koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Witam Państwa. We wrześniu 2012 odbieram mieszkanie w Gdyni. Powoli zaczynam myśleć o wykończeniu. Już spłacam kredyt mieszkaniowy, więc oszczędzanie na wykończenie idzie mi tak sobie, a dobieranie większego kredytu w obecnych realiach raczej nie wchodzi w grę. Chciałby zacząć od zrobienia sobie łazienki, która nie jest duża - 4.8 m2 i prosty układ bez wnęk czy jakiś krzywizn. Wanny nie muszę mieć, wystarczy prysznic z tym że nie chcę "kabiny", a raczej proste szklane drzwi + wymurowana ścianka i spływ wody. Na wykafelkowaniu całości aż po sufit też mi nie zależy. W sumie na żadnych fajerwerkach typu diody LED, drogie kamienie albo jakieś mozaiki z ozdób mi nie zależy. W standardzie mam zwykły grzejnik, a ale chciałbym go wymienić na taki wiszący wyżej do suszenia ręczników. Wstępnie planuję przeznaczyć na łazienkę ok. 6.000-7.000 zł. Czy po obecnych cenach materiałów i robocizny taka kwota wystarczy? Jeżeli ktoś zna jakieś sposoby na okazyjny zakup armatury i materiałów (np. sklepy internetowe, outlety itp.) albo jakąś solidną ekipę budowlaną to proszę się ze mną podzielić namiarami. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Jesli chodzi o armaturę ja kupowałam wszystko w sklepie: http://www.km.info.pl/ i naprawdę sobie ich chwalę :) jak kiedyś komuś już gdzieś pisałam, przed remontem dogadaliśmy się z kolegą który pracuje w dużym sieciowym sklepie że weźmiemy zrobimy zakupy na jego kartę pracownika (-15%) a jak przyszło co do czego to się okazało że każdy jeden artykuł w tym sklepie K&M kupimy taniej niż przez kolegę już po odliczeniu jego zniżki!! a 30zł za transport na terenie całego trójmiasta - myślę że warto :) poza armaturą mają wszystko my np potrzebowaliśmy rur ni złączek i takich tam - u nich było wszystko :)
Po swoim remoncie mogę ich śmiało polecić :)

Jeśli chodzi o grzejnik do łazienki to my go kupiliśmy w praktikerze, za 259zł, ale my w starym budownictwie, ze spółdzielni mieliśmy wymagania podane i ten jeden jedyny grzejnik nam pasował i najtaniej był w praktikerze :)

Jeśli chodzi o materiały my zamawialiśmy w hurtowni AZET
AZET - Materiały Budowlane
ul. Uczniowska 52
80-530Gdańsk (wyciągnęłam moją teczkę z fakturami za remont :P)
mają też sklep na Żabiance
na pieczątce jest adres strony internetowej: http://www.azet-mb.pl/index.htm
u nich też zamawialiśmy farby do całego mieszkania - fantastyczne zarówno jakościowo (słowa mojego Męża zna się na tym :P) jak i kolory - dokładnie takie jak chciałam :)

Co do ekipy to mi remont mieszkania robił Mąż i jego kolega (kafelkarz) jeśli jesteś zainteresowany chociaż dowiedzeniem się jakie są u nich koszty takiego remontu to mogę dać Ci do nich namiary na priv.

