płaskostopie u 4 latka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Dziewczyny mój syn ma płaskostopie, ponoć lekkie, mam od pediatry zalecenie aby z tym coś zacząć robić, tylko w sumie nie wiem co. Iść do ortopedy? rehabilitacja? w przedszkolu mają gimnastykę ale nie korekcyjną. Jak któraś wie co i jak proszę o informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

Najlepiej ćwiczyć regularnie w domu,
Można kupić w sklepie medycznym wkladki suplinujace,
W tym wieku może jeszcze samo zniknąć
Ja bylam z moim 4 latkiem u ortopedy , ale moje dziecko ma duże plaskosopie i samo się juz nie cofnie, my mamy specjalne wkladki ,
Jeśli mialabys odwiedzić ortopede, lekarz powinien dac skierowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

chyba będę musiała iść jeszcze raz do pediatry bo już sama nie wiem, może ktoś coś jeszcze podpowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

Możesz iść do ortopedy, dla jasnej sytuacji i wlasnego spokoju
Jestem zdania ze im wczesniej tym lepiej
Przy lekkim plaskostopiu nam lekarz zalecil wkladki i obowiązkowo basen , no i gimnastyka, nawet nie kazal przyjść na kontrole
Po roku bylo ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

a te ćwiczenia to z internetu po prostu ściągnąć? Nie chcę mu krzywdy zrobić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

Moga Byc chodzi o to aby wzmocnić mięśnie stop
Czyli my np.chodzimy po wewn. I zewn. Krawędziach stopy, lapiemy palcami nóg jakąś chusteczkę,
Stoimy na podlodze o tylko pracując palcami poruszamy się. Itd
Nam lekarz kazal nawet kilka razy dziennie ćwiczyć, wiadomo , dziecko nie wytrzyma dlugo, wiec nawet po 5 min
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

ja jestem właśnie po wizycie u ortopedy z podobną diagnozą od pediatry (syn 4,5latka), ale dostaliśmy skierowanie do ortopedy (pediatra powiedziała że na pewno będzie musiał nosić wkładki)
i tu moje zaskoczenie bo ortopeda stwierdził coś całkowicie innego, absolutnie żadnych wkładek, wszystko się jeszcze kształtuje i jest za wcześnie, tym bardziej że jak siedzi ma idealne stopy i nóżki, powiedział że ma za słabe mięśnie łydek i jako ćwiczenia zalecił jazdę na rowerze biegowym, hulajnodze, czy normalnym rowerze (mój syn akurat ma awersje to jazdy na rowerze i nie wiem jak go przekonać)
za pół roku idziemy do kontroli, zobaczymy

wniosek z tego taki: konsultacja z ortopedą a dopiero potem ewentualnie wkładki czy odpowiednie ćwiczenia
powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

W 'Mamo tato co ty na to' Zawitkowski radzi jak najwięcej sportu i aktywności przy wadach postawy, a na płaskostopie skakanie boso na trampolinie. Wtedy pracują wszystkie mięśnie stóp i całe ciało i dziecko ma dużo przyjemności z gimnastyki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

Kasienka a u kogo bylas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: płaskostopie u 4 latka

Odświeżam temat. Proszę o namiary na ortopedę do którego warto iść się z czterolatkiem, najlepiej w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedawno byłam z moim synem u ortopedy, oprócz płaskostopia ma bardzo wysokie podbicie, lekarz powiedział, że to normalne i do 4 a nawet 6 roku życia mam nic z tym nie robić. Wkładki profilowane nie są polecane bo ta płaska stopa poprostu się tam gniecie i nienaturalnie układa "do normalności" kiedy nie jest na to czas. Nam zalecił buty z szerszą podeszwą.
Buty ortopedyczne dla dzieci warto jest przejrzeć sobie tutaj. W sklepie mają spory wybór takiego obuwia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...