malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Czy któraś z was kiedyś to robiła? chce przemalować tapete ktora strasznie mi się nie podoba, ale nie wiem jaki to rodzaj tapety, ona nie jest idealnie gładka, tylko taka jakby z materiału...nie wiem jak to zrobić, tak będzie najlepiej, czy jakiś podkład pod farbę czy jak ??

macie doświadczenia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Jest taka tapeta jak "raufaza" i ona jest przeznaczona do malowania.
Myślę, że jeśli nie jest śliska, to farba powinna się trzymać. Obawiam się jedynie, że brzydko to będzie wyglądać na łączeniach. Farba tego nie pokryje i będą nieestetyczne pęknięcia - widziałam gdzieś u kogoś takie coś...
Może też się tak zdażyć, że tapeta pod wpływem wilgoci z farby zacznie się jakoś dziwnie zachowywać, odlezie od ściany np, albo zrobią się pęcherze.
Jeśli jednak byś się zdecydowała, to chyba trzeba by było odkurzyć, lub przetrzeć czymś wilgotnym. Najlepiej spróbować gdzieś za meblami, w razie czego nie malować reszty ;)

Nie myślałaś, żeby ją po prostu zerwać i położyć coś innego? Tapetowanie jest bardzo łatwe. Wytapetowałam samodzielnie wiele metrów kwadratowych ;)
Ew. można położyć na starą tapetę, tylko musisz pamiętać, żeby nową przesunąć nieco względem starej, żeby się łączenia nie pokrywały, bo stary klej może puścić i nowa tapeta razem ze starą odlezie od ściany ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Ja malowałam tapete nie raz . proponuje spróbowac na małym kawałku jak nie jestes pewna efektu .
teraz u córki malowałam chropowatą i sliska tapete . Pomalowałam zwykła farbą jak ściane -2 razy i wyszło super
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

dzieki dziewczyny !! myslę ze spróbuje malowac, bo pod tapetą są płyty i kable....kable trudno, poprowadzilabym jeszcze raz ale chodzi ze wlasnie miedzy plytami trzeba wtedy szpachlować i szlifowac i dopiero malowac a ze to głowna ściana w salonie boję się ze wyjdzie tragicznie, bedą jakies wypuklosci i bedzie gorzej niz przy malowaniu tapety...dlatego pierw spróbuje malowac tapete - zaraz wrzuce fote tej sciany

a podklad uzywac? bo ze sciane dokladnie wyczyscic i odtłuscic to na pewno ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

to jest ta ściana, a ja chcę szarą (docelowo kiedyś bedą na niej płyty betonowe, ale poki co tylko przemaluje) i meble też bedą inne, ale o to samo chodzi, bedzie kanpa i stolik i to wszystko, aha i fotel

image

oczywiście dopiero po kliknięciu na zdjęcie pokaże się całe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Ja nie dawałam żadnego podkładu i nic nie odtłuszczałam , tapety nie można za mocno namoczyc bo zacznie ci sie odklejać od ściany . Mój mąż mówi żebys pomalowała bezpośrednio bez kombinowania z odtłuszczaniem i jak wyschnie 2 razy farbą .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Wielkie dzieki, tak też zrobię - bo ja niby potafię kłaść gładź szpachlową ale wole nei ryzykowac ze zrobię nierówno samą sciane, bo to drewniany dom wiec sciany nie są betonowe tlyko z płyt i na to naczęsciej panel albo tapeta...kupiłabym oczywiście nową tapete i kladła, ale jak wspomniałam to rozwiązanie na rok maxymalnie, wiec nie chce kasy i czasu inwestowac - bardzo dziękuję !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

pomaluj i pochwal się efektem -na pewno wyjdzie fajnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

u mnie w domu stare tapety też były malowane (kiedyś tam) ;) nic się z nimi nie działo :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Rzeczywiście, mnie by też taki wzorek denerwował ;)
Spróbuj za kanapą, jak będzie ok, to leć po całości :)
Ale wcześniej radziłabym wytrzeć ją z kurzu, lub chociaż machnąć odkurzaczem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Czyssto na pewno będzie, bo dom będzie posprzątany przez firmę sprzątająca, ja się wprowadzam dopiero pod koniec kwietnia tylko teraz planuje już ew. wydatki - tak to jest cały wyremontowany tylko obecny (w sumie juz poprzedni:)) własciciel (koleżanka) ma z goła inny gust ;P

na pewno odświeżę wątek i dam zdjęcie po przemalowaniu

bardzo jeszcze raz dziekuje !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

I jak po tym malowaniu? A nie lepiej nałozyć inną tapetę, którą można pomalować? Na przykład taką http://www.otostyl.com/pl/sklep/tapeta-z-wlokna-szklanego-vlies-12m,1495,15299.html ? Ja tak zrobiłam i można ją malować bez problemu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nigdy nie malowałam tapety, nie było takiej potrzeby, wolałabym jednak najpierw usunąć tapetę i przygotować ścianę, ale wiem, że możliwość malowania tapet też jest, choć potrzeba do tego odpowiedniego przygotowania, zarówno farb, jak i narzędzi http://toczytam.pl/narzedzia-malarskie-pedzle-walki-kuwety-typy-rozmiary-przeznaczenie/ a i też chyba nie każdą tapetę da się malować, więc trzeba mieć pewność, inaczej będzie problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy w ogóle ma sens malowanie starej tapety? Nie boisz, się że pod wpływem farby zacznie pęcznieć i odpadać. Lepiej usunąć i nałożyć jakąś nową ładną tapetę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym zmienił na nową na fototap.plmają tam mnóstwo róznych wzorów na pewno coś znajdziesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ostatnio z mężem robiliśmy generalny remont mieszkania i też zastanawialiśmy się czy by nie pomalować starych tapet. Zrobiliśmy tak jedną ścianę, ale nie wyglądało to dobrze. Ostatecznie postanowiliśmy zamówić nowe teapety. Polecam https://tapety.org/19-lazienka tą stronę, fajne wzory i szybko przysłali też :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sa takie tapety, które teoretycznie można malować ale jakoś mnie to nie przekonuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kiedyś miałam tapetę, ale zamieniłam ją na klinkier w moim przypadku na ścianach pojawił się King Klinker. To dużo lepsze niż malowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: malowanie tapety-ktoś kiedyś robił?

Teściowa jakieś 3 może 4 lata temu wymalowała w jednym pokoju tapetę i nadal to dobrze wygląda. Nic nie odłazi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam malowanie tapety. Bywa to problematyczne, efekt niekoniecznie spełni Twoje oczekiwania bo będzie widoczna faktura. Jesli jednak tapeta jest położona ładnie oraz równo, to nie zastanawiałeś się nad tym, aby położyć na nia kolejną tapetę? Moim zdaniem rozwiązanie o wiele wygodniejsze :)
I da na pewno lepszy efekt niż malowanie.

Ciekawe wzory znajdziesz na stornie tapetujemy https://tapetujemy.pl/wzory/tapety-geometryczne
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaka podłoga do mieszkania? (46 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...

Za ile można urządzić 50m mieszkanie? (181 odpowiedzi)

Jak w tytule, niedługo będziemy urządzać 50m mieszkanie, mamy mało środków i niestety musimy to...