kredyt mieszkaniowy

Interesuje mnie kredyt do 300tys i skad mam wiedziec jaki bank wybrac z najkorzystniejsza dla mnie oferta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

musisz zrobić "maraton" po bankach lub z poprosić o to doradce finansowego,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

Ja Ci mogę powiedzieć gdzie iść ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

wpisz w google" kalkulator kredytów hipotecznych" i masz zestawienie banków ja tak przeglądam bo tez jestem zainteresowana kredytem oprócz tego byłam u doradcy i zrobił zestawienie i wyjaśnił parę spraw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

patyrzalem juz te kalkulatory, ale jeszcze bede musiał odwiedzic doradce finansowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

doradca doradzi ci kredyt z banku z ktorego bedzie mial najwieksza prowizje.
lepiej zrob tabele z oprocenowaniem, ubezpieczeniami, produktami dodatk itd. i przejdz sie po bankach. my tak zrobilismy i mam ta satysfakcje ze nikt na nas nie zarobil.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

Dokładnie - Olga ma rację. Doradca będzie dbał o swoje interesy, najlepiej samemu pochodzić po bankach i dowiedzieć się wszystkiego u źródła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

Proponuję wybrać kilka ofert, które faktycznie Cię interesują, wejść na strony poszczególnych banków i zapytać konsultanta o szczegóły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

A ja bym z chęcią dała zarobić doradcy, ale komuś porządnemu. Nas niestety zrobiono w balona. STANOWCZO ODRADZAM EXPANDER p. Justyna. Kobieta sprawia dobre wrażenie, ale nie zna się na rzeczy!!! W tej chwili dopinamy formalności w Pekao SA- polecamy pana Wojtka. Oddział w zieleniaku(jeśli wybiorą Państwo Pekao).
Z moich przemyśleń dibry doradca to podstawa, pomoże doradzi przejrzy umowę przedwstępną, czy jest ok. A jeśli chodzi o wybór oferty zaproponuje Wam kilka ofert banków i to Wy wybierzecie sobie, która Waszym zdaniem jest najlepsza. My zdecydowaliśmy się na Pekao. Powodzenia!!! i Omijajcie Expandera z daleka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

w taki sposób się niczego nie dowiecie, na stronach są uśrednione parametry, a jak idziesz do Banku to nie wierzysz własnym uszom jakie warunki masz spełnić. Najlepiej jest zrobić tak jak ktoś już tu napisał, maraton po bankach, bo pamiętaj, że sama marża i % to nie wszystko - jest jeszcze kilka czynników wpływających na koszt kredytu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

przestrzegam przed doradcami, dowiedziałam się, że nie można liczyć na ich pomoc, tylko biorą od osoby wniosek i zanoszą do banku, a dalej to i tak zajmuje się klientem bankowiec; jak dla mnie to szkoda kasy na takiego; z własnego i znajomych doświadczenia wiem, że pytanie gdzie wziąć kredyt nie oczekujemy odpowiedzi - porównaj oferty - tylko kto jaki bank poleca, i nie tylko ze względu na ofertę, ale też na jak najprostsze i najsprawniejsze załatwienie sprawy kredytu; niestety ale wiekszość moich znajomych jedzie na kredytach mieszkaniowych... dzieki czemu zdążyłam troche się wyedukować w tej sprawie; najlepsze oferty mają pko bp i alior. z tym, ze u tego pierwszego cały proces trwa tygodniami, miesiacami, u drugiego zaplacisz grosze wiecej ale sprawniejsza jest obsługa, i milsza...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: kredyt mieszkaniowy

Ciekawy komentarz - ale wiedza na temat zasad działania i ofert kredytów niewielka. W przypadku PKO BP nawet udało się Panu "trafić" w dobrą ofertę. Natomiast Alior - to chyba jakiś żart, jedna z najdroższych ofert na rynku. Chyba, że "wszechwiedzący" Pan Kokosz dal się naciągnąć na marże ok 1% w zamian za ubezpieczenie w wysokości prawie 10% kwoty kredytu - jednak to kolejna manipulacja , gdyż takie 5-letnie ubezpieczenie można zaleźć samemu 10 krotnie taniej . Ale udało się - ma Pan świetny kredyt .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kredyt mieszkaniowy

Każda metoda jest dobra- a liczy się efekt. W przypadku maratonu po bankach - każdy pracownik banku to sprzedawca (często wynagradzany zależnie od wysokości prowizji/opłat i ilości dodatkowych produktów nabytych przez klienta - więc na ich uczcziwość nie można też liczyć
W kwestii doradców- wszystko zalży od doradcy- od jego etyki, dobry dorada znajdzie najlepszy i najtańszy kredyt, inni sprzedadzą jedynie to mają w ofercie lub to na czym zarobią najwięcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam internetowe kalkulatory kredytowe (np. https://www.expander.pl/kalkulatory/kredytowe/). W dodatku oferują również porady o analizę różnych ofert banków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Urządzenie pokoiku dziecięcego (7 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Zastanawiam się ostatnio nad aranżacją pokoiku dla mojego dziecka i natrafiłem...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Wynajmować czy na kredyt brać... Jak żyć? (182 odpowiedzi)

Co lepsze, a może co gorsze..?! Bawić się w wynajem, spłacać czyjś kredyt czy już lepiej zacząć...