kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Temat dostępny też na forum: Wesele bez ogłoszeń
Proszę o opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Ja brałam tam ślub miesiąc temu-cudowny kościół, super kochany ksiądz, polecam tam również nauki małżeńskie.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

ja brałam - rok temu. Opinie, hmm? to że piękny to chyba sama wiesz , nie miałam żadnych problemów związanych z papierami jak i z samym księdzem. nie zajmowałam się totalnie niczym, typu dekoracje - bo sami stroją kwiatami (pary z danego dnia robią zrzutkę na dekoracje) i masz to w nosie. No chyba że zależy Ci na takiej bramie ze sztucznych kwiatów, to niewiem czy księdz pozwoli szpecić kościół. Żadnej poduszki na obrączki nie organizowałam , tam mieli swoją.
Pozdrawiam,

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

rabitka napisał(a):

> ja brałam - rok temu. Opinie, hmm? to że piękny to chyba sama
> wiesz , nie miałam żadnych problemów związanych z papierami jak
> i z samym księdzem. nie zajmowałam się totalnie niczym, typu
> dekoracje - bo sami stroją kwiatami (pary z danego dnia robią
> zrzutkę na dekoracje) i masz to w nosie. No chyba że zależy Ci
> na takiej bramie ze sztucznych kwiatów, to niewiem czy księdz
> pozwoli szpecić kościół. Żadnej poduszki na obrączki nie
> organizowałam , tam mieli swoją.
> Pozdrawiam,
>
>

witaj Rabitka!
podpowiedzialabys prosze kiedy pary sie zrzucaja jesli wczesniej sie nie znaja :O. Mam slub pod koniec sierpnia i tak jak piszesz, przesympatyczny ks. proboszcz powiedzial, ze spotykamy sie dopiero 2 tygodnie przed slubem i mamy sie niczym nie martwic! Nie martwic sie organista i koscielnym i wszystkimi drobiazgami?
Pozdrawiam serdecznie wszystkie narzeczone :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

a kto udzielałam Ci ślubu?, kiedy miałaś ślub?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Ja miałam rok temu. Było cudownie!:) Ślubu udzielał nam ks. Darek:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

jeśli to do mnie pytanie , to napisałam , że rok temu miałam ślub. a mszę odprawiał proboszcz.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Ja też miałam tam, bardzo fajnie poprowadzony ślub, na luzie, wręcz dowcipnie, bez stresu, z sensownym a nie usypiającym kazaniem, sprawnie, krótko i na temat. Tak własnie chcieliśmy, nie zniosłabym zbyt patetycznej i podniosłej atmosfery -a w Bernardzie byłpo tak swojskom jak w domu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

dziewczyny a czy można po ceremonii rzucać w kierunku młodej pary ryż i groszaki ( bo nie we wszystkich kościołach słyszałam że można) :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

można rzucać na schodach przed kościołem

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

ja tez bralam prawie rok temu, zero komplikacji podczas zalatwiania, a nie mieszkalam w kraju juz ponad 3 lata. dekoracje robia sami, i kosciol jest super.
mi msze prowadzil ksiadz marek bodajze, na pewno nie proboszcz. bylo super i zaluje, ze kamerzyscie powiedzialam, aby nie krecil kazania, bo to bylo\ naprawde wyjatkowe.
pzdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Rabitka milczy, to może Ty mogłabyś mi napisać czy faktycznie wystarczy się spotkać z ks. proboszczem 2 tygodnie przed ślubem, by mieć dograne wszystkie szczegóły?
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

jestem jestem , zaraz odpowiem

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

oki , już piszę - wystarczą te 2 tygodnie spokojnie . Kasę dawaliśmy samemu proboszczowi.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

witam
mój brat miał w lipcu tego roku tam ślub, prześliczna ceremonia była a kwiaty w kościele bajeczne! naprawde polecam o nic nie trzeba sie martwić bo wystrój jest naprawde piękny z tego co pamietam to w dniu jego ślubu miałay jeszce 2 pary i oni wszyscy składali sie chyba po 100zł na kwiatki ale byly śliczne!! a ksiądz poprowadził pięknie ślub!! także bez jakichkolwiek obaw możesz być spokojna bo napewno będzie pięknie
pozdrawiam!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Dziękuję Aniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Jej! Dziękuję za expressową odpiskę Rabitko :)

Proboszcz jest naprawde miodzio - przesympatyczny i bezproblemowy.
Liczyłam, że całość wyniesie ok. tysiąca, ale chyba lekko zawyżyłam :OOO
O to, że będzie pięknie jestem jakaś dziwnie spokojna, tylko dziewczyny w pracy trochę mnie nastraszyły, że nic z tym nie robię wczesniej, a one latają jak z pieprzem (ale w innych parafiach!). Jak czytam Wasze opinie widzę, że nie moglismy wybrać lepiej, ech...

