pięćset Euro plus

Wiekszość nas w tym naszym wesolutkim kraju nie dostrzega pułapki i kontrastu między
niemoralnością, i nielegalnością zakazów typu "nur für Deutsche", a powszechnością
roszczeń socjalnych i redystrybucyjnych.

Nie da się dać pięćset złotych na każde dziecko i nie przyciągać imigrantów! Nasze szczęście,
to są relatywnie marne grosze, a socjal w Niemczech, Skandynawii, UK, jest znacznie obfitszy,
znacznie wygodniej dystrybuowany, dlatego obecna fala migracji nie kieruje się do Polski.
Jeszcze.

To nasza bieda nas chroni! Nasza ksenofobia nie jest żadną ochroną, bo znacznie bardziej
ksenofobiczne, ale bogatsze i hojniejsze socjalnie nacje przyciągają migrantów MIMO ich
ksenofobii, bo forsa i przywileje już po pokonaniu toru przeszkód, uzasadniają wszelkie wysiłki,
wszelkie ryzyko, choćby utopienia w morzu, zamarznięcia na śmierć, zastrzelenia przez
szerzących przemoc bandziorów nielegalnych i legalnych, mundurowych.

Społeczeństwa bogatego Zachodu już to zaczynają dostrzegać. Na szczycie fali kryzysu w Holandii
zwyciężali politycy nie pro-wysokie-podatki-pro-socjal ale pro-niskie-podatki-anty-socjal.
W Szwajcarii duże referendum obaliło projekt gwarantowanej płacy minimalnej za obywatelstwo,
z obietnicą rządowego wyrównania dla tych, co są tylko w stanie zarobić mniej. Ale już jest za póżno,
socjal nadal jest hojny, a każdy mieszkaniec Mali, Erytrei, Czadu, każdy europejski Rom - wie o tym
świetnie. Kiedyś nie było to oczywiste, stąd Lunik koło Koszyc, który radzę odwiedzić każdemu
żądającemu "500+ dla każdego Prawdziwego Polaka". Tam mieszkają Prawdziwi Słowacy. Na socjalu.

Niestety my tu myślimy inaczej, znacznie czerwieniej. My chcemy rozdawnictwa dla każdego,
w domyśle każdego Prawdziwego Polaka, ale przypominam, jak łatwo za takiego uznalismy
Orła Olisadebe, Wilfredo Leon, Stepana Banderę itd.

Obecnie trwa konkurs plucia na Grasia, który rozważał przycięcie 500+. Czy jak zacznie być
trudno dogadać się po polsku w niektórych dzielnicach, dalej nie będziemy widzieli związku?

A dla tych, co spróbują mi ubliżać, że nadmiar bogactwa przewraca mi w du.. głowie. Wiem,
że da się żyć, w Polsce, na rozsądnym poziomie, za mniej niż 500zł/miesiąc/osobę: tak właśnie
żyję, od kilku lat. Serio, serio, PITa wam pokazywać nie będę, ani tłumaczyć powodu, nie znamy
się na tyle, ale daję słowo...

Jak ja daję radę, dlaczego Abdullach Abdullachowicz ma nie dać rady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pięćset Euro plus

Wybacz,ale nie chwytam konkluzji Twojego wpisu. Osobiście nie widzę alternatywy dla imigrantów w Polsce, w otoczeniu naszego systemu emerytalnego, fiskalizmu i tego czego nie zmienimy : demografii i naszych numerów PESEL.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego jestem zdania że politykę rozdawnictwa obywatelstwa trzeba jak najszybciej ukrócić i wziąć w tej kwestii przykład z Arabii Saudyjskiej. Możesz przyjechać , żyć , pracować , ale zapomnij o przywilejach i o obywatelstwie inaczej stanie się to co ze Szwecją z pięknego kraju jakim była 30 lat temu zostaną zgliszcza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Poradnik eko-polityczny (7 odpowiedzi)

W związku z faktem, że władzę przejęli prawdziwi fachowcy, tacy jak Szczerba i Joński, trzeba...

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...