pomysł na biznes-może doradzicie:)

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Dziewczyny wyobraźcie sobie,że macie lokal ponad 100 metrowy za który nie płacicie czynszu i możliwośc większej gotówki z dotacji, co byscie otworzyły w tym miejscu,lokal w dzielnicy gdzie są osiedla nowe bloki itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

coś ala żłobek, punk opieki dla dzieci do 3 lat :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Nie chcę sobie wyobrażać, bo zaraz się wkurzę, że tak nie jest ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

kawiarnie lub kawiarnio-restauracje dla rodzicow z dziecmi. z duzym katem do zabawy, duzo miejsca miedzy stolikami, lazienka z przewijakiem, pokoj do karmienia. moze jakies zajecia dla dzieci? np 2x w tyg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

ciagle malo jest takich miejsc, czesto ograniczaja sie do stolika do rysowania, drewnianych zabawek z ikea i malutkiej zjezdzalni. a tu chodzi o cos wiecej. nawet sama myslalam z Koleżanką o czymś takim ale brak odpowiedniego lokalu w obstawianej okolicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Aga lokum mam, mozliwośc starania się o dotacje wysoką i szczerze mówiąc mocno sie zastanawiam czy wynając i miec z tego jakieś pieniadze czy otworzyć coś samemu i walczyć z biurokracją,obecnym kryzysem i wziąc sobie biznes na głowe z całym dobrodziejstwem inwentarza.Od lipca nie mam pracy i biję się z myslami co dalej.
Mam kilka pomysłów,ale restauracja odpada bo to nie centrum Gdyni poza tym lokal za mały,obok za ścianą mam tzw."małpi gaj" dla dzieciaków(kulki,zjezdzalnie,urodzinki),chodzi mi po głowie najbardziej sklep z wózkami,nie ma ich aż tak dużo patrząc na Gdynie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

ja bym otworzyła lumpeks :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

ja bym się obawiała, że ludzi przychodzą tylko poogladać wozki, a zamówią upatrzony model taniej w necie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

chyba żebyś wywaliła baner "znalazłes tanie? negocjuj!" ;-) ale musiałabyś się zastanowić czy sobie pentli na szyję taką propozycją nie zakładasz ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

*taniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

*pętli (matko! ;-) )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Zawsze jest taka mozliwość,ze Mamy kupia w necie,chociaż nie wszyscy to robia.
Bedę wdzięczna równiez za inne pomysły:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

ciucholand absolutnie odpada,w ogóle ubrania nie bo tego jest pełno.Zakopałabym sie chyba w tych tonach ubran:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

wynająć pod bank/apteke/żabke i masz święty spokój i kasa jest punktualnie. A własna firma owszem to radocha szczególnie jak jest rentowna ale spędza sen z powiek wiem co mówie niestety odpowiedzialność ogromna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

ja bym wynajęła

te pomysły na kawiarnie dla rodziców to kilka godzin dziennie i to się nie opyla, bo rodzice przychodzą tylko między 10 a 16
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Kaoma dobrze myslisz:) Z żabką rozmawiałam,ale lokal jest 20 metrów od ulicy i to im się nie spodobało,apteka dobry pomysł,ale nie wiem ktore sieci szukaja oprócz "Dom leków" tam wysłałam i cisza.Banków tez poszukam może akurat.Co do własnej firmy rodzice prowadza wiele lat i tez wiem z czym to się wiąże stad te obawy bo miesiac mija szybko a opłaty trzeba robic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Ola-jeśli możesz komuś wynająć ten lokal, a kasa będzie dla Ciebie-to chyba najbezpieczniejsze wyjście. pewnie za taki lokal dostaniesz równowartość dobrej pensji ;) sprawdz apteki Gemini i doz.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

a ja zrobiłabym pralnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Aga a co myslisz o wózkach? nie mam na mysli tych z górnej półki jak Mutsiaki,Quinny czy bebe confort myslalam o wózkach dla każdego,dla tych rodziców dla których firma nie jest najważniejsza a za mniejsze pieniazki mozna kupić fajny wózek 3 funkcyjny na przykład,poza tym tych droższych wszedzie pełno a nie każdego stać.
No bo srednio rodzice chcą wydac na wózek?takie pytanie do Mam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

W sumie trudno stwierdzić bo jedni wydają na wózek 300zł a inni 3000zł, ale chyba najbardziej chodliwe są tak w przedziale 800-1300.
Mnie też się wydaje, że większość klientek to tzw. macantki, przyjdą pomacają i kupują w necie. No coż sama do nich należe jeśli chodzi o większe zakupy takie jak wózek, też kupiłam w necie bo różnica była kolosalna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Najbardziej "stabilny" wydaje się sklep spożywczy (mięsny, ogólnospożywczy, warzywniak), drogeria albo apteka, jeśli nie ma zbyt blisko tego typu sklepów, hipermarketu albo centrum handlowego. Najmniejsze ryzyko to wynajem. Własna działalność wiąże się z zarządzaniem ludźmi i pieniędzmi, a na tym trzeba się znać. Sklep z wózkami o wyważonych cenach to fajny pomysł, pytanie tylko czy na pewno znajdziesz tylu klientów na nowe wózki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Jeśli masz możliwość bezpłatnego korzystania z lokalu w dobrym miejscu, to już bardzo fajna opcja, jeśli możesz go wynająć i czerpać z tego korzyści - tym lepiej :) Zastanów się czy wolisz użerać się z biurokracją, pracownikami, itp. itd. i liczyć z niepewnym bądź co bądź zyskiem, czy mieć zagwarantowane stałe wpływy z wynajmu, właśnie pod aptekę, gabinet lekarski, fryzjera, kosmetyczkę, oddział bankowy ...

Kilkoro moich znajomych otworzyło swoje firmy usługowe, apteki i niektórzy naprawdę fajnie na tym wyszli, ale wymagało to dużych nakładów, a zyski pojawiały się dopiero po jakimś czasie.

Osobiście nie otwierałabym sklepu z wózkami, nie wydaje mi się to być dochodowym biznesem. Jak już ktoś wspomniał, jeśli rodzice chcą zaoszczędzić, to będą szukać w Internecie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

ja mysle tak - wynajac mozna w kazdej chwili, a teraz poki masz mozliwosc dostac kase z dotacji to próbuj!

W najgorszym wypadku wytrwaj rok, aby kasy nie musiec oddawac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Sklep z kosmetykami w konkurencyjnych cenach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Zdecydowanie przedszkole lub żłobek ;] Sama myślę o czymś takim, ale na razie szukam fajnego lokalu w dobrej lokalizacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

sklep z pieczywem ( takim z jakiejs piekarni )
kwiaciarnia
solarium
ktos juz pisał o banku ..

duzo zalezy jaka to okolica, jak duzo ludzi przewija sie w ciągu dnia itd

moim zdaniem nie ma sensu wchodzic w cos typu sklep z wózkami zbyt duze ryzyko ze sie nie uda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

po pierwsze czy Ty na pewno chcesz kręcic jakis biznes?(odpowiedz sobie sama na to pytanie) bo to z reguly nie sa same kwiatki tylko wiecej kolcow ma wlasny interes = zero wolnego(przynajmniej na poczatku), uzeranie sie z klientami i pracownikami, papierkowa robota itp itd- chodzi mi o to zebys wiedziala w co sie pakujesz
punkt opiek i nad dziecmi fajna sprawa ale trzeba chciec przez nastepne 10-20-30 lat babrac sie w przedszkolakach :) pozatym potzreba mniej lub bardziej wykwalifikowanego personelu- od tego zalezy sukces bo jak widac na tym forum jedna nieprzychylna opinia urasta w mocna fame miejsca zbrodnii i kazni dzieci ;)

same wozki tez jest to ryzykowne - niby dzieci sie rodza i zawsze beda rodzic jednak byl teraz maly wyz demograficzny jednak z powodu kryzysu mysle ze wielu rodzicow nie decyduje sie teraz na pociechy chce to przeczekac,
wozki plus akcesoria plus komis to juz bardziej,

jezeli w okolicach nie ma wielkopowierzchniowego sklepu (nie wliczac w to biedronek itp, tylko te gdzie jest wszystko od chemii po ciuchy)
to ciekawym pomyslem jest "kiosk" z zabawkami i art papierniczymi +ksiazki(kobiece i dzieciece, takie duperele prezentowe), zabawki z wysokiej/sreniej półki - w miare dobra jakosc za rozsadna cene( taka np jak w internecie plus przesylka ;) rowerki, kola do kapieli i lopatki do piachu :) zwlaszcza jak obok sala zabaw to ladna wystawka i codzienne mycie szyb z odciskow nosow i lapek :)

ciucholand - dobre ale zalezy od miejsca(klienteli) i trzeba czuc ta branżę,

pamietaj ze ty robiac swoj interes musisz sie dobrze w tym czuc i zakladac ze troche z tym bedziesz zyc.
jeszcze pomysly to jakis salon upiekrzajacy,solarium, czy serwis/komis GSM, ale tu raczej trzeba sie znaci byc w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

tylko apteka :)

albo gabinety lekarskie, możesz sama prowadzić a lekarzy zatrudnić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Ciucholand.... second hand'y maja teraz wziecie jakich malo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

mi się podoba taki wlaśnie kiosk i wszystko i nic...
,,..to ciekawym pomyslem jest "kiosk" z zabawkami i art papierniczymi +ksiazki(kobiece i dzieciece, takie duperele prezentowe), zabawki z wysokiej/sreniej półki - w miare dobra jakosc za rozsadna cene( taka np jak w internecie plus przesylka ;) rowerki, kola do kapieli i lopatki do piachu :)...''
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

za najlepszy pomysl uwazam taki kiosk ze wszystkim, towar nie traci na wartowsci, na waznosci, malo sie traci. to takie miejsca ze jak przyjdziesz po lopatke dla dziecka to kupis i ksiazeczke i gazete dla siebie , moze jakis lakier do paznokci:) kubeczek, czapeczke, itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Patrząc na metraż, 100m to całkiem sporo jak na jeden typ działalności. Może warto podzielić lokal na kilka "boxów"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

100m to sporo jak na kiosk
ja chyba bym silownie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

na silownie chyba za malo, a gdzie zaplecze, szatnie, prysznice, toaleta, jakies rozsadne granice miedzy stanowiskami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi,musze wszystko przemysleć i wybrac to najlepsze wyjście.dzieki za dobre pomysły:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

nie wiem czy apteka jest takim świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że ostatnio mówili o zmianach w prawie farmaceutycznym co będzie się raczej wiązało z gorszą sytuacją aptek. Część z nich napewno zniknie.

kawiarnia na nowym osiedlu? wątpie żeby się przyjęła. Większość ludzi ma kredyty i czy ich stać na jakieś kawiarnie? Jeżeli tak to wybiorą jakąś fajniejszą w centrum niż na osiedlu. Zresztą widać co się dzieje w nowootwartej 'kawiarence' przy Nieborowskiej.

Ciężko się 'wstrzelić' ;-)
ale powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

salon dla psów? kąpiele psi fryzjer i jakieś gadżety:obróżki,posłania,szczotki,zwierzaki są zawsze,a ludzie wolą oddać do kąpieli niż brudzić sobie łazienkę
wiem coś na ten temat ,bo to pokrewna mi troche branża:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pomysł na biznes-może doradzicie:)

Ola - chyba bym nie zaryzykowała z samymi wózkami :P jeśli już- ogólnie artykuły dziecięce + wózki :)


zważywszy na własne doświadczenia (osobiste i służbowe) wiem, że brakuje sklepów z FAJNĄ odzieżą 42+ ;) nie babciowatą ;)

wiem, że można tanio sprowadzać z UK ;) (był kiedyś u nas facet, który chciał nawiązać współpracę ;) ale namiarów już nie mam :/ kiedyś przekazałam którejś Forumce)


może wynająć pod salon fryzjerski/kosmetyczny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie niedawno mój mąż postawił na leasing maszyn przemysłowych i jest bardzo zadowolony z wyboru. Raty są niskie i co ważne tutaj cała procedura odbyła się bardzo szybko i sprawnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli masz jakiś sensowny pomysł na firmę to nic tylko otworzyć ;) Warto jeszcze zwrócić uwagę co chcesz dokładnie promować, do jakich klientów dotrzeć itd. Jak masz otworzyć firmę związaną z przemysłem, automatyzacją itd, to warto pomyśleć tez o takich rozwiązaniach jak maszyna do gięcia blachy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otwierając sklep spożywczy zadbaj o dobrej jakości opakowania do sprzedawanych luzem produktów. Firma BestPack oferuje świetnej jakości torebki na produkty spożywcze. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dochodowa jest branża budowlana. Jeśli pójdziesz w tym kierunku to polecam ofertę firmy rental, w której znajdziesz doskonałej jakości koparki i inny niezbędny ciężki sprzęt budowalny. Oferują też rzetelny serwis urządzeń.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

Gdzie w trójmieście biżuteria Colibra? (19 odpowiedzi)

jak w temacie.

Co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci? (36 odpowiedzi)

Ciekawi mnie co jedzą wasze 1,5 roczne dzieci, mój synuś je tylko to co mu smakuje i co zna,...