mleko modyfikowane - jak przejść?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Mój synek ma 4 miesiące i chciałabym wprowadzić mu dodatkowo mleko modyfikowane. Do 6 miesiąca zamierzam karmić piersią i mlekiem modyfikowanym. Kobitki jak to zrobić? Jakie mleko wybrać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

ale po co ? jesli masz pokarm karm piersią - jeśli zaczniesz dokarmiać sztucznym mleka możesz miec mniej :-(
no ale jak chcesz to możesz w dzień dawać butlę a w nocy/rano pierś lub naprzemiennie
a jakie mleko ??? może Bebilon 2??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

możesz też na noc dawać butle z kleikiem jeśli chcesz być pewna, że maluch idzie spać najedzony ( będziesz widziała ile zjadł :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

ja dokarmiać muszę, niestety mleka mam co raz mniej ;(
nie miałam wyjścia więc nie kombinowałam, po prostu podaję mleko sztuczne naprzemiennie ze swoim, córcia nie ma problemu z jedzeniem,
wybrałam bebilon kierując się pozytywnymi opiniami innych mam i konsultacją z moim pediatrą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

Ja też na noc, i czasem w ciągu dnia podaję mleko modyfikowane. Plan mam karmić długo, ale im dłużej karmię, tym jestem coraz bardziej już tym zmęczona. Ja daję mu Nestle NAN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

ja zaczynam wprowadzac od jakiegos tygodnia bebilon pepti a ze pepti to niezbyt samaczne mleczko to narazie mieszam ze swoim i jakos to idzie. jednak nie chce zupelnie rezygnowac z piersi no w nocy wygodniej wyjac mi cycusia;) ale my wprowadzamy ze wzgledu na ciagle problemy skorne i brzuszkowe i widze juz teraz ze jest poprawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

Chcę przejść z tego samego powodu. Synek ma problemy skórne, a i mleka coraz mniej... chce jeść co godzinę :/ Czym kierowałyście w wyborze mleka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

weźcie pod uwagę,że jeżeli maluch rzeczywiście będzie alergikiem,to najzdrowiej dla niego będzie jak najdłużej pić mleko mamy; jeżeli będą podejrzenia skazy białkowej,to prawdopodobnie łatwiej będzie wam zrezygnować z nabiału i karmić niż wcisnąć maluchowi pepti albo nutramigen.Takie jest moje zdanie,jeżeli ktoś chce karmić,to naprawdę nie trzeba dokarmiać sztucznym (tylko pobudzić laktację,przystawiając dziecko,kiedy tego potrzebuje,nawet co godzinę).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

Jak na razie nie mam zamiaru zrezygnować z piersi, chcę tylko zaspokoić jego głód, dzięki czemu będzie mógł sobie dłużej pospać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

u nas mleko dobierała Pani Dr :)))) po powrocie z klinicznej Młody dostawał Bebiko 1 - bo w szpitalu dawali Bebiko 1 RTF :P taakie samo mleko dostawał później na Polankach :P
po powrocie do domu - dalej Bebiko 1 - były straszne kolki, Gabryś mało przybierał na wadze - pediatra nie zwracał na to uwagi "bo dziecko jest na antybiotyku, po chorobie i może mniej przybierać"


zmieniliśmy lekarza :) Pani Dr dobrała nam Bebilon Comfort 1 - mleko dla dzieci z kolkami i zaparciami :P kolki się skończyły :P ale był problem z kupami :/


więc Pani Dr znowu zmieniła nam mleko - teraz Gabryś dostaje Bebilon Pepti1 :)

na obu Bebilonach ładnie przybiera :) i nie ma kolek :D



karmię też swoim mleczkiem - odciągam i jak mam całą porcję, to daję Małemu :) (ogólnie mam za mało pokarmu żeby wykarmić Synka... ale 3 posiłki dziennie ma z mojego mleczka)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: mleko modyfikowane - jak przejść?

Dziękuję bardzo za cenne uwagi. Napiszcie proszę jakie mleko wybrać na początek? Początkowe czy jakieś inne? Czym kierowałyście się w jego wyborze i które waszym zdaniem jest najlepsze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Etap karmienia mlekiem modyfikowanym, to normalny proces rozwoju dziecka i nie powinnaś mieć oporów przed przejściem na taki rodzaj karmienia. Osobiście karmiłam swojego synka mlekiem Humana 2 , ponieważ ma ono bardzo dobry i bezpieczny dla dzieci skład. Sprawdź sama na ich stronie. Moim zdaniem własnie takim mlekiem powinnaś karmić swoją pociechę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja uważam, ze jesli masz swoje mleko, to jak najdłuzej trzeba wykorzystac jego dobrodziejstwa. jednak rozumeim też ze kobiety nie sa maszynami i czasami cały proces karmienia może byc naprawde meczący i bolesny. ja chciałabym miec duzo pokarmu, niestety, nie było mi to dane. karmiłam MM z holle i jestem zadowolona, ale gdybym mogła wybierac, wolałabym karmic piersią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mojemu maluchowi kupuję Bebilon takie poleciła nam Pani w aptece doz i faktycznie się sprawdza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze możesz zapytać pediatrę albo położną, mi właśnie położna poleciła Bebilon i tak z nim zostałyśmy, w doz ma dobra cenę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Elizka czy Harka? Kolejna z rozdwojeniem jaźni ale o reklamie mleka to pamięta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My musieliśmy przejść na mleko modyfikowane. U nas sprawdził się Hipp. Artykuł pomoże rozwiać wiele wątpliwości https://hipp.pl/mleko/mleko-modyfikowane/jak-przejsc-z-karmienia-piersia-na-mleko-modyfikowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hipp u nas też się sprawdza, przeszłam ja synek miał 3 miesiące bez większego problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zamawiajcie http://audiotravels.pl/najlepsze-naturalne-mleko/ mleko bardzo dobrej jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli kupujecie Bebilon to warto wybrać się do doz, mają go teraz w naprawdę dobrej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My kupujemy tylko w DOZ Bebilon, najbardziej się opłaca stacjonarnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też zauważyłam, że w DOZie mają najtańszy Bebilon, również tam kupuję, nie ma co przepłacać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czesne 2024 (3 odpowiedzi)

Wysokość czesnego nie jest adekwatna do jakosci nauczania. Szkoła w opłakanym stanie. Dzieci boją...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze