła z bocznej drogi, powinny włączać sie ze znacznie mniejszą częstością, nie blokować drogi powiatowej. Normalnie stosuje się pomiar ruchu, i ustawia światła jak trzeba. Tu jest inny problem (granica GD/Kartuzy) i brak komunikacji, oraz konflikty.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tych świateł domagało się Żukowo, a nie Gdańsk.
A częstotliwość nie ma tu nic do rzeczy. Zasada działania jest prosta jak budowa cepa - jest samochód nad pętlą indukcyjną - pali się zielone, jakaś maruda się zagapi i zostawi odstęp - zapala się czerwone.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bede nudna ale nie bylo takiego problemu jak nie bylo osiedli. ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

A już zupełnie nie bylo takiego problemu jak nie było samochodów. :-)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tam nie ma petli indukcyjnej jezt uklad optyczny - zamiast pisac idiotyzmy na forum zaglosuj rozsadnie podczas wyborow
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A i swiatla to celowe spowalnianie ruchu i kolejna posadka dla znajomych - trzeba to utrzymac serwisowac itd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zjazd do PKMki powinien być z ronda w Rębiechowo a nie tak jak jest teraz. No i jak poprzednicy zachęcam do jazdy PKM to korki mniejsze będą .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do świateł nie będą. Do pkm trzeba dojechać autem, a zjazd na pkm jest tuż przed światłami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko, że już teraz w PKMce ludzie jada jak śledzie w godzinach szczytu a żeby dodać więcej składów to się nie opłaca. Taki paradoks.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko nie pomyl okręgów wyborczych. Światła to rejon wyborczy Gdańsk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nacięcia w asfalcie przed światłami to pewnie robił jakiś miłośnik patchworków? Przyjrzyj się zanim zaczniesz pisać idiotyzmy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziś Panowie z serwisu coś tam regulowali komputerem, więc od jutra może się coś zmieni
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak, widać poprawę? Ja zauważyłem w weekend, że dla głównego kierunku świeci się czerwone, a z bocznej pusto... wygląda jakby te światła miały spowolnić ruch, a nie są tylko do wpuszczenia ludzi z bocznej uliczki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pisze o tym od 3 lat ale kolchoznicy nie kumaja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No a jak przecież to nowy super trend prosto z zachodu zbudować drogi i od razu przeszkody żeby ludzie jeździli tempem rowerzystów bo wkoncu prędkość zabija niedługo powstaną progi zwalniająca na nowatorów a za jakiś czas wgl zabronią jeździć w trosce o bezpieczeństwo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Radziłbym też zwrócić uwagę jak ludzie startują ze świateł przy Biedronce i jakie tam robią ładne przerwy dojazdowe. Powinna być stworzona na tę okoliczność instytucja, dajmy na to -starszy pałowy, gość stoi z pałą przy takich światłach i jak ktoś zwleka jak sierotka Marysia z ruszaniem, to pałą przez dach. Może po którymś razie taka edukacja zadziała.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mieszkam tu już parę lat i tak źle z dojazdem do Gdańska nie było... Według moich obliczeń, w porównaniu z przednim rokiem mój dojazd wydłużył sie o około 20 min -25 min. Korki są już od Biedronki... Nie wyobrażam sobie co będzie zimą... A następne osiedla się budują... Kupując tu mieszkanie czy dom trzeba mocno się zastanowić nad długim czasem dojazdu do pracy. Jest coraz gorzej w tym zakresie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podziękuj miastu Gdańsk i kołchoźnikom którzy się tu nie meldują..
Za starych czasów były DWIE drogi do GDAŃSKA jedna "stara" słowaka i obecna i ludzie mieli wybór i korków nie było. Kto pamięta ten wspaniały czas lat 2011..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

W 1995 roku drogą powiatową w kierunku Gdańska w ciągu doby 1500 pojazdów. Teraz to 11000 .
Kilka lat temu był remont. Oczywiście starostwo powiatowe przyjęło parametr 1500. Bo tak było taniej.
Burmistrz poprzedniej kadencji też świadomie zaniechał prawo skrętu przy Biedronce bo parametr 1500.
Pod torami kolejowymi przesmyk dla pieszych ma 50 cm. Mimo to nie powstał przewiert w nasypie kolejowym przy okazji remontu torowiska.
Taki sam jak w Borkowie na drodze z Żukowa do Kartuz. Niby ten sam powiat ale działania kompletnie oderwane od rzeczywistości.
Przed nami budowa dużego sklepu przy powiatówce. Pewnie inwestor liczy na parametr 11000. Mam nadzieję że starosta myśli podobnie i doprowadzi do przebudowy skrzyżowania Borowieckiej i Lotniczej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A pamiętasz stan obu tych dróg do Gdańska? Słowackiego była LEDWIE przejezdna, a Nowatorów to już właściwie był offroad i za każdym razem wolałem nadrobić drogi, niż rozwalać na niej zawieszenie. Nie było więc DWÓCH dróg. Z litości nie będę rozpisywał się na temat kształtu tego pseudoskrzyżowania, które było kiedyś w miejscu turboronda.
Argument o braku korków w tamtych czasach nawet trudno skomentować. Gdy się tu przeprowadzałem było nas około 500. Teraz jest 7000 (jeśli nie więcej).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

