Nie wiem skąd takie beznadziejne opinie. W każdej szkole znajdzie się dużo negatywów i pozytywów.Prawda jest taka, że połowa obecnych uczniów obstawiała inne licea, ale się nie udało. XV tka to był drugi wybór. Zdecydowana większość nie żałuje. Atmosfera godna polecenia , poziom całkiem porządny. Nie wiem o co chodzi ludziom z tą matematyką. Nauczyciele cisną, rodzice szaleją. Jakby nie było innych przedmiotów. W sumie przecież rzadko kto wybiera na studiach kierunki ścisłe. W szkole większość to zdecydowani humaniści. Liczy się tylko aby matmę zdać. Wynik zdecydowanie nie gra roli więc wszystkie średnie, słupki, rankingi ważne są chyba tylko dla nauczycieli, dyrekcji, rodziców. Ta ciągła presja jest totalnie pozbawiona sensu. Liczy się tylko zdany egzamin i to, o ile dobrze wiem, praktycznie wszystkim się udaje. OGÓLNIE, WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ MIESZANE UCZUCIA PO PRZECZYTANIU POPRZEDNICH OPINII nie będę przekonywał, że jest to najlepsze liceum w Trójmieście. Będąc już całkiem na wylocie ( miesiąc do końca! ) myślę, że całkiem szczerze mogę XV każdemu polecić.