mamusie wrzesień - październik 2018 cz.2

crazy. 2.09 (chłopiec)
~_S_ 2.09 (prawdopodobnie dziewczynka)
~Anna 9.09
~MS 10.09
Karo_lajna 12.09 (dziewczynka)
~żyrafa 14.09
Zochna 01.10
domi.x 02.10 (chłopiec)

ponawiam prośbę o dopisanie płci ;-)

dziewczyny czy macie jakąś super magiczną listę do szpitala? albo jakieś własne doświadczenia do podzielenia się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: mamusie wrzesień - październik 2018 cz.2

Cześć dziewczyny!

I ja chętnie dołączę do grupy. Termin porodu z OM 24.09, choć z usg nawet 3 tyg szybciej. Spodziewam się synka :)

Mam do Was pytanie odnośnie szpitala, który wybraliście na poród. Naczytałam się koszmarnych opinii o porodówkach i jestem zdecydowana na Swissmed, który otworzył się niedawno. Pod uwagę biorę jeszcze Zaspę ze względu na to, że podobno można rodzić aktywnie, na czym mi bardzo zależy. Podzielcie się, proszę, swoimi spostrzezeniami, przemyśleniami odnośnie porodówkę. Czy Zaspa to dobry pomysł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: mamusie wrzesień - październik 2018 cz.2

I ja 28.10 dziewczynka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrzesień - październik 2018 cz.2

Tak, tak, mnie się też wydaje, że zostać mama zima było łatwiej... Też przygotowałam taki cienki kombinezonik z tym samym zamysłem, że można mniej lub więcej ubrać pod spód. Co do listy, na stronie szpitala owszem jest i trochę się nią posiłkuje, trochę z doświadczenia, ale jednak zawsze można czegoś istotnego zapomnieć. Ja swoją torbę dzielę na 3 części, ale nieco inaczej. Rzeczy na wyjście dla mnie i małej, rzeczy do szpitala dla mnie i w osobnym pakunku te dla małej. W tej samej torbie, ale oddzielam je. Nie można zabrać zbyt dużej torby, a potem coś w niej znaleźć to granicą cudu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam pajacyk polarowy z kapturkiem 56r (młody wagowo nie szalej poki co). Jesli bedzie cieplo to założe go na krótki rękawek (body), jak zimno to na długi i można jeszcze kocykiem otulić i myśle że wystarczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj nie liczyłabym na te luzy na porodówce! Po ulicy chodzi tyle pań z brzuszkami, że zastanawiam się czy wszystkie się pomieścimy. Statystycznie we wrześniu rodzi się najwięcej dzieci ;-)
Mam listę rzeczy do szpitala po ostatnim porodzie i tak przygotowałam torbę, ale wydaje mi się, że w każdym szpitalu mają dostępną taką listę - jak dotrę do domu, to wstawię moją. Faktycznie podzieliłam na 2 (a nawet 3 części) - poród, oddział położniczy i rzeczy na wyjście, które zostawiam w domu (mąż przyniesie jak po nas będzie jechał). Patrzę tylko na pogodę i zastanawiam się w co te wrześniowe dzieci ubierać żeby nie przegrzać i żeby nie było zimno - łatwiej było być zimową mamą ;-) Jaki Wy macie pomysł?
Marzę o porodzie naturalnym, choć czuję, że coraz mniej realne te moje marzenia - mam cukrzycę ciążową, Maleństwo rośnie jak na drożdżach (ostatnie usg wskazywało, że jest starsze o 2 tygodnie), a ja na diecie cukrzycowej chudnę - jak tak dalej pójdzie, to pod koniec ciąży będę ważyła tyle co na początku. No i jeśli nie urodzę wcześniej, to po skończonym 39tc patologia :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mamusie wrzesień - październik 2018 cz.2

A wogole to bardzo mało nas na tej liście mamusiek. Moze bedzie luzik na porodowkach w naszych miesiacach :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: mamusie wrzesień - październik 2018 cz.2

Tez skorzystala bym chetnie z takiej listy do szpitala.
Wiem ze dziewczyny dzielą pakunki na 2. Na poród i na oddzial??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

prosze o porade co na prezent dla rocznej dziewczynki (24 odpowiedzi)

witam dziewczyny ide na urodziny do rocznej dziewczynki jestem chrzestna i nie mam pojecia co...

HOROSKOP MALUCHA :-) (16 odpowiedzi)

mi się mój syn -skorpionek idealnie zgadza :-)) a jak u was ???

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...