o ile większe buty na zimę?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi rozm. 23 o ile większe kupić buty, ile cm większe od stopy? chciałabym żeby je ponosiła do wiosny ale też nie wiem na ile szybko będzie rosła jej stópka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: o ile większe buty na zimę?

My kupowalismy jakies 3 tyg. temu r. 27 na jesien (oczywiscie tez z malym zapasem) i mysle, ze na zime 28 bede brala. Synka mam w tym samym wieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: o ile większe buty na zimę?

ja kupuję 2 numery większe, czyli 1 cm, syn ma 2 lata 4 mies. nosi 25, takze kupuję r.27
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: o ile większe buty na zimę?

Ja kupilam o jeden rozmiar wiekszy,teraz ma adidaski 26 a kozaczki ma 27.Ma 3lata i 2mce;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: o ile większe buty na zimę?

a te minusy to za co?? za to ,ze znam swoje dziecko, wiem jaką ma nogę i w jakim tempie mu rośnie:))) moje dziecko ma dużą nóżkę i szybko mu rośnie
rok temu kupiliśmy tez 2 nr większe(wówczas rozmiar 24) i pod koniec długiej zimy były na styk, w tym roku mam zamiar zrobic tak samo i wiem, ze to słuszna decyzja

jeśli dziecku wolno rośnie noga wystarczy 1 nr większe, w przypadku dziecka takie jak moje 2 nr większe jest właściwszym wyborem, pamiętajmy ze u nas ostatnimi laty w butach zimowych chodzi się 5-6 miesięcy w roku
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: o ile większe buty na zimę?

Joanna piszesz ze teraz nosi twój syn roz 25 i na zime kupujesz 27. w zeszłym roku nosił 24 i kupiłas buty o 2 roz wieksze czyli 26 i niby były na styk pod koniec zimy a teraz noga mu zmalała ??? :)

uważam ze jeden rozmiar wystarczy
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: o ile większe buty na zimę?

wlasciwie nie powinnam się tłumaczyć ,bo nie ma z czego, jestem doswiadczoną matką i wiem co robię ,to nie jest moje pierwsze dziecko ani nie mam 20 lat, nawet nie 30-ści:) ale wyjaśnie ,bo żle zinterpretowałaś to co napisałam:)
dziecku rok temu kupiłam buty zimowe w rozmiarze 24(nózkę miał mniejszą), obecnie ma na styk rozmiar 25(wyraznie było to widac w sandałkach latem, roz.25), takze w naszym przypadku zdecydowanie r.27 na zimę jest uzasadniony

zimą zakładam zazwyczaj dziecku buty na rajstopy i skarpetki, do tego według mojej wiedzy noga wolniej marznie gdy ma trochę więcej miejsca w bucie, gdy mozna poruszyc stopą, palcami, sama tez nie lubię mieć zimą obciskających stopę butów, na ścisk

ale kazdy robi jak uwaza, nie mam misji , mało mnie obchodzą cudze dzieci:)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: o ile większe buty na zimę?

aj przepraszam za moje niedopatrzenie;)
z tego co piszesz nóżka twojego synka przez zimę rośnie o dwa rozmiary a przez wiosne,lato i jesien tylko o jeden roz (z 24 na 25) dziwne :))

kończę moje dochodzenie i pozdrawiam :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: o ile większe buty na zimę?

tylko numer większe
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: o ile większe buty na zimę?

ja tez kupilam o numer wieksze tylko
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: o ile większe buty na zimę?

Ja w zeszlym roku mialam 2rozmiary wieksze i bylo ok:)
Teraz Kuba nosi 26 ,ale niektore 25 a zimowe ma 27 ,wiadomo rozmiarowka rozmiarowce nie rowna :)
Ja wole zeby byl luz bo rajstoki,skarpetki grubsze itd,a mi zalezy tez zeby sie wygodnie ubieralo wiec czasami2rozm wieksze to nie jest przesada:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: o ile większe buty na zimę?

ja w zimę ubieram młodemu normalne skarpety ,w końcu kupuje mu buty zimowe nie po to aby ubierać go w 2 pary skarpet czy rajstop i skarpet a kupuje roz większe ,dla mnie o 2 nr większe to gruba przesada.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: o ile większe buty na zimę?

1 rozmiar większe, w 2 rozmiarach większe moje dzieci by się zabiły :) Poza tym w tym wieku aż tak stopa dziecku nie rośnie by w ciągu 1 zimy podskoczyła o 2 rozmiary :) Ale każdy robi jak uważa :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: o ile większe buty na zimę?

http://www.ips.krakow.pl/nasza-oferta/certyfikaty-i-znaki/zdrowa-stopa/porady-dla-rodzicow.html
wg tego co jest tu napisane buty powinny byc wieksze od 6milimetrow do 10milimetrow.
I ja wlasnie kupuje buty o 1 cm wieksze, a z numerem to roznie bywa,zalezy od producenta np z emela i cool club corce pasuje rozmiar 25 a z renbuta czy bartka 24.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: o ile większe buty na zimę?

"http://www.ips.krakow.pl/nasza-oferta/certyfikaty-i-znaki/zdrowa-stopa/porady-dla-rodzicow.html
wg tego co jest tu napisane buty powinny byc wieksze od 6milimetrow do 10milimetrow.
I ja wlasnie kupuje buty o 1 cm wieksze, a z numerem to roznie bywa,zalezy od producenta np z emela i cool club corce pasuje rozmiar 25 a z renbuta czy bartka 24."