najbardziej martwi to że nawet przy dobrej woli powiatu poszerzenie jedynej drogi w Baninie będzie nie lada wyzwaniem
wykup nieruchomości, wyburzenia domów przy drodze, przebudowa wiaduktu
w dodatku nie ma dróg alternatywnych którymi można by puścić objazdy
łatwo wyobrazić sobie korki jakie powstaną w czasie budowy, chyba pozostanie alternatywa przedzierania się do PKMki na przełaj
planujacym osiedlenie się tu polecam zakupić dobre buty i rozpocząć treningi w chodzeniu na orientację już teraz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sęk w tym, że poszerzenie dróg nic nie zmieni. Na pewno warto zrobić cywilizowane przejście dla pieszych pod wiaduktem w Rębiechowie i przy okazji ścieżkę rowerową od Miszewa do tej istniejącej wzdłuż Nowatorów. I to taką, jak robi się w Gdańsku, a nie jak w naszej gminie, gdzie przy każdej posesji jest podjazd i zjazd, o kostce bauma zamiast asfaltu nie wspominając. Mistrzostwem świata jest początkowy fragment ścieżki rowerowej w Pępowie. Takich podjazdów i zjazdów na krótkim odcinku nawet Zakopane by się nie powstydziło. Nic dziwnego, że nikt przy zdrowych zmysłach z niej nie korzysta. Do tego jeszcze wymóg ustąpienia pierwszeństwa samochodom wyjeżdżającym z osiedla ... To już lepiej od razu rower prowadzić, niż na nim jechać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poszerzanie powiatówki raczej nie wchodzi w grę. Jednak modernizacja skrzyżowań jak najbardziej jest możliwa pod warunkiem,
że starosta wykrzesa z siebie wole polityczną.
Co stoi na przeszkodzie aby projektanci układu drogowego postawili na utrzymanie możliwie wysokiej przepustowości wprowadzając
dodatkowe prawo czy lewo skręty?. Banino zostało rozparcelowane na 20000 mieszkańców.
Teraz jest nas 7000. Jak nie będzie racjonalnego planowania to może być tylko gorzej.
Szkoda, że wszystko opiera się o 4 letni cykl wyborczy. A tu jest wręcz potrzebne myślenie i konsekwentne stosowanie projektów
urbanistycznych na całe dekady. Drogownictwo i zabudowa budynkami to obecnie dwa byty tworzone w różnych światach.
Bo tak jest taniej i szybciej. Ale czy lepiej?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale wymóg ustąpienia pierwszeństwa mają właśnie Ci co wyjeżdżają z osiedla. Są tam znaki o końcu strefy zamieszkania, a dodatkowo przecinają ruch rowerów wzdłuż głównej ulicy. Więc na dobrą sprawę pierwszeństwo ma tam rowerzysta ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej zająć się światłami na matarni koło przystanku pkm...nikt tam nie skręca a czerwone się pali cały czas i tamuja ruch szczególne z rana
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdybym był urzędnikiem rozliczania za korki w Gdańsku, zastanowiłbym się czy nie skręcić kurka aut spoza miasta. Tu czerwone, tam czerwone, a na Słowackiego jakby luźniej.
Taki pomysł bym miał :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: korki przez światła w Rębiechowie

Geniusz, który programował sterownik tej sygnalizacji w Rębiechowie powinien dać blokadę na załączanie się zielonego dla Czapli na ok 2min od ostatniej zmiany świateł..
Teraz jest tak że jeśli co 15 sekund podjeżdża z boku auto to na głównej za każdym razem załącza się czerwone i zator rośnie w szybkim tempie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pan programista wykonał zalecenie..
Wylewanie żali na serwis techniczny jest co najmniej nie stosowne.
Ta droga ma swojego zarządce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to po jakiego psiego kutafona tam mieszkacie. do ch....mojego malego; po co tam sie wyprowadzac. nawet moj zdechly kundel wie ze jeszcze 10 lat nic sie nie zmieni. gupi polak. cierp jak chcesz, i pszestan piepżyc gopi polaku
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja mieszkam w rembiehowo i mam w ass bonino.nowy port,zabianka i inne tam patologie:stujcie se w korku.ja se jadę jak krul
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

I słownik ortograficzny
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/67621-jeszcze-kilka-tygodni-temu-zatorow-nie-bylo-teraz-jedziemy-pol-godziny-dluzej-zagadka-duzych-korkow-w-rebiechowie-rozwiazana-film
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a no proszę....ciekawe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pisałem o tym wcześniej to mi o optyce buc jakiś pisał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe w jakich godzinach drogowcy będą naprawiać te pętle indukcyjna ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziś rano było widać czy cokolwiek ktoś z tym coś robił...6:15 i stanie w korku od Biedry. Chyba ,aż tylu w ciągu miesiąca nowych się tu nie sprowadziło???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

od października - doszli studenci ;) no i pogoda brzydsza to część ludzie wyciągnęła samochody...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poważnie znasz studenta ,który wyjeżdża na uczelnię o 6 rano?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jeżdżę tamtędy rano i nie pamiętam żeby tam się czerwone paliło.Ja bym zlikwidowal swiatla ze słonecznej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Likwidacja świateł tych na górce, nie wiem jakie to są ulice, chodzi o te za rondem w Rębiechowie, dopóki nie spadnie pierwszy śnieg, czy gołoledź, bo nikt stamtąd nie wyjedzie. Te światła to największy kretynizm porównywalny z brakiem lewoskrętu do Biedry
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

a co to "krul"? i gdzie to re(M)bie(H)owo i czemu z małej litery?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio trochę lepiej, korki jakby mniejsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy o której jedziesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...