A w ogóle wszystkie dziewczyny jesteście kochane, że tak fajnie doradzacie! Bije od Was pozytywna energia, serio! Jestem swieżynką na forum, a czuję się jak wśród dobrych psiapsiółek :)
Pozdrawiam Was ciepło!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

marqolcia ja tez dzownilam do tej parafii bo jest ona blisko mojej restauracji i ksiadz z usmiechem :)smial sie do nas ze za wczesnie na 2009 za wczesnie moje drogie dzieci:)hehehe wiec jade we wrzesniu juz zabukowac ze tak powiem termin i godzine....a powiedzcie dziewczyny tylko ile dajecie kasiorki??jak to wyglada ze tak popwiem u nich w prafii???czy tam ktos gra??czy to osobno tez zalatwiac trzeba???jak to wyglada wszystko,zapowiedzi,na msze,za slub ile sie placi>?za ozdoby 100zl to jasne ,a jesli hcodzi o godziny to kazdy sam dobiera czy trzeba sobie wybrac sposrod podanych u nich godzin??

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Witaj Tajkaaa!
Ja dzwonilam i zaklepalam telefonicznie, ale dla pewnosci pojechalismy raniutko w sobote z moja cudna poloweczka :) Co do godzin to mialam do wyboru 18.00 lub 19.00, ale to bylo 3 miesiace przed slubem i sierpien, dlatego. W Twoim przypadku na pewno bedzie wiekszy wybor. Ja nic osobno nie zalatwiam, zdaje sie na opinie dziewczyn, ze wszystko zalatwimy 2 tygodnie przed ceremonia. A ile bedzie kosztowala calosc tez nie wiem. Bedzie dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

braliśmy ślub 7 czerwca nasze rodziny do dzisiaj przezywają jak cudownie odprawił msze ks.Darek. My tez załatwialiśmy formalności około 2 tygodnie przed ślubem wszystko bez stresu bez problemu.Kościół pięknie ustrojony. To zdecydowanie był najpiękniejszy dzień w moim życiu bałam się ze się rozkleję a tu dzięki ks.Darkowi cała msze byłam uśmiechnięta zupełnie bez stresu wprowadza niesamowitą atmosferę. Serdecznie polecam i dziękuje ks.Darku za ten dzień POZDRAWIAMY.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

marqolcia no wlasnie 3 miesiace przed:):) dlateo tez pewnie ksiadz wam dal termin:):) mi mowil ze od wrzesnia dopiero na 2009:)dlatego zadzownie w poniedzialek 1go wrzesnia i zaklepie godizne i termin,bo nie chce miec jakies godziny ktora nam by nie odpowiadala,Jak dla mnie 17:30 to najwczesniej.Mam nadzieje ze jak pojade tam 20 go wrzesnia to dogadac sie ze szczegolami z ksiedzem:):):) bo tez za granica jesem i trochebedzie to dla mnie utrudsnieniem...:):) Dzieki za wiadomosc:) Czekam na inne relacje i opinie:)co do zaaltawiania spraw papierkowych oraz co do muzycznej sprawy:) i dekoracji:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

a jakie są koszty/, ile dla księdza, a ja wygląda sprawa z organista, kto gra podczas mszy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

a może ma któraś z Was zdjęcia ze ślubu tam, to mogłybyśmy podpatrzyć jak wygląda wystrojony Kościółek?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

wejdż na stronę kościoła, są zdjęcia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

zdjec jest duzo wiec spoko,dekoracje jest ok...jedyne czego mi brakuje to biale krzesla dla pary mlodej i ....krzesla dla swiadkow;):) ale mysle ze jesli juz bedzie blizej terminu to wtedy uzgodnie z innymi parami ktore beda tego samego dnia miec slub..

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

a jaki są koszty ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

anka165 napisał(a):

> a jaki są koszty ?


tez czekam na ta odpowiedz i czekam:):) w sumie mamy podobne zagłostki....otoz interesuje mnie cena wszystkiego razem....gdyz glupio jest pytac ksiedza ile sie placi....:( a co z organista,chorkiem?czy to osobiscie zalatwialyscie dziewczyny? co z dekoracjami,czy mozna cos swojego dodac?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Witam,
Brałam tam ślub 3 tygodnie (19.07.08) temu więc jestem na bieżąco. Jeśli chodzi o koszty sprawa wyglądała u nas tak:
ślub- 300 zł
dekoracja kościoła( dekorują oni sami) stała suma- 150 zł
organista 150 zł
skrzypaczka ( dodatkowo) 250 zł

Kościół udekorowany pięknie, nie ma się co martwić. Mszę odprawiał proboszcz.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

sotnos napisał(a):