~majaki

a jeden cm to wlasnie 2 numery:)
ja wlasnie trzymam się takich ustalen, u nas sprawdza się
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: o ile większe buty na zimę?

ja kupuje o rozmiar wieksze zazwyczaj. moj, tzn nasz ostatni zakup to takie buciki - http://bambineo.pl/product/5960_nefar.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: o ile większe buty na zimę?

pytanie jest o rozmiar czy jakie kto kupił????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: o ile większe buty na zimę?

ja zawsze o 1 rozmiar większe kupuje, tak żeby ciepłe skarpety założyć dziecku.

Przeważnie to zakładam dziecku grubsze skarpety jak przymierzam mu buty żeby wiedzieć czy nie za ciasno będzie, czy nie za luźno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: o ile większe buty na zimę?

ja kupiłam mojemu troszke ponad rocznemu synkowi w coolclub rozm 20 i wydawało mi się ze będą ok, wkładka 12,5 cm i mierzyłam je. I co, wczoraj kupiłam drugie rozm 22, wkł. 13,5 bo od 2 tygodnio wył jak mu zakładałam te pierwsze. Już doszło do tego że jak na nie popatrzył to płakał. Więc albo mu stopa skoczyła o cm w krótkim czasie, albo nie wiem co. W nowych nie ma problemu. Więc myślę, ze dla takich maluszków ledwo chodzących to i można 2 nr wieksze kupić, a dla biegających to 1 nr większe i najwyżej pod koniec zimy kupić drugie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: o ile większe buty na zimę?

Ja już zgłupiałam bo też kupiłam na zimę buty 1 cm większe a mi dziś dziecko jęczy ze palec boli, mierzę i buty idealnie tyle co noga bez skarpetki więc w skarpetce mogą już cisnąć, więc nie ma co się nastawiać że 1cm wystarczą na zimę, niestety trzeba kupić drugie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: o ile większe buty na zimę?

Nie ma absolutnie reguły. Moja córka teraz 3 zimę zacznie w tych samych kozaczkach Merg. Wiadomo, że początkowo była na nią za duże, a ogólnie ma teraz rozmiar 25 - mając aktualnie 6 lat. Mała stopa po mamusi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: o ile większe buty na zimę?

To faktycznie malutka nóżka. Mój synek 2,5 roku buty rozm. 26, a 5,5 latek już 32 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: o ile większe buty na zimę?

Myslę że tak z cm zapasu może być bo wiadomo że zimą noszą grubsze skarpety, więc musi być trochę zapasu żeby butki nie cisnęły. Najlepiej kupić skórzane, bo są bardziej elastyczne od sztucznych no i trwalsze. ja zawsze zamawiam tutaj: http://e-butydladzieci.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: o ile większe buty na zimę?

Ale zawiało reklamą....................
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Merg masz buty zimowe po kilkadziesiąt złotych i nie ma sensu kupowanie dzieciom droższych.
Bo niby w jakim celu to robić? Oczywiście jeśli lubicie wydawać sporę kasę to wydawajcie.
Ale ta kasa nie przełoży się na pewno na wyższą jakość tego obuwia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie ma znaczenia czy to but na zimę czy sandał, długość wkładki buta powinna być większa od długości stopy o 0,5-0,9 cm. Na blogu Wesołe Buciki opisuje jak idealnie dobrać rozmiar buta dla dziecka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miękka podeszwa żeby mogła stopa dobrze pracować a pięta powinna być sztywna i but szeroki z tego co mi mówili w centrum rehabilitacji gdzie należał mój syn. W ostateczności buty usztywniane za kostkę raczej takie ortopedyczne dopiero gdy są problemy. Oczywiście kupisz jakie uważasz, ale przemyślała bym tą stabilność pięty.

Zerknij sobie na stronę:
https://e-butydladzieci.pl/i4-Profilaktyczne.html,all

Aktualnie w sklepie mają wiele wygodnych modeli obuwia dla maluszków na zimę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj na eobuwie zamówić buty , tam pomogą dobrać Ci idealny rozmiar, więc nie trzeba będzie kombinować :) Dodatkowo możesz zamówić u nich buty online i zapłacić później, czyli przez PayPo i w razie gdyby nie pasowaly możesz je odesłać nie ponosząc żadnych kosztów. ! A jak będą pasowały, to zapłacisz w ciągu 30 dni bez prowizji. Mega opcja! Sami spójrzcie https://paypo.pl/blog/jak-dobrac-idealny-rozmiar-butow-na-zakupach-online/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zamowilam miesiac temu na eobuwie solidne buty na zime i dzieki paypo rozlożyłam sobie płatność na raty! Dziewczyny, super opcja w przypadku takiego wydatku gdy brak gotówki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja kupiłam teraz kilka par na eobuwie z opcją płatności odroczonej - Paypo :) Super opcja, polecam, bo można sobie zapłacić na spokojnie za to w ciągu 30 dni albo nawet w ratach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

eobuwie!! fajne buty i opcja paypo wiec mozna kupic lepsze obuwie i zaplacic nawet w ratach: )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aż 4 wpisy z rzędy tej samej osoby z tą sama reklamą. Biznes z butami kuleje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Jakie mają buty na zimę wasze córeczki?? Chodzi mi o takie do zabawy w śniegu, ciepłe, nieprzemakalne i przedewszystkim elastyczne - dodam, że córka ma wąską stopę:) (mrugały znam)
https://rodzicielnik.pl/beztroska-zima-czyli-sniegowce-dzieciece/

Jakiej firmy śniegowce polecicie?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

ksiadz nie chce doposcic mnie jako chrezstnej!!! (98 odpowiedzi)

witam wszystkich! i prosze o rade,bo juz sama nie wiem co mam robic:(moja siostra poprosila...

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki