ogrzewanie podłogowe

Chciałam zapytać io koszt położena ogrzewania podłogowego w łazience 6,5m^.
Ile wyniesie koszt materiałów przy "aktualnych trendach technologicznych".
na co zwrócić uwagę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie podłogowe

Cen nie podam, ale proponuję uściślić temat:
- ogrzewanie podłogowe z nieistniejącej instalacji CO;
- ogrzewanie elektryczne (maty grzejne).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie podłogowe

Zapewne chodzi o elektrycznie, a nie wodne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie podłogowe

tak, chodzi mi o ogrzewanie elektryczne.
mieszkanie jest w stanie deweloperskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie podłogowe

Proponuję Tobie Agato samej poszperać po dostępnych elektrycznych systemach, porównać jakość, trwałosć itd.
Potem szukać konkretnego wykonawcy - tak, żebyś miała pełną swiadomość wyboru.
Ja niestety słabo się orientuję w elektrycznej podłogówce, zawsze interesowałam się wodną, zwłaszcza z miedzi.

Mat nie układasz pod wanną, brodzikiem - więc powierzchnia się Tobie zmniejszy (jeśli jej jeszcze nie odliczyłaś). Musisz z związku z tym mieć zaplanowaną łazienkę, co gdzie stoi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie podłogowe

To nie do końca prawda.
Maty grzejne powinno się położyć na całej powierzchni łazienki, również pod wanną lub brodzikiem. Nie chodzi o ogrzanie wanny, ale o zapobieżenie ewentualnym pleśniom, czy grzybom. Nie twierdzę, że jak nie ma ogrzewania, to będzie pleśń, ale jak można zapobiegać, to czemu nie.
W mojej łazience położyłem maty na całej powierzchni (WC podwieszany). Mam regulator dość prymitywny, bo to było już kilka lat temu, ale mogę w pewnym zakresie regulować temperaturę, mogę jednym przełącznikiem zmniejszyć na noc temperaturę o 4 stopnie i mogę ustawić system zimowy, w którym temperatura w pomieszczeniu będzie w granicach 4 stopni, ale nic nie zamarznie (dla mnie niepotrzebne). Mogę oczywiście całość wyłączyć. Dodaję, że to jest jedyne ogrzewanie w łazience (dom bez CO, ogrzewanie piecem kominkowym).
Moc 1 metra kwadratowego to 100 W, ale wtedy, gdy regulator włączy ogrzewanie, gdyż cały system, po początkowym nagrzaniu, pracuje tylko w chwilach podtrzymywania temperatury. Nie liczyłem, ile to miesięcznie.
Ręczniki schną. Pleśni nie ma. A wrażenia po wyjściu spod prysznica i postawienie mokrej nogi na ciepłej podłodze - BEZCENNE!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie podłogowe

Nie zgadam się z tobą. Mat nie kładzie się pod wanną czy pod prysznicem. Kłopot robi się że jak się nagrzewa to woda wyparuje z syfonu i ....... śmierdzi ........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe, które mam już około 6 lat, ogrzewa podłogę do około 21-23 stopni. Przy takiej temperaturze podłogi, ogrzanie i parowanie wody w syfonie będzie niewielkie, a lekkie ciepło pozwoli zapobiec powstaniu pleśni pod prysznicem lub wanną.
Zapewniam, że przez czas, w którym użytkuję ogrzewanie podłogowe nie nastąpił ani jeden przypadek odparowania wody z syfonu.
Ale my się kąpiemy codziennie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie podłogowe

Hydraulik ma rację.
Zgodnie ze sztuką bud mat nie układa się pod brodzikiem czy wanną zabudowaną.
Ważne są jeszcze dylatacje.

Są skuteczniejsze metody zapobiegania pleśniom czy grzybom - np odpowiednia izolacja, wentylacja itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie podłogowe

Powołałaś się na sztukę budowlaną.
Sztuka budowlana nie pozwoliła pewnemu "fachowcowi" położyć kafelek po wanną i za wanną. Pod dwie nóżki podłożył (nie przykleił) połamane kafelki z innej roboty. Też zadbał o wentylację pod wanną i obudowę przykleił tylko silikonem pod rant wanny, a samą wannę tylko silikonem do ściany.
Zgodnie ze sztuką budowlaną wystawił fakturę na kafelki na całe ściany i podłogę, na robociznę z podliczeniem kafelkowania całych ścian i podłogi, na obudowę wanny z mocowaniem do podłogi i ścian, na mocowanie wanny do ścian i nawet na fakturze podłożył styropian pod wannę.
Przepraszam, trochę może odbiegłem od tematu, ale mam świeże doświadczenia z "fachowcem" powołującym się na sztukę budowlaną. Wolałbym aby powoływał się i przede wszystkim robił zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. O uczciwości nie wspomnę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie podłogowe

Na drugi raz zatrudnij prawdziwego fachowca, a nie partacza.
Jak to mówią i diabeł potrafi Biblię cytować, więc nie rozumiem dlaczego Ci się sformułowanie "zgodne ze sztuką budowlaną" nie podoba. Może najpierw ją poznaj, wiedza pomoże Ci w rekrutacji wykonawców.
Twój opis ma się nijak do tematu wątku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ogrzewanie podłogowe

Dowaliłaś!!!
Odejście od tematu to nic zdrożnego na tym forum.
Nie będę poznawał "sztuki budowlanej", bo nie kupuję krowy, aby napić się mleka.
Zatrudniłem firmę ("fachowca") legalnie, z umową, w której zobowiązał się wykonać remont łazienki "zgodnie ze sztuką budowlaną". Efekty opisałem wyżej.
Wybierając "fachowca" postawiłem na tego, który chciał z umową i podparł się "sztuką budowlaną". Wyszedłem na tym, jak Zabłocki na mydle.
Dzisiaj (dlatego tak długo nie odpowiadałem) słysząc "sztuka budowlana" nie dostaję już drgawek, bo "sztuka budowlana" się nie obroniła. Ale to już inna historia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ogrzewanie podłogowe

Deweloper nie miał tego w ofercie? Moja siostra kupując mieszkanie zażyczyła sobie takie punkty u dewelopera i tam płaciła 1000 zł za punkt. To dużo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaka podłoga do mieszkania? (48 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Pokój nastolatki (6 odpowiedzi)

Chcemy z córką trochę przerobić jej pokój. Obecnie jest w nim mnóstwo kolorów i panuje trochę...

Taras z desek kompozytowych - (67 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...