> Witam,
> Brałam tam ślub 3 tygodnie (19.07.08) temu więc jestem na
> bieżąco. Jeśli chodzi o koszty sprawa wyglądała u nas tak:
> ślub- 300 zł
> dekoracja kościoła( dekorują oni sami) stała suma- 150 zł
> organista 150 zł
> skrzypaczka ( dodatkowo) 250 zł
>
> Kościół udekorowany pięknie, nie ma się co martwić. Mszę
> odprawiał proboszcz.
>
> Pozdrawiam


Super wielkie dzieki:)

Sluchaj powiedz mi jeszcze jendo,czy istnieje mozliwosc udekorowania samemu kosciolu? Czy organista jest ok>Czy naprawde byliscie zadowolenie?Bo 150zl to nie jest mało a mozna juz naprawde za to cene dostac profesjonalistow.Skrzypaczka rozumiem zalatwialas sama ja sobie? A Chorek? Ja sie na tym kompletnie sluchajcie nie znam i nie wiem co ja musze zrobic by miec slub w kosciele,czy organista to moj problem zy kosciol dba o to ;) i takie tam:)hehe ale chyba damy rade:P

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

spokojnie nawet nie ma co samemu kombinować z przystrajaniem kościoła bo jest pięknie ustrajany przez księży, a 150 zł daje każda para co bierze ślub w tym samym dniu, organista też bardzo ładnie gra! zaufaj proboszczowi bo naprawde ceremonia jest śliczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Nooo dobraaa:):) na pewno jeszcze duzo sie dowiem jak pojde na spotkanie do ksiedza:):) ale uspokoilas mnie,jedyne co mnie martwi to brak tych krzesel dla swiadkow oraz to ze nie sa kompletnie krzesla przystrojone Pary Mlodej,ale byc moze to byly akurat zdjecia jednej pary a kazdy ma ianczej...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Podbijam temat o kościele Św. Bernarda w Sopocie, czy ktoś ma tam w przyszłym roku ślub? Jak wyglądają w ostatnich latach opłaty za ślub w tym kościele? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

UP - tez chcialabym sie dowiedziec, czy teraz jest rownie fajnie jak niegdys? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja kolezanka brala tam slub 2 lata temu i bylo pieknie. Zakochalam sie w tym kosciele i chce tam wziac slub w przyszlym roku. z Informajci na stronie wynika, ze rezerwacje terminow na 2018 są mozliwe od wrzesnia 2017.

Pozdrawiam :)
K
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: kto brał ślub w kościele Świętego Bernarda W Sopocie

Podbijam temat, czy ktoś w ostatnim czasie brał ślub w Tym kościele? Jak wygląda to cenowo i czy można samemu udekorować kościół?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brałam ślub prawie rok temu. Dla księdza co łaska, dla organisty około 100, na kwiaty około 150. Na wystrój kościoła nie mieliśmy żadnego wpływu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź, czyli księża nie zgadzają się na własne dekoracje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy pewnie, czy są jeszcze jakieś śluby danego dnia. Jeżeli są, to wchodzi w grę też dogadanie z innymi parami. Najlepiej zadzwonić do kancelarii i podpytać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, dziękuję bardzo za odpowiedź :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brałam ślub w 2017r. Tak jak ktoś pisał wcześniej dla księdza co łaska, dla organisty 100zł, dekoracja kościoła 150zł. Nie należy obawiać się o dekoracje, jest delikatnie, skromnie i moim zdaniem odpowiednio do stylu kościoła. Jedyną rzecz jaką można zmienić to poduszeczka na obrączki (bo jest biała, jedwabna). O resztę proszę się nie martwić, jest pięknie, kościół ma niepowtarzalny klimat i nie potrzebuje dużo ozdób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź :) Ślub planujemy w zimę przyszłego roku i właśnie się zastanawiam nad dekoracjami, bo mam już w głowie obmyślone jak miałoby to wyglądać, jednak obawiam się, że księża nie pozwalają na własne dekoracje, co nie ukrywam jest dla mnie istotne, stąd moje pytanie o dekoracje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wiadomo ile teraz się placi za slub? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co łaska, :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy można dołożyć swoje dekoracje na ławkach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za organiste 200zl, za kwiaty 200zl, jeśli chodzi o dekoracje to są tylko właśnie dekoracje na ławkach z pojedynczą róża i to wszystko. My mogliśmy dodać swoje dekoracje ale były to lampiony, dywan i dekoracja krzeseł Państwa Młodych i klecznika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak księża i nauki przedmałżeńskie?? Generalnie atmosfera? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My nauki robiliśmy w innym kościele, jeśli chodzi o księży to nam udzielał ślubu ksiądz Grzegorz i z nim uzgadnialiśmy wszystko i naprawdę jest super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękny kościół!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...