Aaaa jeśli chodzi o meble - nie tylko do łazienki - to szukaj poza trójmiastem, okolice Starogardu, Elbląga - mają o wiele lepsze ceny niż u nas :) ja za dwa meble do łazienki zapłaciłam tyle ile w 3mieście chcieli za jeden ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

nie starczy,robocizna,materiały typu grunt,klej i inne,kafelki,farba,baterie,kibelek,grzejnik nie ma bata
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

ja wykończę za 1500 zł ok?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Witam zadzwon doradzimy gdzie kupić kafelki klej itd oraz wykafelkujemy łazienke 515968033
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Witam, 6-7 tyś to mało. Do września uzbieraj min 9, to pozwoli Ci zrobić tą łazienkę w przyzwoitym standardzie. Robocizna to 2-2,5 tyś. Na co musisz uważać, to tanie baterie i ogólnie osprzęt z reguły nie wytrzymuje dłużej jak rok/ półtora. Armaturę można kupić tanią, często poza gatunki mają mało widoczne wady niewpływające na funkcjonowanie. Płytki również, (krzywe lekko gubiące wymiar) dobry kafelkarz położy tak, że nie będzie widać, ważny jest odcień/wzór. Klej do płytek też bez przesady, czyli podstawowy. Bardzo ważna jest hydroizolacja (natrysk), tego musisz szczególnie pilnować. Na co trzeba uważać to hydraulika, elektryka, ogólnie to, czego nie widać. Zazwyczaj wady w wykonaniu wychodzą po roku i bardzo bolą. Powodzenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Witam
niestety nie mam dobrych wieści , za tą kwotę nie da się wykonać łazienki na przyzwoitym poziomie .
Ale jest to też wróżenie z fusów , nie wiesz jakie kafle , ile , jaki standard armatury , zaworów odcinających , półki z płytek , narożniki szlifowane , przeróbki hydrauliczne i wiele jeszcze punktów , które składają się na całościową cenę .
Co tu się , oszukiwać jestem jestem profesjonalnym wykonawcą , mogę pomóc w temacie , mam rabaty w wielu sklepach i hurtowniach potrzebnych do realizacji waszej inwestycji .
Jeśli jesteście zainteresowani , zapraszam do kontaktu .
513 427 783
Marcin Kamka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Czesc Marcin, mam pytanie wszystko mam kupione do lazienki tylko teraz trzeba ja zrobic.Lazienka w stanie developerskim 4.2 ile by mnie kosztowala robocizna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Proszę o kontakt w sprawie wykończenia łazienki tel 515829869 jestem fachowcem i myślę że się dogadamy.Pozdrawiam .Cezary Flis
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Potrafię się zmieścić w tej cenie łącznie z robotą 519-187-611
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

hahaha jakas kryptoreklama
ceny macie zawyzone kochani
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

słaba reklama jestescie naprawę słabi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

hahahahahhahahahah potrafię się zmieścić w tej cenie hhahahahha co za burak
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Remonty mieszkan 502-519-197
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

bardzo dobrym pomyslem jest kupowanie rzeczy do lazienki w sklepach ktore maja dobre dojscie do producentow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Jeśli to ma być kwota za materiał i robociznę to nie ma szans !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

a jakie to są sklepy, może jakieś linki??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

http://www.domarket.pl/lazienka.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Da się zmieścić w tej kwocie razem z robocizną z tym że materiały jakich się użyje będą dalekie od przyzwoitych. Można kupić zestaw podtynkowy w promocji z miską i deską firmy x już za 450zł jednak średniej klasy zestaw z geberit + miska koło + deska = 1000zł to samo z innym i materiałami. Pytanie czy warto wydać i tak dużo pieniędzy za coś co nie będzie się podobać lub będzie niskiej jakości. Jako wykonawca robociznę usługi glazurniczej ze wszystkimi montażami wyceniam na około 3000zł. Przy założeniu że ściany i przyłącza będą dobrze przygotowane
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Mamy dużo mniejszą łazienkę i trochę do roboty, ale bez przesady... za sam geberit+miskę+deskę zabuliliśmy 1 300 a nie braliśmy najdroższych rzeczy... Baterie umywalka+wanna 700 zł, umywalka niecałe 300, wanna chyba 400. Hydraulika 1 000, parawan z na wannę, ok 1000. Kafle+kleje, fugi, wyjdą do łazienki gdzieś z 1000. Dodać do tego wszystkie inne rzeczy potrzebne(lampa, lustro itp) + robocizna...

My liczymy że max nam łazienka wyjdzie 13 000(powiedzmy z robocizną)
Więc lepiej faktycznie poczekać i trochę odłożyć kasy, niż później poprawiać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Smialo starczy ....... Przemyśl sprawe jeszcze raz Ja nie namawiam
z doświadczenia wiem 1200zł m2 przy uśrednionych cenach to max

kontakt eurospaw1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

drogie rzeczy do łazienki wcale nie są już takie drogie, wystarczy spojrzeć np na:

http://www.domarket.pl/promocje/lazienka.html?dir=desc&order=price

żeby znaleźć fajne okazje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Polecam oszczędzać na wykonawcy wsiąść kogoś z kaszub Kociewia , potem to co znalazłeś taniej skuja ze ścian prawdziwi wachowcy , śmiech śmiech i drwina szukacie ludzie materiałów oszczędności na wszystkim a co z fachowcami 1500 za łazienkę 2000? Hah 5000tys 3 lata temu łazienki robocizna kosztowała wykonana fachowo!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Koszty na pewno spadają, jeśli zaoszczędzisz na materiałach http://marketofertczashydraulika.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Popieram jeszcze trochę to będziemy robić tylko na opłaty pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Koszty wykończenia łazienki możesz sobie sprawdzić pod tym linkiem
http://kalkulatorybudowlane.pl/koszt-wykonczenia-lazienki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

kurde, jak to jest że ja kiedyś zapytałam na forum o dokładnie to samo- czyli mniej wiecej koszty urządzenia małej łazienki i zostałam objechana od góry do dołu, że głupia baba się pyta o coś na co nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a tu zapytał mężczyzna i wszyscy z radością mu doradzają...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

Kolego jak napisał poprzednik, oszczędzaj (rozsądnie) na materiałach nie na wykonawcy. Jestem hydraulikiem i duża część małych zleceń to poprawianie po "niby ... fachowcu" , kucie kafli już po kilku miesiącach od zrobienia łazienki .......

Zastanów się dobrze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: koszty wykończenia małej łazienki 4.8 m2 - stan deweloperski - mam na to 6-7 tyś. zł

czas jaki potrzeba na wykonczenie takiej łazienki to około tygodnia, w koncu to tylko 4 metry,

koszt robociny to okolo 2000zl, nie wiecej
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam pooglądać różne blogi :) jest tego dużo gdzie pokazują jak samemu fajnie urządzić łazienkę :)
____________________
Budomiks
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam w ofercie gotowe szafki z umywalkami w rozmiarach od 40 do 140 cm szerokości - oferta producenta. Zapraszam do sklepu można zobaczyć Katalog - proszę podejrzeć jakie rozwiązania proponujemy - może Pan na tej podstawie porównać ceny wykonania tego rodzaju mebli na zamówienie /Nasze dostarczamy zmontowane w przeciągu 2 dni roboczych/ http://www.mantes.pl

Lepiej robić etapami i oszczędzać racjonalnie. /Kiepski fachowiec spieprzy robotę i potem z 15 lat trzeba na to patrzeć/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem zachwycony wszystkimi projektami firmy http://fedezu.pl. Polecam zapoznać się z ich portfolio, bo jest genialne!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.icnet.pl/produkt/kasa-fiskalna-online-elzab-k10
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt ci tego nie powie. Skoro większość robimy sami to weź wyceny tego czego nie robicie sami u 3 różnych ekip (każdy region się od siebie różni), dodaj koszt materiałów które wybraliście i będziesz miała odpowiedź.

Jeśli chcecie zabudować rury, dobrze jset poszukać gotowych elementów do takiej zabudowy - będzie to tańsze i wygodniejsze niż samodzielne ich robienie:
https://sklep.flexgips.com/zabudowy

Takie zabudowy zamówicie tutaj.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

Jaka podłoga do mieszkania? (46 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...